Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog

Wielu z nas prowadzi życie, które nie spełnia naszej głębokiej potrzeby, by żyć w sposób zgodny z pragnieniami naszego Serca.

Zamiast tego mamy tendencję do zadowalania się czymś dużo mniejszym, idąc w ślady tych, którzy – przed nami – także zadowalali się czymś mniejszym, wierząc, że „tak po prostu ma być”.

Ale czy rzeczywiście tak „ma być”? Czy możemy się w pełni zgodzić, w głębi Serca, z tym, że to normalne, by nie prowadzić takiego życia, jakiego się naprawdę chce?

Nasze życie to nasza własna, osobista podróż. Tylko my sami możemy decydować, jaką obrać drogę, czego chcemy doświadczyć w naszej podróży, gdzie chcemy dotrzeć i w czyim towarzystwie.

Jeśli nie wykorzystujemy w swoim życiu naszego całego potencjału, jeśli szukamy wymówek i chcemy rozegrać wszystko bezpiecznie zamiast podążać za głosem Serca i budować życie zgodnie z tym, co ono nam podpowiada – prawdopodobnie naszym życiem rządzi Lęk przed Zmianami.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzamy się do nowego domu, zaczynamy nową pracę, rozpoczynamy lub kończymy związek – jeśli Lęk Przed Zmianami kwitnie sobie w najlepsze w naszej podświadomości, może powstrzymać nas od podjęcia działania. O tak, zrobi to z pewnością, jeśli tylko na to pozwolimy. Da nam tysiąc powodów, dla których powinniśmy pozostać tam, gdzie jesteśmy: bez względu na to, czy znajdujemy się w przyjaznym, czy destrukcyjnym otoczeniu, nawet takim, w którym dzieje się nam krzywda.

Lęk Przed Zmianami będzie próbował przekonać nas, że „stary diabeł” jest lepszy od „nowego diabła” – skoro już wiemy, jak sobie z nim radzić. Dopóki pozwolimy mu kierować nami, nie będziemy w stanie znaleźć odwagi, zaryzykować i otworzyć się na możliwości, które pojawią się na naszej drodze. Być może nigdy nie będziemy w stanie w pełni wyznać komuś naszej miłości lub – w jakimś innym scenariuszu życiowym – nie będziemy w stanie zakończyć szkodliwego dla nas związku.

Dopóki pozwolimy mu kierować nami, nie będziemy w stanie znaleźć odwagi, zaryzykować i otworzyć się na możliwości, które pojawią się na naszej drodze.

Jednak można to zrobić.

Właściwie to wielu ludzi już tego dokonało – być może nawet ich podziwiasz, zazdroszcząc im sukcesu i szczęśliwego życia.

Skoro ktoś już tego dokonał, to znaczy, że Ty też to potrafisz.

Krok 1: Zauważ i zaakceptuj fakt, że nasze życie składa się z szeregu zachodzących zmian – za naszym przyzwoleniem lub bez niego. Bez względu na to, co robisz lub czego nie robisz, życie tak czy inaczej ciągle przynosi zmiany – i to jest tak naprawdę JEDYNA stała rzecz w życiu. CIĄGŁE ZMIANY TO JEDYNA RZECZ, JAKA JEST STAŁA W NASZYM ŻYCIU.

Krok 2: Zauważ i zaakceptuj fakt, że w żadnej sytuacji życiowej nigdy nie ma nic pewnego. Nie ma żadnych gwarancji na to, że to, co dzisiaj wygląda w pewien sposób, nie okaże się jutro być zupełnie czymś innym. Tak to właśnie jest: w życiu nie ma nic pewnego. Ale to jest normalne. To tylko życie.

Krok 3: Przyjrzyj się swojej sytuacji: dlaczego myślisz, że tak się przyzwyczaiłeś/-aś do tego, jaka jest?

Oto, z czego wielu spośród nas nie zdaje sobie sprawy:

Gdy nauczyliśmy się już, jak przetrwać w określonych warunkach, czujemy się pewni, że wiemy jak funkcjonować w takim środowisku. Ta pewność staje się naszą „swojską strefą komfortu” i mamy tendencję, by ograniczać się do tego co swojskie, zadawalając się tym, że wiemy, jak się w tym poruszać.

Można się przyzwyczaić nawet i do różnych zawirowań i zawieruch, uważając, że to jest normalne i że widocznie „tak ma być”. Mamy tendencje do odtwarzania starych doświadczeń w zupełnie nowych sytuacjach, uznając je za „zwykłą codzienność” – bez względu na to, czy jest to dla nas doświadczenie przyjemne czy trudne, kojące czy irytujące, podbudowujące czy toksyczne. W ten sposób wiele osób może utknąć w sytuacjach, które ich nie wspierają, ale często odzierają ze szczęścia lub z tego, co dla nich drogie. Takie są niestety fakty.

Dlatego warto pamiętać, że „swojska strefa komfortu” to tylko wytwór naszego umysłu.

 

Krok 4: Uzmysłów sobie, że Lęk przed Zmianami powstrzymuje Cię od dążenia do prowadzenia spełnionego, szczęśliwego życia:

Lęk przed Zmianami i Obawa przed Nieznanym = lęk przed życiem

Lęk przed życiem = marnowanie szans

Marnowanie szans = marnowanie swojego potencjału

Marnowanie potencjału = brak szczęścia

Brak szczęścia = brak radości życia

Brak radości życia = brak spełnienia/sukcesu

* Życie minus Lęk Przed Zmianami = Szczęście/Spełnienie/Sukces 

Krok 5: Podnieś się z poduchy „swojskiej strefy komfortu” i zacznij żyć odważniej, z większym zaufaniem. Twoje życie nie jest Twoim wrogiem. Twoje życie to Twój najbardziej lojalny przyjaciel. Dostrzeż i doceń to, a Twoje życie stanie się łatwiejsze i piękniejsze.

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć takim życiem, jakiego chcesz.

Przydatna afirmacja:

“Uwalniam się od swoich zmartwień. Wiem, że życie będzie mnie wspierać, jeśli w pełni docenię własną wartość. Jestem wyjątkowym, jedynym pośród miliardów człowiekiem, z własną historią życiową. Niech moja historia rozwija się nadal, bez obaw o przyszłość. Ufam własnym procesom. Ufam, że wszystko, co mi się przytrafia, dzieje się tak dla mego dobra.” – Fragment z nagrodzonej książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie