20 Sie

10 PODSTAWOWYCH LĘKÓW W ŻYCIU: 1. Lęk przed Zmianami i Obawa przed Nieznanym

10 Podstawowych Lęków w Życiu:

1. LĘK PRZED ZMIANAMI I OBAWA PRZED NIEZNANYM

Wielu z nas prowadzi życie, które nie spełnia naszej głębokiej potrzeby, by żyć w sposób zgodny z pragnieniami naszego Serca. Zamiast tego mamy tendencję do zadowalania się czymś dużo mniejszym, idąc w ślady tych, którzy – przed nami – także zadowalali się czymś mniejszym, wierząc, że „tak po prostu ma być”.

Ale czy rzeczywiście tak „ma być”? Czy możemy się w pełni zgodzić, w głębi Serca, z tym, że to normalne, by nie prowadzić takiego życia, jakiego się naprawdę chce?

Nasze życie to nasza własna, osobista podróż. Tylko my sami możemy decydować, jaką obrać drogę, czego chcemy doświadczyć w naszej podróży, gdzie chcemy dotrzeć i w czyim towarzystwie.

Jeśli nie wykorzystujesz w swoim życiu swego całego potencjału, jeśli szukasz wymówek i chcesz rozegrać wszystko bezpiecznie zamiast podążać za głosem Serca i budować życie zgodnie z tym, co ono Ci podpowiada – prawdopodobnie Twoim życiem rządzi Lęk przed Zmianami i Obawa przed Nieznanym.

Dopóki tak jest, nigdy nie odważysz się podjąć ryzyka i otworzyć się na możliwości, które stają Ci na drodze.

Łatwo jest przyzwyczaić się do każdej sytuacji, w jakiej się znajdziemy, nawet gdy nie jest ona już dla nas korzystna. Trudniej jest powitać zmianę i wkroczyć na niepewny grunt.

JEDNAK MOŻNA TO ZROBIĆ.

Właściwie to wielu już tego dokonało – wielu takich, których może podziwiasz, być może nawet zazdroszcząc im sukcesu i szczęśliwego życia.

Skoro ktoś już tego dokonał, to znaczy, że Ty też to potrafisz.

OTO JAK MOŻESZ PRZEZWYCIĘŻYĆ SWÓJ LĘK PRZED ZMIANAMI I OBAWĘ PRZED NIEZNANYM: 

Krok 1: Zauważ i zaakceptuj fakt, że nasze życie składa się z szeregu zachodzących zmian – za naszym przyzwoleniem lub bez niego. Bez względu na to, co robisz lub czego nie robisz, życie tak czy inaczej ciągle przynosi zmiany – i to jest tak naprawdę JEDYNA stała rzecz w życiu. CIĄGŁE ZMIANY TO JEDYNA RZECZ, JAKA JEST STAŁA W NASZYM ŻYCIU.

Krok 2: Zauważ i zaakceptuj fakt, że w żadnej sytuacji w życiu nigdy nie ma nic pewnego. Nie ma żadnych gwarancji na to, że to, co dzisiaj wygląda w pewien sposób, nie okaże się być jutro zupełnie czymś innym. Tak to właśnie jest. W ŻYCIU NIGDY NIE MA NIC PEWNEGO. Ale przecież już to wcześniej wiedziałeś/aś, czyż nie?

Krok 3: Przyjrzyj się swojej sytuacji: dlaczego myślisz, że tak się przyzwyczaiłeś/aś do tego, jaka jest?

Oto pewien prosty fakt, którego wielu z nas sobie nie uzmysławia:

Gdy nauczyliśmy się już, jak przetrwać w określonych warunkach, czujemy się pewni, że wiemy jak funkcjonować w takim środowisku. Ta pewność staje się naszą „swojską strefą komfortu”, i mamy tendencję, by ograniczać się do tego co swojskie, zadawalając się tym, że wiemy jak się w tym poruszać. A przecież można się nawet przyzwyczaić do różnych zawirowań i zawieruch, uważając, że to już jest normalne, swojskie – więc tak „ma być”.

Cokolwiek byśmy nie uznali za „normalną codzienność” staje się to dla nas „swojską strefą komfortu”. Bez względu na to, czy jest to łatwe czy trudne, spokojne czy irytujące, kochające czy toksyczne środowisko.

Wielu z nas tkwi często w sytuacjach, które nas nie wspierają, a często są dla nas wręcz szkodliwe. Takie są niestety fakty. Proszę pamiętaj: „swojska strefa komfortu” to tylko wytwór naszego umysłu. 

Krok 4: Uzmysłów sobie, że Lęk przed Zmianami i Obawa przed Nieznanym powstrzymują Cię od dążenia do prowadzenia spełnionego, szczęśliwego życia:

Lęk przed Zmianami i Obawa przed Nieznanym = lęk przed życiem

Lęk przed życiem = marnowanie szans

Marnowanie szans = marnowanie potencjału

Marnowanie potencjału = brak szczęścia

Brak szczęścia = brak radości życia

Brak radości życia = brak spełnienia/sukcesu

Podsumuj te równania. To proste:

Życie minus Lęk Przed Zmianami i Obawa przed Nieznanym = Szczęście/Spełnienie/Sukces 

Krok 5: Podnieś się z poduchy „swojskiej strefy komfortu” i zacznij żyć odważniej, z większym zaufaniem. Twoje życie nie jest Twoim wrogiem. Twoje życie to Twój najbardziej lojalny przyjaciel. Dostrzeż i doceń to, a Twoje życie stanie się łatwiejsze i piękniejsze.

Pamiętaj: zasługujesz na jak najwspanialsze życie.

Tak naprawdę, nie masz nic do stracenia, oprócz Lęku przez Zmianami i Obawy przed Nieznanym. 

W przyszłym tygodniu pomówimy o LĘKU PRZED PORAŻKĄ. To także jedna z najpowszechniejszych przeszkód w prowadzeniu takiego życia, jakiego chcemy. Jednak i ją da się przezwyciężyć 🙂

PAMIĘTAJ TEŻ: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działańJest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć Takim Życiem, Jakiego Chcesz.

W mojej książce “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” podaję czytelnikom gotowy program do zmiany sposobu myślenia – krok po kroku.

Nagrałam też kilka płyt CD, które wprowadzają słuchających w głęboki stan relaksu, podczas gdy ja prowadzę słuchaczy przez proces przeprogramowania swej podświadomości.

I właśnie takie, lub podobne narzędzia do przeprogramowania świadomości są bardzo skuteczne, a na rynku można poszukać czegoś, co najlepiej nam będzie odpowiadać.

Przydatna afirmacja na ten tydzień:

“Uwalniam się od swoich zmartwień. Wiem, że życie będzie mnie wspierać, jeśli w pełni docenię własną wartość. Jestem wyjątkowym, jedynym pośród miliardów człowiekiem, z własną historią życiową. Niech moja historia rozwija się nadal, bez obaw o przyszłość. Ufam własnym procesom. Ufam, że wszystko, co mi się przytrafia, dzieje się tak dla mego dobra.” Fragment z książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂

"Mistrz i Zielonooka Nadzieja" - panorama książki

 

OTRZYMASZ DARMOWY PREZENT!

KIEDY ZAPISZESZ SIĘ NA NEWSLETTER JOHANNY KERN:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:  http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE:

365-pl-on-white-perspectiveNN_BookCover FRONT

Okladka-Front_1200_new2SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

W tej serii mówimy o 10 podstawowych rodzajach lęku/przeszkodach uniemożliwiających nam piękne, spełnione i szczęśliwe życie – oraz o tym, jak sobie z nimi radzić (kliknij na tytuł):

 

zobacz inne wpisy