03 Wrz

10 PODSTAWOWYCH LĘKÓW W ŻYCIU: 3. Lęk przed Sukcesem

10 Podstawowych Lęków w Życiu:

3. Lęk przed Sukcesem

Większość naukowców i psychologów zgadza się, że Lęk przed Sukcesem jest podobny do Lęku przed Porażką. Nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Lęk przed Sukcesem może Cię podświadomie nękać, sprawiając, że nieustannie sabotujesz swoje cele i marzenia.

Powody występowania Lęku przed Sukcesem mogą być różne w zależności od osoby.

Może być tak, że podświadomie wierzysz w to, że nie będziesz w stanie utrzymać swojego sukcesu i że, koniec końców, i tak poniesiesz porażkę.

Może być tak, że podświadomie wierzysz, że nie nie zasługujesz na to, że nie jesteś wystarczająco dobry/-a, by spełniać swoje marzenia, a może być też tak, że sukces kojarzy Ci się z czymś, co podświadomie uważasz za „negatywne”, „złe” lub nawet „odrażające”.

Możesz też podświadomie wierzyć w to, że aby osiągnąć sukces w życiu, musisz być przebiegły, bezlitosny, arogancki, nękać innych, nie mieć serca itp. Możesz nawet żywić w swoim sercu urazę w stosunku do pewnych ludzi sukcesu, których z jakiegoś powodu nie znosisz i nie chcesz „skończyć” jak oni.

A może odczuwasz w jakimś stopniu winę lub wstyd, kiedy widzisz członków swojej rodziny lub współpracowników, którym mniej się poszczęściło i którzy nie odnieśli żadnego sukcesu.

Co dzieje się, kiedy Strach przed Sukcesem kieruje naszym życiem:

Możemy unikać realizacji lub ociągać się z realizacją dużych projektów, zwłaszcza jeżeli mogą one prowadzić do uznania.

Możemy pójść na kompromis, jeżeli chodzi o nasze plany lub cele, tak aby nie spowodowały żadnych problemów czy konfliktów w naszej rodzinie lub firmie.

Możemy sabotować własne starania tuż przed osiągnięciem naszego wymarzonego lub starannie zaplanowanego sukcesu. Albo możemy zrezygnować już na samym początku i nawet nigdy nie rozpocząć realizacji planów.

Jeżeli rozpoznajesz u siebie którekolwiek z powyższych, oznacza to, że możesz mieć podświadomy Lęk przed Sukcesem. A jego symptomy są często podobne do symptomów Lęku przed Porażką.

Dzieje się tak, ponieważ Lęk przed Sukcesem zakorzeniony jest w Twoim podświadomym zaprogramowanym przekonaniu, że sukces przyniesie Ci ból.

Możesz wierzyć w to, że sukces spowoduje wyobcowanie od rodziny z powodu dłuższych godzin pracy lub, że staniesz się obiektem próśb o przysługi i pieniądze. Być może boisz się, że będziesz bardziej krytykowany/-a, kiedy znajdziesz się “wyżej na drabinie” i że Twoi przyjaciele lub rodzina będą odnosić się do Ciebie z zazdrością, cynizmem oraz że możesz stracić tych, których kochasz. Możesz też po prostu bać się tego, że w przypadku osiągnięcia swoich celów, będziesz mocno żałować, że nie zacząłeś/-aś wcześniej.

Bez względu na to, jaki powód kryje się za Twoim Lękiem przed Sukcesem, Lęk ten skutecznie sabotuje Twoje szczęście.

 JAK PRZEZWYCIĘŻYĆ LĘK PRZED SUKCESEM:

Krok 1: Zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy naprawdę uważam, że lepiej jest być nieszczęśliwym w nieszczęśliwym tłumie zamiast udowodnić innym, że wszystko jest możliwe i że skoro ja mogę odnieść sukces, oni też mogą?
  • Czy naprawdę uważam, że moja rodzina lub przyjaciele są szczęśliwsi, bo ja nie osiągnąłem/-am jeszcze sukcesu?
  • Czy jestem pewna/-y, że mój sukces musi w ostatecznym rozrachunku prowadzić do rozczarowań i bólu? Jeżeli tak: co sprawia, że myślę w ten sposób?

Zadaj sobie te oraz podobne pytania, wyciągając na powierzchnię każdą z kwestii, która może podświadomie sabotować Twoje życie. Udziel sobie tych odpowiedzi na papierze, a potem porównaj plusy i minusy.

Krok 2: Zauważ i zaakceptuj ten prosty fakt: Jeżeli nie podążasz w kierunku swoich marzeń, jeżeli nie sięgasz po swoje cele – skończysz pogrążony/-a w nieszczęściu, frustracji i rozczarowaniu.

REZYGNACJA ZE SWOICH MARZEŃ PRZYNIESIE CI W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU TAKI LUB INNY BÓL.

TEGO MOŻESZ BYĆ PEWNY/-A.

Krok 3: Zauważ, że każdy człowiek na tej planecie przeżywa swoją własną unikalną historię. Każda osoba ma wybór co do tego, w jaki sposób działać, zachowując przy tym czyste serce. Nie ma żadnej potrzeby odnosić sukcesu, który nie będzie w harmonii z tym, co jest dla Ciebie ważne i cenne.

NIE JESTEŚ JEDNĄ Z CYFEREK W STATYSTYKACH – COKOLWIEK SPRAWIŁO LUB KTOKOLWIEK SPRAWIŁ, ŻE TAK MYŚLISZ, NIE MA RACJI.

Jesteś unikalną istotą, jedyną pośród miliardów, która ma do opowiedzenia swoją własną, unikalną historię.

Możesz być człowiekiem sukcesu na swoich własnych warunkach: nie musisz zachowywać się w jakikolwiek sposób, który nie jest PRAWDZIWY DLA CIEBIE.

Krok 4: Uzmysłów sobie, że Lęk przed Sukcesem powstrzymuje Cię przed pełnym, szczęśliwym doświadczaniem życia:

Lęk przed sukcesem = lęk przed prawdziwie staniem się sobą

Lęk przed prawdziwie staniem się sobą = brak wiary w siebie

Brak wiary w siebie = marnowanie potencjału

Marnowanie potencjału = brak szczęścia

Brak szczęścia = brak radości życia

Brak radości życia = brak spełnienia/sukcesu

Podsumuj te równania. To proste:

 Życie minus Lęk przed Sukcesem = Szczęście/Spełnienie/Sukces

Krok 5:  Możesz teraz przyznać się przed sobą, jak absolutnie cudownie byłoby podążać za głosem własnego Serca, kochać swoje życie i dzielić sukces z tymi, których kochasz.

Powodzenia!

JESTEŚ MĄDRY/-A. JESTEŚ SILNY/-A.

A TERAZ MOŻESZ TAKŻE BYĆ SZCZĘŚLIWY/-A.

PAMIĘTAJ TEŻ: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działańJest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć Takim Życiem, Jakiego Chcesz.

W mojej książce “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” podaję czytelnikom gotowy program do zmiany sposobu myślenia – krok po kroku.

Nagrałam też kilka płyt CD, które wprowadzają słuchających w głęboki stan relaksu, podczas gdy ja prowadzę słuchaczy przez proces przeprogramowania swej podświadomości.

I właśnie takie, lub podobne narzędzia do przeprogramowania świadomości są bardzo skuteczne, a na rynku można poszukać czegoś, co najlepiej nam będzie odpowiadać.

Przydatne afirmacje na ten tydzień:

  1. Otwieram się na możliwość ignorowania tego, co mnie ogranicza i przekroczenia własnych barier. Nie będę więcej pozwalać żadnym lękom powstrzymywać mnie od spełniania swych marzeń. Jestem gotowy/a wyjść z własnych ramek i odblokować swój prawdziwy potencjał.”
  1. „Nabieram coraz większego zaufania do swej wewnętrznej mądrości. Nabieram coraz większej pewności, że odnajdę prawdziwy cel swego życia. Mam już przebłyski tego, gdy pozwalam sobie marzyć bez udziału w tym Ego, bez wsłuchiwania się we własne obawy lub poddawania się zewnętrznym naciskom społecznym. Każdy z nas przeżywa własną, niepowtarzalną historię, każdy z nas ma własny, niepowtarzalny cel. Bez względu na to, co jest moim celem, czy jest on duży, czy mały – to moja Własna Prawda, znak, jaki pozostawię po sobie w świecie. Jak to wspaniale być sobą i odkrywać, co jeszcze mogę zrobić w życiu.” – Fragmenty z książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂

"Mistrz i Zielonooka Nadzieja" - panorama książki

 

OTRZYMASZ DARMOWY PREZENT!

KIEDY ZAPISZESZ SIĘ NA NEWSLETTER JOHANNY KERN:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:  http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE:

365-pl-on-white-perspectiveNN_BookCover FRONT

Okladka-Front_1200_new2SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

W tej serii mówimy o 10 podstawowych rodzajach lęku/przeszkodach uniemożliwiających nam piękne, spełnione i szczęśliwe życie – oraz o tym, jak sobie z nimi radzić (kliknij na tytuł):

 

zobacz inne wpisy