Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog

Większość naukowców i psychologów zgadza się, że Lęk przed Sukcesem jest podobny do Lęku przed Porażką.

Nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Lęk przed Sukcesem może Cię podświadomie nękać, sprawiając, że nieustannie sabotujesz swoje cele i marzenia.

Powody występowania Lęku przed Sukcesem mogą być różne w zależności od osoby.

Może być tak, że podświadomie wierzymy w to, że nie będziemy w stanie utrzymać swojego sukcesu i że, koniec końców, i tak poniesiemy porażkę.

Może być tak, że podświadomie wierzymy, że nie nie zasługujemy na sukces, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, by spełniać swoje marzenia, a może być też tak, że sukces kojarzy nam się z czymś, co podświadomie uważamy za „negatywne”, „złe” lub nawet „odrażające”.

Możemy też podświadomie wierzyć w to, że aby osiągnąć sukces w życiu, musimy być kimś przebiegłym, bezlitosnym, aroganckim, nękać innych, nie mieć serca itp. Możemy nawet żywić w swoim sercu urazę w stosunku do pewnych ludzi sukcesu, których z jakiegoś powodu nie znosimy i nie chcemy „skończyć” jak oni.

Możemy również odczuwać w jakimś stopniu winę lub wstyd, że nam się udało, podczas gdy nasi krewni lub współpracownicy nie odnieśli sukcesu. 

Co dzieje się, kiedy Lęk Przed Sukcesem kieruje naszym życiem:

Możemy unikać realizacji lub ociągać się z realizacją dużych projektów, zwłaszcza jeżeli mogą one prowadzić do uznania.

Możemy zaprzepaścić nasze plany lub cele, obawiając się jakichś problemów czy konfliktów w naszej rodzinie lub firmie.

Możemy sabotować własne starania tuż przed osiągnięciem naszego wymarzonego lub starannie zaplanowanego sukcesu. Albo możemy zrezygnować już na samym początku i nawet nigdy nie rozpocząć realizacji planów.

Jeżeli rozpoznajesz u siebie którekolwiek z powyższych zachowań, oznacza to, że możesz mieć podświadomy Lęk Przed Sukcesem.

Jego symptomy są często podobne do symptomów Lęku Przed Porażką.

Dzieje się tak, ponieważ Lęk Przed Sukcesem zakorzeniony jest w Twoim podświadomym zaprogramowanym przekonaniu, że sukces przyniesie Ci ból.

Możesz wierzyć w to, że sukces spowoduje wyobcowanie od rodziny z powodu dłuższych godzin pracy lub, że staniesz się obiektem próśb o przysługi i pieniądze.

Być może boisz się, że będziesz bardziej krytykowany/-a, kiedy znajdziesz się “wyżej na drabinie” i że Twoi przyjaciele lub rodzina będą odnosić się do Ciebie z zazdrością, cynizmem oraz że możesz stracić tych, których kochasz.

Możesz też po prostu bać się tego, że w przypadku osiągnięcia swoich celów, będziesz mocno żałować, że nie zacząłeś/-aś wcześniej.

Bez względu na to, jaki powód kryje się za Twoim Lękiem przed Sukcesem, lęk ten skutecznie sabotuje Twoje szczęście.

Krok 1: Zadaj sobie następujące pytania:

Czy naprawdę uważam, że lepiej jest być nieszczęśliwym w nieszczęśliwym tłumie zamiast udowodnić innym, że wszystko jest możliwe i że skoro ja mogę odnieść sukces, oni też mogą?

Czy naprawdę uważam, że moja rodzina lub przyjaciele są szczęśliwsi, bo ja nie osiągnąłem/-am jeszcze sukcesu?

Czy jestem pewna/-y, że mój sukces musi w ostatecznym rozrachunku prowadzić do rozczarowań i bólu? Jeżeli tak: co sprawia, że myślę w ten sposób?

Zadaj sobie te oraz podobne pytania, rozpatrując uważnie każdą z kwestii, które mogą podświadomie sabotować Twoje życie. Udziel sobie tych odpowiedzi na papierze, a potem porównaj plusy i minusy każdej z możliwych sytuacji.

Krok 2: Zauważ i zaakceptuj ten prosty fakt: Jeżeli nie podążasz w kierunku swoich marzeń, jeżeli nie sięgasz po swoje cele – skończysz pogrążony/-a w nieszczęściu,frustracji i rozczarowaniu. 

Krok 3: Zauważ, że każdy człowiek na tej planecie przeżywa swoją własną unikalną historię. Każda osoba ma wybór co do tego, w jaki sposób działać, zachowując przy tym czyste Serce. Nie ma żadnej potrzeby odnosić sukcesu, który nie będzie w harmonii z tym, co jest dla Ciebie ważne i cenne.

Jesteś unikalną istotą, jedyną pośród miliardów, która ma do opowiedzenia swoją własną, unikalną historię. Możesz być człowiekiem sukcesu na swoich własnych warunkach: nie musisz zachowywać się w jakikolwiek sposób, który nie jest PRAWDZIWY DLA CIEBIE.

Krok 4: Uzmysłów sobie, że Lęk Przed Sukcesem powstrzymuje Cię przed doświadczaniem życia w pełni i z poczuciem szczęścia: 

Lęk Przed sukcesem = lęk przed prawdziwie staniem się sobą

Lęk przed prawdziwie staniem się sobą = brak wiary w siebie

Brak wiary w siebie = marnowanie potencjału

Marnowanie potencjału = brak szczęścia

Brak szczęścia = brak radości życia

Brak radości życia = brak spełnienia/sukcesu

 * Życie minus Lęk Przed Sukcesem = Szczęście/Spełnienie/Sukces

Krok 5:  Możesz teraz spokojnie przyznać się przed sobą, że  absolutnie cudownie byłoby podążać za głosem własnego Serca, kochać swoje życie i dzielić swoje szczęście z tymi, których kochasz.

Powodzenia!

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć takim życiem, jakiego chcesz.

Johanna Kern, mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka urodzona i wychowana w Polsce oraz wielokrotnie nagradzana pisarka,  (Mistrz i Zielonooka Nadzieja, „Nauki Nadziei” “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Sekrety Miłości dla Każdego, Kraina Cieni: Legenda posiada wieloletnie doświadczenie jako doradca i konsultantka w dziedzinach zdrowia, problemów emocjonalnych, rodzinnych, związków, ścieżek życia oraz kariery zawodowej. 

 

 

Czerpiąc ze swojego doświadczenia i wiedzy, wynikających z ponad 20. lat doradztwa i pomagania ludziom, jak i pełnej sukcesów kariery zawodowej, oraz wykorzystując narzędzia starożytnych Mistrzów – opracowała zestaw codziennych afirmacji pozwalających stopniowo, krok po kroku, wpływać na podświadomy umysł, zawarty w jej nagrodzonej książce “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” .

Nagrała także serię płyt CD, których można słuchać w stanie głębokiego relaksu, podczas gdy ona prowadzi słuchaczy przez proces przeprogramowania ich podświadomości.

Takie, lub podobne narzędzia są bardzo skuteczne i można znaleźć to, co odpowiada naszym potrzebom oraz preferencjom.  

Przydatne afirmacje:

  1. „Otwieram się na możliwość ignorowania tego, co mnie ogranicza i przekroczenia własnych barier. Nie będę więcej pozwalać żadnym lękom powstrzymywać mnie od spełniania swych marzeń. Jestem gotowy/a wyjść z własnych ramek i odblokować swój prawdziwy potencjał.”

  1. „Nabieram coraz większego zaufania do swej wewnętrznej mądrości. Nabieram coraz większej pewności, że odnajdę prawdziwy cel swego życia. Mam już przebłyski tego, gdy pozwalam sobie marzyć bez udziału w tym Ego, bez wsłuchiwania się we własne obawy lub poddawania się zewnętrznym naciskom społecznym. Każdy z nas przeżywa własną, niepowtarzalną historię, każdy z nas ma własny, niepowtarzalny cel. Bez względu na to, co jest moim celem, czy jest on duży, czy mały – to moja Własna Prawda, znak, jaki pozostawię po sobie w świecie. Jak to wspaniale być sobą i odkrywać, co jeszcze mogę zrobić w życiu.” – Fragmenty z nagrodzonej książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern. 

Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

Dostępne obecnie książki i płyty Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

 

 

JK PL YOUTUBE 2