Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog

Będąc dziećmi, wielu z nas doświadczyło nie jeden raz sytuacji, kiedy mówiono nam, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy lub zarzucano nam, że nie potrafimy zrobić czegoś wystarczająco dobrze.

Czemu więc niektórzy z nas poszli dalej i nie pozwolili sobie uwierzyć, że są nieudolni, podczas gdy inni boją się, że nigdy nie będą wystarczająco dobrzy, by żyć takim życiem, o jakim marzą?

Zależy to od tego, jaką wizję siebie stworzyliśmy w swoim umyśle.

Nasza wizja siebie jest głęboko związana ze sposobem,  w jaki nas zaprogramowano lub jak sami zaprogramowaliśmy siebie na podstawie swoich doświadczeń, przekonań oraz – przede wszystkim na podstawie tego, co zgodne jest z tym, w jaki sposób obecnie siebie postrzegamy.

To, w co wierzysz na swój temat, wpływa na to,  jak myślisz, zachowujesz się, funkcjonujesz, o co się starasz, oraz po co sięgasz:

Czy kiedykolwiek opanowuje Cię silne uczucie przegranej?

Czy kiedykolwiek czujesz, że i tak nie dorównasz innym?

Czy myślisz czasem, że brak w Tobie tego, co potrzebne jest do osiągania swych zamierzeń?

Czy czujesz czasami, że nie ma co się tak starać, gdyż to, co robisz po prostu Cię przerasta?

Poczucie bycia niewystarczająco dobrym zwykle idzie w parze  z podświadomie przechowywanymi negatywnymi emocjami związanymi ze wspomnieniami z przeszłości. Za każdym razem, kiedy w naszym życiu dzieje się coś, co aktywuje takie wspomnienia – może to wyzwalać u nas Lęk Przed Byciem Nieudacznym.

 Kiedy to wszystko się zaczęło?

W momencie kiedy tylko zaczynamy definiować/postrzegać siebie jako jednostki – odrębne od naszej mamy lub innego opiekuna – zaczynamy budować swoją wizję siebie.

Każde doświadczenie, jakie przeżywamy w życiu, wpływa na nasze nowe podświadome przekonania na własny temat.

DOBRA WIADOMOŚĆ jest taka, że nasza wizja siebie nie jest rzeczą stałą. Może się ona zmieniać w zależności od naszej sytuacji życiowej, statusu, pozycji, a nawet nastroju. Kiedy czujemy się świetnie, widzimy siebie na szczycie świata. A kiedy mamy chandrę, postrzegamy siebie całkiem inaczej.

Lęk Przed Byciem Nieudacznym to nic innego jak tylko stara „Baba Jaga”, w którą nadal podświadomie wierzymy.

 Dlaczego tak się dzieje?

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie oddzielić swoich przykrych doświadczeń z przeszłości od teraźniejszości – wszystko, co dostrzegamy i podświadomie rozpamiętujemy to właśnie nasz stary ból. I wtedy „nasza Baba Jaga” ciągle jeszcze napędza nam strachu w życiu.

Krok 1: Zauważ, że wszyscy rodzimy się szczęśliwi. Jako maleńkie dziecko, wcale nie odczuwałeś/-aś, że coś z Tobą nie tak, że jesteś nieudacznikiem, niezdolnym do działania. Ciesząc się życiem, wierzyłeś/-aś, że jesteś wystarczająco dobry/-a i że zasługujesz na Miłość.

Krok 2: Zauważ i przyznaj się przed sobą, że możesz nauczyć się, czego chcesz ORAZ oduczyć się, czego tylko chcesz. Zależy to tylko od Ciebie, jakie wzorce chcesz utrzymać, a których się pozbyć.

Krok 3: Zauważ i zaakceptuj to, że porównywanie swojej sytuacji do sytuacji innych jest bezsensowne i w ogóle Ci nie pomoże w jakikolwiek sposób. Jesteś unikalną osobą i taka jest też historia Twojego życia.

U podstaw naszego bytu, jako rasa ludzka, wszyscy jesteśmy tacy sami: rozwijamy się, pragniemy i szukamy Miłości, przechodzimy przez te same cykle ewolucji – czy to indywidualnie, czy w skali globalnej. Jednak to, w jaki sposób wyrażamy ten wspólny nam „rdzeń”, jak projektujemy siebie i nasze życie – na podstawie tego „rdzenia”, jak przetwarzamy nasze doświadczenia, jak działamy w ramach naszych ciał, umysłów lub emocji, jest całkowicie niepowtarzalne.

Nie ma ani dwóch identycznych osób, ani dwóch takich samych żyć.

Nie tylko każdy człowiek jest niepowtarzalny. Także każde zwierzę, roślina, kamień, ziarenko piasku, kropla wody lub płatek śniegu.

Każde źdźbło trawy lub liść na drzewie – nie tylko są inne od wszystkich innych liści na tym samym drzewie czy źdźbeł trawy na tym samym trawniku. Są także inne od wszystkich innych źdźbeł trawy i liści na całym świecie.

Nie istnieją żadne takie okoliczności, nastroje, czy też emocjonalne rany, które mogłyby ograbić Cię z godności osobistej lub radości życia. Każdy z nas nosi w sobie naturalnie nam przyrodzone poczucie szczęścia. Kiedy uświadomimy sobie, jak cenne jest nasze życie, możemy odszukać wewnątrz to szczęście i przezwyciężyć wszystko, co próbuje ściągnąć nas w dół.

Kiedy uzmysławiamy sobie piękno i wagę naszego istnienia – naturalnie rozszerzamy swoją Wizję Siebie. Doceniamy, obejmujmy i szanujemy to, kim się staliśmy i kim jeszcze się staniemy.

Jesteś więcej niż tylko wystarczająco dobry/-a:

 Jesteś cenny/-a. Jesteś piękny/-a.

Jesteś kochany/-a – przez przyrodę, przez naszą planetę, przez swój następny oddech.

 Nie pozwól nikomu wmówić sobie, że jest inaczej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 4: Przestań poddawać się negatywnym myślom w swojej głowie. Nigdy więcej nie myśl: „jestem głupi/-a” czy „nie mogę tego zrobić” czy „to dla mnie za trudne” itp. Zajmie to jakiś czas, ale da się to zrobić. Wszystkiego przecież można się nauczyć, a także oduczyć.

Za każdym razem, kiedy przychodzi Ci do głowy negatywna myśl, powiedz sobie:  „To przecież tylko myśl. A myśli można zmieniać.”

Zastąp negatywne myśli pozytywnymi, np.: „zawsze mogę znaleźć rozwiązanie, jeśli się do tego przyłożę” lub „jestem w stanie nauczyć się, jak zrobić to, co chcę zrobić” albo „wcale nie muszę się zniechęcać, kiedy robi się trudniej”.

Krok 5: Za każdym razem, kiedy czujesz, że stara „Baba Jaga” wychodzi z kąta, przypomnij sobie, że to, co czujesz, to tylko emocje związane z Twoimi przeszłymi doświadczeniami. To nic innego jak negatywne wspomnienia, które biorą górę nad teraźniejszością. Powiedz sobie: „Dosyć tego. Tworzę teraz dla siebie nowe, szczęśliwe wspomnienia. Stara „Baba Jaga” już nie może mnie dopaść, to już jest za mną. Oto nowy/-a ja: wystar-czająco dobry/-a we wszystkim, co dla mnie ważne.”

Po sześciu tygodniach regularnego i rzetelnego praktykowania powyższych kroków w Twoim mózgu powstaną nowe ścieżki neruonowe. Wtedy też pozytywne myśli staną się Twoim nowym nawykiem.

Nigdy nie rezygnuj z siebie: próbuj – a w końcu się uda. 

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć takim życiem, jakiego chcesz.

Johanna Kern, mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka urodzona i wychowana w Polsce oraz wielokrotnie nagradzana pisarka,  (Mistrz i Zielonooka Nadzieja, „Nauki Nadziei” “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Sekrety Miłości dla Każdego, Kraina Cieni: Legenda posiada wieloletnie doświadczenie jako doradca i konsultantka w dziedzinach zdrowia, problemów emocjonalnych, rodzinnych, związków, ścieżek życia oraz kariery zawodowej. 

 

 

Czerpiąc ze swojego doświadczenia i wiedzy, wynikających z ponad 20. lat doradztwa i pomagania ludziom, jak i pełnej sukcesów kariery zawodowej, oraz wykorzystując narzędzia starożytnych Mistrzów – opracowała zestaw codziennych afirmacji pozwalających stopniowo, krok po kroku, wpływać na podświadomy umysł, zawarty w jej nagrodzonej książce “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” .

Nagrała także serię płyt CD, których można słuchać w stanie głębokiego relaksu, podczas gdy ona prowadzi słuchaczy przez proces przeprogramowania ich podświadomości.

Takie, lub podobne narzędzia są bardzo skuteczne i można znaleźć to, co odpowiada naszym potrzebom oraz preferencjom.  

Przydatne afirmacje:

  1. “Rozumiem, że obawy i niepokoje, których doświadczam są tylko cieniami niespełnionej obietnicy szczęścia. Zasługuję na coś lepszego, jestem gotowy/a na coś lepszego i otwieram się na przyjęcie wszystkiego co najlepsze. W tej chwili moje pragnienia są silniejsze od lęków, blokujących mnie tak długo przed osiągnięciem szczęścia.”

  2. “Mam odwagę mówić otwarcie o tym, czego pragnę i domagać się tego. Pozbywam się wszelkiego strachu i wątpliwości. Wiem, że osiągnę to, co chcę. Wiem, że życie stanie się proste i łatwe dla mnie – ponieważ taki jest mój wybór.” – Fragmenty z nagrodzonej książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

Dostępne obecnie książki i płyty Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

 

 

JK PL YOUTUBE 2