Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog

Pomimo, że większość z nas pragnie związku pełnego Miłości i spełnienia, są jednak tacy, którzy boją się intymności.

Mamy tendencję do oceniania takich ludzi jako niedojrzałych lub niechętnych do poświęceń – dlatego, że unikają zobowiązań.

A co jeśli błędnie oceniamy i nie rozumiemy ich lęku przed zobowiązaniami?

Co jeśli prawdziwym lękiem, który nimi kieruje – nie jest lęk przed zobowiązaniami i obietnicami, ale lęk przed utratą?

Ci, którzy unikają zobowiązań i intymności, najprawdopodobniej boją się, że „stracą siebie” lub „utracą swoją wolność ”.

Kiedy się do czegoś zobowiązujemy w odniesieniu do innej osoby, kariery, dzieci, a nawet np. najmu, wiążemy się z czymś na pewien okres czasu. Wszyscy wiemy lub słyszeliśmy o ludziach, których całkowicie pochłonęła praca, lub którzy zaprzepaścili siebie, będąc w małżeństwie.

Myśl, że można zaprzepaścić siebie, naturalnie budzi lęk. Nie jest to jednak nieuniknione. Właściwie, aby utrzymać nasze szczęście, będąc w związku – musimy mieć pełną jasność co do tego, kim jesteśmy. Należy wiedzieć, co w naszym przypadku nie podlega negocjacjom i trzymać się swoich prawd.

Nasza wolność jest dla nas bardzo cenna, ale nie można jej mylnie pojmować. Czasem myślimy, że chcielibyśmy żyć w świecie bez granic, podczas gdy tak naprawdę pragniemy poznać jak daleko możemy wyjść poza reguły lub ograniczenia i wiedzieć, że można je naginać. Pełna wolność przychodzi z poczuciem odłączenia i często sprawia, że czujemy się samotni. Nie różnimy się w tej kwestii od nastolatków, którzy testują granice, aby się upewnić, że są kochani i że komuś na nich zależy.

Wszyscy wiemy, że bycie w związku pełnym Miłości jest prawdopodobnie najwspanialszym uczuciem, jakiego można doświadczyć. Jednak wielu z nas wycofuje się z długotrwałych związków, a nawet małżeństw, z powodu Lęku Przed Utratą Własnej Wolności.

Lęk przed zobowiązaniami, niechęć do kontynuacji, wahanie i tym podobne nie utrzymają naszej wolności na dłuższą metę. Wolność najpiękniej spełnia się w przynależności/jedności, a nie poprzez oddzielność. A jedność może zaistnieć tylko wtedy, gdy dwoje stanie się jednym w związku i każde ma wolność wyboru, by powiedzieć „tak” lub powiedzieć „nie”. Jak najbardziej, można mieć związek pełen Miłości i spełnienia bez utraty swojej wolności.

Krok 1: Pozwólcie sobie być różni od siebie.

Nie ma na świecie dwóch osób, które byłyby takie same. Każdy z nas rodzi się z innymi cechami, które pozwalają nam rozwinąć naszą indywidualną osobowość poprzez proces dorastania. Pamiętajmy zawsze ten fakt, że różnice pomiędzy nami a naszymi partnerami są tak naprawdę najważniejszymi czynnikami w naszym związku przyczyniającymi się do naszego rozwoju. Poza tym, czy to nie przyjemność spędzać czas z kimś, kto nie jest dokładnie taki sam jak my?

Krok 2: Pozwólmy sobie cieszyć się przestrzenią osobistą.

Każde małżeństwo lub długotrwały związek wymaga pewnej przestrzeni, aby mógł się rozwijać i prosperować. Nie mówimy tutaj o tworzeniu dystansu pomiędzy Wami. Ale np. ciągłe dzwonienie do partnera, żeby sprawdzić co robi – jest jak trzymanie kogoś pod ścisłą obserwacją. Oboje musicie czuć się wolni, żeby cieszyć się swoim dniem, czy to w pracy, czy w domu.

A dzielenie się później ze sobą swoimi doświadczeniami i opowiadanie o swoim dniu może stać się bardzo ładnym rytuałem, jaki możecie dla siebie stworzyć.

Krok 3: Pamiętaj, że oboje macie prawo być niedoskonali.

Taka jest prawda – nikt z nas nie jest doskonały. I chociaż może być trudno zaakceptować tak zwane „złe nawyki” męża czy żony – komunikacja z partnerem na temat wad każdego z was jest niezbędna. Pozwólcie sobie pośmiać się ze swoich niedoskonałości/przywar. To naprawdę może zdziałać cuda.

 

 

 

 

 

Krok 4: Upewnij się, że oboje pragniecie pójść na kompromis i spotkać się pośrodku.

Oczekiwanie, że tylko Twój partner się zmieni jest nie tylko nieuczciwe, ale i mało realistyczne. Ty także się zmienisz, bez względu na to, czy tego chcesz, czy nie: dlatego, że wszystkie związki sprawiają, że się zmieniamy i rozwijamy. Bardzo ważnym jest, abyście obydwoje potrafili, na pewnym poziomie, pójść na kompromis i zmienić się na lepsze. Często zdarza się jednak, że pary nieświadomie popełniają błąd, nie robiąc tego. A przecież wszyscy rozwijamy się, idąc przez życie, i nasze związki dają nam wspaniałe okazje, aby rozwijać się jeszcze bardziej.

Krok 5: Ciesz się swoją Wolnością Kochania. Celebruj swojego partnera i celebruj waszą Miłość.

Kiedy już znajdziemy swojego wymarzonego partnera – zdarza się, że przechodzimy do tzw. „porządku dziennego”, traktując naszą Miłość oraz związek jak zwykłą codzienność. A przecież nie ma żadnych zasad co do tego, jak często chcemy czy potrzebujemy mówić „Kocham Cię”, jak często chcemy się wzajemnie zaskakiwać romantycznymi gestami, prezentami lub innymi wyrazami naszej Miłości. Wyrażanie Miłości w związku staje się naszym stylem życia, sposobem, w jaki chcemy się sobą cieszyć i szanować się nawzajem.

Przydatne afirmacje:

1. „Cała mądrość, jakiej mi potrzeba, znajduje się we mnie. Całą moc, jakiej potrzebuję, mogę odnaleźć w sobie. Całą miłość, jakiej mi trzeba, mogę znaleźć we własnym Sercu. Dziękuję sobie za to, że jestem tym, kim jestem. Akceptuję swoją mądrość, moc i miłość, jaką odczuwam do życia, siebie samego/samej, wszystkich i wszystkiego, co jest mi drogie.”

2. „Nowe poczucie wolności wypełnia mi Serce i Umysł. Mogę uczynić wszystko, co zechcę i stać się tym, kimkolwiek pragnę być. Nie ma ograniczeń tego, jak daleko może sięgać mój Umysł, tak samo jak nie ma granic dla zasięgu mego Serca. W pełni akceptuję swą wspaniałość i raduję się lekkością własnej egzystencji.” – Fragmenty z nagrodzonej książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern. 

Wybierz Temat
Jak Pokonać 10 Podstawowych Lęków w Życiu
Blog
Johanna Kern

Johanna Kern

Johanna Kern – mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka filmowa urodzona i wychowana w Polsce, oraz wielokrotnie nagradzana pisarka posiada wieloletnie doświadczenie i wiedzę, które zdobyła na przestrzeni ponad 20 lat doradzania ludziom w sprawach problemów emocjonalnych i zdrowotnych, związków, rodziny, duchowości, życia i kariery.

Zaprojektowała specjalny przewodnik odkrywający sekrety tworzenia głęboko satysfakcjonującego, trwałego i udanego związku romantycznego. Jej nagrodzona w Los Angeles książka „Sekrety Miłości: Co warto wiedzieć, aby mieć niesamowity związek” jest napisana w łatwym, przystępnym stylu i ozdobiona uroczymi ilustracjami graficznymi, dzięki czemu przemawia do czytelników w każdym wieku i na każdym poziomie relacji.

POPARCIE

„Ta zachwycająca książka zagłębia się w tak wiele wymiarów, że tak naprawdę jest toSekrety Miłości - Johanna Kern książka poruszająca WSZYSTKO o wszystkim, co dotyczy miłości. Wchodzi w tę tematykę daleko głębiej niż inne książki poruszające ten temat i robi to w zachwycającym, przyjaznym dla czytelnika stylu. Autorka Johanna Kern podpowiada nam czy i jak powinniśmy poszukiwać miłości, co robić, gdy ją znajdziemy, jak ją pielęgnować i co zrobić, jeśli się wypali – lub przetrwa na długie lata! Jeśli ktoś jeszcze nie odnalazł miłości, kiedy sięgnie po tę książkę, odnajdzie w niej praktyczny plan na to, jak postępować i czego się spodziewać w swojej podróży!”

Prof. dr. hab. Stanley Krippner –

współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy –

„Sekrety Miłości” wykładają wszystkie karty na stół:

OBEJRZYJ KRÓTKI ZWIASTUN KSIĄŻKI:

KUP KSIĄŻKĘ I PRZECZYTAJ WSZYSTKIE 14 ROZDZIAŁÓW 

Wersja Papierowa:

Wersja Elektroniczna:

Sekrety Miłości - Johanna Kern

Sekrety Miłości - Johanna Kern