Wybierz Temat
Blog

Lęki i obawy, które nas powstrzymują w życiu, nie pozwalając nam na szczęśliwy związek, udaną karierę czy osiągnięcie naszych najbardziej upragnionych marzeń – często nie są dla nas zupełnie zrozumiałe i oczywiste.

Mogą skutecznie kierować nami i naszym życiem, podczas gdy my możemy nie być ich w pełni świadomi. Albo – jeżeli jesteśmy ich świadomi – możemy nie wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Tak często wygląda nasze życie. Większość z nas dobrze wie, jak łatwo możemy się poddać, zaniechać dążenia do upragnionych celów, porzucić marzenia.

Dlaczego pozwalamy naszym świadomym lub podświadomym lękom kierować naszym życiem, i odzierać nas z naszego wrodzonego, naturalnego szczęścia i radości życia?

To, w co wierzymy na temat świata i nas samych, jest często wynikiem uwarunkowań z przeszłości. Na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń ALBO tego, co zostało wdrukowane do naszej podświadomości przez coś lub kogoś, kto w danym momencie, stał się dla nas autorytetem w życiu.

Możemy, świadomie lub podświadomie, żyć według tego, jak zostaliśmy zaprogramowani przez naszych rodziców, nauczycieli, opiekunów, społeczeństwo, dogmaty religijne – lub cokolwiek, co wpłynęło na to, jak czujemy się na własny temat i na temat świata, w którym żyjemy.

Kiedy jesteśmy dziećmi – jesteśmy naturalnie szczęśliwi. Małe dzieci, chyba że są głodne, chore lub zranione, budzą się zwykle z uśmiechem na twarzy i witają każdy dzień z naturalną ciekawością i entuzjazmem.

Następnie, krok po kroku, ich środowisko zaczyna wpływać na ich wrodzoną radość życia, wdrukowując w nie zestaw uwarunkowań, zasad/reguł i oczekiwań. Dziecko szybko uczy się, że jeśli nie dostosuje do tych wymagań – akceptacja dla niego, a czasem nawet miłość – zostają wycofane.

Wraz z zestawem reguł, jak się zachowywać, co jest dobre, a co złe, co jest pożądane, a co jest potępiane – pojawia się cały zestaw nalepek:

„Jesteś dobry/dobra.” „Jesteś zły/zła.” „Jesteś biały/biała.” „Jesteś czarny/czarna.” „Jesteś chłopcem, dziewczyną, jesteś okropny/okropna, niski/niska, mały/mała, zbyt młody/młoda, zbyt stary/stara… chudy/chuda, gruby/gruba, za głupi, za głupia.

Co się potem dzieje? Zaczynamy wierzyć, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. I – że nie jesteśmy godni życia, jakiego chcemy: szczęśliwego, w zdrowiu, spełnieniu oraz przynajmniej w jakimś sensie komfortowego, jeśli nie dostatniego.

Podczas gdy cała przyroda rozwija się w pełnym przepychu, my – będąc przecież częścią tej przyrody – stajemy się często przytłoczeni, przygnębieni, zestresowani i nieszczęśliwi, zadowalając się czymś mniejszym i zmagając się, zamiast cieszyć się naszym życiem.

Starczy nam już tych złych wiadomości? Zdecydowanie.

Zobaczmy teraz, jakie są dobre wiadomości.

Możemy zmienić sposób, w jaki postrzegamy samych siebie oraz całkowicie zmienić swoje przeznaczenie.

Jest to łatwiejsze niż myślisz.

Przypomnij sobie chwile, kiedy Ty sam/-a, i nikt inny, zdecydowałeś/-aś się myśleć i działać po swojemu. Były takie chwile w Twoim życiu. Każdy z nas ich doświadczył, w taki czy inny sposób. I wspaniale było poczuć te chwile wolności od tego, co nas ogranicza.

Każdy z nas, bez wyjątku, posiada zdolność do zmienienia swojego życia na lepsze, do odnalezienia w sobie ogromnych pokładów nadziei, odwagi i siły.

Jesteśmy w stanie to zrobić. Możemy mieć takie życie, jakiego chcemy. Możemy cieszyć się nim tak, jak chcemy.

W tej serii mówimy o 10. największych lękach/obawach, których większość z nas doświadcza w życiu – w taki lub inny sposób – oraz o tym, jak można sobie z nimi poradzić.

Kliknij na tytuły:

Jak pokonać Lęk Przed Zmianami 

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Ocenianym

Jak pokonać Lęk Przed Porażką

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Zranionym Emocjonalnie

Jak pokonać Lęk Przed Sukcesem

Jak pokonać Lęk Przed Utratą Własnej Wolności

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Osamotnionym

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Nieudacznym 

Jak pokonać Lęk Przed Byciem Odrzuconym

Jak pokonać Lęk Przed Przemijaniem/Nieprzetrwaniem/Śmiercią

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć takim życiem, jakiego chcesz.

Przydatna Afirmacja:

„Przyglądam się temu, co wpływa na mój sposób myślenia oraz decyzje: czy dokonuję wyborów zgodnych z własnym sercem, czy też kierują mną wewnętrzne obawy lub lęki przed czymś? Czy wybieram swe cele na podstawie tego, co naprawdę cenię sobie najbardziej, czy też kieruję się tym, co inni uważają za najważniejsze lub pożądane? Jestem gotowy/a, aby być ze sobą zupełnie szczerym/ą i uszanować Własną Prawdę.”fragment z nagrodzonej książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Blog