W styczniowym (2020) wydaniu amerykańskiego miesięcznika „Conscious Shift Magazine” („Magazyn Świadomej Zmiany”) ukazał się artykuł Johanny Kern pt. „Jak odnaleźć swoje własne miejsce w świecie”.

Magazyn ten posiada wiele tysięcy czytelników online w całej Ameryce i koncentruje się na zmianach zachodzących w naszym dzisiejszym świecie. 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Jak odnaleźć swoje własne miejsce w świecie

Johanna Kern

Życie zgodnie z naszą wewnętrzną prawdą

Odnalezienie swojego własnego miejsca w świecie, to odkrycie tego, co może być naszą prawdziwą pasją – robienie tego, co przyniesie nam radość, robienie tego, co kochamy robić. Innymi słowy, nasze miejsce na Ziemi to miejsce, w którym możemy odczuwać spokój, gdzie możemy się spełniać, bez względu na to, czy takie miejsce jest faktycznym miejscem czy tylko stanem umysłu.

To, jak widzimy siebie, świat oraz swoje w nim miejsce, jak i to, czego doświadczamy w życiu, zależy od naszej percepcji, czyli od tego, co jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jako możliwe w naszej „rzeczywistości”. Oznacza to, że możemy doświadczyć tylko tego, co w jakiś sposób jest dla nas możliwe w naszym przekonaniu.

Nasza percepcja bardzo często jest głęboko zakorzeniona w sposobie, w jaki zostaliśmy zaprogramowani lub sami zaprogramowaliśmy siebie na podstawie naszych doświadczeń i przekonań. To jak postrzegamy świat, odzwierciedla to, jak postrzegamy siebie.

Otwieranie się na nowe możliwości pozwala nam ulepszyć swoją wizję siebie pozwalając nam być tym, kim chcemy być, a nie być ograniczonym do tego, jak zostaliśmy zaprogramowani. Nasza wizja siebie nie jest rzeczą stałą i można ją zmieniać.

Jak znaleźć pomysł na siebie?

Podstawowa odpowiedź na pytanie: ”co mam robić w życiu” brzmi: rób to, co kochasz!

Jeśli ktoś lubi coś robić, wkłada w to dużo energii i czasu, dzięki temu szybciej osiąga w tym mistrzostwo, a to sprawia, że jest szczęśliwy.

Wykonywanie tego, co się lubi wymaga posiadania pomysłu na siebie. Dlatego warto się zastanowić, czy pasję, którą się posiada można zmienić w codzienne zajęcie.

Co w sytuacji, kiedy posiada się wiele pasji? Czy koniecznym jest skupianie się na jednej? Można spróbować połączyć je ze sobą i dzięki temu znaleźć takie zajęcie, które wykorzysta je wszystkie.

A co z ludźmi którzy uważają, że nie mają pasji? Każdy z nas ma obszary, które bardziej go interesują i w których czuje się dobrze. Znalezienie tego, co sprawia nam przyjemność nie jest trudnym procesem, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na wewnętrzny monolog, który pokaże nam, co tak naprawdę sprawia nam radość:

Lubisz zwierzęta? Możesz zostać wolontariuszem w schronisku.

Najlepiej czujesz się w domu czytając? Może warto pomyśleć o własnym blogu bądź kanale na YouTube z recenzjami książek?

W natłoku codziennych zmagań, stresu i zmartwień bardzo łatwo jest utracić swoje szczęście. Przestajemy być świadomi samych siebie i nie zauważamy piękna i wagi naszego istnienia. Nie słyszymy naszego wewnętrznego głosu, co prowadzi do braku codziennej radości, a to z kolei do braku szczęścia. Zamiast cieszyć się naszym istnieniem, zaczynamy zmagać się z życiem i mocować ze sobą. Trudno w takiej sytuacji odnaleźć własną życiową drogę. Przecież mamy wybór.

Spędzanie czasu z samym/samą sobą pomaga nam skoncentrować się na naszej wewnętrznej prawdzie oraz bardzo pozytywnie wpływa na nasze dobre samopoczucie:

Możemy wybrać, aby ufać życiu i rozumieć mądrość naszego Serca. I nie trzeba do tego jakiejś nadzwyczajnej odwagi. Natomiast potrzeba do tego naszej uwagi: wyciszenia natłoku myśli i poświęcenia sobie odpowiedniej ilości czasu.

Ile tego czasu nam potrzeba? Jest to zupełnie indywidualna sprawa. Może to być 20 minut dziennie, kiedy zupełnie się wyciszymy w ulubionym miejscu w naszym domu , a może to być godzinny spacer w parku, sam na sam ze sobą, w towarzystwie pięknej natury. 

Można znaleźć ten czas, przecież zawsze znajdujemy czas na to, co jest dla nas ważne. A kiedy już zdecydujemy, że zasługujemy na własną uwagę, że nasze własne szczęście to ważna cegiełka w budowaniu lepszego, szczęśliwego świata – bo tylko będąc szczęśliwi możemy spełniać nasza własną unikalną w świecie rolę – wtedy nie tylko podążamy własną drogą, ale też własnym przykładem pokażemy innym, że warto żyć i kochać życie. Że można inaczej, bardziej szczęśliwie.

Bycie szczęśliwym/szczęśliwą pomaga nam znaleźć swoje własne miejsce w świecie.

Szczęście pomaga nam generować nowe pomysły, myśleć nieszablonowo i znajdować kreatywne rozwiązania. Szczęśliwi ludzie mają satysfakcjonujące życie, są zdrowsi emocjonalnie i fizycznie, a zatem żyją dłużej.

Podstawą do odnalezienia swojego miejsca w świecie jest akceptacja samego siebie i otaczającego nas świata oraz słuchanie swojego wewnętrznego głosu.

Odnajdując siebie – odnajdujemy sens naszego życia.

Odnajdując sens naszego życia – odnajdujemy szczęście.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

Polecane dla Ciebie:

ZESTAW NA POPRAWĘ ŻYCIA I TWORZENIE RZECZYWISTOŚCI JAKIEJ CHCEMY:

Ten jedyny w swoim rodzaju zestaw zawierający książkę i płytę Cd pomagające zupełnie odmienić życie jest wspaniałym darem, jaki możemy ofiarować sobie samym lub tym, którzy nam są drodzy/bliscy.

Okładka przód '365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia

CDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

Książka zawarta w tym zestawie zawiera specjalny program do przeprogramowania Twojej podświadomości przy użyciu technik starożytnych Mistrzów NA SZCZĘŚLIWE, SPEŁNIONE, ZDROWE I DOSTATNIE ŻYCIE. Metoda ta nie wymaga żadnej ciężkiej pracy, poświęceń ani rezygnowania z niczego co się lubi. Wystarczy zrelaksować się i cieszyć się każdym dniem, podczas gdy zawarte tu afirmacje poprowadzą Cię do Twego Wspaniałego Życia

Z pomocą technik starożytnych Mistrzów służących do przeprogramowania podświadomości, fal theta i alfa oraz specjalnego programu opracowanego przez Johannę Kern – załączona płyta CD pomoże Ci zbudować Życie, jakiego chcesz – bez względu na Twoje pochodzenie, sytuację życiową, płeć, wiek, przekonania czy tradycje.

Książka otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Książek w Los Anegeles, 2018, w kategorii Niebeletrystyczne.

(Sprzedawane oddzielnie. Zobacz więcej informacji, poczytaj fragmenty książki i posłuchaj fragmentów płyty – kliknij na obrazki) 

O Autorce:

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”„Sekrety miłości dla każdego”„365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”„Nauki Nadziei” itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i płyty Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie – w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

 

 

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Jak Mieć Spełnione i Komfortowe Życie
Blog