W styczniowym (2020) wydaniu amerykańskiego miesięcznika „Conscious Shift Magazine” („Magazyn Świadomej Zmiany”) ukazał się artykuł Johanny Kern pt. „Jak odnaleźć swoje własne miejsce w świecie”.

Magazyn ten posiada wiele tysięcy czytelników online w całej Ameryce i koncentruje się na zmianach zachodzących w naszym dzisiejszym świecie. 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Jak odnaleźć swoje własne miejsce w świecie

Johanna Kern

Życie zgodnie z naszą wewnętrzną prawdą

Odnalezienie swojego własnego miejsca w świecie, to odkrycie tego, co może być naszą prawdziwą pasją – robienie tego, co przyniesie nam radość, robienie tego, co kochamy robić. Innymi słowy, nasze miejsce na Ziemi to miejsce, w którym możemy odczuwać spokój, gdzie możemy się spełniać, bez względu na to, czy takie miejsce jest faktycznym miejscem czy tylko stanem umysłu.

To, jak widzimy siebie, świat oraz swoje w nim miejsce, jak i to, czego doświadczamy w życiu, zależy od naszej percepcji, czyli od tego, co jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jako możliwe w naszej „rzeczywistości”. Oznacza to, że możemy doświadczyć tylko tego, co w jakiś sposób jest dla nas możliwe w naszym przekonaniu.

Nasza percepcja bardzo często jest głęboko zakorzeniona w sposobie, w jaki zostaliśmy zaprogramowani lub sami zaprogramowaliśmy siebie na podstawie naszych doświadczeń i przekonań. To jak postrzegamy świat, odzwierciedla to, jak postrzegamy siebie.

Otwieranie się na nowe możliwości pozwala nam ulepszyć swoją wizję siebie pozwalając nam być tym, kim chcemy być, a nie być ograniczonym do tego, jak zostaliśmy zaprogramowani. Nasza wizja siebie nie jest rzeczą stałą i można ją zmieniać.

Jak znaleźć pomysł na siebie?

Podstawowa odpowiedź na pytanie: ”co mam robić w życiu” brzmi: rób to, co kochasz!

Jeśli ktoś lubi coś robić, wkłada w to dużo energii i czasu, dzięki temu szybciej osiąga w tym mistrzostwo, a to sprawia, że jest szczęśliwy.

Wykonywanie tego, co się lubi wymaga posiadania pomysłu na siebie. Dlatego warto się zastanowić, czy pasję, którą się posiada można zmienić w codzienne zajęcie.

Co w sytuacji, kiedy posiada się wiele pasji? Czy koniecznym jest skupianie się na jednej? Można spróbować połączyć je ze sobą i dzięki temu znaleźć takie zajęcie, które wykorzysta je wszystkie.

A co z ludźmi którzy uważają, że nie mają pasji? Każdy z nas ma obszary, które bardziej go interesują i w których czuje się dobrze. Znalezienie tego, co sprawia nam przyjemność nie jest trudnym procesem, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na wewnętrzny monolog, który pokaże nam, co tak naprawdę sprawia nam radość:

Lubisz zwierzęta? Możesz zostać wolontariuszem w schronisku.

Najlepiej czujesz się w domu czytając? Może warto pomyśleć o własnym blogu bądź kanale na YouTube z recenzjami książek?

W natłoku codziennych zmagań, stresu i zmartwień bardzo łatwo jest utracić swoje szczęście. Przestajemy być świadomi samych siebie i nie zauważamy piękna i wagi naszego istnienia. Nie słyszymy naszego wewnętrznego głosu, co prowadzi do braku codziennej radości, a to z kolei do braku szczęścia. Zamiast cieszyć się naszym istnieniem, zaczynamy zmagać się z życiem i mocować ze sobą. Trudno w takiej sytuacji odnaleźć własną życiową drogę. Przecież mamy wybór.

Spędzanie czasu z samym/samą sobą pomaga nam skoncentrować się na naszej wewnętrznej prawdzie oraz bardzo pozytywnie wpływa na nasze dobre samopoczucie:

Możemy wybrać, aby ufać życiu i rozumieć mądrość naszego Serca. I nie trzeba do tego jakiejś nadzwyczajnej odwagi. Natomiast potrzeba do tego naszej uwagi: wyciszenia natłoku myśli i poświęcenia sobie odpowiedniej ilości czasu.

Ile tego czasu nam potrzeba? Jest to zupełnie indywidualna sprawa. Może to być 20 minut dziennie, kiedy zupełnie się wyciszymy w ulubionym miejscu w naszym domu , a może to być godzinny spacer w parku, sam na sam ze sobą, w towarzystwie pięknej natury. 

Można znaleźć ten czas, przecież zawsze znajdujemy czas na to, co jest dla nas ważne. A kiedy już zdecydujemy, że zasługujemy na własną uwagę, że nasze własne szczęście to ważna cegiełka w budowaniu lepszego, szczęśliwego świata – bo tylko będąc szczęśliwi możemy spełniać nasza własną unikalną w świecie rolę – wtedy nie tylko podążamy własną drogą, ale też własnym przykładem pokażemy innym, że warto żyć i kochać życie. Że można inaczej, bardziej szczęśliwie.

Bycie szczęśliwym/szczęśliwą pomaga nam znaleźć swoje własne miejsce w świecie.

Szczęście pomaga nam generować nowe pomysły, myśleć nieszablonowo i znajdować kreatywne rozwiązania. Szczęśliwi ludzie mają satysfakcjonujące życie, są zdrowsi emocjonalnie i fizycznie, a zatem żyją dłużej.

Podstawą do odnalezienia swojego miejsca w świecie jest akceptacja samego siebie i otaczającego nas świata oraz słuchanie swojego wewnętrznego głosu.

Odnajdując siebie – odnajdujemy sens naszego życia.

Odnajdując sens naszego życia – odnajdujemy szczęście.

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Jak Mieć Spełnione i Komfortowe Życie
Blog

POLECANE DLA CIEBIE:

(Aby przeczytać lub posłuchać fragmentów klikaj na obrazki)

Przyciągnij i zaakceptuj Dostatek – ciesz się nim, bo masz do niego pełne prawo

Przyciągnij i zaakceptuj Dostatek – ciesz się nim, bo masz do niego pełne prawo

Zaprogramuj się na sukces, szczęście, zdrowie i dostatek ZASŁUGUJESZ NA WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE W ŚWIECIE, I NADSZEDŁ JUŻ CZAS, ABY TO PRZYJĄĆ

Zaprogramuj się na sukces, szczęście, zdrowie i dostatek
ZASŁUGUJESZ NA WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE W ŚWIECIE, I NADSZEDŁ JUŻ CZAS, ABY TO PRZYJĄĆ

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.