Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Darmowe Nagrania Szkoleniowe: Wielka 7-ka W Twoim Życiu
Blog

Obejrzyj wideo lub przeczytaj tekst pod spodem:

Tajemnica Pięknego Życia – jak nim żyć, jak je kochać, i jak je mieć:

Wielka 7-ka w Twoim Życiu – Część 1. Twoje Ciało

Transkrypt z wideo:

Kiedy przychodzimy na świat – pierwszą rzeczą, którą dostrzegamy jest nasze Ciało.

Oddycha ono, porusza się – pracując 24 godziny na dobę. Nasze Ciało jest naszym najwierniejszym, najbardziej oddanym przyjacielem. Jeśli zawiedzie nas w jakikolwiek sposób – nigdy nie jest to jego winą.

Twoje Ciało wierzy temu, co mówisz. Cokolwiek myślisz o sobie, jak postrzegasz siebie pod względem zdrowia, siły, wytrzymałości lub piękna – staje się to rzeczywistością dla Twego Ciała.

Starożytne kultury dobrze o tym wiedziały i dlatego stworzyły cały system symboli, aby za ich pomocą inspirować i tworzyć własną rzeczywistość (zazwyczaj poprzez umiejętność pobudzania gruczołu szyszynki). Tak, Ty też możesz wytworzyć w sobie dobre samopoczucie, możesz kształtować swoje Ciało za pomocą myśli, i mieć świadomy wpływ na swoje zdrowie.

W artykule pochodzącym ze “Smithsonian”, instytucji rządu amerykańskiego sponsorującej m.in. centra badawcze nauki i medycyny – zatytułowanym “Kod Molekularny łączy Emocje, Umysł i Zdrowie” – Stephen S. Hall napisał: “Klasyczne podejście do ciała jako składającego się z trzech odrębnych systemów jest poważnie kwestionowane przez badaczy, wskazujących drogę dla nowej medycyny 21-go wieku. Niektórzy biolodzy uważają, że musimy poddać w wątpliwość pewne długo stosowane zasady, poczynając od tradycyjnej separacji centralnego układu nerwowego (bazy myśli, pamięci i emocji), układu hormonalnego (wytwarzającego potężne hormony) oraz układu immunologicznego (który chroni organizm przed inwazją drobnoustrojów.)”

Myśl o swoim Ciele ciepło i z wdzięcznością – a odpłaci Ci prawdziwą miłością.

Nasze Ciało to nie przypadek ani konieczność. Jest to przywilej, który nadajemy sobie sami. A później – często o tym zapominamy. Zapominamy też o tym, jak bardzo każdy z nas jest unikalny, jedyny pośród wielu miliardów. I dlatego nie zauważamy oczywistej prawdy:

KAŻDE Ciało, bez względu na jego kształt, wagę, kolor lub wiek – jest piękne, na swój własny, unikalny sposób.

Owszem, każdy z nas ma jakieś preferencje co do tego, co mu się najbardziej podoba. Jednak należy pamiętać, że to TYLKO preferencje. Preferencje natomiast związane są po prostu z panującą akurat modą, lub naszymi osobistymi zaprogramowaniami.

Preferencje, tak jak i mody, często się zmieniają.

W dzisiejszych czasach najczęściej podyktowane są tym, że firmy pragnące sprzedać swoje produkty (tabletki na odchudzanie, operacje kosmetyczne, programy, kosmetyki itd. itp.) – wprowadzają modę na to, co najlepiej sprzeda ich produkty. Popularne media i magazyny utwierdzają tę modę w naszej świadomości.

Niestety wielu ludzi, zwłaszcza kobiety, podążają za sztucznie wywoływanymi modami, tracąc poczucie własnej wartości i wierząc, że coś z nimi jest nie tak.

Podczas gdy koncerny i media propagują w społeczeństwie model wychudzonej sylwetki – nie każdy z natury jest szczupły. Cała rzesza nastolatek rujnuje swe zdrowie i zapada na bardzo poważne choroby, próbując wyglądać tak jak modelki z gazet i zmieniać naturalny kształt, przyrodzony swemu Ciału.

KAŻDE CIAŁO JEST UNIKALNIE PIĘKNE

Po co na siłę i często za cenę zdrowia – emocjonalnego stresu, fizycznego wyczerpania – robić z siebie coś innego? Gdybyśmy na przykład popatrzyli na inne zwierzęta w przyrodzie (gdyż człowiek także należy do gatunku zwierząt) – zobaczylibyśmy, jak bardzo one rozumieją równość i wartość wszystkich Ciał.

Gdyby ktoś powiedział buldogowi że jest za gruby, chartowi że jest za chudy, pekińczykowi że jest za mały, a dogowi że za wielki – turlałyby się ze śmiechu przez cały tydzień!

Przybieranie na wadze w starszym wieku (a w niektórych przypadkach chudnięcie), lub wahanie wagi przy zmianach hormonalnych związanych z cyklami życia – jest absolutnie zupełnie naturalnym procesem. Nie musimy tu niczego zmieniać, gdyż taka jest właśnie natura. Inna sprawa, jeżeli nadwaga lub wychudzenie organizmu powstają z przyczyn zaniedbania zdrowia i Ciała. W takim przypadku Ciało przybiera niezdrową, niewłaściwą dla siebie formę i należy taką sytuację skorygować.

Jeżeli dbamy o nasze Ciało jak o najbliższego przyjaciela: oferując mu prezenty (dobry wypoczynek, odpowiednią dawkę snu, świeże powietrze, ruch, witaminy i minerały, przystrajając je podług własnego gustu – pięknym dla nas strojem czy biżuterią) – odpłaci nam miłością.

A wtedy jego waga, stan zdrowia i samopoczucia nigdy nie będą potrzebowały korekty. Utyje tyle, ile ma utyć – naturalnie, i zdrowo. Postarzeje się tyle, ile ma się postarzeć – bez nadmiernych obciążeń i niepotrzebnych chorób.

Będzie się czuło i wyglądało dobrze.

Będzie nam pomagało spełniać marzenia, osiągnąć sukces, zrealizować plany i wypełnić życie szczęściem. A jeśli niestety mimo wszystko, mimo naszej dbałości o nie – rozchoruje się, sprawiając nam kłopot – też można nauczyć się z tym żyć.

Bo przyjaciół nie tylko nie opuszcza się w biedzie. Ale także ceni się ich, kocha i przyjmuje takimi jacy są. Nie ważne czy są wysocy czy niscy, chudzi czy okrągli, zdrowi czy chorzy – nie wyrzekamy się ich, kochamy.

Warto o tym pamiętać.

Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Darmowe Nagrania Szkoleniowe: Wielka 7-ka W Twoim Życiu
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

Dostępne obecnie książki i płyty Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

 

 

JK PL YOUTUBE 2