“C” jak CIAŁO

– Cudowność

– Celowość

– Całkowitość

1. CUDOWNOŚĆ

Kiedy się rodzimy, pierwszą rzeczą, jaką dostrzegamy, jest nasze Ciało. Oddycha, porusza się – pracuje dla nas 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nasze Ciało jest naszym najbardziej lojalnym, oddanym przyjacielem. Jeśli nas zawiedzie w jakikolwiek sposób, nigdy nie jest to jego wina.

Każdy z nas jest unikalną ludzką istotą, jedną na miliardy. Każde Ciało, bez względu na jego kształt, wagę, kolor czy wiek, jest piękne na swój własny unikalny sposób. Owszem, każdy z nas ma jakieś preferencje co do tego, co mu się najbardziej podoba. Jednak należy pamiętać, że to TYLKO preferencje.

A nasze preferencje są w największym stopniu związane z aktualnymi trendami lub sposobem, w jaki zostaliśmy zaprogramowani przez nasze środowisko.

Preferencje, tak jak trendy, często się zmieniają.

W dzisiejszych czasach aktualne trendy są podyktowane faktem, że wiele korporacji próbuje sprzedać swoje produkty (preparaty na schudnięcie, zabiegi medycyny estetycznej, diety, programy i tym podobne). Media i magazyny modowe wzmacniają takie trendy, wdrukowując je do naszej podświadomości. Niestety wiele ludzi, zwłaszcza kobiet, przyjmuje takie sztucznie napędzane mody za prawdę na temat swojego Ciała i traci poczucie własnej wartości, wierząc, że coś jest z nimi nie tak.

Aktualne mody naciskają na nadmiernie szczupłą, wręcz wychudzoną sylwetkę, a nie każdy przecież jest z natury szczupły.

 • Kiedy popatrzymy na inne zwierzęta w przyrodzie (my ludzie także jesteśmy zwierzętami) ) – możemy zauważyć, jak doskonale one rozumieją wartość i równość wszystkich Ciał.

Jeśli ktoś powiedziałby buldogowi że jest za gruby, chartowi że jest za chudy, pekińczykowi że jest za mały, a dogowi że za wielki – turlałyby się ze śmiechu przez cały tydzień!

 • Przybieranie na wadze występujące z powodu następowania różnych cyklów w naszym życiu, takich jak zmiany hormonalne, procesy starzenia itp. jest absolutnie normalne i naturalne.

Nie musimy tu niczego zmieniać, gdyż taka jest właśnie natura. Inna sprawa, jeżeli nadwaga lub wychudzenie organizmu powstają z przyczyn zaniedbania zdrowia i Ciała. W takim przypadku Ciało przybiera niezdrową, niewłaściwą dla siebie formę i należy taką sytuację skorygować.

Nasze Ciała kochają życie i chcą, żebyśmy my kochali życie. Są szczęśliwe, kiedy my jesteśmy szczęśliwi. Pomagają nam spełniać nasze marzenia, osiągać sukcesy i wypełniać nasze życie szczęściem. A jeśli niestety mimo wszystko, mimo naszej dbałości o nie – nasze Ciało rozchoruje się, sprawiając nam kłopot – też można nauczyć się z tym żyć.

Bo przyjaciół nie tylko nie opuszcza się w biedzie, ale także ceni się ich, kocha i przyjmuje takimi jacy są, bez względu na to, jak wyglądają czy jak się czują – czy są zdrowi czy chorzy. Kochajmy nasze Ciała i w zdrowiu, i w chorobie.

Jeśli będziemy traktować swoje Ciało z troską i miłością, wówczas przybierze na wadze tylko tyle, ile jest dla niego naturalne w określonych cyklach życia i będzie starzało się naturalnie i z gracją.

KAŻDE CIAŁO jest cenne i cudowne. Chudsze, grubsze, wysokie, niskie, młode, stare, zdrowe lub nie. Ważne, by o tym pamiętać.

 2 CELOWOŚĆ

 • To, co myślimy i mówimy, wywiera głęboki wpływ na to, jak się fizycznie czujemy, ale także na to, jak wyglądamy.

Może to dla Ciebie zaskoczenie, a może nie, ale Twoje Ciało wierzy w to, co mówisz. To, jak postrzegasz siebie w kategoriach zdrowia, siły, wytrzymałości lub piękna – staje się jego rzeczywistością.

 • Starożytne kultury wiedziały o tym i stworzyły cały system symboli, aby wpływać na swoją podświadomość i tworzyć swoją rzeczywistość.

 • W ostatnim stuleciu nowoczesna nauka zaczęła powoli doganiać starożytną mądrość i potwierdza inteligencję komórek naszego ciała oraz to, że jesteśmy w stanie komunikować się z nimi za pomocą naszego Umysłu. Wielu naukowców wykazuje, jak nasze myśli mogą powodować zmiany molekularne w naszych genach. 

W zależności od tego, jaka jest nasza percepcja, odziaływanie naszych genów może się znacznie zmieniać.

 • Jednak najskuteczniejszym sposobem na modelowanie własnego Ciała według naszych potrzeb jest zmiana swoich podświadomych przekonań. Nasza podświadomość ma przewagę nad tym, co świadomie o sobie myślimy, dlatego tak ważne jest, żeby zejść na dno naszego podświadomego zaprogramowania.

Ale da się to zrobić. Od wieków znani i wpływowi ludzie sukcesu celowo używali skutecznych metod, które przynosiły im nadzwyczajne wyniki. Korzystając z umiejętnego programowania podświadomości, wielu zwykłych ludzi zmieniło porażki w sukcesy, choroby w zdrowie, a nieszczęścia w radość życia.

 • Możesz poprawić swoje samopoczucie i kształtować swoje Ciało za pomocą swojego podświadomego Umysłu, zamiast obsesyjnych diet czy kompulsywnych ćwiczeń.

Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, by cieszyć się swoim naturalnie pięknym i zdrowym Ciałem i by je pokochać, jest celowa zmiana swoich podświadomych przekonań na własny temat.

* Pamiętaj Twoja podświadomość pracuje dla Ciebie lub przeciwko Tobie. Ale zawsze pracuje – czy masz tego świadomość czy nie. Nasza podświadomość odpowiada za 90% naszego myślenia i zachowania. Odpowiada za nasze zwyczaje, emocje, automatyczne reakcje, mechanizmy obronne itp. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją narzędzia, które mogą Ci pomóc zmienić swoje podświadome zaprogramowanie.

3. CAŁKOWITOŚĆ

Aby cieszyć się zdrowym, naturalnie pięknym, młodzieńczym Ciałem – musisz się najpierw nauczyć, jak zaakceptować i pokochać swoje Ciało takim, jakie jest teraz.

 • Twoje Ciało całkowicie wierzy w to, co mówisz. Jeśli traktujesz je z niechęcią albo wręcz go nienawidzisz, twoje Ciało uwierzy, że nie jest wystarczająco dobre, wystarczająco piękne, wystarczająco młode lub wystarczająco zdrowe.

Wszystko, co mówisz do swojego Ciała, staje się jego rzeczywistością. I co za tym idzie – TWOJĄ rzeczywistością. Tak to właśnie działa.

 • Twoje Ciało słucha tego, co mówisz i uznaje to za twoje życzenie. Jeżeli je krytykujesz, obrzucasz je złośliwymi uwagami, zaniedbujesz lub nie doceniasz – ono odpowiednio na to reaguje. Staje się słabe, nieszczęśliwe, z nadwagą lub niedowagą, starzeje się zbyt szybko lub choruje. Można powiedzieć, że Twoje Ciało staje się nieszczęśliwe i rezygnuje z radości życia.

Ważne jest, by traktować swoje Ciało jak najlepszego przyjaciela: oferując mu prezenty, takie jak witaminy, naturalne suplementy, zdrowe odżywcze jedzenie, świeże powietrze, odpowiednie ćwiczenia, ubrania lub ozdoby, które uważasz za atrakcyjne – czyli cokolwiek, co cię uszczęśliwia. Wówczas Twoje Ciało rozkwita i promienieje szczęściem.

Kiedy czujemy się atrakcyjni i piękni, nasze Ciała w naturalny sposób stają się atrakcyjne i piękne.

Dla większości z nas nie jest łatwo zrobić ten pierwszy krok. Ale korzyści są ogromne: zdrowie, młodzieńczy wygląd, młodzieńcza energia i piękno. Czy nie tego właśnie chcielibyśmy dla siebie?

 • Aby pozwolić swojemu Ciału na całkowity rozkwit, ważne jest to, by cieszyć się w życiu drobnymi przyjemnościami. Pamiętaj, że cała przyroda wyraża swoją radość z życia, w taki czy inny sposób. Kiedy obserwujesz przyrodę, dostrzegasz, jak radosne są zwierzęta, jak pięknie rozwijają się rośliny. Kiedy ożywisz swoją własną radość, Twoje Ciało naturalnie stanie się zdrowsze, silniejsze, kwitnące i promieniujące szczęściem.

Możesz pomóc swojemu Ciału zachować młodzieńczość i zdrowie przez proste czynności, na przykład dłuższe spacery na świeżym powietrzu, zabawę z dziećmi, pobieganie z psem, albo po prostu: zrób sobie przerwę w pracy, włącz ulubioną muzykę i potańcz przez 5 minut, dopóki nie poczujesz, że humor Ci się poprawia z powodu podwyższonego poziomu serotoniny.

To naprawdę może zdziałać cuda. Twoje Ciało wypełni się szczęściem, i będzie wtedy w stanie w naturalny sposób zmienić swój kształt i stać się bardziej atrakcyjne.

Pamiętaj: długie intensywne ćwiczenia nie podnoszą poziomu serotoniny. Wystarczy energicznie wykonywać swoją ulubioną aktywność fizyczną (tańczenie, bieganie, jazdę na rowerze, itp.) tylko przez 5 do 10 minut, żeby to osiągnąć. Natomiast długie intensywne ćwiczenia zamiast tego powodują wyczerpanie – stosuje się je do innych celów np. do budowy tkanki mięśniowej.

 • Obiecaj sobie, że będziesz kochać swoje Ciało we wszystkich jego naturalnych cyklach i zaufasz jego wewnętrznej mądrości. Nigdy poważnie nie zachoruje, nie straci swojego kształtu, nie będzie za chude ani za grube, jeżeli będziesz je traktować z miłością i szacunkiem.

TRAKTUJ SWOJE CIAŁO Z ŻYCZLIWOŚCIĄ:

A odpłaci Ci całkowitą miłością. Zacznie wyrażać swoją wdzięczność w stosunku do Ciebie. Stanie się zdrowsze, silniejsze i naturalnie zmieni swój kształt, wypełnione wdzięcznością.

Twoje Ciało zaskoczy Cię swym prawdziwym, naturalnym pięknem.

Przydatne Narzędzia:

Seria nagrań audio MP3, które pomogą Ci utrzymać Ciało w doskonałej formie: utrzymać dobre zdrowie, odpowiednią wagę, młodzieńczość i ogólne dobre samopoczucie:

 1. Twoje piękne, młodzieńcze Ciało

 2. Schudnij szybko i naturalnie

 3. Ulecz swoje Ciało i DNA

Nagrania te zawierają wysoce skuteczne narzędzia starożytnych Mistrzów, takie jak wiadomości i częstotliwości działające na podświadomość i szyszynkę, przekazy podprogowe pomagające pozbyć się podświadomych leków i przeprogramować podświadomość na dobre samopoczucie i zdrowie, a także częstotliwości solfeżowe służące do naprawy DNA -  odpowiadające silnemu polu magnetycznemu i kompozycji starożytnej 6-tonowej skali wykorzystywanej w muzyce sakralnej, m.in. w tybetańskim leczeniu dźwiękiem, czy w śpiewie alikwotowym lub choralu gregoriańskim.

Możesz posłuchać DARMOWYCH fragmentów oraz  znaleźć więcej informacji o każdym z tych nagrań tutaj (kliknij na obrazki):