Wraz ze zrozumieniem i przyjęciem Miłości przychodzi dar, który uczymy się przyjmować: duchowe przebudzenie.

Nasza romantyczna miłość może pomóc nam otworzyć drzwi do otrzymania tego daru.

Kiedy się przychodzimy na świat, jesteśmy wypełnieni energią Miłości i oczekujemy, że będziemy kochani. Zakładamy, że świat jest pełen Miłości i jesteśmy w szoku, gdy doświadczamy chłodu, obojętności lub bólu. Dla małego dziecka otrzymywanie Miłości jest koniecznością równą pożywieniu i wodzie. W rzeczywistości brak Miłości jest bardziej szkodliwy dla dziecka niż ubóstwo.

Kiedy odczuwamy brak Miłości od innych, nie tylko zastępujemy naszą wrodzoną radość strachem, ale także izolujemy się od innych grubymi „murami”, aby uniknąć dalszego emocjonalnego bólu.

Kiedy oddzielamy się od innych, oddzielamy się od Jedności i albo sami cierpimy, albo – powodujemy cierpienie innych.

Oddzielenie od Jedności jest oznaką odłączenia się od energii Miłości. Odłączenie od Miłości jest oznaką przebywania w hipnotycznej ułudzie kontrolowania własnego losu, podczas odczuwania strachu i próby zaradzenia odczuwalnej pustce gromadzeniem materialnych obfitości (uganianie się za pieniędzmi, sławą, skąpstwo, pazerność).

Czym jest ta „Jedność”, o której niektórzy mówią? Dlaczego ważne jest, aby zrozumieć, co to znaczy? I – co mamy zrobić z taką wiedzą?

Miłość, rozwój duchowy i bycie jednością ze wszystkimi – pozostają abstrakcyjnymi koncepcjami dla umysłu, jak długo istnieje podział między takimi pojęciami a życiem, które faktycznie prowadzimy.

Uznanie wszystkiego za część Jednej Całości oznacza dostrzeżenie i rozpoznanie czystej Miłości we wszystkich. Energia Miłości otacza nas, przepływa przez nas i wyłania się z nas.

Wraz ze zrozumieniem i przyjęciem Miłości przychodzi dar, który uczymy się przyjmować: duchowe przebudzenie.

Nasza romantyczna miłość może pomóc nam otworzyć drzwi do otrzymania takiego daru.

Ewolucja prawdziwej Miłości w związku zawsze obejmuje stopniowe odkrywanie i doświadczanie 7 aspektów Uniwersalnej Miłości: Radości, Przychylności/Akceptacji, Pokory, Równości, Pojednania, Poddania i Równowagi.

Dzieje się tak, gdy rozpoznajemy i naprawdę doceniamy kogoś na głębszym poziomie. Kiedy podziwiamy, kim ta osoba jest poza jej/jego wyglądem fizycznym lub cechami osobowości – odczuwamy wtedy ciche przyjemne uczucie, głęboko w środku. To zupełnie inne uczucie niż bycie „powalonym” przez czyjąś urodę lub cechy osobowości. To głębokie i szczere uczucie, które w zaskakujący sposób przekłada się na radość.

Z radości – wyłania się Akceptacja, która jest drugim aspektem Uniwersalnej Miłości.

Prawdziwa miłość nie jest ślepa. Ma wizję rentgenowską. Będzie wyglądać poza Twoje cechy i poza Twój wygląd. Będzie wiedzieć, czy Twoje zachowanie, emocje lub którykolwiek z Twoich wzorców są prawdziwym wyrazem tego, kim jesteś, czy tylko Twoim podświadomym zaprogramowaniem. Miłość doceni tego, kim jesteś.

Akceptacja drugiej osoby ma głęboki wpływ na to, jak pragniemy cenić/szanować naszego partnera, dlatego pokazuje nam jakim darem może być dla nas romantyczny związek. I –  skłania nas do otworzenia się i zaproszenia do naszego życia głęboko pojętego romansu.

Zaangażowanie jest ściśle związane z kolejnym aspektem Miłości. Ten aspekt nazywa się pokorą (lub szacunkiem). W związku prawdziwej Miłości pokora wpływa na sposób, w jaki szanujemy prawdziwe potrzeby naszej/naszego partnerki/partnera i nie uważamy żadnej z naszych potrzeb za ważniejszą niż jej/jego.

Bardzo pięknym aspektem Miłości, który następuje po Akceptacji, jest Równość. Kiedy uznajemy równość obu stron w naszym związku, uznajemy nasze równe prawa i przywileje, aby stworzyć najbardziej cudowną relację, jakiej pragniemy.

Równość prowadzi do Poddania się energii Miłości, która uczy nas, że musi istnieć Równowaga między spełnianiem pragnień naszych i naszego partnera/małżonka, wyważenie naszych preferencji. Takie Poddanie się Miłości oznacza prawdziwe Pojednanie z Miłością.

Pojednanie z Miłością prowadzi do przebudzenia:

Zgodnie z tym, co wielu filozofów, mistyków i systemów wierzeń mówi nam od tysięcy lat, a także zgodnie z teorią kwantową, im wyższa częstotliwość wibracji, tym większy wpływ mają one na wszystko inne.

Kiedy na przykład badamy ludzkie fale mózgowe, dowiadujemy się, że te o najwyższej częstotliwości wibracji, a zwłaszcza fale gamma, są związane z poszerzoną świadomością, altruizmem i tak zwanymi „wyższymi wartościami”. Badaczy wciąż zastanawia fakt, że rytmy fal gamma modulują percepcję i świadomość, podczas gdy znika ona pod narkozą lub w głębokim transie.

Kolejną tajemnicą dla nauki jest sposób w jaki generowane są fale mózgowe gamma – ponieważ ich wysoka częstotliwość znacznie przewyższa „wyładowania” neuronalne. Oznacza to, że mózg nie jest w stanie wytwarzać takich fal – zgodnie z tradycyjnymi badaniami naukowymi. W jaki więc sposób są one wytwarzane? (Jednak potrzeba znacznie więcej badań, ponieważ mózg „przestrojony” na logikę duchową, która wykorzystuje wibracje o wysokiej częstotliwości u osób przebudzonych duchowo – taki mózg funkcjonuje w inny sposób niż mózg wykorzystujący logikę sensoryczną).

Poszerzona świadomość, altruizm, bezwarunkowa Miłość – czyli „wartości wyższe” (innymi słowy: Intencje o wysokiej częstotliwości) – mają ogromną moc zmiany rzeczywistości w mgnieniu oka, ze względu na wielką moc ich wibracji.

Otwierają drzwi do otrzymania daru „duchowego przebudzenia”.

Nasza Romantyczna Miłość daje nam możliwość przekroczenia takiego progu.

Z natury wszyscy potrafimy kochać. Kochajmy zatem. Dajmy się kochać. I bądźmy Miłością.

OBEJRZYJ KRÓTKI ZWIASTUN KSIĄŻKI:

Johanna Kern – mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka filmowa urodzona i wychowana w Polsce, oraz wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei”„Sekrety Miłości dla Każdego”, „Kraina Cieni: Legenda”) – dzieli się skutecznymi poradami na temat tego, jak sprawić, by Twój związek stał się tym wymarzonym.

Autorka czerpie z własnych doświadczeń w szczęśliwym związku ze swoim dużo młodszym mężem, a także bazuje na doświadczeniu i wiedzy, które zdobyła na przestrzeni ponad 20 lat doradzania ludziom w sprawach problemów emocjonalnych i zdrowotnych, związków, rodziny, duchowości, życia i kariery.

LUB

„Sekrety Miłości dla Każdego” wykładają wszystkie karty na stół i pomogą Ci:

  •  dostrzegać wcześnie potencjalne przeszkody i radzić sobie z nimi wspólnie zanim sprawy zabrną za daleko,

  •  rozróżniać kompromisy, które mogą zadziałać i przyczyniać się do rozwoju związku, od tych, które niszczą wolność i indywidualizm jednego z partnerów,

  •  rozpoznać 7 „duchów” przeszłości, które mogą wkraść się do związku i sabotować intymność i zaufanie oraz umieć sobie z nimi radzić (m.in. lęk przed odrzuceniem czy lęk przed samotnością),

  •  korzystać z narzędzi do zapewnienia skutecznej i trwałej komunikacji oraz nienaruszalnej bliskości.

Ponadto autorka podpowiada, jak podtrzymywać płomień miłości i pożądania na co dzień, tak aby związek nigdy nie przerodził się w relację rutynową lub platoniczną:

  • Kreatywne sugestie co do tego, jak spowodować, by partner czuł się doceniany i adorowany na coraz to nowe sposoby.

  •  Pomysły na zachowanie równowagi pomiędzy indywidualną wolnością a bliskością i pełną dostępnością dla siebie nawzajem.

  • Zgłębienie tematu fizycznej bliskości i seksu jako sposobów na kultywowanie więzi w zdrowym i szczęśliwym związku.

  • Afrodyzjaki i zdrowe, łatwe do przygotowania potrawy stymulujące podniecenie, wraz z przepisami.

  • Oczekiwania a uświadomienie sobie, czym jest prawdziwa miłość w obszarze zaufania i bycia z drugą osobą.

Prawdziwa Miłość pomaga nam się rozwijać. I to bardzo.

Nieważne, jakie doświadczenia mamy już za sobą, jaka jest nasza wiedza, edukacja, osiągnięcia biznesowe czy akademickie.

Miłość zawsze nauczy nas nowych rzeczy. Takich, których nie można poznać poza obszarem „świata prawdziwej Miłości”.

 „Miłość JEST mocą. Brak Miłości JEST brakiem mocy. Chcesz się założyć? Ja tak kiedyś zrobiłam.

I nie chodziło mi wcale o wygranie zakładu. Kiedy wygrałam, wygrałam Miłość. A to dlatego, że w sprawach Miłości wygrywa każdy, jeśli nauczy się jej sekretów. 

Życzę Ci jak najwięcej Miłości. I życzę Ci w niej prawdziwego szczęścia.”

KUP KSIĄŻKĘ I PRZECZYTAJ WSZYSTKIE 14 ROZDZIAŁÓW