19 Sty

CO WYBIERAMY: PROBLEM CZY JEGO ROZWIĄZANIE? – jak nasze myśli stają się naszą rzeczywistością

Co wybieramy: problem czy jego rozwiązanie?

Czyli – jak nasze myśli stają się naszą rzeczywistością

Sposób, w jaki myślimy, wpływa na nasze własne życie i życie innych. Tak naprawdę się dzieje. To nie jest po prostu stwierdzenie, opinia lub przekonanie. To, co stawiamy w centrum naszej uwagi, ilość czasu i energii z jaką utrwalamy w naszym umyśle pewne konkretne myśli – wszystko to przynosi konkretne rezultaty.

Jak to działa:

Cała dziedzina fizyki, jaką obecnie znamy, oparta jest na mechanice kwantowej, która z kolei stanowi podstawę jednej trzeciej całej światowej gospodarki i jej produktów. Mechanika kwantowa stała się najbardziej precyzyjną teorią fizyki, nie tylko wyjaśniającą wszystko – np. jak świecą gwiazdy i słońce, lub dlaczego obiekty wydają się być twardą masą, ale również dała nam wszystko począwszy od chipów komputerowych, poprzez tranzystory, lasery, aż do bomb atomowych.

Dwie podstawowe zasady teorii kwantowej to:
1. Rzeczywistość – jest tworzona przez tzw. obserwatora.
2. Połączalność – wszelkie rzeczy, które kiedykolwiek w jakikolwiek sposób na siebie oddziaływały są na zawsze połączone,„powiązane”.

Co to znaczy?

Oznacza to, że mechanika kwantowa potwierdza wiedzę starożytnych nauk: świat materialny/fizyczny, jaki postrzegamy poprzez nasze zmysły – nie istnieje. Jest tylko iluzją. To, co widzimy istnieje tylko w naszych, tzw. obserwatorów, mózgach, a dokładniej w naszych umysłach, które podsumowują doświadczenia naszych zmysłów – dając nam iluzję „rzeczywistości”. NATOMIAST„połączalność” oznacza, że wszyscy tworzymy i współtworzymy nasz świat nie tylko dla siebie, ale także dla tych, z którymi w jakikolwiek sposób jesteśmy połączeni. Czyli praktycznie z całą przyrodą, wszechświatem i wszystkimi ludźmi na planecie. A to dlatego, że na poziomie energii jesteśmy połączeni ze wszystkim co istnieje, w taki czy inny sposób.

Jesteśmy częścią jednego wielkiego pola energii, w którym doświadczamy tego, co postrzegamy jako naszą „rzeczywistość”.

Wszystko co istnieje, jest energią. W skład energii wchodzi wszystko, co jest materialne/fizyczne, czyli doświadczane przez nasze zmysły, oraz wszystko – co tylko można postrzegać: to jest nasze myśli, emocje, elektrony (tak, nikt nigdy jeszcze nie widział ani nie zważył elektronu) itp. Wszystko co istnieje, czyli energia, objawia się w postaci fal i wibracji. Oznacza to, że wszystko co istnieje, w swej podstawowej skali – wibruje, czy też drga.

Można to sobie wyobrazić na przykład na podstawie fal radiowych: częstotliwość ich drgań (wibracji) decyduje o ich jakości, zasięgu itd.

Teraz wyobraź sobie, że nasze myśli są jak fale radiowe. Wszystko, co myślimy, ma swoją szczególną wibrację, i dlatego też – w zależności od częstotliwości ich drgań/wibracji – nasze myśli mają taką lub inną jakość oraz zasięg, decydując jak nasze myślenie wpływa na rzeczywistość (iluzję), którą tworzymy i współtworzymy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie.

Dla niektórych z nas – świat wydaje się być miejscem istniejącym samym sobie, w którym nie mają wiele do powiedzenia i nie mogą go w żaden sposób kontrolować. Niektórzy z kolei postrzegają świat jako wrogi, pełen tych “innych”, z którymi muszą walczyć, albo ich unikać i zawsze być gotowymi do ataku lub obrony. Dla innych świat jest miejscem obsługi ich Ego, gdzie mogą zaspakajać swoje potrzeby, czy to materialne czy emocjonalne.

Są ludzie, którzy postrzegają świat jako jedność, gdzie wszystko jest celowe.
Jeszcze inni, widzą go jako wielką niewiadomą, gdzie wszystko jest możliwe.

Jak opisałbyś/opisałabyś swoje życie: czy ono Ci się przytrafia, czy jest Twoim oponentem, czy toczy się mimo Ciebie, dla Ciebie czy z Tobą?

Niezależnie od tego jaką odpowiedź znajdujemy wewnątrz siebie – poinformuje nas ona o tym, gdzie obecnie znajdujemy się w życiu. To wszystko.

Jaka by nie była Twoja odpowiedźżadna nie jest lepsza, czy gorsza, od drugiej. Jest to tylko odbicie tego, kim jesteśmy obecnie.

Poinformuje Cię to także o tym, czy to, co myślisz na ten temat świata jest zgodne z Twoją głębszą, wewnętrzną Prawdą. Jeśli sposób, w jaki żyjesz utrzymuje Cię w poczuciu satysfakcji z życia, lub szczęścia, jeśli nie ma nic, co chcesz zmienić, aby czuć się spełnionym w życiu – to znaczy, że żyjesz w zgodzie z własnym Sercem.


* Używam tu słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteś, Twojej, nazwijmy to, „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części Ciebie, gdzie Twoja własna, piękna Prawda, pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.


Jeśli chodzi o nasze życie – nie ma takiego problemu, na który nie byłoby jakiegoś rozwiązania:

Niezależnie od tego, jaki jest nasz największy życiowy problem, trzeba zawsze pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi ludźmi na świecie z takim problemem. Tak, nieraz załamujemy się pod ciężarem naszych problemów – ALE – zawsze można się też i pozbierać i odnaleźć w każdej sytuacji coś, co będzie dla nas pozytywne. Na przykład może się okazać, że to, czego się akurat nauczyliśmy bardzo przyda nam się na przyszłość, albo zauważyć, że nasza siła wzrosła, że to, co nas “nie powaliło, skutecznie nas umocniło”. Nasza mądrość życiowa wzrosła, a wraz z nią nasze możliwości spełnienia w życiu naszych zamierzeń.

Ciekawe rozwiązania na swoje problemy znajduje na przykład nasz mózg: kiedy któreś jego części nie pracują, inne przejmują te funkcje. Dlaczego nie zastosować podobnego pomysłu w życiu: jeśli nie da się czegoś zrobić tak, jak akurat tego teraz chcemy – to można skupić się na czymś innym, tzn. można znaleźć piękno gdzie indziej, w innym aspekcie życia.

Możemy czasem przechodzić naprawdę trudny okres w życiu – ale zawsze jest jakaś szansa na zmianę.

Po świecie jeździ teraz mężczyzna bez rąk i nóg. Tłumy ludzi w różnych krajach przychodzą słuchać tego, jak pięknie mówi o życiu i szczęściu. Zamienił swoją ułomność na siłę. Nie, nie każdy musi “wystawiać się” na arenie publicznej ze swoją słabością, czy innością. Ale każdy może znaleźć to, co da mu szczęście w życiu.

Nigdy nie jest za późno. Nigdy. 

Dlaczego?

Dlatego, że życie to nie jest wyścig, ani konkurs na to, kto jest najszybszy, najbogatszy czy najmądrzejszy.

Życie jest naszą szansą na to, aby móc się jak najlepiej rozwinąć i odnaleźć piękno i szczęście w naszym istnieniu.

Kiedy stajemy się tego świadomi, cały świat zmienia swe kolory. Nasze osobiste szczęście wpływa bardzo też na innych – ponieważ wszyscy tworzymy i współtworzymy naszą wspólną rzeczywistość.

Czy pozytywny sposób myślenia może pomóc w rozwiązaniu naprawdę poważnych problemów?

Weźmy taki przykład: całe rzesze ludzi na naszej planecie cierpią z głodu, często stają nam łzy w oczach gdy słyszymy o biednych dzieciach w najuboższych częściach świata. Nie wiemy do końca co z tym zrobić, jak im pomóc, skąd wziąć pieniądze na jedzenie dla nich.

Prawda jest taka, że jedzenia na naszej planecie mamy pod dostatkiem, tak samo jak wszelkich zasobów. To, że czegoś niektórym brakuje – łącznie z brakiem żywności dla głodujących dzieci – spowodowane jest tym, że ci którzy kierują sięw życiu wewnętrznym strachem (podświadomymi cieniami)  stwarzają korporacje, które wyniszczają naszą planetę. W imię pieniądza (który dla nich reprezentuje siłę, a więc łudzą się, że obroni ich przed ich wewnętrznym strachem) topią np. ogromne ładunki pszenicy, by utrzymać ceny na rynku – zamiast pozwolić, by głodni mogli się najeść.

Gdyby tych nieszczęśliwców uwolnić od ich lęków – nauczyć ich myśleć pozytywnie o sobie i życiu – nie topili by żywności i nie byłoby nigdzie na świecie głodnych dzieci.

Każdy wielki krok składa się z wielu małych kroków.

 Siła myśli przenosi góry. Pozytywne myślenie pomogło milionom ludzi wyzwolić się z niewolnictwa, obronić przed najeźdźcami/okupantami, przeżyć w obozach koncentracyjnych. Wierzyli w lepsze jutro, i stało się ono ich rzeczywistością.

Zmiana sytuacji życiowej, znalezienie lepszej pracy, stworzenie wspaniałego związku z ukochaną osobą – wszystko to zaczyna się od pierwszego kroku.

Tym pierwszym krokiem jest zmiana naszego sposobu myślenia. A jeśli wiatr wieje nam w oczy – pamiętajmy, że jeszcze raz damy radę. Możemy się podnieść z upadku, otrzepać – i dotrzeć tam, gdzie chcemy się znaleźć.

Zawsze damy radę, bo nie ma takiej siły, która byłaby potężniejsza niż prawdziwe Serce człowieka i jego jasny Umysł.

Jesteśmy ludźmi, mamy w sobie potencjał, aby być nimi najpiękniej.


* Nagrałam płyty CD, których można słuchać w stanie głębokiego relaksu, podczas gdy prowadzę słuchaczy przez proces przeprogramowania podświadomości i pozbycia się z niej negatywnych przekonań na własny temat. Te lub podobne narzędzia są bardzo skuteczne i można poszukać czegoś, co najlepiej będzie odpowiadało naszym preferencjom i potrzebom.


Przydatna Afirmacja:

„Nie zniechęcają mnie żadnego rodzaju opóźnienia, niepowodzenia i przeszkody. Rozumiem, że mogę przechodzić przez niezbędny proces samouzdrawiania, który przygotowuje mnie do następnego etapu na drodze do Lepszego Życia. Nie poddaję się w takich chwilach, lecz cieszę się powodzeniem, sukcesem oraz szczęściem innych.fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂

"Mistrz i Zielonooka Nadzieja" - panorama książki

 

OTRZYMASZ DARMOWY PREZENT!

KIEDY ZAPISZESZ SIĘ NA NEWSLETTER JOHANNY KERN:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:  http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE:

365-pl-on-white-perspectiveNN_BookCover FRONT

Okladka-Front_1200_new2SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

 

zobacz inne wpisy