Artykuł Johanny Kern pt. Dar Szczęścia został wydrukowany w kwietniowym wydaniu (2020) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

DAR SZCZĘŚCIA

Johanna Kern

Zamknij oczy i pozostań nieruchomo przez piętnaście sekund. Co widzisz z zamkniętymi oczami? Przeszkody, przed którymi stoisz? Twoje następne zadania? A może trudno Ci jest w tej chwili zatrzymać się i nic nie robić, nie spieszyć się z wykonywaniem codziennych obowiązków.

Kiedy szczęście wycieka z naszego życia z powodu codziennych zmagań, stresu, zmartwień i zaganiania – przestajemy być świadomi i nie zauważamy nie tylko piękna i wagi naszego istnienia, ale także darów oferowanych nam obficie przez życie i Wszechświat. Poziom naszej świadomości jest bezpośrednio powiązany z poziomem naszego szczęścia. Im wyższy poziom naszej świadomości, tym więcej szczęścia możemy stworzyć w życiu dla siebie i dla innych.

Jak utraciliśmy zdolność czerpania radości z życia takim, jakim jest, bycia obecnym w danej chwili, bycia świadomym własnego istnienia?

Kiedy pozwalamy sobie „podłączyć się” do zbyt wielu rzeczy, które przejmują kontrolę nad naszym życiem, tracimy kontakt z naszą prawdziwą naturą. To nie nasz iPhone, komputer czy Internet pozwalają nam dostroić się do tego, co jest dla nas prawdziwie ważne. Szczęście przepływa nam przez palce, dzień po dniu, kiedy gonimy za rzeczami, których nie potrzebujemy: krótkotrwała satysfakcja, coś niby lepszego niż to, co już mamy, cyfrowa informacja, która zapycha nasze umysły wiadomościami odciągającymi nas od tej właśnie chwili, w której mamy prawdziwie żyć.

W tej właśnie chwili przytrafia nam się nasze własne życie Kiedy tracimy kontakt z tą chwilą, wyłączamy się z tego, kim jesteśmy, odłączamy się od naszego szczęścia.

Zbliżamy się do czasów, w których wiele z tego, na czym zbudowaliśmy nasz świat, szybko się rozpadnie. Wkrótce technologia zapewni nam wszystko, czego potrzebujemy: drukarki 3D są już dostępne, laboratoria produkujące prawdziwą skórę wkrótce doprowadzą do laboratoriów produkujących prawdziwą żywność, pojazdy, domy itp. Pieniądze znikną, nie będą potrzebne, nie będą już pożądane. Co stanie się, gdy każdy będzie mógł mieć wszystko, czego chce, w dowolnym momencie? Czy doświadczymy szczęścia tylko dlatego, że będziemy mieli to, czego chcemy?

Kiedy próbujemy znaleźć szczęście w posiadaniu rzeczy, głód posiadania nigdy się nie kończy. Zawsze chcemy mieć więcej. Na świecie nie ma jednak wystarczająco dużo rzeczy, aby nas uszczęśliwić.

Szczęście jest procesem. Odkrywanie naszego celu istnienia jest również procesem. Szczęście i życie zgodnie z celem naszego istnienia idą w parze. Nic nie czyni nas szczęśliwszymi niż podążanie za głosem naszego serca, robienie tego, co kochamy, wiedząc, że służymy celowi, który jest korzystny dla nas samych, jak i dla innych. Tak zwana „Dharma”, tj. Cel – o którym mówi się w niektórych filozofiach – utrzymuje, że we Wszechświecie nie ma żadnych części zamiennych. Każdy z nas rodzi się z unikalnym zestawem talentów i możliwościami, które nigdy wcześniej nie były wyrażane na świecie. Oznacza to, że aby osiągnąć nasz wyjątkowy, wspaniały cel, musimy być wierni sobie i zaufać tej części nas, która próbuje skierować nas do naszego wyższego celu.

Bez względu na to, jaki jest nasz cel, gdy tylko postanowimy go znaleźć – wypełni on nasze serce szczęściem, inspiracją i satysfakcją z życia.

Kiedy zamieniamy pragnienia naszego umysłu na pragnienia serca, jesteśmy w stanie stworzyć to, czego chcemy na świecie.

Teraz wyłącz telefon. Zdejmij słuchawki. Wyłącz komputer i wyjdź na zewnątrz. Odetchnij świeżym powietrzem. Podejdź do najbliższego drzewa. Dotknij jego pnia i spójrz w górę. Czy czujesz jego szczęście? Tak, to drzewo jest szczęśliwe, chyba że jest okaleczone lub zaniedbane. To drzewo zna dar szczęścia.

Dar szczęścia należy do nas – możemy go przyjąć i możemy go dać. Żadna moc na świecie nie może nam tego odebrać.

Dar szczęścia można znaleźć w swoim następnym oddechu, w harmonii rytmu naszego serca, w zgodzie z otaczającą nas przyrodą. Jesteśmy częścią pięknego świata. Jesteśmy stworzeni do tego, aby móc prosperować, ewoluować i rosnąć we własną moc. Jesteśmy stworzeni do poznania szczęścia. Bądźmy szczęśliwi. Żyjmy.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: PDF ze stron magazynu TUTAJ oraz na stronie internetowej magazynuTUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książek Johanny Kern:

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Blog