Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość

Amerykański magazyn „Wisdom” (Mądrość) opublikował 1 września 2019 r. fragment z książki Johanny Kern pt. „Nauki Nadziei”, tom 1.

Magazyn „Wisdom” to jeden z największych bezpłatnych magazynów holistycznych w Stanach Zjednoczonych, wydający drukiem co dwa miesiące 150 000 egzemplarzy w trzech regionach oraz posiadający dodatkowo setki tysięcy czytelników w Internecie.

„Wisdom” (Mądrość) jest poświęcona otwieraniu ludzkich serc i umysłów na najważniejsze przekazy, filozofie i usługi nowego tysiąclecia.

 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Nauki Nadziei, Tom 1

Fragment z książki Johanny Kern

ROZDZIAŁ 1

DOŚWIADCZANIE POZA ZMYSŁAMI

Twoje życie to nie przypadek lub pomyłka. Twoje życie posiada cel i znaczenie.

Jesteśmy. Myślimy, odczuwamy, widzimy, słyszymy, czujemy za-pach, smak i dotyk, oddychamy, a także… Co jeszcze robimy?

Wiemy.

Wiemy albo w związku z powyższym albo dlatego, że odziedziczyliśmy część tej wiedzy z naszymi genami. Nasi przodkowie nauczyli się rzeczy, których my nie musimy się uczyć. Wiemy już te rzeczy dzięki temu, co nazywamy ewolucją.

Wraz z naszą ewolucją, poszerza się nasza wiedza. A także – im dalej się rozwijamy – znajdujemy coraz więcej sposobów na doświadczanie siebie.

Kiedyś ewolucję człowieka uważano za sposób na zaludnienie planety i zapewnienie naszego przetrwania jako rasy ludzkiej.

Teraz ewolucję coraz częściej pojmuje się jako poszerzanie świadomości. Sposób na doświadczanie siebie na innych, bardziej zaawansowanych poziomach niż tylko za pomocą naszych pięciu zmysłów.

Takie osoby (lub społeczeństwa) były często opisywane jako „wyprzedzające swoje czasy” lub „wysoko rozwinięte”. Choć większa część ich dorobku została zmyta z powierzchni ziemi lub ukryta, badacze i archeolodzy cały czas natykają się na artefakty, budowle, narzędzia i pisma, które świadczą o wysoko rozwiniętych umysłach, które je stworzyły.

Bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, nadal się rozwijamy – w celu nieustannej ekspansji tego, czym tak naprawdę jesteśmy: świadomości.

Nasze umysły mają tendencję do działania w pewien określony sposób: myślimy w taki sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Właściwie nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o przypominanie sobie czy analizowanie rzeczy, kiedy to potrzebna jest logika tego typu. Jednak kiedy chcemy poszerzyć naszą świadomość i żyć życiem, jakiego chcemy, zamiast żyć życiem, jakiego nie chcemy – musimy wyszkolić swój umysł, by był w stanie kierować się logiką duchową, a nie tylko logiką zmysłów.

Istnieje 7 Mocy, 7 aspektów naszego istnienia, które wpływają na naszą ewolucję.

Tych 7 Mocy utrzymuje istnienie świadomości, jednocześnie umożliwiając jej doświadczanie siebie. Tworzą one i „zarządzają” światem duchowym i materialnym, w którym świadomość doświadcza swojego rozwoju.

Można je zaobserwować na zewnątrz jako energie tworzące świat, w którym żyjemy, a także jako wewnętrzne procesy, przez które przechodzimy w trakcie swojej ewolucji. Wpływają na nas i na nasze doświadczenia w danym czasie – bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie.

Z pomocą tego tomu nauczysz się, jak dostroić się do energii tych 7 Mocy, tak, abyś mógł/mogła ewoluować do pełni swojego potencjału i żyć życiem pełnym spełnienia, wolności i szczęścia.

Kiedy jesteśmy świadomi naszego rozwoju i w zgodzie z 7 Mocami, nasze życie staje się niesamowitą przygodą pełną Prawdziwej Mocy, Sukcesu, Szczęścia, Obfitości, Zdrowia i Wolności od wszelkich ograniczeń.

Nasze życie może być najlepszą rzeczą, jaka nam się przydarzyła. Nasze życie może być piękne.

Aby pomóc Ci poszerzyć możliwości Twojego umysłu, chciałabym, żebyś spróbował/-a wybrać się w Wewnętrzną Podróż opisaną poniżej. Została ona zaprojektowana tak, by wywrzeć inny skutek niż dostępne nagrania audio (np. medytacja prowadzona), które zwykle stosuje się do takich celów.

Będę Cię prosić o naprzemienne czytanie (postrzeganie zmysłowe) i wewnętrzne doświadczanie (postrzeganie duchowe). Jest to znakomity sposób, by naprowadzić umysł na rozpoczęcie korzystania z jego zwykle „uśpionych” części, by wyostrzyć Twoją intuicję i włączyć Twoją wizję „trzeciego oka” (więcej na ten temat w dalszej części książki).

Podczas Wewnętrznej Podróży opisanej poniżej spróbujemy doświadczyć razem uczucia szczęścia w czystej formie.

Właśnie tak. Nie uczucia ekscytacji, satysfakcji czy radości, które są tylko emocjami, jakie odczuwamy w konkretnych momentach. Zajmijmy się poznaniem szczęścia, które jest, bo jest. Bez jakichkolwiek warunków, obecne tylko po to, byśmy poprzez jego pryzmat doświadczali siebie jako świadomości, którą jesteśmy.

Odbędziemy tę podróż w dwóch częściach. Pierwsza ma pomóc Ci dostroić się do nowego sposobu postrzegania. W drugiej części spróbujemy poszukać uczucia czystego szczęścia – tę część przedstawię Ci pod koniec rozdziału.

WEWNĘTRZNA PODRÓŻ

DOŚWIADCZANIE POZA ZMYSŁAMI

CZĘŚĆ 1:

ODKRYWANIE SWOJEGO „TRZECIEGO OKA”

Znajdź teraz wygodną pozycję, w której będziesz dalej czytać w całkowitym odprężeniu, bez żadnych napięć w jakiejkolwiek części ciała.

Zrób kilka głębokich oddechów zanim przeczytasz dalszą część. Czytaj poniższy tekst tej części Wewnętrznej Podróży tak długo lub tyle razy, ile będziesz chcieć lub potrzebować. Pamiętaj, że nie ma pośpiechu. Dojdziesz tam, gdzie masz dojść, w najodpowiedniejszym dla siebie czasie.

Doświadczanie nie polega na przyśpieszaniu rzeczy. Doświadczanie polega na doświadczaniu.

Oddychaj powoli i głęboko.

KROK 1:

Za chwilę poproszę Cię o zamknięcie oczu, a następnie o otworze-nie ich z powrotem, by czytać dalej, kiedy już wyobrazisz sobie taką sytuację:

Jesteś na dnie swojego „trzeciego oka”. Dla tych, którzy nie są pewni, czym jest „trzecie oko”: skup się na punkcie znajdującym się nieco powyżej środka linii łączącej Twoje brwi. Znajduje się tam ośrodek energii (więcej o ośrodkach energii w dalszej części książki) – nazywamy go „trzecim okiem”. Wyobraź sobie, że w jakiś niewyjaśniony sposób – bezpiecznie i przyjemnie – znajdujesz się na dnie swojego „trzeciego oka”. Nie zastanawiaj się, czy to możliwe czy nie. Nie o to chodzi. Po prostu zaufaj swojemu własnemu procesowi i wyobraź sobie to, co opisałam powyżej.

UWAGA: Jeżeli jesteś akurat osobą, której wyobrażanie sobie obrazów nie przychodzi z łatwością, wystarczy, że będziesz próbować poczuć to, co się dzieje, zamiast próbować to sobie wyobrazić.

Zamknij oczy i otwórz je ponownie, kiedy ukończysz zadanie.

Zamknij oczy TERAZ.

***

Dobrze. Otworzyłeś/-aś teraz oczy. Oddychaj powoli i głęboko. Oto, co masz zrobić dalej:

KROK 2:

Za chwilę zamkniesz oczy, by wyobrazić sobie sytuację opisaną po-niżej, po czym otworzysz oczy, by kontynuować czytanie:

A: Wyobrazisz sobie, że nadal jesteś na dnie swojego „trzeciego oka” i otaczają Cię kolorowe chmury energii, które nieustannie się poruszają i wirują.

B: Z zamkniętymi oczami, skieruj gałki oczne w lewo, tak daleko, jak będziesz w stanie (zrób to naprawdę, nie tylko w wyobraźni).

C: Wyobrazisz sobie, że widzisz tam tunel, po lewej stronie. Pójdziesz naprzód bez wahania i wejdziesz do tunelu. Jego ściany są zrobione z ciemnoniebieskiej energii, wyglądającej jak wirujące ciemnoniebieskie chmury.

D: Idź dalej, aż dojdziesz do końca tunelu, a wtedy otwórz oczy, by kontynuować czytanie.

Jeśli potrzebujesz ponownie przeczytać powyższe, by lepiej zapamiętać, co zrobić w tym kroku – przeczytaj to tyle razy, ile chcesz. Nie ma pośpiechu.

Nikt nie ocenia Cię za to, jak dobrze czy jak szybko przejdziesz te kroki.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Świetnie Ci poszło. Otworzyłeś/-aś oczy. Jeśli do tego momentu Ci się udało, możesz kontynuować tę Wewnętrzną Podróż. Jeśli nie – albo spróbuj ponownie później albo na razie zrezygnuj z prób. Możesz przeczytać kroki 3 i 4, ale nie idź dalej. Odłóż tę książkę i wróć do niej później dzisiaj, jutro lub wtedy, kiedy będzie na to najlepszy czas, by podjąć kolejną próbę.

To ważne, by ukończyć tę Wewnętrzną Podróż przed dalszym czytaniem tej książki.

To ważne, by ćwiczyć doświadczanie i próbowanie nowych sposobów postrzegania, zamiast zdobywania wiedzy wyłącznie za pomocą umysłu.

Daj sobie na to czas. Daj sobie tyle czasu, ile tylko chcesz.

Robisz postępy w swoim własnym tempie. Właśnie to tempo jest dla Ciebie odpowiednie.

Oddychaj powoli i głęboko. Pamiętaj, by nadal znajdować się w wygodnej pozycji.

KROK 3:

Jeśli jesteś na to gotowy/-a, ponownie zamkniesz oczy i wyobrazisz sobie następującą sytuację:

A: Opuszczasz ciemnoniebieski tunel. Jest to bardzo przyjemne uczucie – tak, jakby zostać otulonym miłością.

B: Następnie wyobrazisz sobie siebie na zewnątrz tunelu.

C: Wyobrazisz sobie, że znajdujesz się teraz na „skraju” Wszechświata i że wokół Ciebie znajdują się wszędzie kolorowe, bez-kształtne chmury energii.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Bardzo dobrze. Otworzyłeś/-aś oczy. Kontynuujmy.

Oddychaj. Powoli i głęboko.

Pozostań w wygodnej pozycji. Wszystko jest dobrze.

KROK 4:

A: Zamkniesz teraz oczy i wyobrazisz sobie, że rozwinęła się u Ciebie specjalna wizja, która pozwala Ci nie tylko widzieć poprzez te kolorowe chmury, ale także pozwala Ci widzieć wiele miejsc na raz.

B: Z zamkniętymi oczami, skieruj swoje gałki oczne w lewo, a palcem wskazującym lewej ręki dotknij miejsca nieco powyżej punktu na środku linii łączącej brwi – miejsca, w którym na Twoim czole znajduje się Twoje „trzecie oko” (zrób to naprawdę, nie tylko w wyobraźni).

C: Wyobrazisz sobie, że ten gest wywołał małą iskrę, która za-błysła w Twoim sercu. A następnie opuścisz rękę.

D: Wyobraź sobie, że ta mała iskra sprawia, że rzeczy wokół Ciebie stają się jaśniejsze; umożliwia Ci też widzenie tego, czego wcześniej nie mogłeś/-aś zobaczyć.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Otworzyłeś/-aś oczy. Ukończyłeś/-aś pierwszą część swojej Wewnętrznej Podróży.

Jakie to było uczucie? Czy spowodowało to lekką dezorientację, kiedy przechodziło się od czytania do wewnętrznego doświadczania? Czy wywołało to u Ciebie lekki dyskomfort? A może nawet było to trudne? Czy Twój umysł próbował kontrolować Twoje wewnętrzne doświadczanie i dawać Ci jakieś wyjaśnienia lub analogie do czegoś już wcześniej doświadczonego lub poznanego?

Nasz umysł ma tendencję do działania w pewien określony sposób: jego rozumowanie opiera się na tym, co już zna; na stosowaniu starych wzorców do nowych sytuacji.

Z drugiej strony, kiedy robimy tzw. „medytację prowadzoną” – słuchając nagrania audio z zamkniętymi oczami – nasz umysł wykazuje tendencję do pasywnego podążania za instrukcjami, nie ucząc się tak naprawdę nowych sposobów funkcjonowania. Dla-tego też medytacje prowadzone najlepsze są do celów relaksacji i przeprogramowywania podświadomości, ale trzeba przy tym pamiętać, że nie pozwalają naszemu świadomemu umysłowi uczyć się nowych sposobów postrzegania, i nie oczekiwać, że nam w tym pomogą.

Przejdziemy do drugiej części naszej Wewnętrznej Podróży później, a teraz pomówmy więcej o świadomości.

KONIEC FRAGMENTU

Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.