Związki romantyczne i rodzina
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern

 

Amerykański magazyn „The Edge” opublikował 1 marca 2019 r. artykuł Johanny Kern pt. „Głęboka Radość: Bezwarunkowa Miłość w związkach”.

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Głęboka Radość: Bezwarunkowa Miłość w związkach

Johanna Kern

Ewolucja Prawdziwej Miłości

Istnieje wiele poglądów i teorii na temat tego, czym jest Miłość, jako że ta intrygująca i ekscytująca kwestia wzbudza w ludziach wiele przemyśleń. Czy Miłość to uczucie, emocja czy też stan umysłu? Czy jest to najlepsza rzecz pod słońcem, jaka może się nam przydarzyć, czy też dramat, który może zniszczyć całe nasze życie? A może Miłość to „przypadłość”, „sytuacja”, „zaburzenie umysłowe lub emocjonalne”, które się nam przytrafia?

Takie oraz podobne pytania często stawiane są przez licznych pisarzy, poetów, artystów, psychologów, filozofów, a także tych, którzy kiedykolwiek byli lub pragnęli być zakochani.

Zakochanie się nie jest wyłącznie pociągiem seksualnym, jaki odczuwamy na widok kogoś, kogo pożądamy lub kiedy o tej osobie myślimy. Zakochanie się to stan zachwytu, jaki odczuwamy dostrzegając czyjąś wyjątkowość. Oczywiście możemy także przy tym odczuwać pociąg seksualny, gdyż w naszych ciałach cały czas zachodzą różne reakcje chemiczne. Jest to normalne, że myślenie czy patrzenie na jakąś konkretną osobę, którą jesteśmy zauroczeni, może podnieść nam tętno czy spowodować, że będziemy o tej osobie fantazjować. Jednak różnica pomiędzy zauroczeniem a pokochaniem kogoś jest bardzo wyraźna.

Zauroczenie jest zwykle opisywane jako pociąg fizyczny, chociaż może też się zdarzyć, że ktoś jest dla nas atrakcyjny z powodu jakichś swoich cech, które nie są czysto fizyczne. Może być dla nas atrakcyjny czyjś intelekt, czyjś stosunek do świata, osiągnięcia lub sposób zachowania. Natomiast pokochanie kogoś oznacza nie pociąg, ale prawdziwy podziw dla tej osoby za to, kim naprawdę jest na poziomie dużo głębszym niż tylko jej wygląd, umysł czy interesująca osobowość.

Czy zauroczenie może prowadzić do pokochania kogoś? Być może. Lub być może nie.

Zauroczenie blednie z czasem, jeżeli nie ma czegoś, co by głęboko wiązało dwoje ludzi. Jeśli nie ma odpowiedniej esencji w ich relacji – takiej, która da im poczucie prawdziwego spełnienia, zaspokojenia potrzeby prawdziwego bycia sobą w ich związku. Nawet kiedy wezmą ślub lub mają dzieci. Kiedy dwoje ludzi nie docenia tak naprawdę siebie nawzajem, nie mają podstaw do zbudowania mocnego i szczęśliwego związku opartego na prawdziwej Miłości.

Kiedy kochamy kogoś prawdziwie i bezwarunkowo, dostrzegamy tego człowieka na głębokim poziomie – widzimy jego/jej czyste serce, prawdziwą wewnętrzną istotę.

Miłość jest jedną z energii wpływających na świat ORAZ jednym z wewnętrznych procesów, przez które wszyscy przechodzimy, wcześniej czy później, w tym czy innym momencie. Miłość jest Energią o szczególnej jakości i wibracji, która wchodzi w skład Cyklicznego Koła Tworzenia i wpływa na nas przez cały czas – dając nam przy tym szansę na dalszy rozwój.

Otwarcie się na Miłość jest jednym z największych i najważniejszych kroków w naszej ewolucji. Kiedy dostroimy się do energii Miłości, jesteśmy w stanie rozpoznać, docenić i szanować światło, które widzimy w każdej formie życia, w tym także w naszym partnerze/naszej partnerce.

Kiedy podziwiamy to, kim ta osoba jest, ponad jej powierzchownością czy cechami osobowości – mamy wtedy gdzieś tam w środku ciche przyjemne uczucie. Jest ono inne od tego uczucia, kiedy to powala nas czyjeś piękno czy osobowość. To ciche uczucie jest inne, bardziej głębokie i jakby kojące i – choć może się to wydawać zaskakujące – odczytujemy je jako Radość. Nie ma przy tym żadnych głośnych „fajerwerków” i w związku z tym nie tracimy zmysłów czy tchu.

Kiedy nasze Serce rozpoznaje i podziwia inne Serce – odczuwamy cichą Radość.

Ewolucja prawdziwej Miłości w związku zawsze wiąże się też ze stopniowym odkrywaniem i doświadczaniem 7. aspektów Miłości. Te aspekty to: Radość, Przychylność/Akceptacja, Pokora, Równość, Pojednanie, Poddanie i Równowaga. Pomimo tego, że są one aspektami Uniwersalnej Miłości, to jednak wpływają na nas w naszych romantycznych związkach. Podczas gdy związek oparty na prawdziwej Miłości ewoluuje, dowiadujemy się o nich wcześniej czy później.

Kiedy dostroimy się do energii Uniwersalnej Miłości, jej 7. aspektów pielęgnuje naszą Romantyczną Miłość każdego dnia.

Prawdziwa Miłość dojrzy prawdę o nas pod powłoką zewnętrznych cech czy wyglądu. Będzie wiedzieć, czy nasze zachowanie, emocje czy którekolwiek z naszych reakcji są prawdziwym odzwierciedleniem tego, kim jesteśmy, czy jest to tylko podświadome zaprogramowanie. Miłość będzie doceniać nas takimi, jakimi jesteśmy. Jeśli mamy jakieś rany emocjonalne lub wdrukowane negatywne podświadome wzorce i potrzebujemy czasu, żeby się z nich uzdrowić, będzie nas w tym wspierać.

Zauważ, że wspieranie kogoś, kogo kochamy, nie oznacza poświęcenia swojego własnego szczęścia dla tej osoby. Zrujnowanie swojego własnego szczęścia w jakikolwiek sposób jest związane z zauroczeniem i obsesją, a nie z prawdziwą Miłością.

Kiedy mówimy, że prawdziwa Miłość obejmuje, a nie wyklucza – oznacza to także, że prawdziwa Miłość wspiera dobro obu zaangażowanych osób.

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach książki Johanny Kern „Sekrety Miłości dla Każdego: Wszystko, co warto wiedzieć, żeby mieć niesamowity związek”.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: 

NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ ORAZ: PDF ze stron z magazynu

KSIĄŻKA OTRZYMAŁA NAGRODĘ na Międzynarodowym Festiwalu Książek w Los Angeles, Marzec 2018, w kategorii Poradniki.

Niezależnie od tego,  czy dopiero szukasz prawdziwej Miłości, czy też pragniesz ulepszyć lub naprawić związek, w którym już się znajdujesz – Sekrety zawarte w tej książce pomogą Ci cieszyć się szczęśliwym, pełnym Miłości związkiem, takim,  jakiego chcesz i na jaki w pełni zasługujesz.

Przeczytaj darmowe fragmenty, obejrzyj zwiastun i zamów książkę: TUTAJ

Ta książka jest dla każdego: bez względu na płeć, wiek, czy orientację, konserwatywne lub nowoczesne podejście do miłości i zmysłowej intymności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Związki romantyczne i rodzina
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern