Artykuł Johanny Kern pt. Higiena podświadomych Cieni – a zdrowie fizyczne, emocjonalne, mentalne oraz duchowe został opublikowany w marcowym wydaniu (2020) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Higiena podświadomych Cieni – a zdrowie fizyczne, emocjonalne, mentalne oraz duchowe

Johanna Kern

Jak rozumiesz stan pełnego dobrostanu? Czy Twoje życie to odzwierciedla? Czy pozwalasz sobie doświadczyć pełnego zdrowia: fizycznego, emocjonalnego, umysłowego i duchowego?

Prawdziwy dobrostan jest ciągłym procesem.

Nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne nie jest oddzielone od naszego samopoczucia psychicznego i duchowego. Odzwierciedla nasz stan wewnętrzny, nasze podświadome programowanie.

Aby w się pełni wyleczyć, musimy szukać źródła naszego problem zdrowotnego. Zawsze możemy znaleźć je w naszej podświadomości. Dlaczego? Nasza podświadomość koduje wszystko jak ogromna fotokopiarka. Wszystkie nasze doświadczenia, nabyte bezpośrednio oraz zaobserwowane u innych są kodowane, a następnie wykorzystywane jako szablony naszych przyszłych przekonań i zachowań. Co więcej, nasza podświadomość jest „łącznikiem” między naszą własną energią a wszystkimi rodzajami fal energii płynących z Wszechświata oraz od innych ludzi.

Wpływanie i wypływanie fal energii jest możliwe z powodu systemu tzw. czakr (bądź inaczej – czakramów), które są siedmioma wirującymi centrami energetycznymi. Krótko mówiąc: czakry są „generatorami” energii dla naszych własnych wibracji i „odbiornikami” energii dla innych wibracji. Każda z tych czakr wpływa na nasze doświadczenia w konkretnej dziedzinie życia (np. nasze relacje, karierę, kreatywność itp.), a także na funkcjonowanie części i narządów naszego ciała.

Kiedy wibracja o niskiej częstotliwości, taka jak ból emocjonalny, traumatyczne doświadczenie lub doznana krzywda uszkadza jedną z czakr, staje się ona „perforowana” i nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Prowadzi to do rozwoju problemów w narządach ciała lub obszarach życia związanych z tą konkretną czakrą. Następnie system czakr próbuje się wyleczyć poprzez „załatanie” powstałych “dziur” szczególną gęstą energią. Energię tę można zaobserwować w naszej podświadomości w postaci tak zwanych „cieni”.

Nazwę „cienie” po raz pierwszy wprowadził szwajcarski psychiatra Carl Gustav Jung. Odniósł się do ciemnej odrzuconej energii – wszystkiego, czego nie akceptujemy w sobie i u innych – jako materiału budulcowego odpowiedzialnego za blokady powstałe w naszej podświadomości. W Naukach Nadziei używamy nazwy „cienie” w podobnym znaczeniu, wyjaśniając je w kategoriach gęstej energii o niskiej częstotliwości, która rozwija się w dysfunkcyjnych czakrach.

Następstwa narastania energii cieni – choroby, problemy emocjonalne lub katastrofy życiowe – należy rozwiązać u ich źródła.

W ciągu wielu lat mojej pracy z wieloma ludźmi, którzy zwracali się do mnie o pomoc, zaobserwowałam 10 określonych zestawów zaburzeń czakr jakie są najczęściej spotykane w obecnych społeczeństwach. Doprowadziło mnie to do opracowania Metody Transformacji Cieni, która pozwala rozpoznawać, leczyć i utrzymywać każdy zestaw. W metodzie tej nazywam te zestawy „bannerami”.

Na przykład wielu uzdrowicieli zaobserwowało, że nieprawidłowe działanie pierwszej czakry (lub tzw. „czakry podstawy”) jest związane z zaburzeniami czynności nerek, problemami z kręgosłupem, chorobami autoimmunologicznymi, rakiem, AIDS, zapaleniem stawów, otyłością, zapaleniem kości i stawów, chronicznym zmęczeniem itp. Ponadto , mogą też zaistnieć problemy związane z poczuciem własnego bezpieczeństwa, przetrwania, napędzane podświadomymi lękami.

Kluczem jest upewnienie się, że nie skupiamy się już na problemach, ranach emocjonalnych i traumie naszej przeszłości.

Istnieją narzędzia, które pomagają uwolnić negatywne blokady z podświadomości. Najlepsze są tzw. medytacje prowadzone, codzienne afirmacje i nagrania audio zawierające pozytywne przesłania podprogowe. Oczywiście dodatkowo przekształcenie naszych podświadomych cieni pomoże nam skutecznie zwiększyć częstotliwość naszych wibracji, łatwiej pokonać problemy zdrowotne oraz ewoluować.

Co może pomóc nam zrównoważyć swoją pierwszą czakrę („czakrę podstawy”):

Aktywność fizyczna, masaż, ogrodnictwo; Unikanie czytania/oglądania książek/filmów akcji i wiadomości telewizyjnych skupiających się na dramatycznych/niepokojących, mocno poruszających czy też tzw. „podwyższających ciśnienie” wiadomościach; Słuchanie muzyki plemiennej z Afryki, Ameryki, Australii, Oceanii; Słuchanie gry na/granie na fagocie, aborygeńskiej tubie, prymitywnych bębnach; Słuchanie częstotliwości solfeżowych 396 HZ (wykorzystywanych w leczeniu dźwiękiem); Wakacje/wycieczki: Afryka, Ameryka, Australia, Oceania; Rozrywka: koncerty rodzimych/rdzennych plemion z różnych części świata, filmy dokumentalne na temat plemion, przyrody; itp.

Wszystko inne, co możesz uznać za pomocne dla zrównoważenia swojej „czakry podstawy”: konkretne rodzaje jedzenia, przypraw, kamieni, metali lub zapachów (aromaterapia). To tylko krótka lista sugestii. Dużo informacji można znaleźć we właściwych książkach i artykułach. Niektórzy ludzie zgłaszają się także po pomoc do naprawdę dobrego/wiarygodnego Mistrza Reiki, bioenergoterapeuty lub jakiegoś innego uznanego/sprawdzonego uzdrowiciela.

Bez odpowiedniej higieny cieni wdrukowane do naszej podświadomości negatywne wzory doprowadzają nas w końcu do niepowodzeń, rozczarowań, chorób i zmagań.

Posiadamy już własną mądrość, a wszystko, czego nam teraz potrzeba, to gotowość do rozpoczęcia pełnej odnowy we wszystkich obszarach naszego życia.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książek Johanny Kern.

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Zdrowie fizyczne i emocjonalne