Wybierz Temat
Blog
Nowości w Mediach

W kwietniowym (2019) wydaniu amerykańskiego miesięcznika „Conscious Shift Magazine” („Magazyn Świadomej Zmiany”) ukazał się artykuł Johanny Kern pt. „Our Innate Joy and Inner Listening: Becoming Addicted to Feeling Good”.

Magazyn ten posiada wiele tysięcy czytelników online w całej Ameryce i koncentruje się na zmianach zachodzących w naszym dzisiejszym świecie. 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Jak odnaleźć wrodzoną radość życia!

Będąc cudownie uzależnionym od poczucia wewnętrznego spokoju i słuchania głosu Serca

Johanna Kern

Traktuję Ciebie tak, jak traktuję siebie. A chcę siebie i Ciebie traktować jak najlepiej.

Kiedy przychodzą chwile, w których zapominam, aby dobrze nas traktować – to jest z szacunkiem, czułością i miłością – moje uzależnienie od wewnętrznego spokoju i dobrego samopoczucia od razu sprowadzają mnie na właściwe tory.

Nasza wrodzona radość życia zawsze przypomina nam, że jesteśmy częścią czegoś tak wspaniałego i dobrego – że choćby z tego tylko powodu pragniemy być obecni w „tu i teraz”, stając się najlepszą wersją siebie, rozwijając się i ciągle wzrastając w naszej wspaniałości.

Cała natura wyraża radość życia, w taki czy inny sposób. Zauważ, jak pełne radości są ptaki i zwierzęta, jak bujnie kwitnie roślinność. Radość życia odzywa się także i w nas samych. A kiedy już dojdzie do głosu, natychmiast się od niej cudownie uzależniamy.

Dlaczego? Ponieważ bez tej wewnętrznej radości czujemy się zagubieni w świecie, doświadczamy wzrastającego niepokoju, budzi się w nas agresja, nie aprobujemy innych ani siebie samych, zaczynamy nienawidzić i zaczynamy niszczyć.

Jest taka prosta i piękna króciutka przypowieść o Św. Franciszku z Asyżu: „Powiedziałem do drzewa migdałowego: „ Siostro, mów do mnie o Bogu ”- a drzewo migdałowe rozkwitło”.

Nasza wrodzona radość może przyjść tylko od wewnątrz.

Aby ją w sobie odnaleźć i być w stanie ją odczuć- musimy dostroić się do naszej wewnętrznej mądrości, która odzywa się w nas, gdy słuchamy głosu naszego Serca.

*W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteśmy, naszej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części nas, gdzie nasza piękna, Własna Prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Kiedy słyszymy „głos” naszego Serca, odczuwamy wewnętrzną radość. Nie można się tutaj pomylić. Nasza wrodzona radość jest znacznie większym motywatorem w życiu niż stres lub lęki.

Jesteśmy biologicznie tak zaprogramowani, aby odczuwać naturalny strach w sytuacjach kiedy musimy uciekać, skryć się, walczyć lub zaatakować. (Podobnie jak nasi przodkowie, gdy spotykali dzikie zwierzę na swojej drodze lub musieli walczyć o pokarm, wolność, swoje plemię lub terytorium.) Strach ma nas automatycznie motywować do krótkotrwałych działań. A ponieważ energia strachu ma wibracje o tzw. niskiej częstotliwości – przewlekłe jego odczuwanie (stres) wypala nas emocjonalnie, fizycznie, psychicznie i duchowo.

Z drugiej strony – nasza wrodzona radość pomaga nam rozwijać się w życiu.

Jej energia posiada wysoki poziom wibracji, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie pod każdym względem. Kiedy jesteśmy wypełnieni radością życia, nasze osiągnięcia i sukcesy są długotrwałe. Nie poddajemy się wtedy stresowi, gdy napotykamy przeszkody – tylko po prostu je pokonujemy.

Oto kilka prostych kroków, pomagających odnaleźć nam radość życia poprzez ćwiczenie „wewnętrznego słuchania” głosu naszego Serca:

Znajdź wygodną pozycję. Zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów. Kontynuuj oddychanie – powoli, spokojnie, wykonując co następuje:

Wyobraź sobie, że kiedy robisz wdechy każda komórka w Twoim ciele rozświetla się złotym światłem, a kiedy wydychasz, Twój oddech opuszcza Twoje ciało wraz ze wszystkim, czego nie potrzebujesz. Wyobraź to sobie za każdym razem jako małą, szarawą chmurkę.

UWAGA: Jeśli zwykle nie możesz łatwo sobie niczego w umyśle wyobrazić, postaraj się „poczuć”/wiedzieć, że to się dzieje, zamiast próbować to sobie wyobrazić.

Staraj się nie wyobrażać sobie niczego innego poza tymi małymi, szarawymi chmurkami opuszczającymi Cię z każdym wydechem. Trzymaj się mocno tych właśnie obrazów i nadawaj im następujące etykietki:

  • „Mój żal (smutek, poczucie winy, niepokój lub gniew) opuszcza mnie teraz. To przecież tylko emocja, nic poza tym.”

  • „Moje oczekiwania (związane z konkretnym wynikiem) opuszczają mnie teraz. To przecież tylko „pomysły” mojego umysłu na konkretne rozwiązanie, nic więcej.”

  • „Moje rozczarowanie (sobą samym/samą lub innymi) opuszcza mnie teraz. To tylko moja wizja samego/samej siebie, to wszystko.

  • „Mój ból (ból fizyczny lub poczucie niewygody) opuszcza mnie teraz. To jedynie odczucie fizyczne, to wszystko. ”

Uwolnij z siebie w ten sposób wszystko, co przychodzi Ci do głowy, ale tylko do momentu, w którym zaczniesz doszukiwać się czegoś z odległej przeszłości.

W takiej chwili, zatrzymaj się i powiedz sobie:

„To jest moja przeszłość. Istnieje tylko w moim umyśle. Teraz nie jest odpowiedni czas na skupianie się na swoim umyśle.”

Kiedy uwalniasz w ten sposób wszystko, co powstrzymuje Cię od słuchania „głosu” swojego Serca, Twój oddech zaczyna „wpływać i wypływać” bez żadnych już słów, obrazów czy odczuć. W tym momencie nie ma w Tobie nic, oprócz ciszy. Wtedy momencie pozwól się sobie uśmiechnąć. A potem weź kolejny głęboki wdech i otwórz oczy podczas wydechu.

Czujesz się teraz naprawdę dobrze. Właśnie odkryłeś/-aś, że wewnętrzna cisza jest językiem Twojego Serca. Wszystko, co jest z nim zgodne, przychodzi naturalnie. Wszystko inne staje się niechcianym bałaganem. Twoja wrodzona radość życia staje się Twoim własnym Barometrem Prawdy dla wszystkiego, co myślisz, odczuwasz, robisz lub tworzysz podczas danego dnia.

Takiej głębokiej radości życia nie towarzyszą jakieś specjalne fanfary czy fajerwerki. Zamiast tego możesz doświadczyć poczucia ulgi i spokoju lub odczuć przytłaczającą wręcz miłość – nie pochodzącą z żadnego innego źródła, tylko właśnie z Twojego własnego Serca.

A teraz – jesteś cudownie uzależniony/-a od poczucia wewnętrznego spokoju i słuchania głosu Serca. Wspaniałej zabawy!

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Blog
Nowości w Mediach

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie