Ścieżki życia i kariery
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Blog

Artykuł Johanny Kern pt. „Jak pokonać codzienny stres i być w najlepszej formie” został opublikowany w czerwcowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „OMTimes”.

Magazyn „OMTimes” jest jednym z wiodących w Ameryce, dostarczając pozytywnych treści na temat zdrowia, rozwoju personalnego i duchowego, posiadając miliony czytelników w każdym kraju anglojęzycznym, oraz dodatkowo w jęz. hiszpańskim i portugalskim.

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu:

 

 

 

 

 

Jak pokonać codzienny stres i być w najlepszej formie

Artykuł Johanny Kern

Często tym, co naprawdę przytłacza nas w różnych sytuacjach, jest to, że mamy tendencję, aby koncentrować myśli na wyniku naszych działań, obawiając się przy tym, że nie będzie on taki, jak tego chcemy.

Jest to główną przyczyną, że sami sobie w ten sposób potrafimy zaszkodzić.

Jeśli zbytnio koncentrujemy się na wyniku, nasze myśli często wyzwalają w nas nasze podświadome lęki.

Takie obawy zostały wdrukowane do naszej podświadomości. Nigdy się z nimi nie rodzimy. Rodzimy się natomiast z naszą wrodzoną radością życia i dopóki nasza podświadomość nie zostanie zaprogramowana przez naszych opiekunów lub nasze społeczeństwo, przez system wierzeń lub ducha czasów, w których przychodzimy na świat – nie mamy żadnego powodu, aby spekulować na temat tego, co stanie się lub nie, przez pryzmat jakichś obaw.

Jakie jest na to lekarstwo?

·      Zapomnij o wyniku. Będzie to, co będzie. Przeżywasz po prostu swoje życie. Możesz je zaprojektować w dowolny sposób – ale zawsze jest trochę miejsca na niespodzianki lub ulepszenia dokonywane przez sam proces Twojego życia

·      Zamiast tego skoncentruj się na zadaniu, które masz przed sobą i postrzegaj je po prostu jako wyzwanie. Postaw sobie zadanie, aby to, co robisz sprawiło Ci przyjemność jak jakaś dobra gra, w którą się angażujesz, starając się zrobić wszystko jak najlepiej – bo to jest właśnie naturalną dla nas rzeczą. Bycie najlepszym na tyle na ile możesz nim/nią być i robić coś jak najlepiej w danej chwili i sytuacji – jest naturalnym zachowaniem, właściwym dla gatunku ludzkiego. Obawa przed tym, co może się stać lub nie – nie jest dla nas naturalna.

·      Zwolnij i postaraj się odstresować, jeśli jest na to czas, zanim uczynisz krok do przodu. Posłuchaj przez chwilę muzyki, pociesz się zapachem kwiatów lub spokojnym krajobrazem – co pozwoli Ci na zaangażowanie zmysłów w przyjemny sposób w celu odstresowania. Głębokie oddychanie to kolejna dobra technika w takich momentach. Lub – jeśli nie ma czasu, aby zwolnić, można zastosować bardzo prostą metodę: kiedy stresująca lub negatywna myśl przychodzi Ci do głowy – krzyknij do niej w myślach: STOP! Lub załóż na nadgarstek gumkę elastyczną i strzel z niej w takich momentach. Twój mózg szybko nauczy się kojarzyć niechciane myśli z bólem i będzie ich unikać za wszelką cenę. To naprawdę działa jak magia.

·      Pomyśl o swoich zadaniach tak, jakby to była gra, w którą grasz ze sobą. Uczyń je takimi, aby sprawiły Ci przyjemność. Bądź kreatywny/a, sięgnij po swoje wspomnienia z dzieciństwa: czy pamiętasz jak wtedy było fajnie? Jak można być pomysłowym, radosnym i pełnym zapału? Spróbuj wywołać w sobie tę żądzę życia. Nie ma potrzeby zmiany okoliczności, aby poczuć się szczęśliwym. Natomiast na pewno trzeba zmienić nasze postrzeganie okoliczności, jeśli chce się być szczęśliwym. Tak to właśnie działa.

·      Nie myśl o rzeczach, na które nie masz wpływu. To nie jest ważne ile osób ubiega się o tę samą pracę, ani czy będzie padał deszcz. Są to rzeczy, których Ty nie możesz zmienić. Natomiast masz pełną kontrolę nad swoją postawą, wydajnością, wiarą w siebie, oraz tym, ile wysiłku chcesz w coś włożyć.

·      Nauczyć się cieszyć tym, co przeżywasz. Zdaniem naukowców i psychologów – szczęśliwi ludzie są zdrowsi, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie, żyją dłużej i mają o wiele bardziej satysfakcjonujące życie niż ci, którzy są gderliwi i wiecznie narzekają. Chętnie podejmują wyzwania i myślą nieszablonowo – osiągając przy tym znacznie więcej.

·      Czy chcemy dotrzeć do gwiazd, czy ubiegać się o nową pracę, lub wspiąć się na szczyt wielkiej góry – dobrze jest zadać sobie takie pytanie: „Jaki może być najgorszy scenariusz w tej sytuacji?” Po odpowiedzi na to pytanie, zauważysz, że nawet ten najgorszy scenariusz, o jakim sobie pomyślisz, nie będzie w stanie Cię zniechęcić. Nie sięgamy po rzeczy, które nie są w naszym zasięgu. Zwykle chcemy osiągnąć coś, co jest w zgodzie z naszymi talentami, umiejętnościami, wiedzą lub doświadczeniem. 

·      Kiedy już wyobrazisz sobie w głowie ten najgorszy scenariusz, natychmiast wyrzucić go ze swojego umysłu i skup się na zadaniu, jakie masz do wykonania. Właśnie tutaj, właśnie teraz, w teraźniejszości. Skoncentruj się na tym, co robisz, i zostań przy tym.

Zasada jest prosta:

Skup się na teraźniejszości i ciesz się wyzwaniem.

·      Bez względu na to, co się dzieje, to po prostu kolejne doświadczenie, które wybrałeś/aś. A im więcej masz z tym uciechy, tym więcej wypłynie z tego dla Ciebie radości. Takie to właśnie proste.

·      Przypomnij sobie, że jest to po prostu kolejna okazja. Jedna z wielu możliwości.

·      Jeśli nic z tej możliwości nie wyjdzie, będziesz mieć ich więcej. Życie jest strumieniem możliwości. Każda z nich jest po prostu doświadczeniem. Nie istnieje coś takiego, jak jedyna życiowa szansa. Każda okazja może być dla nas życiową szansą.

·      Otwórz swoje Serce. Zajrzyj do środka, aby dowiedzieć się, czego naprawdę chcesz i co potrzebujesz zaoferować światu. A potem – po to właśnie sięgaj.

Jesteś wyjątkowym człowiekiem, jedynym pośród miliardów. Twoja życiowa podróż jest także wyjątkowa.

Gdy odnajdziesz to, co masz w swoim Sercu, nic nie będzie dla Ciebie niemożliwe.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: PDF ze stron z magazynu

 

Ścieżki życia i kariery
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie