01 Lut

JAK PORADZIĆ SOBIE Z NEGATYWNYM PODŚWIADOMYM ZAPROGRAMOWANIEM

Wielu ludzi, którzy spróbowali jakichś warsztatów samopomocy lub czytali tego typu książki – byli nimi rozczarowani. Bardzo ważnym jest, aby zrozumieć, że kiedy pracujemy nad zmianą naszego świadomego sposobu myślenia, nasza podświadomość może odrzucić te nasze wysiłki.

I dlatego czytanie książek o samopomocy i uczenie się pozytywnego myślenia bez pracy nad przeprogramowaniem podświadomości, nie jest wystarczające. Każdy dobry trener samorozwoju powinien zwrócić nam na to uwagę. Jeśli tak się nie stało, mimo wszystko nie sądzę, że zmarnowaliśmy swój czas, gdyż wszystko, czego doświadczamy jest ważne dla naszego rozwoju i zdobywania mądrości życiowej.

Co naprawdę robi wielką różnicę?

Wiemy już, że negatywność tworzy coraz więcej negatywności w życiu. To, na czym się koncentrujemy, wzrasta. Można to sobie wyobrazić w ten sposób: kiedy podlewamy i dbamy o jakąś roślinę – roślina rośnie i kwitnie. A jeśli ją zaniedbamy – usycha. To samo odnosi się do wszystkiego innego. Jeśli więc coś nie idzie nam tak jak tego oczekujemy, lepiej powiedzieć sobie: “Istnieje być może lepsze i bardziej odpowiednie dla mnie rozwiązanie i na pewno je odnajdę, jeśli poświęcę temu swoją uwagę”.

Zauważ, że mamy tendencję do szybkiej oceny ludzi i okoliczności, na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń – ale takie sądy mogą być zupełnie mylne. Zapewniam, że można zmienić swoje życie i sposób myślenia, na pozytywny – JEŻELI nie będzie nam wchodzić w drogę nasza podświadomość.

gora-lodowa

A teraz nasuwa się pytanie: Jak myśleć pozytywnie w taki sposób, żeby nasze podświadome zaprogramowania nie przekreśliły naszych pozytywnych myśli?

Oto jak można to osiągnąć:

Kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do negatywnego myślenia, musimy pamiętać, że gdy powtarzamy coś, co jest przeciwne temu, jak o sobie podświadomie od dawna myślimy, nasza podświadomość to odrzuci, bo uzna takie myśli za niedorzeczne.

Odrzuci na przykład afirmację: „idę do banku i tam będzie czekał na mnie milion złotych”, bo nie jest ona zgodna z tym, co wie nasza podświadomość.

To, co afirmujemy, musi się zgadzać z naszą wizją świata, naszą wizją siebie i wizją naszego „Serca”- to znaczy naszą wewnętrzną prawdą, rdzeniem/istotą tego, kim jesteśmy.

Tak więc afirmacja typu: „jestem zdrowa”, gdy jestem chora, „jestem bogaty”, kiedy nie mam na rachunki, nie będzie w ogóle skuteczna.

Kiedy zmieniamy nasz sposób myślenia, np. praktykując pozytywne afirmacje, musimy to robić krok po kroku.

Trzeba zaczynać od zmiany przekonań na własny temat.

Przyznać sobie prawo do lepszego życia, lepszego losu. Zrozumieć, że jesteśmy tego warci.

Dostrzec, że każdy człowiek na tej planecie, każda roślina i każde zwierzę, wszystko, co żyje jest absolutnie unikalne.

Ważnym jest, aby dostrzec i zaakceptować, że my także jesteśmy unikalni, wyjątkowi, i do nas należy prawo decyzji o swoim życiu, a także o tym, co chcemy wnosić do życia innych.

Warto zaczynać od na przykład takich myśli:

„Należy mi się dobre życie. Już wiem, że może przyjść do mnie dobro, czekam na coraz lepsze dni.”

Warto też pamiętać, że kiedy znajdujemy się w jakiejś, dajmy na to, dramatycznej, ciężkiej sytuacji – nie możemy wmawiać sobie, że jest cudownie. Nasza podświadomość, nie tylko to wyśmieje – ale i zupełnie odrzuci.

Ale można afirmować coś, co jest bardziej realne:

Na przykład gdy jesteśmy chorzy, możemy powiedzieć: „Są momenty, że czuję się dobrze, czekam, że będzie ich więcej.” Następnie: „Czuję się coraz lepiej, wierzę, że wyzdrowieję.” I wreszcie: „Cieszy mnie, że wychodzę z choroby.”

To samo jeśli chodzi o sukces.

Nie można od razu wmawiać sobie: „odnoszę sukces”, bo jeśli podświadomość widzi co innego, to takiej myśli nie zaakceptuje.

Trzeba zacząć np. od: „Coraz więcej umiem, wierzę, że mogę znaleźć wymarzoną pracę, gdzie mnie docenią.”

Naturalnie, że samo powtarzanie tego, nie będzie efektywne, jeśli nic nie będziemy w tym kierunku robić. Trzeba rozwijać się, i pogłębiać swoje talenty. A razem z naszym rozwojem zawodowym, koncentrować się na coraz bardziej pozytywnym myśleniu.

Skuteczne pozytywne myślenie – to stopniowa transformacja naszych wewnętrznych przekonań na własny temat, i na temat naszego życia.

Nowe pozytywne myślenie sprawia, że w naszym mózgu wydzielają się inne niż dotąd substancje chemiczne, powodując powstawanie nowych ścieżek neuronalnych. Można to porównać do chodzenia przez trawnik nową, wygodniejszą dróżką. Im częściej nią chodzimy, im częściej powtarzamy pozytywne myśli, tym mocniejsze staje się nowe powiązanie międzyneuronalne.

Żeby utrwalić takie ścieżki potrzeba około 6 tygodni. Tyle samo czasu zajmuje, żeby stare powiązania neuronalne przestały pracować. Natomiast, żeby całkowicie zmienić styl życia, z negatywnego na pozytywny, potrzeba co najmniej 6 miesięcy.

PAMIĘTAJ TEŻ: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działańJest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć Takim Życiem, Jakiego Chcesz.

W mojej książce “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” podaję czytelnikom gotowy program do zmiany sposobu myślenia – krok po kroku.

Nagrałam też kilka płyt CD, które wprowadzają słuchających w głęboki stan relaksu, podczas gdy ja prowadzę słuchaczy przez proces przeprogramowania swej podświadomości.

I właśnie takie, lub podobne narzędzia do przeprogramowania świadomości są bardzo skuteczne, a na rynku można poszukać czegoś, co najlepiej nam będzie odpowiadać.

Trzeba też zmieniać swoje myślenie rzetelnie.

Jeżeli afirmujemy rano przez minutę, a potem przez cały dzień mamy negatywne myśli, to ich mnogość stłamsi te kilka pozytywnych.

Niektórzy uważają, że trzeba bez przerwy klepać afirmacje. Tak nie jest.

Trzeba po prostu używać afirmacji we właściwych momentach.

Jeżeli na przykład afirmujemy przypływ pieniędzy, najlepiej robić to nie wtedy, kiedy ma się pustą kieszeń, ale kiedy coś ładnego sobie kupujemy, nawet bardzo taniego. Dobrze jest wtedy powiedzieć: Cieszę się, że mam więcej na to, czego chcę. Bo rzeczywiście, coś kupujemy i dostajemy resztę. Powinniśmy wykorzystywać takie właśnie momenty.

Afirmacje działają najlepiej, kiedy kojarzą się naszej podświadomości z czymś przyjemnym i – z naszym dobrym samopoczuciem.

Odreagujmy się, kiedy jest nam smutno, popłaczmy i nie mówmy, że wszystko jest super.

Lepiej powiedzieć wtedy: „Wybieram, aby czuć się coraz lepiej”. „Wybieram” to bardzo potężne słowo. Bo kiedy coś wybieramy, i powtarzamy taką intencję – tak się powoli stanie, wytworzą się bowiem, wcześniej czy później nowe ścieżki neuronalne.

Pomagają w skuteczności pozytywnego myślenia i afirmacji, także piękne widoki, zapach, las, park, morze, góry. A to dlatego, że natura pobudza u nas tzw. fale mózgowe alfa, które bardzo wzmacniają nasze zdolności do nauki i przyjmowania informacji.

Pozytywne myślenie, tak jak i innego typu myślenie – jest po prostu wynikiem naszej praktyki.

UWAGA: Powyższy tekst to fragment jednej z audycji radiowych z cyklu „Życie, jakiego chcesz, jest Twoje – z Johanną Kern”, emitowanej w styczniu 2016 roku, w j. polskim na antenie brytyjskiego Radia Islanders.

Możesz posłuchać całej audycji w Archiwum:

Przydatna afirmacja:

„Wszystko przybliża mnie do moich celów. Każdego dnia zdobywam więcej doświadczenia i uczę się więcej o swojej Prawdziwej Mocy. Podczas gdy rozwijam się i zdobywam wiedzę, coraz więcej radości sprawia mi moja życiowa podróż. Podążam do przodu z coraz większą łatwością. Jestem przecież na drodze do Lepszego Życia.”– Fragment z książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂

"Mistrz i Zielonooka Nadzieja" - panorama książki

 

OTRZYMASZ DARMOWY PREZENT!

KIEDY ZAPISZESZ SIĘ NA NEWSLETTER JOHANNY KERN:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:  http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE:

365-pl-on-white-perspectiveNN_BookCover FRONT

Okladka-Front_1200_new2SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

 

zobacz inne wpisy