Wybierz Temat
Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Blog

Kiedy doświadczamy trudnych sytuacji w życiu, najlepiej wtedy spojrzeć na naszą sytuację z innej perspektywy. Nie widzieć jej jako problem, ale jako okazję, którą oferuje nam życie.

Oto dlaczego:

Kiedy nasze życie nie rozwija się w łatwy sposób, kiedy ustawicznie borykamy się z problemami, jest to wyraźny znak, że nasza wewnętrzna prawda nie jest w harmonii z tym, co robimy ze swoim życiem. To nie znaczy, że robimy coś źle. Nie. To jest nasze własne życie, i żyjemy w najlepszy sposób, jaki jest możliwy w danej chwili, i my sami decydujemy o tym, jak i co pragniemy przeżyć.

Zaufaj własnemu procesowi, pomimo niepowodzeń, opóźnień lub jakichkolwiek przeszkód na drodze, lub odbierania Ci pewności siebie i odwagi, przez kogoś, kto nie wierzy w Ciebie.

Zaufaj sobie i zaufaj swemu życiu. Nigdy nie rezygnuj tego, kim się stajesz, i ufaj swej wewnętrznej mądrości.

Czy kiedykolwiek naprawdę pozwalam sobie być tym, kim jestem?

Kim tak naprawdę jestem?

O co tak naprawdę chodzi mi w życiu?

Odpowiedz na te pytania szczerze.

Czy kiedykolwiek popatrzyłeś/-aś sobie głęboko w oczy w lustrze próbując zrozumieć tę osobę, którą w nim widzisz?

Nie tylko przyglądając się swemu odbiciu? Ale dostrzegając prawdziwego/prawdziwą siebie?

Mamy tendencję do myślenia o sobie w powierzchowny sposób: oceniamy swój wygląd, swoje zachowanie, możemy oceniać w jaki sposób wykonujemy zadania, ile mamy pieniędzy, jaka jest nasza wiedza, kogo znamy, co nosimy, czym jeździmy, gdzie mieszkamy. Ale rzadko zadajemy sobie pytanie, co jest naprawdę dla nas ważne. To jest, dopóki nie staniemy przed tak dużą przeszkodą życiową, która każe nam się zatrzymać i uświadomić sobie, że dotąd poruszaliśmy się na oślep, nie wiedząc do końca, dokąd zmierzamy.

Wszystko, czego pragnęliśmy, to czuć się bezpiecznie, mieć jakieś znaczenie, być dostrzeżonym. A te nasze potrzeby i tak nie były w pełni zaspokojone. Cokolwiek robiliśmy, zawsze nam czegoś brakowało. Ale kontynuowaliśmy to, co robiliśmy, lub czego nie robiliśmy – dlatego, że wszyscy robili tak samo, więc nie kwestionowaliśmy niczego. Myśleliśmy, że skoro wszyscy żyją w taki sposób, to widocznie tak ma być.

Jednak przychodzi taki moment w naszym życiu, dla każdego z nas, bez względu na to, czy dzieje się to wcześniej czy później – kiedy przychodzimy do punktu, kiedy natrafiamy na taką przeszkodę, która jest większa niż wszystko, z czym kiedykolwiek mieliśmy do czynienia.

Zazwyczaj objawia się to jako coś dramatycznego. Możliwe, że tracimy kogoś ukochanego, albo tracimy ważną dla nas pracę, lub zapadamy na poważną chorobę. Albo nasze marzenia zostają podeptane. Lub wpadamy w depresję z powodu tego, że nie jesteśmy już w stanie nadal radzić sobie z życiem, jakim żyjemy, przytłoczeni olbrzymim stresem.

I choć uważamy, że to już koniec, w rzeczywistości jest to prawdziwy początek. Zatrzymujemy się w takim momencie, patrzymy wstecz i widzimy, że w istocie rzeczy, nigdzie nie dotarliśmy. Bez względu na to, co udało się nam osiągnąć, lub nie, bez względu na to, ile pieniędzy zarobiliśmy, lub nie. Przychodzi taki moment, kiedy stajemy w miejscu jak wryci, aby móc sobie dać nową szansę. Szansę, by zacząć wszystko od nowa.

Jeśli tego nie zrobimy, że jeśli nie damy sobie takiej szansy – w naszym życiu pojawi się następna wielka przeszkoda. Tylko tym razem znacznie większa.

A jeśli nadal nie nauczyliśmy się, że takie doświadczenie, to najlepszy i najwyższy czas, by zajrzeć do swego wnętrza i dowiedzieć się, co jest dla nas naprawdę prawdziwe, co tak naprawdę musimy zrobić – historia powtarza się znowu.

Następnym razem pojawi się jeszcze większy problem, i tak dalej. Aż do momentu, kiedy będzie on tak wielki, że nie będziemy sobie w stanie z nim poradzić, i to będzie koniec naszej drogi.

Wszyscy znamy lub słyszeliśmy o takich osobach, dla których tak się to właśnie skończyło. Niestety, wielu jest takich ludzi. Jako społeczeństwo, jesteśmy tak zaprogramowani, aby zapomnieć, kim naprawdę jesteśmy, i znieczulić się w życiu w jakikolwiek możliwy sposób: kupowanie wielu często niepotrzebnych rzeczy, kompulsywne wpatrywanie się w telewizor, emocjonalne objadanie się, picie dużych ilości alkoholu, być może narkotyki, uganianie się za nieodpowiednimi dla nas partnerami, spędzanie długich godzin grając w gry komputerowe, hazard, nocne kluby – cokolwiek pomaga nam nie myśleć, nie słuchać siebie, nie kochać tego, kim jesteśmy.

Bo może okazać się, że taka sytuacja może nie mieć nic wspólnego z tym, że nie osiągnąłeś/ -aś swojego celu, lub że rozpadł się Twój związek lub nie udało Ci się go mieć z kimś upragnionym.

Zamiast tego, powodem tego niepowodzenia może być to, że Twoje własne Serce pragnie pokazać Ci, że nie żyjesz takim życie, jakiego chcesz. Kiedy mówię tutaj o Sercu, mam na myśli Twoją nazwijmy to wewnętrzną istotę, to kim naprawdę jesteś, Twój najczystszy rdzeń. Nie Twoją podświadomość wypełnioną lękami, nie Twój umysł ograniczony wprogramowanymi punktami widzenia, ani nie Twoją osobowość ukształtowaną w odpowiedzi na to, czego oczekuje od Ciebie społeczeństwo. Nie to co wpływa na Ciebie, ze względu na twoje pochodzenie, system wierzeniowy, czy religię. Ale to, kim prawdziwie jesteś.

Przyjrzyj się swej trudnej sytuacji, z perspektywy swojego Serca i ciesz się, że pozwala Ci zobaczyć swoje życie w innym świetle.

Podziękuj za to, że Twoje Serce daje Ci szansę, aby zatrzymać się i pomyśleć, jak naprawdę chcesz żyć. Czego naprawdę chcesz doświadczyć w swoim życiu, i co chcesz prawdziwie oferować sobie i innym.

Zastanów się. Pamiętaj, cokolwiek zdecydujesz, niech to będzie Twoim świadomym wyborem. Możesz żyć takim życiem, jakiego naprawdę chcesz. Nie porównuj siebie i swojego życia do życia innych. Wszystko i wszyscy na naszej planecie jesteśmy unikalni. Unikalne jest każde ziarenko piasku, płatek śniegu, źdźbło trawy, roślina, zwierzę, człowiek, chmura, góra – gdziekolwiek spojrzysz, nie znajdziesz dwóch rzeczy, które byłyby zupełnie takie same.

Jesteś wyjątkową, jedną na miliardy istotą, przeżywającą swoją własną unikalną historię. Uczyń ją taką, jaką chcesz. Masz moc, aby to zrobić. Jesteś potężnym twórcą i możesz wpływać na rzeczywistość za pomocą swoich myśli. A jeśli jeszcze tego nie wiesz, to przekonasz się wcześniej czy później, że tak właśnie jest: Twoje życie może zupełnie takim, jakiego chcesz.

A gdy dowiesz się już, jakiego życia naprawdę tego chcesz – zgodnie z tym,  jaka jest Twoja Własna Prawda – będziesz w stanie takim je uczynić.

Twoje życie to Twoja własna podróż. Jej odległość jest mierzona pięknem Twego Serca. Nie jej długością, ani nawet nie tym, co możesz osiągnąć. Twoje życie to podróż, która pozwala Ci stać się tym, kim masz się stać. A czy staniesz się tym, kim się masz stać – zależy wyłącznie od Ciebie.

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć Takim Życiem, Jakiego Chcesz.

Przydatna afirmacja:

„Nie zniechęcają mnie żadnego rodzaju opóźnienia, niepowodzenia i przeszkody. Rozumiem, że mogę przechodzić przez niezbędny proces samouzdrawiania, który przygotowuje mnie do następnego etapu na drodze do Lepszego Życia. Nie poddaję się w takich chwilach, lecz cieszę się powodzeniem, sukcesem oraz szczęściem innych.” – Fragment z książk“365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być.

NOTATKA: Powyższy tekst to fragment jednej z audycji radiowych z cyklu „Życie, jakiego chcesz, jest Twoje – z Johanną Kern”, emitowanej w lutym 2016 roku, w j. polskim na antenie brytyjskiego Radia Islanders.

Możesz posłuchać całej audycji w Archiwum (4 AUDYCJA: 5 LUTEGO 2016): 

ARCHIWA: LUTY

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie