Wybierz Temat
Ścieżki życia i kariery
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog

Porozmawiajmy o tym, nad czym wielu z nas przemyśluje, ubolewa i zastanawia się niemal każdego dnia: jak przestać borykać się z życiem, zatrzymać pasmo trudności i ciągłych walk z życiem.

Jak zacząć żyć łatwiej, wygodniej i przyjemniej, płynąc z prądem życia a nie pod prąd.

Kiedy byliśmy małymi dziećmi, zanim nauczyliśmy się od innych, że szczęście musi zależeć od czegokolwiek innego, a nie od naszej wrodzonej radości życia – byliśmy oczywiście szczęśliwi. Małe dzieci, jeżeli nie są głodne, chore lub skrzywdzone w jakikolwiek sposób – zazwyczaj budzą się uśmiechnięte, witając każdy dzień z naturalną ciekawością i pasją do życia. Następnie, krok po kroku, ich środowisko zaczyna zmieniać ich punktu widzenia wdrukowując w nie zestaw warunków, zasad, oczekiwań i żądań. Dziecko szybko uczy się, że jeśli on/ona nie podda się wpływowi otoczenia, to uznanie, adoracja, lub czasem nawet miłość dla dziecka zostają wycofane.

Wraz z zestawem reguł, jak trzeba się zachowywać, co jest dobre, co jest złe, co jest pożądane, a co podłe – przychodzi cały zestaw etykietek/nalepek:

„Jesteś dobry, jesteś zły. Jesteś czarny, jesteś biały, jesteś chłopcem, dziewczynką, jesteś okropna, za mały, za młody, za stary, za chuda, za gruba, zbyt głupi, idiota,” itp.

Innymi słowy: „Rób co Ci mówię, — takim/taką, jakim ja Ciebie chcę. Nie jesteś wystarczająco dobry/dobra, a ja jestem lepszy od ciebie.

Co się potem dzieje?

Oczywiście zaczynamy wierzyć, że nie wolno nam być tym, kim jesteśmy, dlatego, że nie jest to wystarczająco dobre. Oraz – że nie jesteśmy godni takiego życia, jakiego chcemy: szczęśliwego, zdrowego, spełnionego i, przynajmniej w pewnym stopniu, wygodnego, jeśli nie zamożnego.

I choć często mamy wiele możliwości do zbudowania takiego życia, albo ich nie wykorzystujemy, nie wierząc w siebie – lub – równie często, w ogóle takich okazji nie dostrzegamy, nie mając do siebie zaufania.

A to dlatego, że nauczyliśmy się ślepo podążać za priorytetami wdrukowanymi w naszą podświadomość przez nasze środowisko. Przez naszą rodzinę lub nauczycieli, społeczeństwo czy też system wierzeń nabytych automatycznie, ponieważ dominuje on w części świata, gdzie się urodziliśmy, albo dominuje w czasach, w których żyjemy.

Co więcej, zostaliśmy wytrenowani, aby pragnąć pewnych rzeczy. Rzeczy, których większość ludzi z naszego otoczenia, także pragnie: lepszej pracy, samochodu, ładnego domu, określonego związku, więcej pieniędzy, więcej tego, więcej tamtego.

A wiesz, co te nasze ustawiczne pragnienia czegoś więcej, tak naprawdę znaczą?

Oznacza to, że to, czego tak naprawdę głęboko pragniemy, to zmiana.

Za każdym życzeniem czegoś więcej – istnieje podświadoma potrzeba prawdziwej zmiany w życiu.

Naturalnie, że lepsza praca, dom czy samochód także są dla nas ważne. ALE – kiedy zdobędziemy takie rzeczy, nadal będziemy chcieć czegoś innego. A to dlatego, że to, czego naprawdę chcemy to prawdziwa zmiana, która odmieni i ulepszy nasze życie.

Głęboko, na poziomie podświadomości, nie chodzi nam o to, co mamy/posiadamy, tylko o to, aby czuć się dobrze na swój temat, i cieszyć się naszym życiem. To o to nam chodzi. Chcemy mieć możliwość bycia prawdziwym sobą, i żyć tak, jak chcemy.

W jaki sposób możemy dowiedzieć się, kim prawdziwie jesteśmy?

Przede wszystkim, musimy zdjąć z siebie wszystkie etykietki/nalepki nadane nam przez społeczeństwo, a które my przyjęliśmy za prawdę o nas samych.

Podstawowym rzeczą jest nauczenie się bycia z samym/samą sobą przez nie krócej niż 20-30 minut dziennie. Wyłącz telewizor, wyjdź z baru, klubu czy party wcześniej, lub udaj się tam trochę później. Przestać na tę chwilę działać, objadać się emocjonalnie, grać w gry komputerowe – jednym słowem robić to, co zwykle robisz, aby zagłuszyć w sobie poczucie niepokoju, czy życiowej pustki. Spędź trochę czasu z samym/samą sobą.

Zamknij mocno oczy. Weź głęboki oddech i pozwól sobie na chwilę ciszy i spokoju. Teraz wyobraź sobie swój świat takim, jakim pragnąłbyś go na dnie Serca. Nie taki, jakim chce go widzieć hałaśliwy Umysł, jakim pragną go stworzyć Twoje uwarunkowania z przeszłości, jakim postrzegasz go poprzez pryzmat lęku przed życiem, czy napędów Ego. Wyobraź sobie swój świat według tego, co naprawdę czujesz głęboko w Sercu.*

* W Naukach Nadziei używamy określenia „Serce”, by opisać naszą prawdziwą wewnętrzną istotę: wolną od jakichkolwiek uwarunkowań, ograniczeń i lęków.

Jeśli uważnie przyjrzysz się swemu życiu, Twej przeszłości i teraźniejszości, możesz dokładnie uzmysłowić sobie kiedy żyjesz według tego, co dyktuje Twoje Serce, a kiedy porzucasz swoją Własną Prawdę.

Gdy żyjesz zgodnie z Wizją Serca – odczuwasz radość życia. Jest to zupełnie jasne. Wszyscy wiemy, jak wygląda prawdziwe poczucie szczęścia. Nie da się tego podrobić. Nasz wewnętrzny „Barometr Prawdy” jest zawsze obecny i czujny. To on podpowiada nam, kiedy żyjemy w zgodzie z naszym Sercem, a kiedy wyrzekamy się naszej Prawdy.

Co dzieje się, jeśli nie żyjemy w zgodzie z Prawdą naszego Serca?

To nie tylko to, że czujemy brak szczęścia i celu w życiu. To nie tylko to, że nasza rzeczywistość staje się bardziej ciężarem niż placem zabaw dla naszych radości. To życie w ustawicznych zmaganiach, wewnętrzna walka i stres lub problemy piętrzące się na naszej drodze.

Gdy żyjemy na przekór Prawdy Serca – nasze osiągnięcia są krótkotrwałe. W przypadku życia prywatnego – objawia się to porażkami w naszych związkach, rozpadem rodziny, a w życiu zawodowym – brakiem trwałego sukcesu, utratą pracy bądź kapitału.

Odczuwamy wewnętrzną pustkę i lęki, które napędzają nasze życie, objawiając się jako obsesyjna potrzeba do osiągania więcej materialnie, zamiast sięgać po naszą wymarzoną pracę, robić to, co naprawdę kochamy, kwitnąć emocjonalnie i fizycznie.

Nasze życie odzwierciedla stan naszego Serca.

Pamiętaj: Twoje Serce i Twe Życie to naczynia połączone.

Szczęśliwe Życie równa się szczęśliwemu Sercu. Szczęśliwe Serce równa się szczęśliwemu Życiu.

Od czego zacząć:

Uwolnij swój Umysł od uwarunkowań z przeszłości i zaufaj swemu Sercu. Ono dobrze wie, co dla Ciebie najlepsze. Nie bój się życia, jest po prostu życiem – naturalnym procesem, który może być harmonijny i radosny, jeśli tylko na to pozwolisz. Istnieje proste rozwiązanie na osiągnięcie życiowego szczęścia: zamień marzenia powstałe w Umyśle/głowie na pragnienia Twego Serca.

 


Zobowiąż się żyć w swej prawdzie, a Twoje słowo niech będzie na wagę złota. Traktuj je jak złoto, a przyniesie Ci złoto: kiedy robisz to, co mówisz, stajesz się wobec siebie wiarygodnym. Wtedy możesz osiągnąć wszystko, czego tylko pragniesz w świecie.

Nie bój się swego Serca. Jego wizja jest większa niż Twoja wizja świata i samego siebie.

Zaufaj Sercu, a dowiesz się na co naprawdę Cię stać, jaki jest cel Twego życia i czym jest to, co naprawdę chcesz i potrzebujesz oferować światu.

Zwrócić uwagę na możliwości, jakie pojawią się na Twej drodze. Nie musisz wszystkiego analizować w każdym najmniejszym szczególe. Gdy będziesz w harmonii ze swoją wewnętrzną prawdą, możesz zaufać Sercu. Podążaj wtedy za nim, a nie popełnisz błędów.

Wszystko stanie się pomocne i wspierające Cię w tym, kim jesteś i w życiu w taki sposób, w jaki chcesz. Ludzie, których napotkasz, wiadomości, jakie do Ciebie przyjdą – wszystko okaże się być pomocne i korzystne. Może też być, że zmienisz pracę, na taką, która w pełni będzie dla Ciebie odpowiednia. Może też przeniesiesz się w inne miejsce zamieszkania, albo będziesz kontynuować swoje wykształcenie.

Nastąpią w Twoim życiu zmiany, mające na celu pomóc Ci stawać się tym, kim masz się stać. A wszystko, czego będziesz potrzebować, to rozluźnić się i pójść z tym nowym, łatwym prądem życia, ciesząc się swoim istnieniem.

Piękna prawda Twojego Serca powinna zabłysnąć w świecie.

Abyś uczynił/a go lepszym miejscem dla siebie, i dla nas wszystkich.

Nie trać możliwości bycia prawdziwym sobą. Jesteś piękną, ludzką istotą, z własną życiowa historię do opowiedzenia. Możesz opowiedzieć ją dobrze, i z łatwością.

PAMIĘTAJ TEŻ: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć Takim Życiem, Jakiego Chcesz.

Przydatna afirmacja:

„Nabieram coraz większego zaufania do swej wewnętrznej mądrości. Nabieram coraz większej pewności, że odnajdę prawdziwy cel swego życia. Mam już przebłyski tego, gdy pozwalam sobie marzyć bez udziału w tym Ego, bez wsłuchiwania się we własne obawy lub poddawania się zewnętrznym naciskom społecznym. Każdy z nas przeżywa własną, niepowtarzalną historię, każdy z nas ma własny, niepowtarzalny cel. Bez względu na to, co jest moim celem, czy jest on duży, czy mały – to moja Własna Prawda, znak, jaki pozostawię po sobie w świecie. Jak to wspaniale być sobą i odkrywać, co jeszcze mogę zrobić w życiu.” – Fragment z książk“365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być. 

NOTATKA: Powyższy tekst oparty jest na fragmencie jednej z audycji radiowych z cyklu „Życie, jakiego chcesz, jest Twoje – z Johanną Kern”, emitowanej w lutym 2016 roku, w j. polskim na antenie brytyjskiego Radia Islanders.

Możesz posłuchać całej audycji w Archiwum (5 AUDYCJA: 2 LUTEGO 2016):    

ARCHIWA: LUTY

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Ścieżki życia i kariery
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie