Jak Mieć Spełnione i Komfortowe Życie
Ścieżki życia i kariery
Blog

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/aś nagłego obrotu sprawy na gorsze gdy wszystko szło już tak dobrze i byłeś/-aś o krok od wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu lub osiągnięcia swego celu?

Wielu z nas tego doświadczyło.

A czy pamiętasz, co wtedy się stało? Czy to z powodu naszych własnych działań, lub ich braku, czy też z powodu jakichś nieprzewidzianych zdarzeń – nie osiągnęliśmy tego, czego chcieliśmy, nie powiodło się nam.

Często wiemy dokładnie, co było tego przyczyną: to my sami, z jakiegoś niewyjaśnionego powodu – zniszczyliśmy własne szanse na sukces. Możliwe, że osiągnęliśmy swoją pożądaną wagę ciała, a potem znów przybyło nam 5 kilo w czasie wakacji. Albo udało nam się pokonać jakichś zły nawyk, a następnie znów wróciliśmy do tego samego punktu. Być może spotkaliśmy naszego wymarzonego mężczyznę lub kobietę, ale staliśmy się dla tej osoby nieprzyjemni lub nieobecni myślami, i ta osoba nas opuściła. Albo, jadąc na ważne spotkanie biznesowe wzięliśmy niepotrzebny objazd i utknęliśmy w korku. Tak więc nigdy nie dostaliśmy tej pracy albo nie podpisaliśmy kontraktu. Czasami jest to oczywiste, że nasze działania, myśli i postawy sabotują nasze wysiłki. Czasem jednak mocno się nad tym zastanawiamy, dlaczego mieliśmy takiego pecha, albo dlaczego coś się rozpadło pomimo naszej ciężkiej pracy.

Odpowiedź na to może być dla nas szokująca.

Otóż, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, wielu z nas ma tendencję do sabotowania własnego sukcesu. Głęboko w naszej podświadomości boimy się osiągnąć sukces i napędzani tym podświadomym lękiem sabotujemy własne szczęście.

Większość naukowców i psychologów zgadza się, że Lęk przed Sukcesem jest podobny do Lęku przed Porażką. Nie ma znaczenia, czy jesteś mężczyzną czy kobietą. Lęk przed Sukcesem może Cię podświadomie nękać, sprawiając, że nieustannie sabotujesz swoje cele i marzenia.

Może być tak, że podświadomie wierzysz w to, że nie będziesz w stanie utrzymać swojego sukcesu i że, koniec końców, i tak poniesiesz porażkę.

Może być tak, że podświadomie wierzysz, że nie zasługujesz na to, że nie jesteś wystarczająco dobry/-a, by spełniać swoje marzenia, a może być też tak, że sukces kojarzy Ci się z czymś, co podświadomie uważasz za „negatywne”, „złe” lub nawet „odrażające”.

Możesz też podświadomie wierzyć w to, że aby osiągnąć sukces w życiu, musisz być człowiekiem przebiegłym, bezlitosnym, aroganckim, nękać innych, nie mieć serca itp. Możesz nawet żywić w swoim sercu urazę w stosunku do pewnych ludzi sukcesu, których z jakiegokolwiek powodu nie znosisz i nie chcesz „skończyć” jak oni.

A może odczuwasz w jakimś stopniu winę lub wstyd, kiedy widzisz członków swojej rodziny lub współpracowników, którym mniej się poszczęściło i którzy nie odnieśli żadnego sukcesu.

Albo – to do czego właśnie dążysz, nie jest tym, co dla Ciebie jest naprawdę ważne i czego naprawdę pragniesz w głębi serca. Może się okazać, że to, co społeczeństwo lub Twoje środowisko postrzega jako sukces – nie przemawia do Ciebie, a ponieważ nie wiesz jeszcze czego naprawdę pragniesz – dążysz do tego, co Twoje środowisko lub społeczeństwo uważa za sukces. A tak naprawdę, w głębi serca nie do końca Cię to interesuje. Zawsze trzeba dowiedzieć się co naprawdę mamy w sercu zanim wyruszymy w drogę do jakiegokolwiek sukcesu. Inaczej będziemy się tylko wywracać na tej drodze.

Możesz znaleźć proste kroki do odnalezienia Własnej Prawdy pod tym linkiem (kliknij na obrazek):

Co dzieje się, kiedy nasza wewnętrzna prawda nie jest w harmonii z tym, do czego dążymy lub Strach przed Sukcesem kieruje naszym życiem?

Możemy unikać realizacji lub ociągać się z realizacją dużych projektów, zwłaszcza jeżeli mogą one prowadzić do uznania.

Możemy pójść na kompromis, jeżeli chodzi o nasze plany lub cele, tak aby nie spowodowały żadnych problemów czy konfliktów w naszej rodzinie lub firmie.

Możemy sabotować własne starania tuż przed osiągnięciem naszego wymarzonego lub starannie zaplanowanego sukcesu. Albo możemy zrezygnować już na samym początku i nawet nigdy nie rozpocząć realizacji planów.

Jeżeli rozpoznajesz u siebie którekolwiek z powyższych, oznacza to, że możesz mieć podświadomy Lęk przed Sukcesem. A jego symptomy są często podobne do symptomów Lęku przed Porażką.

Dzieje się tak, ponieważ Lęk przed Sukcesem zakorzeniony jest w Twoim podświadomym zaprogramowanym przekonaniu, że sukces przyniesie Ci ból.

Możesz wierzyć w to, że sukces spowoduje wyobcowanie od rodziny z powodu dłuższych godzin pracy lub, że staniesz się obiektem próśb o przysługi i pieniądze.

Być może boisz się, że będziesz bardziej krytykowany/a kiedy znajdziesz się “wyżej na drabinie” i że Twoi przyjaciele lub rodzina będą odnosić się do Ciebie z zazdrością, cynizmem oraz że możesz stracić tych, których kochasz.

Możesz też po prostu bać się tego, że w przypadku osiągnięcia swoich celów będziesz mocno żałować, że nie zacząłeś/aś wcześniej.

Bez względu na to, jaki powód kryje się za Twoim Lękiem przed Sukcesem, Lęk ten skutecznie sabotuje Twoje szczęście.

Krok 1: Zadaj sobie następujące pytania:

– Czy naprawdę uważam, że lepiej jest być nieszczęśliwym w nieszczęśliwym tłumie zamiast udowodnić innym, że wszystko jest możliwe i że skoro ja mogę odnieść sukces, oni też mogą?

– Czy naprawdę uważam, że moja rodzina lub przyjaciele są szczęśliwsi, bo ja nie osiągnąłem/am jeszcze sukcesu?

– Czy jestem pewna/y, że mój sukces musi w ostatecznym rozrachunku prowadzić do rozczarowań i bólu? Jeżeli tak: co sprawia, że myślę w ten sposób? Czy moja wewnętrzna prawda jest sprzeczna z tym, jak moje otoczenie postrzega wartości w życiu? Co mogę zrobić, aby dowiedzieć się, czego naprawdę chcę, co wypełniło by mnie szczęściem w życiu?

Zadaj sobie te oraz podobne pytania, wyciągając na powierzchnię każdą z kwestii, która może podświadomie sabotować Twoje życie. Udziel sobie tych odpowiedzi na papierze, a potem porównaj plusy i minusy.

Krok 2: Zauważ i zaakceptuj ten prosty fakt: aby być szczęśliwym w życiu, trzeba zajrzeć do własnego wnętrza i odkryć swoją własną wewnętrzną prawdę. Pamiętaj, że Twoje życie ma swój własny, unikalny cel. A spełnienie tego celu, to właśnie to, co przyniesie Ci prawdziwe szczęście. Musisz odkryć swoją własną wewnętrzną prawdę, a sprawić by Twoje marzenia były z nią zgodne.

Krok 3: Zauważ, że każdy człowiek na tej planecie przeżywa swoją własną unikalną historię. Każda osoba ma wybór co do tego, w jaki sposób działać, zachowując przy tym czyste serce. Nie ma żadnej potrzeby odnosić sukcesu, który nie będzie w harmonii z tym, co jest dla Ciebie ważne i cenne.

Nie jesteś jedną z cyferek w statystykach. Cokolwiek sprawiło, lub ktokolwiek sprawił, że tak myślisz – nie ma racji.

Jesteś unikalną istotą, jedyną pośród miliardów, która ma do opowiedzenia swoją własną, unikalną historię.

Możesz być człowiekiem sukcesu na swoich własnych warunkach: nie musisz zachowywać się w jakikolwiek sposób, który nie jest PRAWDZIWY DLA CIEBIE.

Krok 4: Zauważ, że cała natura wyraża siebie poprzez kwitnienie, radość i przepych swego istnienia. My, ludzie, jesteśmy częścią tej przyrody. I tak jak dla reszty przyrody, naszym naturalnym wyrazem swego istnienia jest pełen rozkwit i radość.

Urodziliśmy się po to, by tak jak reszta całej natury, spełnić się w jak najpiękniejszy sposób. Zaakceptuj to.

Nie poddawaj się żadnym obawom i pozbądź się swojego negatywnego podświadomego zaprogramowania.

Odkryj to, co najdroższe dla Ciebie na dnie serca i wydobądź to na światło dzienne.

Sięgaj po swoje  marzenia. 

Kiedy na to się zdecydujesz, pod warunkiem, że Twoje podświadome lęki lub podszepty Twojego Ego nie przejmą kontroli nad Tobą – nigdy więcej nie będziesz sabotować swojego sukcesu.

Urodziłeś/-aś się, by odnieść sukces i nadszedł czas, by wypełnić swoje przeznaczenie.

PAMIĘTAJ TEŻ: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć Takim Życiem, Jakiego Chcesz.

Przydatna afirmacja:

„Z racji choćby samego urodzenia jest mi przypisane to, że mogę odnieść sukces, spełnić się w życiu i być szczęśliwy/a. Z racji samego urodzenia mogę przyjąć wszystko co tylko najlepsze, kiedy pojawi się to na mej drodze. Chcę Lepszego Życia bez zbędnego borykania się z losem. Jestem potężnym twórcą i mogę nauczyć się jak stworzyć spokój i wygodę na drodze życiowej.” – Fragment z książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być.

NOTATKA: Powyższy tekst oparty jest na fragmencie jednej z audycji radiowych z cyklu „Życie, jakiego chcesz, jest Twoje – z Johanną Kern”, emitowanej w lutym 2016 roku, w j. polskim na antenie brytyjskiego Radia Islanders.

Możesz posłuchać całej audycji w Archiwum (8 AUDYCJA: 4 MARCA 2016):  

ARCHIWA: MARZEC

POMOCNE NARZĘDZIA

NA SZCZĘŚLIWE, SPEŁNIONE, ZDROWE I DOSTATNIE ŻYCIE:

(Aby przeczytać lub posłuchać darmowych fragmentów klikaj na obrazki)

Ta jedyna w swoim rodzaju, nagrodzona książka i nagranie MP3 mogą całkowicie odmienić Twoje życie, a możesz także ofiarować je w prezencie osobom, które kochasz!

Książka ta zawiera specjalny program do przeprogramowania Twojej podświadomości przy użyciu technik starożytnych Mistrzów NA SZCZĘŚLIWE, SPEŁNIONE, ZDROWE I DOSTATNIE ŻYCIE. Metoda ta nie wymaga żadnej ciężkiej pracy, poświęceń ani rezygnowania z niczego co się lubi. Wystarczy zrelaksować się i

Nagranie audio MP3 - Johanna Kern

Nagranie audio MP3 - Johanna Kern

cieszyć się każdym dniem, podczas gdy zawarte tu afirmacje poprowadzą Cię do Twego Wspaniałego Życia

“365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”  opatrzona pięknymi, kolorowymi ilustracjami  otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Książek w Los Angeles, Marzec 2018, w kategorii Niebeletrystyczne.

Z pomocą technik starożytnych Mistrzów służących do przeprogramowania podświadomości, fal theta i alfa oraz specjalnego programu opracowanego przez Johannę Kern – to nagranie MP3 pomoże Ci zbudować życie, jakiego chcesz – bez względu na Twoje pochodzenie, sytuację życiową, płeć, wiek, przekonania czy tradycje.

Jak Mieć Spełnione i Komfortowe Życie
Ścieżki życia i kariery
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.