Wybierz Temat
Związki romantyczne i rodzina
Blog

Negatywni ludzie mogą wyczerpywać Twoją energię oraz zepsuć Ci radość życia.

Niektórzy doradzają, aby odsuwać się od takich ludzi – ale przecież nie zawsze jest to możliwe, gdyż często mamy takich ludzi we własnej rodzinie lub w pracy.

Kiedy po raz pierwszy rozmawiasz z negatywną osobą słuchaj, dając im do zrozumienia, że nie są sami. Ale – jednocześnie ustanów pewne granice jak daleko chcesz z tym pójść. Jeśli po kilku rozmowach nadal ustawicznie powracają do negatywnych tematów – czas aby to przerwać.

Nie angażuj się w ich negatywność i zmieniaj temat. Pokiwaj jedynie głową lub dawaj krótkie odpowiedzi, np. „Aha” lub „Rozumiem”.

Za każdym razem kiedy mówią coś pozytywnego – reaguj z entuzjazmem. Jeśli często to będziesz robić – jest szansa, że wkrótce staną się bardziej pozytywni w komunikacji z Tobą.

Pamiętaj, że zawsze gdy krytykują kogoś lub coś – prawdopodobnie tak naprawdę nie mają na myśli nic złego, ale po prostu utkwili już bardzo w swojej negatywności.

Nie pozwól, aby Cię to bardzo dotykało: po prostu przyjmij to jako ich punkt widzenia świata i reaguj jak wyżej.

Kiedy powracają do tego, co wywołuje u nich negatywność – Ty przechodź na tematy lżejsze: nowe piosenki, filmy, hobby – takie, na jakich temat mogliby czuć się bardziej pozytywnie. Uważaj: rozmowy o pogodzie, zakupach itp. mogą także wywołać u nich negatywność.

 Ich negatywność będzie miała wpływ na Twoje własne samopoczucie i – niestety, taka jest prawda.

Ogranicz w miarę możliwości czas trwania rozmów telefonicznych i spotkań – nawet jeśli są oni Twoimi krewnymi. Musisz pozostać przecież pozytywnym w życiu, aby czuć się i żyć szczęśliwie.

Ustal sobie limit czasowy na to, jak długo ma trwać Twoja z nimi interakcja – i pamiętaj, aby go nie przekraczać.

Pamiętaj również:

Negatywni ludzie zwykle są takimi dlatego, że z jakichś powodów odczuwają w życiu brak ciepła i miłości. Często zdarza się, że bronią się przed światem właśnie za pomocą swej negatywności. Jeśli chcesz im jakoś pomóc, pomyśl o tym, co im może doskwierać i zastanów się, czy jest coś, co możesz z tym zrobić. Ciepłe słowa i wyrażanie dla nich akceptacji i miłości – czynią powoli cuda.

Na negatywność najbliższych nigdy nie możemy reagować negatywnością – to tylko pogłębia problem. Potrzeba i dyplomacji i współczucia i bardzo wiele cierpliwości. Ale da się to zrobić, jeśli bardzo, ale to bardzo zależy nam na poprawie związku z takimi osobami.

Potraktuj ich poważnie i wskaż im jaśniejsze strony życia. Z biegiem czasu, poczynią małe kroki w kierunku pozytywnego spojrzenia na świat i może to im pomóc przezwyciężyć negatywność.

Jednakże, jeśli wszystko zawiedzie i nie dasz rady wiele z nimi osiągnąć – musisz przestać próbować i zadbać o siebie.

Nie traktuj tego, jako porażki. Traktuj to jako dobre doświadczenie, które nauczyło Cię jak łatwo ktoś może zepsuć własne, przyrodzone nam poczucie szczęścia.

Życie jest przecież zbyt cenne, aby marnować je na negatywność.

Pamiętaj, że czyjeś negatywne zachowanie nie jest odbiciem tego, kim Ty jesteś. Odzwierciedla ono jedynie to, kim jest dany negatywny człowiek i jakie mogą być jego/jej problemy.

Bądź silny/-a – trzymam za Ciebie kciuki. Powodzenia!


Przydatna Afirmacja:

„Jasno określam to, co mnie ogranicza: Czy jest to moje środowisko? Sposób, w jaki zostałem/am wychowany/a? Sposób, w jaki inni wpływają na moje myśli i działania? Nie będę nadal pozwalać innym kontrolować mojego życia za pomocą ich negatywnych opinii lub poczynań. Wydostanę się z ‘ramek’ i odnajdę moją własną Moc.”fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być.

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Związki romantyczne i rodzina
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie