Wybierz Temat
Zdrowie fizyczne i emocjonalne
Blog

Gdy mamy do czynienia z przytłaczającymi wyzwaniami, lub stresującymi sytuacjami – ważne jest, aby pamiętać, że bez względu na to wszystko, każdy z nas jest w stanie sprężyć się i zrobić co potrzeba.

Tak, mamy taką siłę. Wszyscy, bez wyjątku, jesteśmy w stanie zmobilizować się i stanąć na wysokości zadania. Nawet gdy jesteśmy bardzo zestresowani, możemy zebrać się w sobie i doskonale zadziałać. Wszyscy jesteśmy takimi bohaterami.

Taka jest po prostu nasza ludzka natura.

Jako gatunek człowieka, udowodniliśmy to już wielokrotnie. Potrafimy znaleźć wewnętrzną siłę w kluczowych sytuacjach i uczynić to, co wydaje się być niemożliwym – możliwym.

Jako gatunek ludzki, nie zostaliśmy pokonani. Przeżyliśmy. I nadal mamy nieograniczone możliwości udowodnienia jak bardzo jesteśmy silni, mądrzy i godni zaufania. Tak, możemy wierzyć w siebie jako silną rasę ludzką choćby tylko z takiego powodu: potrafimy przetrwać i nie cofamy się łatwo kiedy walczymy o to, co jest dla nas ważne, lub jest nam drogie.

Jeśli z jakiegoś powodu zapomnieliśmy o tym, możemy po prostu wrócić myślami do naszego ostatniego osiągnięcia i pamiętać, że skoro dokonaliśmy czegoś poprzednio, możemy zrobić to ponownie. Każdy z nas pamięta takie sytuacje, czy to w życiu prywatnym lub w pracy, kiedy stanęliśmy w obliczu czegoś niemożliwego, a jednak udało nam się to zrobić. Tak właśnie. Tacy jesteśmy.

Spójrzmy na to pokrótce:

Jako gatunek ludzki jesteśmy w wielce niekorzystnej sytuacji w porównaniu do innych zwierząt (tak, gatunek ludzki także należy do gatunku zwierząt). Nie mamy futra, które pomogłoby nam przetrwać mrozy, nasze kły nie są w stanie dobrze nas obronić, nasze zmysły takie jak wzrok, słuch czy węch nawet w maleńkim stopniu nie są tak rozwinięte jak u innych zwierząt, nie potrafimy równie szybko jak one biegać, nasze potomstwo jest długo bezradne i wymaga naszej opieki przez wiele lat, itd.

A jeśli patrząc wstecz przypomnimy sobie różne klęski żywiołowe, zmiany klimatu i kataklizmy na naszej planecie – to wypada się bardzo zdziwić: w jaki sposób w ogóle udało nam się przeżyć!

Owszem, pierwszą rzeczą, która przyjdzie nam do głowy, może być to, że potrafimy się szybko organizować w grupy i wspierać się nawzajem w imię dobra wszystkich zaangażowanych. Ale trzeba też pamiętać, że każda grupa, bez względu na to, jak mała lub jak duża – składa się z pojedynczych osób. A jako jednostki, my, ludzie – jesteśmy niesamowici.

Jesteśmy zdolni do najpiękniejszych rzeczy, jesteśmy w stanie stać się bohaterami w mgnieniu oka.

Jak szybko pokonać stres

Jak szybko pokonać stres

Kilka pomocnych kroków w sytuacjach wymagających od nas aby stanąć w pełni na wysokości zadania kiedy jest taka potrzeba:

Często to, co naprawdę przytłacza nas w sytuacjach, które wymagają od nas dużego wysiłku, umiejętności i przeprowadzenia jakiejś strategii jest to, że mamy tendencję, aby koncentrować myśli na wyniku naszych działań, świadomie lub podświadomie obawiając się przy tym, że może coś nie wyjść tak, jak tego chcemy.

I to jest główną przyczyną, że sami sobie w ten sposób potrafimy zaszkodzić. Jeśli zbytnio koncentrujemy się na wynikach, a przy tym mając w podświadomości zakodowane negatywne programy, nasze myśli często wyzwalają nasze podświadome lęki: lęk przed zmianami i nieznanym, lęk przed porażką, lęk przed byciem nieudacznym, lęk przed byciem ocenianym, lęk przed odrzuceniem, utratą wolności, lęk przed sukcesem, lęk przed byciem zranionym itd.

Innymi słowy: wszystkie lęki jakie mamy zapisane w podświadomości dochodzą do głosu kiedy mamy nadzieję na pewien rezultat naszych starań.

Jakie jest na to lekarstwo?

– Zapomnij o wyniku. Będzie to, co będzie. Przeżywasz po prostu swoje życie. Możesz je zaprojektować w dowolny sposób – ale zawsze jest trochę miejsca na niespodzianki lub ulepszenia dokonywane przez sam proces Twojego życia.

– Zamiast tego skoncentruj się na zadaniu, które masz przed sobą i postrzegaj je po prostu jako wyzwanie. Postaw sobie zadanie, aby to, co robisz sprawiło Ci przyjemność jak jakaś dobra gra, w którą się angażujesz, starając się zrobić wszystko jak najlepiej – bo to jest właśnie naturalną dla nas rzeczą. Bycie najlepszym na tyle na ile możesz nim/nią być i robić coś jak najlepiej w danej chwili i sytuacji – jest naturalnym zachowaniem, właściwym dla gatunku ludzkiego. Obawa przed tym, co może się stać lub nie – nie jest dla nas naturalna.

Takie obawy zostały wdrukowane do naszej podświadomości. Nigdy się z nimi nie rodzimy. Rodzimy się natomiast z naszą wrodzoną radością życia i dopóki nasza podświadomość nie zostanie przeprogramowana przez naszych opiekunów lub nasze społeczeństwo, przez system wierzeń lub ducha czasów, w których przychodzimy na świat – nie mamy żadnego powodu, aby spekulować na temat tego, co się stanie lub nie przez pryzmat jakichś obaw.

– Zwolnij i postaraj się odstresować, jeśli jest na to czas, zanim uczynisz krok do przodu.

Jak szybko pokonać stres

Jak szybko pokonać stres

Tak, trudno jest nieraz poradzić sobie czasem z naszymi galopującymi myślami. Jednak można to zrobić. Posłuchaj przez chwilę muzyki, pociesz się zapachem kwiatów lub spokojnym krajobrazem – co pozwoli Ci na zaangażowanie zmysłów w przyjemny sposób w celu odstresowania.

Głębokie oddychanie to kolejna dobra technika w takich momentach. Lub – jeśli nie ma czasu, aby zwolnić, można zastosować bardzo prostą metodę: kiedy stresująca lub negatywna myśl przychodzi Ci do głowy – krzyknij do niej w myślach: STOP! Lub załóż na nadgarstek gumkę elastyczną i strzel z niej w takich momentach. Twój mózg bardzo szybko nauczy się kojarzyć niechciane myśli z bólem i będzie ich unikać za wszelką cenę. To naprawdę działa jak magia.

Podbuduj swoją samoocenę.

– Można to zrobić poprzez powtarzanie użytecznych afirmacji i przeprogramowanie podświadomości na pozytywne przekonania na własny temat.

Pamiętaj, że wszystkie sukcesy w życiu zaczynają się od akceptacji własnej wartości i pozwolenia sobie na takie życie, jakiego chcemy.Musimy sobie na takie życie przyzwolić, a nie tylko o nim marzyć.

Dopóki będziemy wciąż tylko marzyć o czymś, istnieje przepaść pomiędzy nami a naszymi marzeniami. Musimy zobaczyć to, czego chcemy, jako część naszego własnego istnienia. Dlatego tak ważne jest, aby przeprogramować naszą podświadomość i zacząć wierzyć, że zasługujemy na to, co najlepsze w świecie. Ponieważ tak właśnie jest.

Każdy z nas zasługujue na to, co najlepsze w świecie. Musimy tylko nauczyć się jak domagać tego dla siebie.

– Pomyśl o swoich zadaniach tak, jakby to była gra, w którą grasz ze sobą. Uczyń je takimi, aby sprawiły Ci przyjemność. Bądź kreatywny/a, sięgnij po swoje wspomnienia z dzieciństwa: czy pamiętasz jak wtedy było fajnie? Jak można być pomysłowym, radosnym i pełnym zapału? Spróbuj wywołać w sobie tę żądzę życia. Pomyśl o swoim zadaniu tak, jakby było przygodą, a nie zadaniem. Czymkolwiek jest to zadanie. Nie istnieją przecież żadne ograniczenia lub reguły, jeśli chodzi o naszą percepcję.

To Ty decydujesz, jak postrzegasz rzeczy. Zdecyduj, co jest dla Ciebie najlepsze w danej sytuacji. Cieszenie się swoim życiem jest kluczową sprawą. Nie ma potrzeby zmiany okoliczności, aby poczuć się szczęśliwym. Natomiast na pewno trzeba zmienić nasze postrzeganie okoliczności, jeśli chce się być szczęśliwym. I tak to właśnie działa.

Nie myśl o rzeczach, na które nie masz wpływu.

– Nie myśl o tym, co może się zdarzyć, lub nie, z ich powodu. To nie jest ważne ile osób ubiega się o tę samą pracę, ani czy będzie padał deszcz. Są to rzeczy, których Ty nie możesz zmienić. Natomiast masz pełną kontrolę nad swoją postawą, wydajnością, wiarą w siebie, oraz tym, ile wysiłku chcesz w coś włożyć.

– Miej pewność tego, kim jesteś, natomiast nie rozpatruj tego, kim nie jesteś. Nosisz w sobie swój cały własny świat. Trzymaj się tego. Świat na zewnątrz odzwierciedla tylko to, co znajduje się w Twoim wnętrzu. Tworzysz całą swoją rzeczywistość za pomocą swoich myśli, czy sobie z tego zdajesz sprawę, czy nie. Przestań narzekać na to, czego nie chcesz, ponieważ w ten sposób tworzysz więcej tego, czego nie chcesz.

Pamiętaj:

to, na czym się skupiamy rośnie.

Podobnie jak rośliny, które podlewamy – rosną i kwitną. Przestań podlewać te rośliny, które mają nie rosnąć.

Jeśli podążamy takimi krokami – nie popełniamy niepotrzebnych błędów.

– Nauczyć się cieszyć tym, co przeżywasz. Zdaniem naukowców i psychologów –

Jak szybko pokonać stres

Jak szybko pokonać stres

szczęśliwi ludzie są zdrowsi, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie, żyją dłużej i mają o wiele bardziej satysfakcjonujące życie niż ci, którzy są gderliwi i wiecznie narzekają. Chętnie podejmują wyzwania i myślą nieszablonowo – osiągając przy tym znacznie więcej.

Radość życia sprawia, że jesteśmy spragnieni życia.

Żyj z radością życia, a przyniesie Ci to jeszcze więcej radości. Niech radość stanie się wzorem do powielania w Twym życiu.

I – tak. Jest to możliwe niemal w każdej sytuacji.

Zauważyłeś/aś już prawdopodobnie, że są na świecie ludzie, których szczęśliwy sposób bycia nie jest uzasadniony żadną logiką, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Ludzie tacy potrafią zachować stan poczucia szczęścia bez względu na okoliczności. Niektórzy z nich mogą być biedni, niewykształceni, a nawet niepiśmienni. Niektórzy z nich prowadzą standardowe życie, mają normalną pracę i zmagają się z podobnymi problemami, co reszta społeczeństwa. Niektórzy są zamożni, czasem sławni, a niektórzy bardzo bogaci. Niektórzy z nich mogą być nieuleczalnie chorzy lub cierpieć z głodu – właśnie teraz, kiedy o tym mówimy, gdzieś tam w ubogich krajach.

Bez względu na to, skąd pochodzą i w jakiej znajdują się sytuacji, osoby te mają jedną wspólną cechę: pozostają szczęśliwi. Wydaje się, że jest to ich naturalny sposób bycia. Myślimy często o takich ludziach jak o szczęściarzach. Często mówimy, że „już tacy się urodzili”.

Otóż mam dla Ciebie dobrą wiadomość: wszyscy się tacy urodziliśmy.

Jednak ważne jest, aby obudzić się do życia. Urodzenie się do niego to dopiero początek.

– Czy chcemy dotrzeć do gwiazd, czy ubiegać się o nową pracę, lub wspiąć się na szczyt wielkiej góry – dobrze jest zadać sobie takie pytanie: „Jaki może być najgorszy scenariusz w tej sytuacji?” Po odpowiedzi na to pytanie, zauważysz, że nawet ten najgorszy scenariusz, o jakim sobie pomyślisz, nie będzie w stanie Cię zniechęcić.

A to dlatego, że raczej nie sięgamy po rzeczy, które nie są w naszym zasięgu. Zwykle chcemy osiągnąć coś, co jest w zgodzie z naszymi talentami, umiejętnościami, wiedzą lub doświadczeniem. O ile oczywiście nie mamy na swój temat jakichś urojeń. Ale to jest zupełnie inny temat, prawda?

Kiedy już wyobrazisz sobie w głowie ten najgorszy scenariusz, natychmiast wyrzucić go ze swojego umysłu i skup się na zadaniu, jakie masz do wykonania. Właśnie tutaj, właśnie teraz, w teraźniejszości. Skoncentruj się na tym, co robisz, i zostań przy tym.

Zasada jest prosta:

skup się na teraźniejszości i ciesz się wyzwaniem.

Bez względu na to, co się dzieje, to po prostu kolejne doświadczenie, które wybrałeś/aś. A im więcej masz z tym uciechy, tym więcej wypłynie z tego dla Ciebie radości. Takie to właśnie proste.

– Przypomnij sobie, że jest to po prostu kolejna okazja. Jedna z wielu możliwości.

Jak szybko pokonać stres

Jak szybko pokonać stres

Jeśli nic z tej możliwości nie wyjdzie, będziesz mieć ich więcej. Życie jest strumieniem możliwości. Każda z nich jest po prostu doświadczeniem, dzięki któremu dowiadujemy się więcej o sobie, oraz pozwalamy sobie stać się tym, kim mamy się stać. Nie istnieje coś takiego, jak jedyna życiowa szansa. Każda okazja może być dla nas życiową szansą.

A jeśli niektóre przegapisz, znajdziesz ich więcej na każdym rogu – jeśli wiesz, jak je dostrzec. Rozmawialiśmy już o tym, jak rozpoznać naprawdę dobre dla nas okazje: możesz odnaleźć te tematy na moim blogu, lub w archiwach audycji radiowej.

– Otwórz swoje Serce. Zajrzyj do środka, aby dowiedzieć się, czego naprawdę chcesz i co potrzebujesz zaoferować światu. Uczyń to. To Ty jesteś najwspanialszą okazją swojego życia. Jedyną, która naprawdę się liczy.

Wszystko inne można powielić, powtórzyć. Ale nie Ciebie. Jesteś wyjątkową, piękną istotą, a Twoja życiowa podróż jest także wyjątkowa. Nie szukaj na zewnątrz swojej mocy. Możesz ją znaleźć tylko wewnątrz. A kiedy ją znajdziesz, nic nie będzie dla Ciebie niemożliwe.

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ – to 90% wszystkich naszych reakcji, przekonań i działań. Jest odpowiedzialna za nasze przekonania, wartości, zwyczaje, emocje, mechanizmy obronne itp. – i dlatego możemy się znajdować w sytuacjach dla nas szkodliwych lub niekorzystnych. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców nie pozwalających Ci żyć Takim Życiem, Jakiego Chcesz.

Przydatna afirmacja:

„Z łatwością potrafię zmieniać sposób swojego myślenia. Mogę świadomie uwydatniać radości i pomniejszać swoje obawy. Nadal pogłębiam swoją wiedzę o sobie. Czuję, jak wzbiera i rośnie w potęgę moja wewnętrzna Moc. Wiem, że jestem w stanie uczynić, odczuwać i osiągnąć o wiele więcej wspaniałych rzeczy, niż mogę to sobie wyobrazić!” – Fragment z książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern. 

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być.  

NOTATKA: Powyższy tekst oparty jest na fragmencie jednej z audycji radiowych z cyklu „Życie, jakiego chcesz, jest Twoje – z Johanną Kern”, emitowanej w lutym 2016 roku, w j. polskim na antenie brytyjskiego Radia Islanders.

Jak szybko pokonać stres:

Możesz posłuchać całej audycji w Archiwum (7 AUDYCJA: 26 LUTEGO 2016):  

ARCHIWA: LUTY

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie