Artykuł Johanny Kern pt. „Jak zatrudnić swoje Ego jako Zdrową Cheerleaderkę” został wyróżniony w kwietniowym wydaniu (2020) amerykańskiego magazynu „OMTimes”.

Magazyn „OMTimes” jest jednym z wiodących w Ameryce, dostarczając pozytywnych treści na temat zdrowia, rozwoju personalnego i duchowego, posiadając miliony czytelników w każdym kraju anglojęzycznym, oraz dodatkowo w jęz. hiszpańskim i portugalskim.

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu:

Jak zatrudnić swoje Ego jako Zdrową Cheerleaderkę

Johanna Kern

Dzięki zdrowemu funkcjonowaniu, gdy nasze ego jest „zatrudnione” jako nasza Cheerleaderka – stajemy się pewni swojej wartości i usatysfakcjonowani. Wtedy nasze ego nie będzie starało się nas kontrolować. Stanie się za to naszym dobrym przyjacielem i nieocenionym pomocnikiem.

Cheerleaderka, a nie główny gracz, to odpowiednia i zdrowa funkcja naszego ego

Nasze ego automatycznie żywi się lękiem, ponieważ jego głównym celem jest zapewnienie naszego przetrwania w różnych sytuacjach. Nieodłączną naturą lęku i jego funkcji biologicznej jest zachęcanie nas do działania w sytuacjach, gdy istnieje potrzeba walki, ataku, ukrycia się lub ucieczki. Podobnie jak to czynili nasi przodkowie, spotykając dzikie zwierzę na swojej drodze lub walcząc o jedzenie, wolność, swoje plemię lub terytorium. Strach, jako reakcja łańcuchowa w naszym mózgu wywołana przez stresujący bodziec, powoduje uwalnianie substancji chemicznych, co prowadzi do przyspieszenia akcji serca, szybkiego oddychania, napięcia mięśni itp. Strach, jako energia o niskiej wibracji, ma na celu zmotywowanie nas do natychmiastowego i krótkotrwałego działania. Dlatego przedłużający się stres wypala nas psychicznie, emocjonalnie i fizycznie.

Kiedy nasze ego rośnie, wzrastają też nasze lęki, a nasze tzw. podświadome cienie rosną wraz z nimi ramię w ramię (cienie powstają  w naszej podświadomości z wszystkiego co odrzucamy u siebie lub u innych). One także żywią się naszymi lękami i również starają się zapewnić nam przetrwanie. Podczas gdy ego istnieje w naszej świadomości, cienie istnieją w naszej podświadomości. Gdy rządzą nami nasze podświadome cienie, nie możemy naprawdę dobrze prosperować/rozkwitać w życiu, jedynie funkcjonujemy z nastawieniem na przetrwanie. W takim stanie mamy obsesję na punkcie zapewnienia sobie bytu, co często objawia się ciągłą potrzebą zarabiania większej ilości pieniędzy, osiągania większych sukcesów, nagród lub czegokolwiek, co daje nam złudzenie, że jesteśmy bezpieczni w życiu.

Koncentracja na rozwijaniu silniejszego ego nie ma sensu

Radość życia jest o wiele większą motywacją niż strach.

Naturalna, wrodzona radość życia to stan emocjonalny, intelektualny i fizyczny, który pomaga nam się rozwijać. Jako energia o wysokiej wibracji wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie pod każdym względem. Radość życia jest pozytywnym czynnikiem motywującym, a jej celem jest sprawienie, abyśmy ciągle prosperowali i żyli w poczuciu szczęścia. Kiedy jesteśmy napełnieni radością życia, nasze osiągnięcia i sukces trwają długo, nie poddajemy się długotrwałemu strachowi w obliczu wyzwań i przeszkód – po prostu je pokonujemy.

Istnieje zdrowy i skuteczny sposób radzenia sobie z naszym ego

Rozwijanie bardzo silnego ego ZAWSZE prowadzi do tworzenia silniejszych podświadomych cieni. Wzmacnianie naszego ego, a tym samym wzbudzanie naszych obaw, jako środków do kontrolowania naszego życia, prowadzi do stworzenia stylu życia opartego na kontroli podświadomych cieni. Możemy zaobserwować to zjawisko szeroko rozpowszechnione obecnie w naszym świecie, w naszym środowisku i – w wielu przypadkach – w naszym życiu. Jeśli nie wiemy, jak zdrowo wykorzystać pomocną energię naszego ego, tworzymy nieszczęśliwą i niebezpieczną „krainę cieni” dla siebie oraz innych.

Cheerleaderka, a nie główny gracz, to najzdrowsza i najlepiej przypisana funkcja naszego ego

Pozwól mu się pocieszać, kiedy wątpisz, tracisz wiarę w siebie. Niech Cię dopinguje, mówiąc: „Możesz to zrobić!”, „Idź na całość!”, „Stać Cię na to!”.

Kiedy pozwalasz egu wykonywać takie zadania –robi to chętnie, bez plątania Ci się pod nogami, bez sprowadzania Cię na niewłaściwy tor. Stanie się wtedy Twoim dobrym przyjacielem i nieocenionym pomocnikiem.

Aby „zatrudnić” nasze ego jako cheerleaderkę – musimy odnaleźć w sobie naszą wrodzoną radość życia:

Zauważ i przyznaj, że porównywanie swojej sytuacji z innymi jest bezcelowe i nie pomaga Ci w żaden sposób. Jesteś wyjątkową osobą, jedyną pośród miliardów, podobnie jak Twoja własna historia życia. Możesz naprawdę cieszyć się tym, kim jesteś i gdzie obecnie się znajdujesz.

Obserwuj wydarzenia i osoby pojawiające się na Twojej ścieżce. Zwróć uwagę na prawdziwą ludzką dobroć, która kryje się pod ich niedoskonałościami. W głębi duszy wszyscy chcemy tego samego: spokojnego, szczęśliwego i spełnionego życia.

Szukaj harmonii we wszystkich wydarzeniach i zauważ, że nigdy nie jesteś sam/-a. Zacznij postrzegać wszystko i wszystkich jako część jednej ogromnej całości, w której – podobnie jak krople w symbolicznym oceanie – wszyscy jesteśmy połączeni. W tej jedności jest prawdziwe piękno i moc, która zapewnia nam własne znaczenie.

Przebacz innym za ich niedoskonałości, a także wybacz sobie. Trzymając się urazy i gniewu, rezygnujesz ze szczęścia i zamiast tego godzisz się na gorycz i nieszczęście. Nie możesz znaleźć wewnętrznego spokoju i tracisz radość.

Ciesz się szczęściem innych, gdy zobaczysz, że komuś dobrze się wiedzie. Świętuj ich szczęście, jakby byli Twoimi najlepszymi przyjaciółmi, a ty życzysz im powodzenia. Znajdź własną radość w szczęściu innych ludzi. Nawet jeśli są dla Ciebie obcy, ciesz się ich szczęściem. Później, kiedy nauczysz się, jak cieszyć się szczęściem innych, łatwiej ci będzie nauczyć się własnego szczęścia.

Zamień pragnienia umysłu na pragnienia serca. Pragnienia umysłu są napędzane przez ego, a ich jedynym celem jest wypełnienie pustki, uniknięcie poczucia dyskomfortu lub niepokoju. Ucieczka i unikanie są zakorzenione w lękach i nie mogą przynieść nam radości.

Połącz się z czystością swojego serca, kiedy poczujesz się przytłoczony/-a i zagubiony/-a. Twoje serce powie ci, co jest dla Ciebie najlepsze.

Jesteśmy tutaj, aby czerpać radość z życia. Jesteśmy tutaj, aby się rozwijać.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej:

 PDF ze stron magazynu ORAZ na stronie internetowej magazynu: TUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książek Johanny Kern:

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog