Wybierz Temat
Blog
Nowości w Mediach

Amerykański magazyn „The Edge” opublikował 1 kwietnia 2019 r. artykuł Johanny Kern pt. „Kontakt z naturą dla naszego Drzewa Życia”.

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

 

Kontakt z naturą dla naszego Drzewa Życia

Johanna Kern

Weź głęboki wdech. W pełni – tak, aby poczuć, jak powietrze wypełnia całe Twoje płuca. A potem zrób wydech, pozwalając swojemu oddechowi „odlecieć” wraz z Twoimi zmartwieniami i niechcianymi myślami. Powtarzaj takie oddychanie do momentu, gdy na Twojej twarzy pojawi się uśmiech. Właśnie tak: uśmiech.

Właśnie dotleniłeś/-aś swoje ciało. Twoje ciało jest szczęśliwe i Twój mózg jest szczęśliwy. Bez żadnego powodu innego niż świadome oddychanie, które wytworzyło połączenie między Tobą a Twoim otoczeniem.

Czy pamiętamy, by oddychać w ten sposób, kiedy siedzimy przed komputerem, spędzamy godziny na telefonie, spieszymy się, by zrobić mnóstwo rzeczy, które musimy zrobić każdego dnia, i kiedy zamykamy się w betonowych ścianach?

Czy nadal uznajemy przyrodę za swój prawdziwy dom czy raczej wynaleźliśmy sobie iluzoryczny świat, w którym mieszkamy – odseparowany, zdezorientowany, ze zbyt wieloma elementami, które odciągają nas od tego, kim naprawdę jesteśmy i jak naprawdę powinniśmy żyć?

Nasze Drzewo Życia to więcej niż symbol, więcej niż biżuteria czy sporadyczna medytacja nad kierunkiem i celem naszego życia.

Nasze Drzewo Życia jest PRAWDZIWE.

Ma korzenie, liście, jest pokryte korą, a wśród jego gałęzi śpiewają ptaki. W jego hojnym cieniu żyją rośliny, grzyby i inne gatunki.

Ma na celu wspierać i podtrzymywać życie. Jest częścią społeczności, która rozkwita dzięki jego naturze. Lub raczej dzięki NATURZE.

Na stworzenie takiej społeczności potrzeba pokoleń. I całej natury potrzeba, by ją wspierać.

W XXI wieku wielu z nas zapomina o tym, jak ważne przebywanie na łonie przyrody jest dla naszego dobrego samopoczucia. Nie tylko pomaga nam to redukować stres, uszczęśliwia nas i rozwesela, ale także łagodzi niedobory uwagi i skupienia. Częstsze obcowanie z naturą wpływa bezpośrednio na naszą zdolność do rozwoju – emocjonalnego, duchowego i intelektualnego. Zwiększa naszą kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów.

Nasza osobista ewolucja jest bezpośrednio powiązana z naszym związkiem z przyrodą.

Jak to działa?

Obcowanie z naturą wyzwala w naszym mózgu fale alfa. Alfa to „bycie tu i teraz, zanurzenie się w chwilę obecną”. Jest to stan odpoczynku dla mózgu, a jednocześnie pomoc dla naszego ogólnego funkcjonowania mentalnego, czujności, integracji naszego umysłu/ciała, skupienia, uczenia się, a w wielu przypadkach – stan zbliżony do geniuszu pozwalający na wszelkiego rodzaju twórczość.

Spędzanie czasu na łonie natury wspiera dobrostan naszego Drzewa Życia.

To nie przypadek, że używamy symbolu drzewa do reprezentowania naszej życiowej podróży. Symbolizm Drzewa Życia ma długą historię, pojawia się w wielu kulturach i systemach wierzeń. Jest symbolem pozytywnej energii, zdrowia, nowych początków, jasnej przyszłości i nieśmiertelności.

Być może ten symbol został stworzony wówczas, gdy nasi przodkowie postrzegali siebie jako obrońców ziemi, na której żyli, a może gdy widzieli, że bezpieczeństwo ich rodziny i spokojne życie były możliwe tylko, jeśli zachowana była odpowiednia ciągłość delikatnej sieci jego gałęzi – członków rodziny przez pokolenia.

A może zapoczątkowało ten symbol ich głębokie zrozumienie, że ich własne Drzewo Życia potrzebuje przyrody, by przetrwać, rozkwitać i utrzymać prawdziwe szczęście.

Kiedy uczymy się i rozwijamy w trakcie naszej życiowej podróży, wraz z nami rozwija się nasze Drzewo Życia. Bardziej zależy nam na znalezieniu najlepszych sposobów na to, by ewoluować, poszukujemy mądrości naszych przodków, a potem – jako starsze osoby – sięgamy do głębi siebie, by znaleźć potwierdzenie wagi własnego istnienia, dowiedzieć się, czy podążaliśmy za swoim Sercem i wypełniliśmy swój cel w życiu.

Tak jak stare drzewo, które gubi korę, ale rodzi nasiona zawierające jego esencję – my także chcemy zyskać nieśmiertelność poprzez pozostawienie po sobie spuścizny. Chcemy, by nasze własne Drzewo Życia wniosło wkład w społeczność, która wcześniej dbała o jego wzrost.

Objęcie czułym uściskiem naszego Drzewo Życia może nastąpić wyłącznie w harmonii z naszym pochodzeniem, a prześledzenie naszego pochodzenia nieodmiennie prowadzi do natury.

Bez niej więdniemy przed czasem, tracimy kierunek i naszą wrodzoną radość; krążymy w kółko i – wcześniej czy później – natrafiamy na ścianę.

Nasz rdzeń należy i tęskni do naszego naturalnego środowiska:

NATURY.

Kontakt z naturą to pokarm dla naszego Drzewa Życia i pokarm dla naszej Duszy.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: 

NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

ORAZ: PDF ze stron z magazynu

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Blog
Nowości w Mediach

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie