Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Blog
Nowości w Mediach

Australijski magazyn „LivingNow” opublikował 21 marca 2019 (wydanie na australijską jesień czyli kwiecień/maj/czerwiec 2019) artykuł Johanny Kern pt. „Korzyści z poszerzania możliwości naszego umysłu”.

„Living Now” to ulubiony przez Australijczyków i mający już 30 lat magazyn poświęcony zdrowiu, zdrowemu stylowi życia oraz rozwojowi osobistemu – drukowany i rozpowszechniany w całej Australii pośród wielu tysięcy czytelników oraz dodatkowo mający setki tysięcy czytelników online. 

Poniżej znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

 

Korzyści z poszerzania możliwości naszego umysłu

Wewnętrzna podróż, która może Ci pomóc żyć życiem, jakiego chcesz, a nawet doświadczyć uczucia szczęścia w “czystej formie”.

Johanna Kern

Jesteśmy. Myślimy. Jesteśmy świadomi naszego istnienia, naszych zmysłów, jesteśmy świadomi czegoś wewnątrz i czegoś na zewnątrz. Pojmujemy, rozumiemy, wiemy.

Wiemy albo w związku z powyższym albo dlatego, że odziedziczyliśmy część tej wiedzy z naszymi genami. Nasi przodkowie nauczyli się rzeczy, których my nie musimy się uczyć. Wiemy już te rzeczy dzięki temu, co nazywamy ewolucją.

Wraz z naszą ewolucją, poszerza się nasza wiedza. A także – im dalej się rozwijamy – znajdujemy coraz więcej sposobów na doświadczanie siebie.

Kiedyś ewolucję człowieka uważano za sposób na zaludnienie planety i zapewnienie naszego przetrwania jako rasy ludzkiej.

Teraz ewolucję coraz częściej pojmuje się jako poszerzanie świadomości. Sposób na doświadczanie siebie na innych, bardziej zaawansowanych poziomach niż tylko za pomocą naszych pięciu zmysłów.

Bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, nadal się rozwijamy – do celów nieustannej ekspansji tego, czym tak naprawdę jesteśmy: świadomości.

Nasze umysły mają tendencję do działania w pewien określony sposób: myślimy w taki sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Właściwie nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o przypominanie sobie czy analizowanie rzeczy, kiedy to potrzebna jest logika tego typu. Jednak kiedy chcemy poszerzyć naszą świadomość i żyć życiem, jakiego chcemy, zamiast żyć życiem, jakiego nie chcemy – musimy wyszkolić swój umysł, by był w stanie kierować się logiką duchową, a nie tylko logiką zmysłów.

POSZERZENIE MOŻLIWOŚCI TWOJEGO UMYSŁU

Aby pomóc Ci poszerzyć możliwości Twojego umysłu, chciałabym, żebyś spróbował/-a wybrać się w wewnętrzną podróż, opisaną poniżej. Została ona zaprojektowana tak, by wywrzeć inny skutek niż dostępne nagrania audio (np. medytacja prowadzona), które zwykle stosuje się do takich celów. Kiedy słuchamy nagrania audio z zamkniętymi oczami – nasz umysł ma tendencję do biernego podążania za instrukcjami, a nie do uczenia się nowych sposobów działania. Dlatego też medytacje prowadzone najlepsze są do celów relaksacji i przeprogramowywania podświadomości, ale trzeba przy tym pamiętać, że nie pozwalają naszemu świadomemu umysłowi uczyć się nowych sposobów postrzegania, i nie oczekiwać, że nam w tym pomogą.

Będę Cię prosić o naprzemienne czytanie (postrzeganie zmysłowe) i wewnętrzne doświadczanie (postrzeganie duchowe). Jest to znakomity sposób, by naprowadzić umysł na rozpoczęcie korzystania z jego zwykle „uśpionych” części, by wyostrzyć Twoją intuicję.

Podczas wewnętrznej podróży opisanej poniżej spróbujemy doświadczyć razem uczucia szczęścia w czystej formie.

Właśnie tak. Nie uczucia ekscytacji, satysfakcji czy radości, które są tylko emocjami, jakie odczuwamy w konkretnych momentach.

Zajmijmy się poznaniem szczęścia, które jest, bo jest. Bez jakichkolwiek warunków, obecne tylko po to, byśmy poprzez jego pryzmat doświadczali siebie jako świadomości, którą jesteśmy.

WEWNĘTRZNA PODRÓŻ – ĆWICZENIE:

Znajdź wygodną pozycję, w której nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzać podczas Twojej wewnętrznej podróży.

Zrób teraz kilka głębokich oddechów.

Dobrze. Za chwilę poproszę Cię o zamknięcie oczu, a następnie o otworzenie ich z powrotem, by czytać dalej, kiedy już wyobrazisz sobie taką sytuację:

A: Siedzisz na wzgórzu. To wzgórze istnieje wyłącznie w Twoim Umyśle, a jednak wydaje się bardzo prawdziwe. Z tego wzgórza widzisz przed sobą piękną Planetę Ziemię. Odczuwasz w swoim Sercu tęsknotę, wiedząc, że patrzysz na swój dom.

B: Kładziesz swoje dłonie na klatce piersiowej, wyczuwając rytm swojego Serca. A następnie decydujesz się wysłać wiadomość tym, którym kochasz, na swoją planetę. Postanawiasz, że Twoje Serce będzie Punktem Wyjścia dla Twojej wiadomości.

C: Z całą swoją miłością przesyłasz w stronę planety następujące słowa:

Zależy mi na Tobie.

D: Widzisz, jak te słowa płyną w kierunku planety a następnie zataczają wokół niej koło i wracają do Ciebie, lądując w Twoim Sercu. W tym momencie czujesz, że Miłość, którą wysłałeś/-aś zwielokrotniła się w drodze powrotnej do Ciebie: jest to takie uczucie, jakby całego/całą Ciebie otuliła ciepła potężna fala.

E: Teraz decydujesz się przesłać więcej wiadomości, dokładnie w ten sam sposób, i przekonać się, jak na Ciebie wpłyną. Wysyłasz, jedna za drugą, następujące wiadomości, zawsze czekając aż każda z nich wróci, zanim wyślesz kolejną:

Jestem szczęśliwy/-a, że tu jestem.

Jestem szczęśliwy/-a, że jesteśmy ze sobą związani. 

Cieszę się tą chwilą.

Kocham Cię.

Nie śpiesz się i przeczytaj powyższe kroki tyle razy, ile chcesz. Wszystko jest dobrze. Kiedy skończysz czytać, zamknij oczy i otwórz je ponownie, kiedy ukończysz zadanie.

Zamknij oczy TERAZ.

***

Dobrze. Otworzyłeś/-aś oczy. Zastanów się nad tym, co wydarzyło się podczas tej Wewnętrznej Podróży: jakie uczucia wywołały w Tobie skutki tego, co wysłałeś/-aś. Teraz już wiesz, jak to działa.

Wszystko, co wysyłamy, wysyłamy do siebie.

Zrób kilka głębokich oddechów zanim przeczytasz dalszą część. Pamiętaj, że nie ma pośpiechu.

Dojdziesz tam, gdzie masz dojść, w najodpowiedniejszym dla siebie czasie.

Doświadczanie nie polega na przyśpieszaniu rzeczy. Doświadczanie polega na doświadczaniu.

Oddychaj powoli i głęboko.

To ważne, by ćwiczyć doświadczanie i próbowanie nowych sposobów postrzegania, zamiast zdobywania wiedzy wyłącznie za pomocą umysłu. Daj sobie na to czas. Daj sobie tyle czasu, ile tylko chcesz.

Robisz postępy w swoim własnym tempie. Właśnie to tempo jest dla Ciebie odpowiednie.

Jakie to było uczucie? Czy spowodowało to lekką dezorientację, kiedy przechodziło się od czytania do wewnętrznego doświadczania? Czy wywołało to u Ciebie lekki dyskomfort? A może nawet było to trudne? Czy Twój umysł próbował kontrolować Twoje wewnętrzne doświadczanie i dawać Ci jakieś wyjaśnienia lub analogie do czegoś już wcześniej doświadczonego lub poznanego?

Nasz umysł pracuje w pewien określony sposób: jego rozumowanie opiera się na tym, co już zna; na stosowaniu starych wzorców do nowych sytuacji.

Podczas tej wewnętrznej podróży mogliśmy doświadczyć tego, co nazywamy czystym szczęściem. Bez żadnego powodu, bez żadnych zewnętrznych okoliczności, które mogłyby się przyczynić do naszego dobrego samopoczucia.

Doświadczyłeś/- aś wewnętrznie siebie w połączeniu ze wszystkim innym. Doświadczyłeś/-aś także przez tę chwilę wewnętrznej radości z powodu połączenia się z Jedną Całością. A jeśli Twój umysł próbował ograniczyć Twoje doświadczenie, byłeś/-aś w stanie przezwyciężyć to ograniczenie.

Kiedy jesteśmy połączeni z Jedną Całością, jesteśmy w stanie doświadczać czystego szczęścia.

UWAGA: Jeśli nie jesteś pewny/-a, czy przeszedłeś/przeszłaś tę wewnętrzną podróż w taki sposób, w jaki byś chciał/-a, możesz ją powtórzyć – tyle razy, ile chcesz, aby poczuć pełną satysfakcję.

Możesz też, jeśli chcesz, zamknąć oczy ponownie i dalej poznawać to nowe uczucie wewnętrznej radości i połączenia z Jedną Całością tak długo, jak chcesz.

Doświadczanie różni się od zdobywania wiedzy za pomocą umysłu.

Zachowaj to uczycie, nie śpiesz się dzisiaj dalej. Przyswajanie wiedzy czysto intelektualnie często powoduje, że gubi się ona w hałasie naszego umysłu.

Twoje wewnętrzne doświadczenie pomoże Ci w rozwoju. A kiedy się rozwijasz, jesteś w stanie doświadczać więcej.

Świadomość, którą jesteś, nie ma żadnych ograniczeń – oprócz tych, które decydujesz się na siebie nakładać. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, kim i jak możesz być.

Twoje życie to nie przypadek lub pomyłka.

Twoje życie posiada cel i znaczenie.

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach książki Johanny Kern “Nauki Nadziei, (Master Teachings of HOPE), Tom 1: 7 Mocy tworzących świat i 7 Mocy w Tobie”.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: PDF ze stron z magazynu

Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Blog
Nowości w Mediach

W tej książce, kolejnej po “Mistrzu i Zielonookiej Nadziei”, która oczarowała już wielu czytelników i ekspertów w Ameryce Północnej i Europie, Johanna Kern dzieli się pierwszą częścią niesamowitych Nauk Nadziei (Master Teachings of HOPE) na poziomie zaawansowanym i pokazuje Ci przykłady praktycznego zastosowania tej wiedzy do Twoich własnych doświadczeń.

POPARCIE

Po przestudiowaniu książki legendarny amerykański psycholog i naukowiec o międzynarodowej renomie – Prof. dr. hab. Stanley Krippner – napisał swoje poparcie:

„NIEKTÓRE MOCE, O KTÓRYCH LUDZIE NIE WIEDZIELI, ŻE JE POSIADAJĄ:

Ta inspirująca książka okrąża to, czego zdaniem wielu czytelników brakuje w ich życiu. Zamiast tego koncentruje się na mocach, o których istnieniu wielu czytelników nie wie. Odkryją, że ich zdolność do zdobywania informacji nie ogranicza się do zmysłów, ale jest wrodzoną zdolnością, którą trzeba ćwiczyć, gdy zdadzą sobie sprawę, że myśli to działania, że są częścią globalnego „pola energetycznego”, a doświadczenie życiowe i mądrość są dostarczane przez umysł i serce, które muszą współpracować ze sobą, aby osiągnąć pełną świadomość i szczęście”.

– Prof. dr. hab. Stanley Krippner  autor wielu książek i artykułów; współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej, Parapsychologicznej oraz Towarzystwa Badań Snów; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; Członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego,  Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów, Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej oraz Naukowego Towarzystwa ds. Badań nad Religią, były dyrektor Laboratorium Snu w Maimonides Centrum Medycznym w Nowym Jorku oraz Centrum Badania Dziecka przy Uniwersytecie Kent w Stanach Zjednoczonych; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy oraz kilku nagród za całokształt osiągnięć życiowych. –

Ta książka pomoże Ci zrozumieć Twój własny nieskończony potencjał, wyjaśni Ci mechanizm działania 7 Mocy oraz to, jak możesz wykorzystać tę wiedzę dla własnych korzyści i rozwoju.

Znajdziesz w tej książce m.in. dwanaście nigdy wcześniej nie publikowanych Podróży Wewnętrznych, które pomogą Ci poszerzyć swoją wizję siebie, wyostrzyć swoją intuicję i wydobyć lub poprawić wizję „trzeciego oka” – co dalej prowadzi do przebudzenia pewnych uśpionych dotychczas obszarów mózgu. 

Przeczytaj darmowe fragmenty i zamów książkę: TUTAJ