DWUKROTNIE NAGRODZONA POWIEŚĆ 

W Krainie Cieni nie ma gdzie się ukryć. Nie ma gdzie uciec. Mistyczna kraina podlega rządom Wielkiego Syndykatu, który terroryzuje i ograbia mieszkańców. 

A kiedy tracą resztki nadziei na wolność i szczęście – przybywa bohater. Ten, na którego czekali.

By uratować mityczną Krainę Cieni od bezlitosnych władców świata cieni, chłopiec uważany za wybrańca musi dojść na kraniec świata i położyć swoje życie na szali.

Czy pomoże im się uwolnić od Lordów i armii przerażających Cieni, które porywają każdego, kto odważy się przebywać na zewnątrz po zapadnięciu zmroku? Czy pokaże im, jak poradzić sobie z Patrolującymi Złodziejami, którzy uprzykrzają życie mieszkańcom za dnia?

 Jest jednak pewien problem: ten bohater to tylko młody chłopiec. Lubi kłócić się ze swoją nastoletnią siostrą i nie umie odróżnić dobra od zła.

Stara Legenda przepowiada jego przybycie, ale mówi też, że może pójść zarówno jedną, jak i drugą drogą.

Kiedy Franek  oraz jego siostra Karolina  przypadkowo zostają przeniesieni do tajemniczego miasta Attic Town w Krainie Cieni, nie mają pojęcia, że nie będzie stamtąd drogi powrotnej. Nie zauważając, że przenieśli się w czasie i przestrzeni, rodzeństwo rozdziela się szukając drogi do domu. Przemierzając ulice miasta, zagubiony Franek spotyka jednego z Patrolujących Złodziei, Donlora, i wbrew własnemu przeczuciu nabiera do niego zaufania. Tymczasem Karolina trafia na farmę poza miastem. Jeśli nie zdąży pomóc Frankowi przed zapadnięciem zmroku, chłopiec na zawsze już pozostanie jednym z okrutnych lordów, zagubiony w Krainie Cieni. W tym samym czasie podziemna opozycja zaczyna rewolucję…

Ta dwukrotnie nagrodzona powieść opowiada historię poruszającą temat tworzenia własnego przeznaczenia oraz sposobów na radzenie sobie z osobistymi i globalnymi Cieniami.

Napisana przez Johannę Kern – wielokrotnie nagradzaną pisarkę, reżysera, producenta filmowego, scenarzystę i mentorkę rozwoju, posiadającą rozległe doświadczenie w doradzaniu ludziom w sprawach zdrowia, problemów emocjonalnych, rodziny, związków, wyborów życiowych, ścieżek kariery, oraz brytyjskiego pisarza Roya Fitzsimmondsa. 

Oparta na pomyśle i scenariuszu filmowym Johanny Kern. 

NAGARODY:

DRUGIE MIEJSCE NA FESTIWALU KSIĄŻEK W SAN FRANCISCO

WYRÓŻNIENIE NA FESTIWALU KSIĄŻEK W NOWYM JORKU

 

lub

Zwiastun książki – z polskimi napisami:

 

Zobacz także wideo muzyczne z piosenką z filmu – muzyka Romuald Lipko (Budka Suflera), słowa Johanna Kern:

http://www.youtube.com/watch?v=BHWQaELx8Hw

Ciekawostka – Sekrety Kina:

Johanna Kern, reżyser filmu „Shadowland: The Legend” (Kraina Cieni: Legenda) opisuje w języku polskim sceny z filmu, w celu przedstawienia ich atmosfery kompozytorowi, Romualdowi Lipko (Budka Suflera). Film wypełniony jest muzyką: ponad 80 minut originalnej muzyki kompozycji Romualda Lipko, przy pomocy kompozytorów towarzyszących, Piotra Kominka i Łukasza Pilcha (Budka Suflera)

https://www.youtube.com/watch?v=fJcJ9hsl7qE

Za granicą można nabyć tę książkę na całym świecie w j. angielskim i polskim: na Amazon oraz w innych popularnych sklepach internetowych

——————————————————————————- 

Kraina Cieni: Legenda

Autorzy: Johanna Kern i Roy Fitzsimmonds

Wydanie Papierowe: 198 stron

Wydawca: HOPE Assn.

Język: Polski

ISBN-10: 1979893713

ISBN-13: 978-19798918

Rozmiar produktu: 15.24×1.2×22.86