Ścieżki życia i kariery
Blog
Nowości w Mediach

Amerykański magazyn „Wisdom” (Mądrość) opublikował 1 marca 2019 r. artykuł Johanny Kern pt. „Nasz Umysł może być Uważny, Genialny i Potężny”.

Magazyn Wisdom” to jeden z największych bezpłatnych magazynów holistycznych w Stanach Zjednoczonych, wydający drukiem co dwa miesiące 150 000 egzemplarzy w trzech regionach oraz posiadający dodatkowo setki tysięcy czytelników w Internecie.

„Wisdom” (Mądrość) jest poświęcona otwieraniu ludzkich serc i umysłów na najważniejsze przekazy, filozofie i usługi nowego tysiąclecia.

 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Nasz Umysł może być Uważny, Genialny i Potężny

Johanna Kern

Według naukowców, nasz Umysł może wędrować bezładnie przeciętnie przez 47% swojej codziennej pracy, zajęty negatywnymi/niespokojnymi myślami. Pomimo tego, że naturalną rzeczą dla ludzkiej natury jest analizowanie przeszłości i wyobrażanie sobie przyszłości – pozwalanie Umysłowi na błąkanie się bez samoobserwacji staje się receptą na życie zdominowane przez stres, niepokój/lęk i brak szczęścia.

Wiele badań wskazuje na to, że praktykowanie medytacji skutecznie usuwa “nieobecność/hałas Umysłu” i pomaga medytującym osobom (we wszystkich typach medytacji) wzmocnić połączenia nerwowe w obszarach mózgu związanych z samokontrolą, świadomością i kontrolą poznawczą.

Wiele starożytnych tradycji zaleca szkolenie umysłu, aby podnieść poziom nie tylko naszej inteligencji, produktywności i kreatywności – ale także naszego szczęścia.

Wolność od wszelkich ograniczeń zaczyna się w naszym Umyśle. Wolność od ograniczeń jest podstawą szczęścia, a jeśli chodzi o wolność i szczęście nikt, oprócz nas samych, nie może nam ich oferować.

Praktykowanie uważności Umysłu (pozostawanie świadomym swoich procesów myślowych) w konsekwencji prowadzi do odkrycia i bycia świadomym mądrości Serca.

A znajomość swojego Serca – prowadzi do szczęścia i radości życia.

*W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteśmy, naszej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części nas, gdzie nasza piękna, Własna Prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Trenowanie swojego Umysłu, aby koncentrował się na pozytywnym sposobie myślenia, jak również nauczenie się jak opróżniać Umysł z „hałasu myślowego” poprzez odpowiednie ćwiczenia relaksacyjne i medytację – prowadzi nie tylko do świadomego/uważnego i szczęśliwego przeżywania, ale również staje się bardzo ważnym krokiem do rozwinięcia genialności naszego Umysłu. Ponieważ mózg ludzki wykorzystuje tylko niewielki procent swojego potencjału – pozostaje bardzo dużo miejsca gdzie można poprawić jego funkcjonowanie, żeby pozwolić mu na pełen rozwój.

Mózg człowieka stale rozwija się i przekształca. Nasze fale mózgowe zmieniają się w zależności od tego, co robimy i co czujemy. Na przykład, fale Beta (o częstotliwości 12 do 38 Hz) dominują podczas naszego zwykłego stanu czuwania, występując gdy jesteśmy świadomi, skupieni, zaangażowani w rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, osądzanie stanu rzeczy lub jakąkolwiek inną formę aktywności umysłowej. Z drugiej strony, fale mózgowe Alfa (8 do 12 Hz) występują, gdy zwalniamy, wyciszamy nasze myśli – ale nie jesteśmy w stanie medytacji, tylko relaksacji. Dzięki falom mózgowym Alpha, możemy być w pełni “tu i teraz”, posiadając w takim momencie największą możliwość przyswajania nowej wiedzy, prawie jak geniusz.

Najbardziej jednak intrygujące świat nauki są jednak nie tylko fale mózgowe Delta i Theta (występujące podczas głębokiej medytacji i najgłębszego snu), ale szczególnie fale Gamma, które związane są z poszerzoną świadomością, altruizmem, oraz tzw. “wyższymi wartościami”. Badaczy naukowych wciąż dziwi fakt, że rytm fal Gamma moduluje percepcję i świadomość, nawet wtedy, gdy traci się ją podczas głębokiej narkozy, lub transu. Kolejną zagadką jest to, w jaki sposób fale Gamma są generowane – gdyż ich częstotliwość wybiega poza granice emisji potencjału czynnościowego neuronów. Jednym słowem, mózg nie jest w stanie takiej częstotliwości wyprodukować.

Każdy proces, który zmienia naszą percepcję, zmienia nasze fale mózgowe.

Możemy nauczyć się, jak z nich korzystać, aby podnieść poziom swej inteligencji, poszerzyć swoją wizję i zmieniać rzeczywistość, w której żyjemy.

Nasz Umysł można przetrenować. Nasz Umysł to potężne narzędzie pomocne w naszej ewolucji. 

Nasz Umysł może być Genialny.

Jako świadomość, którą jesteśmy i którą możemy opisać jako prąd lub sygnał, wyrażający siebie w świecie materialnym – mamy wolny wybór aby albo przetrwać, albo zaniknąć.

Jako świadoma siebie wibracja, nie jesteśmy ograniczeni ani poprzez świat materialny, ani duchowy – i istniejemy tak długo, jak długo pozostajemy siebie świadomi.

Istnieje sposób na to aby przetrwać jako świadomość — a to poprzez nasz rozwój, który pozwala na ciągłość oraz wzrost tej wibracji, którą jesteśmy.

Niezależnie od tego, czy w to wierzymy czy nie – stajemy się tym, co myślimy. Bez względu na to, w jakich znajdujemy się okolicznościach, gdzie się urodziliśmy i dokąd zmierzamy – wszyscy możemy się nauczyć i korzystać z mocy naszego Umysłu. Dla niektórych będzie to dłuższy proces. Inni już to podświadomie robią, nie zdając sobie w pełni z tego sprawy. Moc naszego umysłu można wyszkolić, zmienić i wzmocnić.

Moc naszego Umysłu – to po prostu narzędzie. Narzędzie, które pomaga nam lepiej zrozumieć samych siebie i świat w którym żyjemy, w celu odnalezienia naszego życiowego celu, odkrycia Prawdy naszego Serca, a następnie jej przekazania.

Jesteśmy w stanie zmienić cykl naszego myślenia. Możemy świadomie koncentrować się na poczuciu szczęścia i zmniejszać swoje obawy – w celu ciągłego pogłębiania wiedzy o sobie.

Moc naszego Umysłu nie ma żadnych innych granic oprócz tych, które sami na siebie nakładamy. Jesteśmy tutaj by w pełni rozwinąć swój prawdziwy potencjał. 

Pozwól sobie być tym przewspaniałym człowiekiem, tak, jak Ci to przeznaczone.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej CZYTAJ TUTAJ

 

Ścieżki życia i kariery
Blog
Nowości w Mediach

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie