Nasz Umysł może być Uważny, Genialny i Potężny – Artykuł Johanny Kern w amerykańskim magazynie „Wisdom”

///Nasz Umysł może być Uważny, Genialny i Potężny – Artykuł Johanny Kern w amerykańskim magazynie „Wisdom”

Nasz Umysł może być Uważny, Genialny i Potężny – Artykuł Johanny Kern w amerykańskim magazynie „Wisdom”

Ścieżki życia i kariery
Blog
Nowości w Mediach

Amerykański magazyn „Wisdom” (Mądrość) opublikował 1 marca 2019 r. artykuł Johanny Kern pt. „Nasz Umysł może być Uważny, Genialny i Potężny”.

Magazyn Wisdom” to jeden z największych bezpłatnych magazynów holistycznych w Stanach Zjednoczonych, wydający drukiem co dwa miesiące 150 000 egzemplarzy w trzech regionach oraz posiadający dodatkowo setki tysięcy czytelników w Internecie.

„Wisdom” (Mądrość) jest poświęcona otwieraniu ludzkich serc i umysłów na najważniejsze przekazy, filozofie i usługi nowego tysiąclecia.

 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Nasz Umysł może być Uważny, Genialny i Potężny

Johanna Kern

Według naukowców, nasz Umysł może wędrować bezładnie przeciętnie przez 47% swojej codziennej pracy, zajęty negatywnymi/niespokojnymi myślami. Pomimo tego, że naturalną rzeczą dla ludzkiej natury jest analizowanie przeszłości i wyobrażanie sobie przyszłości – pozwalanie Umysłowi na błąkanie się bez samoobserwacji staje się receptą na życie zdominowane przez stres, niepokój/lęk i brak szczęścia.

Wiele badań wskazuje na to, że praktykowanie medytacji skutecznie usuwa “nieobecność/hałas Umysłu” i pomaga medytującym osobom (we wszystkich typach medytacji) wzmocnić połączenia nerwowe w obszarach mózgu związanych z samokontrolą, świadomością i kontrolą poznawczą.

Wiele starożytnych tradycji zaleca szkolenie umysłu, aby podnieść poziom nie tylko naszej inteligencji, produktywności i kreatywności – ale także naszego szczęścia.

Wolność od wszelkich ograniczeń zaczyna się w naszym Umyśle. Wolność od ograniczeń jest podstawą szczęścia, a jeśli chodzi o wolność i szczęście nikt, oprócz nas samych, nie może nam ich oferować.

Praktykowanie uważności Umysłu (pozostawanie świadomym swoich procesów myślowych) w konsekwencji prowadzi do odkrycia i bycia świadomym mądrości Serca.

A znajomość swojego Serca – prowadzi do szczęścia i radości życia.

*W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteśmy, naszej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części nas, gdzie nasza piękna, Własna Prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Trenowanie swojego Umysłu, aby koncentrował się na pozytywnym sposobie myślenia, jak również nauczenie się jak opróżniać Umysł z „hałasu myślowego” poprzez odpowiednie ćwiczenia relaksacyjne i medytację – prowadzi nie tylko do świadomego/uważnego i szczęśliwego przeżywania, ale również staje się bardzo ważnym krokiem do rozwinięcia genialności naszego Umysłu. Ponieważ mózg ludzki wykorzystuje tylko niewielki procent swojego potencjału – pozostaje bardzo dużo miejsca gdzie można poprawić jego funkcjonowanie, żeby pozwolić mu na pełen rozwój.

Mózg człowieka stale rozwija się i przekształca. Nasze fale mózgowe zmieniają się w zależności od tego, co robimy i co czujemy. Na przykład, fale Beta (o częstotliwości 12 do 38 Hz) dominują podczas naszego zwykłego stanu czuwania, występując gdy jesteśmy świadomi, skupieni, zaangażowani w rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, osądzanie stanu rzeczy lub jakąkolwiek inną formę aktywności umysłowej. Z drugiej strony, fale mózgowe Alfa (8 do 12 Hz) występują, gdy zwalniamy, wyciszamy nasze myśli – ale nie jesteśmy w stanie medytacji, tylko relaksacji. Dzięki falom mózgowym Alpha, możemy być w pełni “tu i teraz”, posiadając w takim momencie największą możliwość przyswajania nowej wiedzy, prawie jak geniusz.

Najbardziej jednak intrygujące świat nauki są jednak nie tylko fale mózgowe Delta i Theta (występujące podczas głębokiej medytacji i najgłębszego snu), ale szczególnie fale Gamma, które związane są z poszerzoną świadomością, altruizmem, oraz tzw. “wyższymi wartościami”. Badaczy naukowych wciąż dziwi fakt, że rytm fal Gamma moduluje percepcję i świadomość, nawet wtedy, gdy traci się ją podczas głębokiej narkozy, lub transu. Kolejną zagadką jest to, w jaki sposób fale Gamma są generowane – gdyż ich częstotliwość wybiega poza granice emisji potencjału czynnościowego neuronów. Jednym słowem, mózg nie jest w stanie takiej częstotliwości wyprodukować.

Każdy proces, który zmienia naszą percepcję, zmienia nasze fale mózgowe.

Możemy nauczyć się, jak z nich korzystać, aby podnieść poziom swej inteligencji, poszerzyć swoją wizję i zmieniać rzeczywistość, w której żyjemy.

Nasz Umysł można przetrenować. Nasz Umysł to potężne narzędzie pomocne w naszej ewolucji. 

Nasz Umysł może być Genialny.

Jako świadomość, którą jesteśmy i którą możemy opisać jako prąd lub sygnał, wyrażający siebie w świecie materialnym – mamy wolny wybór aby albo przetrwać, albo zaniknąć.

Jako świadoma siebie wibracja, nie jesteśmy ograniczeni ani poprzez świat materialny, ani duchowy – i istniejemy tak długo, jak długo pozostajemy siebie świadomi.

Istnieje sposób na to aby przetrwać jako świadomość — a to poprzez nasz rozwój, który pozwala na ciągłość oraz wzrost tej wibracji, którą jesteśmy.

Niezależnie od tego, czy w to wierzymy czy nie – stajemy się tym, co myślimy. Bez względu na to, w jakich znajdujemy się okolicznościach, gdzie się urodziliśmy i dokąd zmierzamy – wszyscy możemy się nauczyć i korzystać z mocy naszego Umysłu. Dla niektórych będzie to dłuższy proces. Inni już to podświadomie robią, nie zdając sobie w pełni z tego sprawy. Moc naszego umysłu można wyszkolić, zmienić i wzmocnić.

Moc naszego Umysłu – to po prostu narzędzie. Narzędzie, które pomaga nam lepiej zrozumieć samych siebie i świat w którym żyjemy, w celu odnalezienia naszego życiowego celu, odkrycia Prawdy naszego Serca, a następnie jej przekazania.

Jesteśmy w stanie zmienić cykl naszego myślenia. Możemy świadomie koncentrować się na poczuciu szczęścia i zmniejszać swoje obawy – w celu ciągłego pogłębiania wiedzy o sobie.

Moc naszego Umysłu nie ma żadnych innych granic oprócz tych, które sami na siebie nakładamy. Jesteśmy tutaj by w pełni rozwinąć swój prawdziwy potencjał. 

Pozwól sobie być tym przewspaniałym człowiekiem, tak, jak Ci to przeznaczone.

Link do artykułu w orginalnej wersji angielskojęzycznej CZYTAJ TUTAJ

 

 

Johanna Kern – mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka filmowa urodzona i wychowana w Polsce, oraz wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”„365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”„Nauki Nadziei”, „Sekrety Miłości dla Każdego”„Kraina Cieni: Legenda”) wiele lat temu zaczęła nagle doświadczać regularnych spontanicznych transów, w których znajdowała się w starożytnej świątyni, gdzie otrzymywała Nauki Nadziei od starożytnego Mistrza.

Niesamowite antyczne Nauki Nadziei dały jej odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie ludzie stawiają sobie od wieków, oraz nowe spojrzenie na wszystko, co uważamy za kluczowe – nas samych, nasze pochodzenie i cel naszego istnienia:

począwszy od znaczenia naszej egzystencji, a skończywszy na tym, jak osiągnąć prawdziwe Szczęście, Moc, Obfitość i Wolność od wszelkich ograniczeń; począwszy od tego, jak nasze myśli funkcjonują w polu energii, którego wszyscy jesteśmy częścią, a skończywszy na tym, jakie jest znaczenie i natura ducha, materii, życia, śmierci i czym tak naprawdę jest Cykliczne Koło Tworzenia.

Johanna Kern dzieli się swoją wiedzą i pomaga ludziom znaleźć własną moc i rozwinąć się we wszystkich dziedzinach życia. Jej książki i płyty są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i innych dużych sklepach internetowych na całym świecie – w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Ścieżki życia i kariery
Blog
Nowości w Mediach