Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog
 

 

Artykuł Johanny Kern pt. Nasz własny Barometr Prawdy: Odkrywanie Wewnętrznej Wiedzy został opublikowany w listopadowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge”poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Nasz własny Barometr Prawdy:

Odkrywanie Wewnętrznej Wiedzy

Johanna Kern 

– Witaj Córko – powiedział starożytny Mistrz i tak się to wszystko zaczęło.

Nic nie było już takie samo. Moje życie, takie jakie znałam do tej pory, nagle zmieniło się nie do poznania i przez następne wiele lat przeżywałam doświadczenia, które można znaleźć chyba jedynie w fantastycznych opowieściach – ale nie w zwykłym, codziennym życiu.

Jako filmowiec (producentka, scenarzystka i reżyserka) czułam się bardzo szczęśliwa, spełniona w swoim zawodzie, nie musząc szukać dodatkowych wrażeń. A jednak, z jakiejś niewyjaśnionej przyczyny, w 1993 roku zaczęłam doświadczać spontanicznych transów, przenosząc się do starożytnej świątyni, gdzie otrzymywałam nauki od starożytnego Mistrza, który odwrócił wszystko, w co wierzyłam, całkowicie do góry nogami.

Tak… oczywiście, że kwestionowałam swoje zdrowie psychiczne, zastanawiając się, czy przypadkiem nie wariuję. A czy Wy byście tego nie robili? W tamtych czasach nie mieliśmy łatwego dostępu do Internetu – i jeśli nie było się naprawdę zainteresowanym mistycyzmem i niezwykłymi doświadczeniami, nie wiedziałoby się, że takie rzeczy czasami zdarzają się zwykłym ludziom. Bałam się. Dlatego też zaczęłam szukać profesjonalnej porady od psychologów i ekspertów. Zapewnili mnie oni, że to, co mi się przytrafiło, było prawdziwym doświadczeniem mistycznym.

Mimo tych pozytywnych ocen pozostałam sceptyczna. Ale na pewnym głębokim poziomie zaczęłam ufać, że któregoś dnia wszystko to nabierze dla mnie sensu. Uświadomiłam sobie, że nie było ważnym to, czy starożytny Mistrz naprawdę docierał do mnie z innego świata, czy był jedynie symboliczną „formą” akceptowalną dla mojego umysłu, pomagającą mi w zrozumieniu i przyswajaniu tej niesamowitej wiedzy.

Mój wewnętrzny Barometr Prawdy mówił mi, że wiedza, którą mi przekazano, była zbyt piękna, zbyt logiczna i zbyt głęboka, aby można ją było tak po prostu odrzucić. Postanowiłam więc kontynuować transy, aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć, dokąd zaprowadzi mnie moje doświadczenie.

Nie była to łatwa podróż i obawiałam się podzielić moją historią z innymi. Tylko kilku moich najbliższych przyjaciół znało moją tajemnicę. Wymagało to dużo odwagi i zaufania, by dokonać przeskoku ze swojego codziennego życia, wypełnionego po brzegi planami i zadaniami, i pójść za głosem powołania. Jednak mój wewnętrzny głos był silniejszy niż mój sceptycyzm.

Nauki przekazane mi w głębokich transach zbiegały się z moimi doświadczeniami życia codziennego, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Były zaprojektowane w ten sposób, abym mogła w pełni ich doświadczyć, a nie tylko zdobywać wiedzę intelektualnie za pomocą umysłu. Dały mi one odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie ludzie stawiają sobie od wieków, oraz nowe spojrzenie na wszystko, co uważamy za kluczowe – nas samych, nasze pochodzenie i cel naszego istnienia:

od tego, czym jest nasza egzystencja i w jaki sposób trwa wieczność do tego, jak powstają nowe wszechświaty i czym tak naprawdę jest Cykliczne Koło Tworzenia. Od tego, jak nasze myśli funkcjonują w polu energii, którego wszyscy jesteśmy częścią, do tego jaka jest natura naszego ducha, materii, życia, śmierci oraz czym są widzialne i niewidzialne światy, do tego, kim są Obywatele poza Czasoprzestrzenią i Ciałem.

To, co stało się potem, było dość dziwne: ludzie z różnych środowisk zaczęli pojawiać się na mojej drodze, prosząc o radę, uzdrowienie i wskazówki. Wydawało się, że wszystko dzieje się w tak naturalny sposób, jakby wiedzieli oni w jakiś sposób, jak mnie znaleźć i że mogę im pomóc. Nie ujawniając źródła moich umiejętności i wiedzy, oraz nadal będąc pełnoetatowym filmowcem, zostałam ich doradcą, uzdrowicielem i nauczycielem.

Kiedy w 2013 r. opublikowałam swoją pierwszą książkę pt. “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – będącą zbiorem moich wspomnień i niektórych lekcji, jakie otrzymywałam podczas transów – nie byłam pewna, czy dobrze robię. Moja profesjonalna kariera filmowca nabierała rozpędu i obawiałam się, że moja nietypowa historia może tej karierze zaszkodzić.

Ku mojemu zdziwieniu nic takiego się nie stało. Co więcej, moja historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie, otrzymując wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach książek w Nowym Jorku i San Francisco oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp.

Dzięki zaufaniu do mojego wewnętrznego Barometru Prawdy otworzyłam się na najpiękniejszą rzecz w moim życiu.

Bez względu na to, jak niezwykłe są nasze doświadczenia, kiedy jesteśmy gotowi otworzyć się na to, co przemawia do nas na najgłębszym poziomie, nasza WEWNĘTRZNA WIEDZA staje się głośna i wyraźna. A wtedy nie chodzi już o to, czy wierzymy, wątpimy lub zastanawiamy się nad znaczeniem naszej życiowej drogi. Po prostu zaczynamy żyć życiem, które jest zawsze w zgodzie z naszą Wewnętrzną Prawdą. Bez oporów i bez lęku.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

POLECANA DLA CIEBIE:

 

Dwukrotnie nagrodzona książka, która pomaga ludziom zmienić życie i stworzyć dla siebie inną rzeczywistość

Kiedyś starożytny Mistrz przyszedł do niej z przeszłości, by zmienić jej przyszłość. A teraz ona dzieli się wiedzą, która może zmienić przyszłość innych ludzi.

Prawdziwa historia Johanny Kern zaskakuje bardziej niż fikcja. A gdyby to przydarzyło się Tobie?

Książka ta jest zarówno życiową historią, jak i mistyczną/naukową podróżą napisaną w fascynującym stylu powieści.

„Jako naukowiec, który poświęcił wiele lat na poważne badania zjawisk paranormalnych, w swej pracy spotkałem się, pośrednio lub bezpośrednio, ze wszystkimi możliwymi rodzajami zjawisk oraz niezwykłych ludzkich zdolności. Mogę Was zapewnić, że specjalne zdolności Johanny Kern są zupełnie wyjątkowe.” —  Prof. dr. hab. Jerry Solfvin, profesor Centrum Studiów Indyjskich, przy Uniwersytecie Massachusetts Dartmouth (USA); były starszy asystent badań w Psychical Research Foundation (Fundacji Badań Metapsychicznych ) przy Uniwersytecie badań naukowych w Duke, USA — 

W książce „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” autorka dzieli się z tobą potężną wiedzą starożytnych Mistrzów, których nauki zostały dostosowane do naszego współczesnego stylu życia i sposobu myślenia. Pokazuje przykłady z własnego życia  jak praktycznie zastosować te ponadczasowe mądrości w swoim własnym doświadczeniu.

 

ZOBACZ STYL – INTERIA (KLIKNIJ NA LINK):

RECENZJA KSIĄŻKI „MISTRZ I ZIELONOOKA NADZIEJA

OPINIE CZYTELNIKÓW – KLIKNIJ NA OBRAZEK:

Mistrz i Zielonooka Nadzieja - Johanna Kern

Mistrz i Zielonooka Nadzieja – Johanna Kern

 

Wydanie Papierowe:

Wydanie Elektroniczne:

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog