Wybierz Temat
Ścieżki życia i kariery
Blog

„O” jak Odwaga

– Oczywistość

– Odnajdowanie

– Osiąganie

Co nas powstrzymuje przed dokonywaniem zmian w naszym życiu i prowadzeniem takiego życia, jakiego naprawdę chcemy?

Na pewno nie jest to nasz brak odwagi.

Często jest to nasze podświadome zaprogramowanie. Myśli i przekonania, które tkwią w naszych głowach z tego powodu, powodują, że stajemy się więźniami i tkwimy w sytuacjach, które nie są już dla nas korzystne.

Często przyzwyczajamy się do takich sytuacji i stają się one naszą „strefą komfortu”. Oznacza to, że nauczyliśmy się, jak funkcjonować i przetrwać w takich sytuacjach i wolimy radzić sobie z czymś, co już znamy, niż spróbować czegoś nowego. Bo nowe napawa nas lękiem.

Wielu z nas żyje w ten sposób. Wielu z nas prowadzi życie, które nie spełnia naszej głębokiej potrzeby, by żyć w sposób zgodny z pragnieniami naszego Serca.* Zamiast tego mamy tendencję do zadowalania się czymś dużo mniejszym, idąc w ślady tych, którzy – przed nami – także zadowalali się czymś mniejszym, wierząc, że „tak po prostu ma być”.

*   W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteśmy. Naszej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części nas, gdzie nasza własna, piękna prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Czy możemy się w pełni zgodzić, w głębi Serca, z tym, że to normalne, by nie prowadzić takiego życia, jakiego się naprawdę chce?

Nasze życie to nasza własna, osobista podróż. Tylko my sami możemy decydować, jaką obrać drogę, czego chcemy doświadczyć w naszej podróży, gdzie chcemy dotrzeć i w czyim towarzystwie.

Traktowanie tego, czego chcemy w swoim życiu, jako oczywistości, może nam pomóc przezwyciężyć nasz Lęk Przed Zmianami.

Tak długo, jak mamy jasność co do tego, gdzie zdążamy, dotrzemy tam bez względu na wszystko.

 

Wszyscy, bez wyjątku, nawet gdy jesteśmy bardzo zestresowanie, jesteśmy w stanie zmobilizować się i stanąć na wysokości zadania. Leży to w naszej naturze. Jako rasa ludzka, udowodniliśmy to nie raz w różnorakich okolicznościach. Zawsze możemy odnaleźć w sobie tyle siły, by spojrzeć temu, co pozornie niemożliwe, prosto w twarz i powiedzieć: Nie przyjmuję do wiadomości odpowiedzi „nie”.

Jako ludzie, nie zostaliśmy pokonani. Przetrwaliśmy. I nadal mamy nieograniczone możliwości udowodnienia tego, jak bardzo jesteśmy potężni, mądrzy i godni zaufania. Możemy sobie zaufać, chociażby z tego jednego powodu: jesteśmy, tymi, którzy przetrwali i nie wycofujemy się łatwo, kiedy walczymy o to, co ważne dla nas lub nam drogie.

Jeżeli, z jakiegokolwiek powodu, zapomnieliśmy o tym, możemy po prostu wrócić myślami do jakiegoś naszego sukcesu z przeszłości i przypomnieć sobie, że skoro zrobiliśmy to już kiedyś, możemy zrobić to ponownie. Każdy z nas może sobie przypomnieć jakąś taką sytuację – czy to w naszym życiu prywatnym czy zawodowym, kiedy stanęliśmy w obliczu niemożliwego i sprawiliśmy, że stało się możliwe.

Przyjrzyjmy się temu pokrótce: jako gatunek ludzki jesteśmy biologicznie na słabszej pozycji niż wiele innych zwierząt (tak, gatunek ludzki także należy do gatunku zwierząt). Nie mamy futra, które pomogłoby nam przetrwać mrozy, nasze kły nie są w stanie dobrze nas obronić, nasze zmysły takie jak wzrok, słuch czy węch nawet w maleńkim stopniu nie są tak rozwinięte jak u innych zwierząt, nie potrafimy równie szybko jak one biegać, nasze potomstwo jest długo bezradne i wymaga naszej opieki przez wiele lat, itd. Jeśli popatrzymy wstecz na wszystkie zmiany klimatyczne i katastrofy na naszej planecie, musimy się zastanowić, jakim cudem w ogóle przetrwaliśmy!

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, może być to, że potrafimy się szybko organizować w grupy i wspierać się nawzajem w imię dobra wszystkich zaangażowanych.

Ale trzeba też pamiętać, że każdy zespół – mały czy duży – składa się z pojedynczych osób. A jako jednostki, my ludzie jesteśmy niesamowici.

Jesteśmy zdolni do najpiękniejszych rzeczy.

Jesteśmy zdolni do tego, by stać się bohaterami w mgnieniu oka.

Jesteśmy zdolni do bycia wspaniałym.

Z odwagą przychodzi osiąganie. Osiąganie pełni własnego potencjału i osiąganie takiego życia, jakiego chcemy.

Przeróżne ograniczenia i podświadome zaprogramowania były przekazywane z pokolenia na pokolenie, co spowodowało, że zamknęliśmy się w iluzji konieczności życia życiem, jakiego nie chcemy i niezdolności do osiągnięcia naszego pełnego potencjału.

Kiedy zdecydujemy się uznać naszą własną Moc, możemy zacząć od oczyszczenia umysłu, a następnie kontynuować ten proces, oczyszczając się z naszych podświadomych negatywnych wzorców.

Kiedy już przezwyciężymy nasze podświadome lęki, kiedy już wyczyścimy naszą podświadomość ze starego zaprogramowania wdrukowanego nam przez naszych opiekunów, nauczycieli, społeczeństwo, system wierzeń lub ducha czasów, w jakich żyjemy – stajemy się świadomi naszej prawdziwej natury przepełnionej odwagą i jesteśmy w stanie zidentyfikować i stworzyć w swoim życiu to, czego potrzebujemy do spełnienia.

Przydatna Afirmacja:

„Powitam ten moment jako szansę. Postanawiam mieć Serce otwarte, zamiast wypełnionego strachem przed życiem. Postanawiam mieć otwarty Umysł, zamiast napełniać go strachem przed porażką. Wstępuję w moją Lepszą Przyszłość z odwagą i ufnością. Cokolwiek się stanie, będzie to dla mnie najlepsze.”- fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern. 

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Ścieżki życia i kariery
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie