Zza Kulis
Wywiady / Telewizja
Shadowland The Legend w Wikipedii (Angielskiej)
Krótkometrażowe

1270245_386484018120745_1322963782_o

„SHADOWLAND: THE LEGEND” – czyli „Kraina Cieni: Legenda”

– to film fabularny Johanny – tym razem nie tylko jej produkcji, ale również według jej scenariusza i w jej reżyserii. Można go obecnie obejrzeć jedynie w Ameryce, gdyż nie wszedł jeszcze na rynek europejski. Fanowie fantastyki natomiast mogą przeczytać powieść napisaną na podstawie scenariusza – już na całym świecie. Obecnie powstaje także wersja w języku polskim powieści (przeczytaj rozdział pierwszy – TUTAJ) – i jeszcze w tym roku będzie dostępna w Polsce.

W filmie Johanny Kern nie zabrakło Polaków: jedną z ról głównych – Karolinę – gra była uczennica szkoły aktorskiej Johanny Kern, Agnieszka Podbielska. Można w nim także zobaczyć Viesłava Krystyana (Wiesława Dziubę), który znany jest zarówno widzom amerykańskim, jak i niektórym polskim.

Wielką gratką dla widzów polskich jest muzyka do filmu: ponad 80 minut urzekającej, wspaniałej kompozycji Romualda Lipko („Budka Suflera” oraz „Romuald Lipko Band”), stworzonej również przy pomocy dwóch muzyków z „Budki Suflera”, Piotra Kominka i Łukasza Pilcha.

Wiodąca piosenka z filmu kompozycji Romualda Lipko i ze słowami Johanny Kern, w aranżacji i wykonaniu Łukasza Pilcha, weszła na anteny ponad 30. stacji radiowych w Kanadzie. Jest to pierwszy tak wielki sukces polskich artystów w Ameryce, jako że do tej pory piosenki autorów polskich były grane jedynie na antenach polonijnych programów radiowych.

Film wypełniony jest nie tylko piękną muzyką, ale również wspaniałymi zdjęciami i efektami specjalnymi, których zrobienie zajęło ładnych kilka lat.

OPIS FILMU:

Franek (Nathan Pidgeon) oraz jego siostra Karolina (Agnieszka Podbielska) Przypadkowo zostają przeniesieni do tajemniczego miasta Attic Town w Krainie Cieni, gdzie rządzi Wielki Syndykat. Jego Armia Cieni porywa każdego kto znajdzie się na ulicach po zapadnięciu zmroku, a za dnia miasto terroryzowane jest przez Patrolujących Złodziei. Tu, ulice nie posiadają nazw, a każdy kto trafi do miasta, może nigdy nie odnaleźć drogi powrotnej. Gdy rodzeństwo szukając drogi do domu rozdziela się, zagubiony Franek spotyka jednego z Patrolujących Złodziei, Donlora (Andrew Guy) – i wbrew własnemu przeczuciu nabiera do niego zaufania. Tymczasem Karolina trafia na farmę poza miastem. Jeśli nie zdąży pomóc Frankowi przed zapadnięciem zmroku, chłopiec na zawsze już pozostanie jednym z okrutnych lordów, zagubiony w Krainie Cieni. W tym samym czasie podziemna opozycja zaczyna rewolucję…

Zobacz: PAKIET PRASOWY – INFORMACJA O FILMIE

Zobacz: PAKIET PRASOWY – ZDĘCIA Z FILMU

Piosenka z filmu – Teledysk Muzyczny:

Zwiastun (język angielski) HD:

 

Zza Kulis
Wywiady / Telewizja
Shadowland The Legend w Wikipedii (Angielskiej)
Krótkometrażowe