Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Blog
 

Artykuł Johanny Kern pt. Oddychanie Sercem został opublikowany w sierpniowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

 

 

 

Oddychanie Sercem

Johanna Kern 

Wszyscy jesteśmy w stanie żyć pięknem naszego Serca, kiedy odkryjemy nasz własny, unikalny cel i to, czego naprawdę chcemy i potrzebujemy oferować światu.

Lęki, obawy przed nieprzetrwaniem, lęk przed śmiercią, zranieniem, lęk przed samotnością i ciągły stres/napięcie nerwowe są zwykle powiązane ze słabym funkcjonowaniem tzw. „czakry serca”. (Jest to energetyczne pole, które jest opisywane przez niektórych jako zlokalizowane w okolicy serca.) Kiedy kierują nami takie lęki, możemy sabotować swoje związki, nigdy nie dojrzeć emocjonalnie, podświadomie przyciągać tzw. „nieodpowiednich ludzi”, możemy być podatni na wypadki lub często znajdować się w trudnych sytuacjach.

Lub, gdy nasza czakra serca jest nadaktywna, możemy dusić innych naszą miłością i przywiązaniem, możemy być współzależni i nadopiekuńczy wobec naszych dzieci – a nasza miłość mieć może egoistyczne motywy.

Kiedy miałam 9 lat, nieraz godzinami siedziałem na zewnątrz na trawniku, nie wiedząc, że tak naprawdę medytuję. Przychodziło to do mnie w najbardziej naturalny sposób. Lubiłam czuć w pełni obecną chwilę, pozwalając, by mój oddech „owijał się” wokół podmuchu wiatru i płynął z nim zgodnie, obejmując delikatnie otaczające mnie drzewa, rośliny i kamienie. Jako dziecko nigdy się nie nudziłam. Moja prosta rutyna sprawiała, że czułam się częścią świata, kochana przez to, co mnie otaczało i kochając to nawzajem.

Jako dzieci możemy intuicyjnie balansować swoją czakrę serca – na przykład tak, jak ja to robiłam, nie zdając sobie z tego sprawy. Jako dorośli często musimy ponownie zainicjować taką równowagę i nauczyć się jak słuchać naszego Serca. (W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce”, aby opisać rdzeń naszej esencji, naszą czystą wewnętrzną istotę.)

Koncepcja linearnego czasu często wchodzi nam w drogę w naszym dorosłym życiu, kiedy poszukujemy poczucia jedności z tym, co nas otacza, będąc jednocześnie uwikłanymi w życiowy pęd do czegoś. Gdybyśmy wyrzucili pojęcie czasu linearnego z naszych umysłów, moglibyśmy w końcu poczuć wieczność oraz wszechobecność czystej miłości – a to dlatego, że nie byłoby to kondycjonalne, związane z przeszłością i przyszłością. Moglibyśmy poczuć się obecni „tu i teraz”, w ponadczasowej chwili. A taka wieczna chwila jest naszą prawdziwą rzeczywistością, poza iluzją materii, ducha i czasu.

Kiedy nasza „czakra serca” wypadnie z balansu, możemy odczuwać różne symptomy. Wielu uzdrowicieli zaobserwowało, że nieprawidłowe działanie „czakry serca” może spowodować raka, problemy z sercem, problemy z krążeniem, mimowolne skurcze mięśni, zaburzenia pracy grasicy (symptomy takie jak: zadyszka, obrzęk twarzy, słabość mięśni, zaburzenia widzenia, podwójne widzenie, bóle szyi i/lub obrzęki szyi, rumienienie się, biegunki, astma itp.), problemy z kręgosłupem, częste przeziębienia, depresję, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia osobowości typu borderline itp.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na znalezienie harmonii w naszym Sercu jest oddychanie poprzez czakrę serca.

Ułóż się w wygodnej pozycji i zrób kilka głębokich oddechów. Zrób je powoli, nie ma pośpiechu. Kiedy jesteś gotowy/-a zamknij oczy i wyobraź sobie to, co następuje:

Siedzisz na plaży, z zamkniętymi oczami, zwrócony/-a w stronę pięknego szmaragdowego oceanu. Czujesz przyjemny łagodny powiew, obejmujący całe Twoje ciało: nogi, uda, brzuch, klatkę piersiową, ręce i szyję, twarz i całą głowę.

Zauważasz, że łagodna bryza przychodzi i odchodzi wraz z ruchem fal. To bardzo przyjemne uczucie być częścią takiego harmonijnego i kojącego procesu.

Następnie czujesz jak Twój własny oddech staje się częścią tego spokojnego rytmu: WDECH – bryza przychodzi i obejmuje Cię łagodnie. WYDECH – bryza powraca do oceanu.

Teraz wyobraź sobie, że ta kojąca, pełna miłości bryza przenosi całe Twoje ciało naprzemiennie w stan istnienia i nieistnienia. Pełna miłości bryza wpływa z łatwością poprzez Twoją „czakrę serca”: WDECH – bryza wpływa poprzez Twoją „czakrę serca”, przenosząc Twoje ciało w stan istnienia. WYDECH – bryza wypływa z Twojej „czakry serca” i Twoje ciało rozmywa się, stając się jednością z oceanem.

Oddychaj i napawaj się miłością, jaką odczuwasz wewnątrz. Pozostań z tym uczuciem tak długo, jak zechcesz. Ty wiesz najlepiej jaki rytm możesz sobie nadać. Ty również wiesz najlepiej jakiego rytmu potrzeba Twojemu Sercu.

Oddychanie przez „czakrę serca” pomaga nam stać się świadomym tego, że nawet żyjąc w iluzji świata materialnego, jesteśmy częścią Koła Tworzenia i że nie tylko możemy poczuć energię czystej miłości, ale możemy też tworzyć swoje własne doświadczenie.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: 

NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach książki Johanny Kern “Nauki Nadziei, (Master Teachings of HOPE), Tom 1: 7 Mocy tworzących świat i 7 Mocy w Tobie”.

W tej książce, kolejnej po “Mistrzu i Zielonookiej Nadziei”, która oczarowała już wielu czytelników i ekspertów w Ameryce Północnej i Europie, Johanna Kern dzieli się pierwszą częścią niesamowitych Nauk Nadziei (Master Teachings of HOPE) na poziomie zaawansowanym i pokazuje Ci przykłady praktycznego zastosowania tej wiedzy do Twoich własnych doświadczeń.

POPARCIE

Po przestudiowaniu książki legendarny amerykański psycholog i naukowiec o międzynarodowej renomie – Prof. dr. hab. Stanley Krippner – napisał swoje poparcie:

„NIEKTÓRE MOCE, O KTÓRYCH LUDZIE NIE WIEDZIELI, ŻE JE POSIADAJĄ:

Ta inspirująca książka okrąża to, czego zdaniem wielu czytelników brakuje w ich życiu. Zamiast tego koncentruje się na mocach, o których istnieniu wielu czytelników nie wie. Odkryją, że ich zdolność do zdobywania informacji nie ogranicza się do zmysłów, ale jest wrodzoną zdolnością, którą trzeba ćwiczyć, gdy zdadzą sobie sprawę, że myśli to działania, że są częścią globalnego „pola energetycznego”, a doświadczenie życiowe i mądrość są dostarczane przez umysł i serce, które muszą współpracować ze sobą, aby osiągnąć pełną świadomość i szczęście”.

– Prof. dr. hab. Stanley Krippner  autor wielu książek i artykułów; współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej, Parapsychologicznej oraz Towarzystwa Badań Snów; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; Członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego,  Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów, Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej oraz Naukowego Towarzystwa ds. Badań nad Religią, były dyrektor Laboratorium Snu w Maimonides Centrum Medycznym w Nowym Jorku oraz Centrum Badania Dziecka przy Uniwersytecie Kent w Stanach Zjednoczonych; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy oraz kilku nagród za całokształt osiągnięć życiowych. –

Ta książka pomoże Ci zrozumieć Twój własny nieskończony potencjał, wyjaśni Ci mechanizm działania 7 Mocy oraz to, jak możesz wykorzystać tę wiedzę dla własnych korzyści i rozwoju.

Znajdziesz w tej książce m.in. dwanaście nigdy wcześniej nie publikowanych Podróży Wewnętrznych, które pomogą Ci poszerzyć swoją wizję siebie, wyostrzyć swoją intuicję i wydobyć lub poprawić wizję „trzeciego oka” – co dalej prowadzi do przebudzenia pewnych uśpionych dotychczas obszarów mózgu. 

Przeczytaj darmowe fragmenty i zamów książkę: TUTAJ

Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.