Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Blog

Artykuł Johanny Kern pt. Odkrywanie swojej mocy w „Tu i teraz” został opublikowany w lipcowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

 

 

 

Odkrywanie swojej mocy w „Tu i teraz”

Johanna Kern

Wewnętrzna podróż w obecną chwilę

Jesteśmy. Myślimy, odczuwamy, widzimy, słyszymy, czujemy zapach, smak i dotyk, oddychamy, a także… Co jeszcze robimy?

Wiemy.

Wiemy albo w związku z powyższym albo dlatego, że odziedziczyliśmy część tej wiedzy z naszymi genami. Nasi przodkowie nauczyli się rzeczy, których my nie musimy się uczyć. Wiemy już te rzeczy dzięki temu, co nazywamy ewolucją.

Kiedyś ewolucję człowieka uważano za sposób na zaludnienie planety i zapewnienie naszego przetrwania jako rasy ludzkiej.

Teraz ewolucję coraz częściej pojmuje się jako poszerzanie świadomości. Sposób na doświadczanie siebie na innych, bardziej zaawansowanych poziomach niż tylko za pomocą naszych pięciu zmysłów.

Bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, nadal się rozwijamy – w celu nieustannej ekspansji tego, czym tak naprawdę jesteśmy: świadomości.

Jako świadomość, którą jesteśmy, możemy poznać siebie tylko poprzez doświadczanie. A doświadczanie różni się od zdobywania wiedzy za pomocą umysłu.

Doświadczanie może się zdarzyć tylko w obecnje chwili, w tzw. „tu i teraz”.

Pozostawanie w „tu i teraz” nie zawsze jest łatwe. Kiedy zajmujemy się wypełnianiem codziennych obowiązków lub realizacją naszych zawodowych lub życiowych celów, myślimy o przyszłości. Kiedy mamy do czynienia z naszym emocjonalnym bólem lub podświadomymi lękami – żyjemy w takich momentach przeszłością.

Aby uciszyć nasze wewnętrzne lęki i jasno zobaczyć to, co jest przed nami, musimy stać się świadomi obecnej chwili, pozbyć się hałaśliwego natłoku myśli zaprzątających nam umysł i doświadczyć prawdziwego siebie oraz własnej wewnętrznej mocy.

Jednym z najlepszych sposobów na stanie się świadomym obecnej chwili i doświadczanie siebie w „tu i teraz” jest praktykowanie codziennej medytacji. I nie musi to zabierać nam wiele czasu ani wymagać od nas większego wysiłku.

Oto krótka Wewnętrzna Podróż w Obecną Chwilę, którą można praktykować w dowolnym momencie:

Znajdź wygodną pozycję, w której nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzać. Zrób teraz kilka głębokich oddechów. Zamknij oczy i wyobraź sobie taką sytuację:

  • Siedzisz na wzgórzu. To wzgórze istnieje wyłącznie w Twoim umyśle, a jednak wydaje się bardzo prawdziwe. Z tego wzgórza widzisz przed sobą piękną planetę Ziemię. Odczuwasz w swoim Sercu tęsknotę, wiedząc, że patrzysz na swój dom.

  • Kładziesz swoje dłonie na klatce piersiowej, wyczuwając rytm swojego Serca. A następnie decydujesz się wysłać wiadomość tym, którym kochasz, na swoją planetę. Postanawiasz, że Twoje Serce będzie Punktem Wyjścia dla Twojej wiadomości.

  • Z całą swoją miłością przesyłasz w stronę planety następujące słowa:

„Zależy mi na Tobie.”

  • Widzisz, jak te słowa płyną w kierunku planety a następnie zataczają wokół niej koło i wracają do Ciebie, lądując w Twoim Sercu. W tym momencie czujesz, że Miłość, którą wysłałeś/-aś zwielokrotniła się w drodze powrotnej do Ciebie: jest to takie uczucie, jakby całego/całą Ciebie otuliła ciepła potężna fala.

  • Teraz decydujesz się przesłać więcej wiadomości, dokładnie w ten sam sposób, i przekonać się, jak na Ciebie wpłyną. Wysyłasz, jedna za drugą, następujące wiadomości, zawsze czekając aż każda z nich wróci, zanim wyślesz kolejną:

„Jestem szczęśliwy/-a, że tu jestem.”

„Cieszę się tą chwilą.”

„Kocham Cię.”

Pozostań z tym uczuciem miłości tak długo, jak chcesz, po otwarciu oczu.

Podczas tej krótkiej medytacji możesz poczuć to, co nazywamy czystym szczęściem, które istnieje bez żadnego powodu i nie jest spowodowane żadnymi zewnętrznymi okolicznościami, które mogłyby przyczynić się do tego uczucia. Możesz również doświadczyć uczucia, że jesteś wewnętrznie połączony/-a ze wszystkim innym, będąc jednocześnie częścią Jednej Całości.

Teraz już wiesz, jak to działa:

  1. Wszystko, co wysyłasz, wysyłasz do siebie. Nie ma niczego „na zewnątrz”, oddzielnego od nas, gdy obejmujemy wszystko w naszym sercu.

Świadomość, którą jesteśmy, nie ma żadnych ograniczeń – oprócz tych, które sami na siebie nakładmy.

  1. Doświadczamy siebie w „tu i teraz”, poprzez obserwację naszych intencji w chwili obecnej.

Wszystko, czego potrzebujemy, aby odkryć i posługiwać się swoją prawdziwa mocą – to doświadczanie jej w chwili obecnej, która przypomina nam, że już ją posiadamy i że możemy używać jej z Miłością.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: 

NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach książki Johanny Kern “Nauki Nadziei, (Master Teachings of HOPE), Tom 1: 7 Mocy tworzących świat i 7 Mocy w Tobie”.

W tej książce, kolejnej po “Mistrzu i Zielonookiej Nadziei”, która oczarowała już wielu czytelników i ekspertów w Ameryce Północnej i Europie, Johanna Kern dzieli się pierwszą częścią niesamowitych Nauk Nadziei (Master Teachings of HOPE) na poziomie zaawansowanym i pokazuje Ci przykłady praktycznego zastosowania tej wiedzy do Twoich własnych doświadczeń.

POPARCIE

Po przestudiowaniu książki legendarny amerykański psycholog i naukowiec o międzynarodowej renomie – Prof. dr. hab. Stanley Krippner – napisał swoje poparcie:

„NIEKTÓRE MOCE, O KTÓRYCH LUDZIE NIE WIEDZIELI, ŻE JE POSIADAJĄ:

Ta inspirująca książka okrąża to, czego zdaniem wielu czytelników brakuje w ich życiu. Zamiast tego koncentruje się na mocach, o których istnieniu wielu czytelników nie wie. Odkryją, że ich zdolność do zdobywania informacji nie ogranicza się do zmysłów, ale jest wrodzoną zdolnością, którą trzeba ćwiczyć, gdy zdadzą sobie sprawę, że myśli to działania, że są częścią globalnego „pola energetycznego”, a doświadczenie życiowe i mądrość są dostarczane przez umysł i serce, które muszą współpracować ze sobą, aby osiągnąć pełną świadomość i szczęście”.

– Prof. dr. hab. Stanley Krippner  autor wielu książek i artykułów; współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej, Parapsychologicznej oraz Towarzystwa Badań Snów; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; Członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego,  Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów, Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej oraz Naukowego Towarzystwa ds. Badań nad Religią, były dyrektor Laboratorium Snu w Maimonides Centrum Medycznym w Nowym Jorku oraz Centrum Badania Dziecka przy Uniwersytecie Kent w Stanach Zjednoczonych; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy oraz kilku nagród za całokształt osiągnięć życiowych. –

Ta książka pomoże Ci zrozumieć Twój własny nieskończony potencjał, wyjaśni Ci mechanizm działania 7 Mocy oraz to, jak możesz wykorzystać tę wiedzę dla własnych korzyści i rozwoju.

Znajdziesz w tej książce m.in. dwanaście nigdy wcześniej nie publikowanych Podróży Wewnętrznych, które pomogą Ci poszerzyć swoją wizję siebie, wyostrzyć swoją intuicję i wydobyć lub poprawić wizję „trzeciego oka” – co dalej prowadzi do przebudzenia pewnych uśpionych dotychczas obszarów mózgu. 

Przeczytaj darmowe fragmenty i zamów książkę: TUTAJ

Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Blog