Wewnętrzna Podróż: Odkrywanie Twojego „Trzeciego Oka” – artykuł Johanny Kern w amerykańskim OMTimes Magazine

Strona główna/Jak Rozwijać Się Duchowo Każdego Dnia, Johanny Kern Blog/Wewnętrzna Podróż: Odkrywanie Twojego „Trzeciego Oka” – artykuł Johanny Kern w amerykańskim OMTimes Magazine
  • Odkrywanie Twojego Trzeciego Oka - Johanna Kern

Wewnętrzna Podróż: Odkrywanie Twojego „Trzeciego Oka” – artykuł Johanny Kern w amerykańskim OMTimes Magazine

Artykuł Johanny Kern pt. Wewnętrzna Podróż: Odkrywanie Twojego „Trzeciego Oka”–  został wyróżniony w grudniu (2020) w amerykańskim magazynie „OMTimes”.

Magazyn „OMTimes” jest jednym z wiodących w Ameryce, dostarczając pozytywnych treści na temat zdrowia, rozwoju personalnego i duchowego, posiadając miliony czytelników w każdym kraju anglojęzycznym, oraz dodatkowo w jęz. hiszpańskim i portugalskim.

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu:

Wewnętrzna Podróż:  Odkrywanie Twojego „Trzeciego Oka”

Johanna Kern

Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, nadal się rozwijamy – w celu ciągłej ekspansji tego, czym naprawdę jesteśmy: Świadomości. Cokolwiek doświadczamy, przyczynia się to do naszego rozwoju.

Jesteśmy. Myślimy. Jesteśmy świadomi naszego istnienia, naszych zmysłów, jesteśmy świadomi czegoś wewnątrz i czegoś na zewnątrz. Pojmujemy, rozumiemy, wiemy.

Co i jak wiemy?

Odkrywanie Twojego Trzeciego Oka - artykuł Johanny KernWiemy albo w związku z powyższym albo dlatego, że odziedziczyliśmy część tej wiedzy z naszymi genami. Nasi przodkowie nauczyli się rzeczy, których my nie musimy się uczyć. Wiemy już te rzeczy dzięki temu, co nazywamy Ewolucją.

Wraz z naszą Ewolucją, poszerza się nasza wiedza. A także – im dalej się rozwijamy – znajdujemy coraz więcej sposobów na doświadczanie siebie. Kiedy nie jesteśmy świadomi, że nasz rozwój odbywa się poprzez doświadczanie, często przytłaczają nas niespodziewane zmiany w naszym życiu, konieczność stawania w obliczu wyzwań, których nie rozumiemy oraz przyciąganie różnych przeszkód i problemów. Często odczuwamy brak szczęścia, który objawia się stresem, pogorszeniem stanu zdrowia, uzależnieniem, samotnością (bez względu na to, czy jesteśmy w związku czy nie), lękiem, brakiem głębszego celu, niezadowoleniem z naszego życia, niezadowoleniem z samych siebie lub innych.

Czy kiedykolwiek wydawało Ci się, że Twoje życie zmierza donikąd? Czy kiedykolwiek czułeś/-aś zmęczenie lub rozczarowanie dostępnymi dla Ciebie opcjami, nie wiedząc jak uwolnić się od tego uczucia i tych okoliczności?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, nie jesteś sam/-a.

Wielu ludzi nigdy nie czuło, że tak naprawdę żyją. Wielu ludziom życie wydaje się albo trudne, albo nudne, rozczarowujące i toczące się jakby na „autopilocie”.

Dzieje się tak dlatego, że nasze umysły mają tendencję do działania w pewien określony sposób: myślimy w taki sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Właściwie nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o przypominanie sobie czy analizowanie rzeczy, kiedy to potrzebna jest logika tego typu. Jednak kiedy chcemy poszerzyć naszą świadomość i żyć życiem, jakiego chcemy, zamiast żyć życiem, jakiego nie chcemy – musimy wyszkolić swój umysł, by był w stanie kierować się logiką wykraczającą poza percepcję zmysłów i uwolnić naszą podświadomość od starego negatywnego zaprogramowania.

Tak, da się to zrobić. Skoro inni mogli, to i my możemy. Jako świadomość, którą jesteśmy, kontynuujemy naszą ewolucję.

Jako Ewoluująca Świadomość nie mamy żadnych ograniczeń oprócz tych, które sami na siebie nakładamy. I gdzieś w głębi serca, wszyscy to wiemy.

Doświadczanie i wiedza poza zmysłami

Odkrywanie Twojego Trzeciego Oka - artykuł Johanny KernAby pomóc Ci poszerzyć możliwości Twojego umysłu, chciałabym, żebyś spróbował/-a wybrać się w Wewnętrzną Podróż opisaną poniżej. Została ona zaprojektowana tak, by wywrzeć inny skutek niż dostępne nagrania audio (np. medytacja prowadzona), które zwykle stosuje się do takich celów.

Będę Cię prosić o naprzemienne czytanie (postrzeganie zmysłowe) i wewnętrzne doświadczanie (postrzeganie duchowe). Jest to znakomity sposób, by naprowadzić umysł na rozpoczęcie korzystania z jego zwykle „uśpionych” części, by wyostrzyć Twoją intuicję i włączyć Twoją wizję tzw. „trzeciego oka”.

Ta Wewnętrzna Podróż ma pomóc Ci dostosować się do nowego sposobu postrzegania i zbadać możliwość doświadczania swojego istnienia na innym poziomie.

Wewnętrzna Podróż:

Odkrywanie Twojego „Trzeciego Oka”

Znajdź teraz wygodną pozycję, w której będziesz dalej czytać w całkowitym odprężeniu, bez żadnych napięć w jakiejkolwiek części ciała.

Zrób kilka głębokich oddechów zanim przeczytasz dalszą część.Doskonale.Czytaj poniższy tekst tej części Wewnętrznej Podróży tak długo lub tyle razy, ile będziesz chcieć lub potrzebować.

Pamiętaj, że nie ma pośpiechu. Dojdziesz tam, gdzie masz dojść, w najodpowiedniejszym dla siebie czasie.

Doświadczanie nie polega na przyśpieszaniu rzeczy. Doświadczanie polega na doświadczaniu.

Oddychaj powoli i głęboko.

Oto co masz zrobić dalej.

KROK 1:

Za chwilę poproszę Cię o zamknięcie oczu, a następnie o otworze-nie ich z powrotem, by czytać dalej, kiedy już wyobrazisz sobie ta-ką sytuację:

Jesteś na dnie swojego „trzeciego oka”. Dla tych, którzy nie są pewni, czym jest „trzecie oko”: skup się na punkcie znajdującym się nieco powyżej środka linii łączącej Twoje brwi. Znajduje się tam ośrodek energii (więcej o ośrodkach energii w dalszej części książki) – nazywamy go „trzecim okiem”. Wyobraź sobie, że w jakiś niewyjaśniony sposób – bezpiecznie i przyjemnie – znajdujesz się na dnie swojego „trzeciego oka”. Nie zastanawiaj się, czy to możliwe czy nie. Nie o to chodzi. Po prostu zaufaj swojemu własnemu procesowi i wyobraź sobie to, co opisałam powyżej.

UWAGA: Jeżeli jesteś akurat osobą, której wyobrażanie sobie obrazów nie przychodzi z łatwością, wystarczy, że będziesz próbować poczuć to, co się dzieje, zamiast próbować to sobie wyobrazić.

Zamknij oczy i otwórz je ponownie, kiedy ukończysz zadanie. Zamknij oczy TERAZ.

***

Odkrywanie Twojego Trzeciego Oka - artykuł Johanny KernDobrze. Otworzyłeś/-aś teraz oczy.Oddychaj powoli i głęboko.

Oto, co masz zrobić dalej:

KROK 2:

Za chwilę zamkniesz oczy, by wyobrazić sobie sytuację opisaną po-niżej, po czym otworzysz oczy, by kontynuować czytanie:

A: Wyobrazisz sobie, że nadal jesteś na dnie swojego „trzeciego oka” i otaczają Cię kolorowe chmury energii, które nieustannie się poruszają i wirują.

B: Z zamkniętymi oczami, skieruj gałki oczne w lewo, tak daleko, jak będziesz w stanie (zrób to naprawdę, nie tylko w wyobraźni).

C: Wyobrazisz sobie, że widzisz tam tunel, po lewej stronie. Pójdziesz naprzód bez wahania i wejdziesz do tunelu. Jego ściany są zrobione z ciemnoniebieskiej energii, wyglądającej jak wirujące ciemnoniebieskie chmury.

D: Idź dalej, aż dojdziesz do końca tunelu, a wtedy otwórz oczy, by kontynuować czytanie.

Jeśli potrzebujesz ponownie przeczytać powyższe, by lepiej zapamiętać, co zrobić w tym kroku – przeczytaj to tyle razy, ile chcesz. Nie ma pośpiechu.  Nikt nie ocenia Cię za to, jak dobrze czy jak szybko przejdziesz te kroki.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Świetnie Ci poszło. Otworzyłeś/-aś oczy. Jeśli do tego momentu Ci się udało, możesz kontynuować tę Wewnętrzną Podróż. Jeśli nie – spróbuj ponownie później. Możesz przeczytać kroki 3 i 4, ale nie idź dalej.  To ważne, by ćwiczyć doświadczanie i próbowanie nowych sposobów postrzegania, zamiast zdobywania wiedzy wyłącznie za pomocą umysłu.

Daj sobie na to czas. Daj sobie tyle czasu, ile tylko chcesz.

Robisz postępy w swoim własnym tempie. Właśnie to tempo jest dla Ciebie odpowiednie.

Oddychaj powoli i głęboko. Pamiętaj, by nadal znajdować się w wygodnej pozycji.

KROK 3:

Jeśli jesteś na to gotowy/-a, ponownie zamkniesz oczy i wyobrazisz sobie następującą sytuację:

A: Opuszczasz ciemnoniebieski tunel. Jest to bardzo przyjemne uczucie – tak, jakby zostać otulonym miłością.

B: Następnie wyobrazisz sobie siebie na zewnątrz tunelu.C: Wyobrazisz sobie, że znajdujesz się teraz na „skraju” Wszechświata i że wokół Ciebie znajdują się wszędzie kolorowe, bezkształtne chmury energii.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Bardzo dobrze. Otworzyłeś/-aś oczy. Kontynuujmy.Oddychaj. Powoli i głęboko.Pozostań w wygodnej pozycji. Wszystko jest dobrze.

KROK 4:

A: Zamkniesz teraz oczy i wyobrazisz sobie, że rozwinęła się u Ciebie specjalna wizja, która pozwala Ci nie tylko widzieć poprzez te kolorowe chmury, ale także pozwala Ci widzieć wiele miejsc na raz.

B: Z zamkniętymi oczami, skieruj swoje gałki oczne w lewo, a palcem wskazującym lewej ręki dotknij miejsca nieco powyżej punktu na środku linii łączącej brwi – miejsca, w którym na Twoim czole znajduje się Twoje „trzecie oko” (zrób to naprawdę, nie tylko w wyobraźni).

C: Wyobrazisz sobie, że ten gest wywołał małą iskrę, która zabłysła w Twoim sercu. A następnie opuścisz rękę.

D: Wyobraź sobie, że ta mała iskra sprawia, że rzeczy wokół Ciebie stają się jaśniejsze; umożliwia Ci też widzenie tego, czego wcześniej nie mogłeś/-aś zobaczyć.Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***
Dobrze. Otworzyłeś/-aś oczy. Ukończyłeś/-aś wszystkie kroki.

Teraz możesz spojrzeć na swoją sytuację z innej perspektywy. Teraz możesz WIEDZIEĆ, co robić, a nie co robić.

Życzę Ci szczęścia.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: PDF ze stron magazynu 

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książek Johanny Kern:

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy) i „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany) – autorstwa Johanny Kern.

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Nauki Nadziei nie mają na celu zmieniać tego, kim jesteś, ani zmieniać Twojego systemu wierzeń – BEZ WZGLĘDU NA TO, czy reprezentujesz poglądy naukowe, ateistyczne czy religijne.

Nauki Nadziei mają na celu poszerzenie Twojej świadomości i zapewnieni Ci pomocy w Twoim rozwoju aż do osiągnięcia przez Ciebie pełni Twojego potencjału.

Go to Top