Artykuł Johanny Kern pt. Odnalezienie autentycznego siebie został opublikowany w lutowym wydaniu (2020) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

 

Odnalezienie autentycznego siebie

Johanna Kern

Jako małe dzieci, zanim nauczymy się od innych, że szczęście zależy od wszystkiego innego niż nasza wrodzona radość życia –z natury jesteśmy szczęśliwi. Małe dzieci, chyba że są głodne, chore lub zranione w jakikolwiek sposób, zwykle budzą się z uśmiechem i witają każdy dzień z naturalną ciekawością i pasją.

Następnie, stopniowo, ich środowisko zaczyna wpływać na ich punkt widzenia, wdrukowując im zestaw warunków, zasad, oczekiwań i wymagań. Dziecko szybko dowiaduje się, że jeśli nie zastosuje się do tych reguł, uznanie dla dziecka, a czasem nawet miłość, zostaną cofnięte.

Wraz z zestawem zasad dotyczących tego, jak się zachować – co jest dobre, a co złe, co jest pożądane, a co nikczemne – pojawia się zestaw etykiet: „Jesteś dobry, jesteś zły. Jesteś czarny, jesteś biały. Jesteś chłopcem, jesteś dziewczyną. Jesteś okropny, niski, mały, za młody, za stary, za chudy, za gruby, za głupi, za głupi. ” Innymi słowy: „Masz robić, co ci mówię, być takim, jak ci mówię. Nie jesteś wystarczająco dobry/-a, a ja jestem lepszy od ciebie. ”

Zaczynamy wierzyć, że nie wolno nam być tym, kim naprawdę jesteśmy, ponieważ nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Że nie jesteśmy godni posiadania życia, które jest szczęśliwe, zdrowe, spełnione i przynajmniej w jakiś sposób wygodne, jeśli nie dostatnie.

Wszyscy chcemy żyć szczęśliwym i autentycznym życiem, a tylko szczegóły różnią się w zależności od osoby: naszych preferencji, talentów, pasji lub zainteresowań.

Chociaż często mamy wiele okazji do zbudowania takiego życia, jakiego pragniemy – albo nie wykorzystujemy ich, albo nawet ich nie dostrzegamy, ponieważ nie wierzymy, nie ufamy już sobie.

Zostaliśmy “wytrenowani”, aby życzyć sobie tych samych rzeczy, jaki inni “wytrenowani” ludzie wokół: lepszej pracy, lepszego samochodu, ładnego domu, jakiegoś w miarę funkcjonującego związku, więcej pieniędzy, więcej tego lub więcej tamtego.

A czy wiesz, co tak naprawdę oznacza pragnienie tych wszystkich rzeczy? Oznacza to, że zmiana jest tym, czego naprawdę pragniemy. Nie jest to tak, że naprawdę chcemy nowej pracy, samochodu czy domu – gdyż ostatecznie, kiedy dostaniemy to, czego chcemy, nadal będziemy chcieć czegoś innego.

Za każdym życzeniem czegoś więcej kryje się podświadoma potrzeba zmiany, która doprowadzi nas do życia w zgodzie z naszym autentycznym, prawdziwym sobą.

Od czego zacząć:

Uwolnij swój umysł od przeszłych uwarunkowań i zaufaj swojemu sercu (swojej wewnętrznej prawdzie). Twoje serce wie, co jest dla Ciebie najlepsze. Nie bój się życia, to tylko życie – naturalny proces, który może być harmonijny i radosny, jeśli na to pozwolisz. Prostym rozwiązaniem na znalezienie szczęścia w życiu jest zastąpienie pragnień umysłu pragnieniami kierowanymi przez serce.

Zobowiąż się, że będziesz traktować swoją własną prawdę z szacunkiem i niech Twoje słowo będzie najważniejszym zasobem, jaki masz. Za każdym razem, gdy robisz to, co mówisz, utrwalasz siebie jako kogoś niezawodnego. Wtedy możesz dla siebie stworzyć cokolwiek chcesz w świecie.

Nie bój się swojego serca. Wizja Twojego serca jest większa niż Twoje obawy. Jest większa niż wizja uwarunkowanego umysłu i większa niż podświadoma, zaprogramowana przez innych wizja Ciebie.

Gdy zaufasz swojemu sercu, odkryjesz swoje zdolności, swój życiowy cel i to, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz przynieść światu.

Zwracaj baczną uwagę na możliwości na swojej drodze. Nie musisz analizować wszystkiego na kawałki. Kiedy już dostroisz się do swojej wewnętrznej prawdy, możesz zaufać swojemu sercu. Postępuj zgodnie z nim, a nie będziesz popełniać żadnych błędów.

Wszystko ułoży się wtedy zgodnie z tym, kim jesteś i czego potrzebujesz, aby żyć życiem, jakiego pragniesz – łącznie z tym, jakich ludzi napotkasz, oraz wiadomości, które będą Ci pomocne. Być może zrezygnujesz albo i stracisz pracę, która nie wspiera tego, kim jesteś, ale za to wtedy dostaniesz taką, która będzie bardziej odpowiednia dla twoich potrzeb. Może przeprowadzisz się w nowe miejsce lub będziesz kontynuować dalej jakieś, kursy, naukę.

Rzeczy w twoim życiu ulegną zmianie – aby pomóc Ci stać się tym, kim powinieneś/powinnaś być.

A wtedy wszystko, czego potrzebujesz, to być w harmonii ze sobą, oraz cieszyć się swobodnym przepływem życia.

Pomocna Afirmacja:

„W każdej chwili, w każdym działaniu, pozostaję wierny/a sobie. Działam i myślę w zgodzie z Moją Własną Prawdą, nie oczekując wielkich rezultatów, ani nie obawiając się konsekwencji. Rozwijam się i rosnę we Własną Moc, ciesząc się swym życiem jako odbiciem tego, kim się staję.” 

ORAZ

Słuchaj/ogląda codziennie 1-minutowe podkasty inspirujące Cię do życia autentycznym życiem (kliknij na obrazek):

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książek Johanny Kern:

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie