16 Paź

KIM JESTEŚMY

To, kim jesteśmy, jest często błędnie pojmowane jako to, co nazywamy naszą tożsamością, czyli poczucie konkretnej, określonej istoty.

Przyjrzyjmy się temu, jak zwykle określa się to, kim jesteśmy:

1.Poprzez postrzeganie siebie za pomocą naszych zmysłów/mózgu.

2.Poprzez postrzeganie siebie poprzez doświadczanie.

Jesteśmy w stanie postrzegać się z powodu naszej świadomości. A nasza świadomość może być określona na dwa sposoby:

  1. Świadomość własnej egzystencji, jak opisuje się ją w medycynie i psychologii: tak długo, jak jesteśmy w stanie działać za pośrednictwem naszych zmysłów, medycyna uważa nas „świadomych”.
  2. Świadomość, jaka operuje poza zmysłami, poza zdolnością ciała/mózgu, poza czasem i przestrzenią. Na przykład: gdy działamy na poziomie fal mózgowych Gamma – tak, jak w głębokiej medytacji, transie lub pod narkozą wtedy, gdy wydajemy się być nieprzytomni, nadal możemy postrzegać siebie i „rzeczywistość” ze względu na „poszerzoną świadomość”. Medycyna i naukowcy uważają, że jest to wielką zagadką, jak to się odbywa, ponieważ fale mózgowe Gamma są generowane powyżej częstotliwości neuronalnej (czyli mózg takich częstotliwości nie jest w stanie wypracować).

Aby zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy, a nie pomylić tego z poczuciem naszej tożsamości – musimy przyjrzeć się głębiej naszej świadomości pozazmysłowej. Świadomość taka nie zatrzymuje się, gdy nasz mózg zapada w śpiączkę, lub gdy jesteśmy “nieprzytomni” z takiego czy innego powodu i nie operujemy za pomocą naszych zmysłów.

Czym jest świadomość?

Mówiąc prosto: jest to drganie, jak gdyby pulsujący sygnał, który wibruje z pewną częstotliwością.

A z kolei ta częstotliwość zależy od tego jak bardzo rozwinęła się ta świadomość w swojej ekspansji. A to dlatego, że rozwój świadomości jest równy jej ekspansji. Im bardziej poszerzona jest świadomość, tym wyższa/szybsza jest częstotliwość jej drgań, czyli wibracji.

Przyrodzoną naturą świadomości jest to, aby rosnąć, rozwijać się. Jeśli z jakiegokolwiek powodu świadomość nie poszerza się, nie podnosząc częstotliwości wibracji – następuje jej spowolnienie/zmniejszenie – aż w efekcie końcowym ustaje, przestając istnieć jako świadomość.

Głównym powodem tego, że można przestać istnieć jako świadomość jest brak rozwoju i obniżenie częstotliwości swojej wibracji.

Co ciekawe: to, co podnosi wibracje naszej świadomości – zgodnie z tym co odkryli badający to naukowcy – to na przykład altruizm, współczucie i miłość bezwarunkowa, czyli tzw. “wyższe wartości”.

Przecież byłoby wspaniale kontynuować egzystencję naszej świadomości: narzędzia w tym pomocne oferowano nam już tysiące lat temu.

Starożytne kultury dobrze znały te narzędzia i stworzyły cały system symboli, aby wpływać na swoją podświadomość, inspirować i tworzyć własną rzeczywistość.

 Pamiętajmy, że mamy wybór aby “być albo nie być”, podobnie jak mamy także wybór, aby być szczęśliwym i mieć życie, jakiego chcemy, w przeciwieństwie do tego, jakiego nie chcemy.

Dbajmy o nasz rozwój i dbajmy o to, żeby w naszych sercach nie zabrakło miłości do świata – a w naszej codziennej bieganinie – radości życia. 

 Cieszmy się życiem, kochajmy świat i nie przestawajmy się rozwijać.

Możemy być ludźmi najpiękniej.


 

„Jako świadomość, którą jesteś, podlegasz ciągłej ewolucji i szukasz kolejnych możliwości poszerzenia swojej wizji siebie. Objawia się to w Twoim życiu poprzez Twoje dążenie do osiągnięcia szczęścia, znalezienia własnej drogi życiowej, polepszenia sytuacji, doskonalenie siebie, potrzebę dobrego/szczęśliwego związku, sięganie po coś, pragnienie spełnienia swoich marzeń itp., itd.

Nasze fizyczne życie to nasza własna podróż. Należy do nas i z nas się wywodzi.

Nie ma żadnych granic w tym, kim jesteś – tak samo jak żadnych granic nie ma Twoja wspaniałość.” – fragment z książki „Nauki Nadziei” – tom 1, Johanny Kern


PRZYDATNA AFIRMACJA:

Moja radość otwiera mnie na miłość. Wiem, jak kochać i być kochanym/ą. Zawsze wypełnia mnie dużo miłości od środka. Miłość łatwo przeze mnie przepływa. Wiem jak dawać miłość i wiem, jak otrzymywać miłość. Moja miłość do świata i siebie stwarza dobroć i szczęście w moim życiu. Moje życie pełne jest miłości. – fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern 

 

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂


"Mistrz i Zielonooka Nadzieja" - panorama książkiOTRZYMASZ DARMOWY PREZENT!

KIEDY ZAPISZESZ SIĘ NA NEWSLETTER JOHANNY KERN:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:  http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE:

365-pl-on-white-perspectiveNN_BookCover FRONT

Okladka-Front_1200_new2SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

 

 

zobacz inne wpisy