Prawo Przyczyny i Skutku w Polu Energii

Prawo Przyczyny i Skutku: Nasze myśli SĄ działaniami. Nasze komórki reagują na częstotliwości. Nasze mózgi wytwarzają częstotliwości w wielkim polu Energii, którego wszyscy jesteśmy częścią. 

A co jeśli moglibyśmy nie tylko zmienić naszą rzeczywistość, ale także naszą własną istotę? 

Oto kolejna część mojej serii poświęconej wszystkim poszukiwaczom prawdy:

Prawo przyczyny i skutku

Prawo przyczyny i skutku

Prawo Uniwersalne jest jedną z 7 Mocy/Energii tworzących świat materialny. Wpływa ono na wszystko w świecie fizycznym/materialnym – w tym na każdą naszą myśl, czyn, nasze ciało, zdrowie fizyczne/emocjonalne, to co przeżywamy i dokąd zmierzamy:

Prawo Uniwersalne posiada 8 Praw Składowych.

Pierwsze z nich to:

Prawo Przyczyny i Skutku

Krótkie objaśnienie tego, w jaki sposób to prawo wpływa na jakość naszego życia.

UWAGA: Każde z tych praw jest falą Energii o unikalnych częstotliwościach, które można zmierzyć w Hz.  Częstotliwości te mogą być odtworzone za pomocą technologii (określone równania matematyczne podawane są na bardziej zaawansowanych poziomach Nauk Nadziei) – ale także mogą być wytwarzane przez ludzki mózg.

Mamy tendencję, by wierzyć, że działanie oznacza wyłącznie czyn fizyczny. Jednak według Nauk Nadziei – każda pojedyncza myśl przynosi określony skutek i jest traktowana jak działanie. Bez wyjątków.

Nasze myśli SĄ działaniami.

Nasz brak zrozumienia, że jesteśmy w stanie zmieniać rzeczy na takie, jakimi je chcemy, JEST działaniem.

Nauka (matematyka, fizyka, chemia, biologia) uczy nas, że każde działanie przynosi jakiś skutek. Tej samej zasady – tzn. „Przyczyny i Skutku” – naucza każda filozofia i każdy system wierzeń.

Nie ma takiej myśli, tak jak i nie ma takiego czynu, które by przeminęły, nie tworząc konkretnego rezultatu w polu Energii, jaki wszyscy dzielimy (zob. JAK TWORZYMY I WSPÓŁTWORZYMY NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ )

To, co myślimy i w co wierzymy, sposób rozumowania, do jakiego przywykliśmy – wszystko to ma pewne konsekwencje i skutkuje tym, jaką rzeczywistość tworzymy dla siebie i innych.

Kiedy ślepo podążamy za tym, co inni wdrukowali nam do naszych umysłów i podświadomości, nie tylko żyjemy „na automatycznym pilocie”, ale także oddajemy naszą własną moc, która mogłaby nam posłużyć do prowadzenia takiego życia, jakiego chcemy i pragniemy: w szczęściu i komforcie, a także z godnością.

Od wieków różne instytucje i różni ludzie uzurpowali sobie prawo do tego, by rządzić naszym życiem i losem, mówiąc nam, jak mamy żyć, by być bezpiecznymi. I wiemy, dokąd to nas doprowadziło: świat pełen nieszczęścia, gospodarka, która „karmi” ambicje i chciwość tych, którzy wyzyskują resztę, cywilizacja, która jest na drodze do samozagłady, wyniszczona i chora planeta.

Poziom naszej świadomości bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia.

Prawo przyczyny i skutku

Im bardziej budzimy się z Iluzji, tym łatwiej możemy  generować nowe pomysły, wykraczać poza konkretne informacje, myśleć nieszablonowo i rozumiejąc lepiej  mechanizmy życia poszerzać swoją świadomość oraz wychodzić poza nasze ograniczenia.

Kiedy wypełnia nas lęk i wątpliwości – jesteśmy zamknięci w błędnym kole beznadziei, stresu i zmagań. Wszyscy wiemy, co z tego wynika.

Ci, którzy odbierają Ci prawo do decydowania o własnym losie, odbierają Ci także Twoją moc poprzez obniżanie poziomu Twojej świadomości. Tak dzieje się już od wieków. Różne instytucje i różni ludzie nadal uzurpują sobie prawo do odzierania nas z godności i świadomości po to, aby to ONI mogli decydować o naszym losie i trzymać nas w ciemności.

Pamiętajmy, że nie tacy się urodziłeśmy. Urodziliśmy się pełni radości, zaufania do świata i gotowości, by stworzyć dla siebie to, co najlepsze. Byliśmy świadomi swojej własnej wielkości i swojej mocy – już w okresie niemowlęctwa.

Nadszedł czas, by ubiegać się o zwrot tej mocy. Nadszedł czas, by być świadomym wszystkiego, czym możemy się stać.

Kiedy wiemy, jak świadomie tworzyć swoją rzeczywistość, mamy moc decydowania o swoim losie.

Dobra wiadomość jest taka, że myśli można zmienić.

Możemy przeprogramować nasz mózg i pozbyć się naszych ograniczeń. 

Możemy stać się szczęśliwsi, skuteczniejsi, pełni radości życia, tworzący dla siebie takie życie, jakiego chcemy i na jakie zasługujemy.

Aby uniknąć niepotrzebnych pomyłek najlepiej słuchać tego, co jest w głębi naszego Serca. Wszelkie lęki, wątpliwości i negatywność istnieją poza Sercem, i mogą łatwo zaprzątać nasz Umysł.

* W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteś, Twojej, nazwijmy to, „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części Ciebie, gdzie Twoja własna, piękna prawda, pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Zacznij od małych kroków, dzień po dniu.

Prawo przyczyny i skutku

Prawo Przyczyny i Skutku w Polu Energii

Początkiem może być zmiana Twoich przekonań na  własny temat.

Ważne jest, by pamiętać, że każda ludzka istota na tej planecie, jak i każda roślina, każde zwierzę, każda bez wyjątku żywa istota – jest absolutnie unikalna.

Ważne jest, by zdać sobie sprawę z własnej unikalności i uznać ją, a także zdać sobie sprawę z faktu, że masz prawo do szczęśliwego życia i również uznać ten fakt. Możesz decydować o swoim wła-snym losie i wnieść wkład w życie innych.

ZMIENIANIE SPOSOBU MYŚLENIA

  • Za każdym razem, kiedy przyjdzie Ci do głowy negatywna myśl, powiedz jej „Stop!” – tyle razy, ile potrzebujesz. Następnie powiedz do siebie: „To tylko myśl, a myśli można zmienić. Mogę mieć takie myśli, jakie wybiorę. Wybieram myśli wolne od lęków i negatywności.” A następnie pomyśl o czymś naprawdę przyjemnym. Powoli nauczysz się zastępować negatywne myśli przyjemniejszymi.

  • Pamiętaj, by zajrzeć w głąb Serca zanim coś zrobisz. Pozwól swojemu Sercu mówić do Ciebie – jego wizja jest większa niż Twoja wizja siebie i Twoja wizja świata.

„Kiedy przestawisz się na nowe pozytywne myślenie, zaczniesz produkować inne substancje chemiczne związane z nowymi pozytywnymi emocjami i w Twoim mózgu powstaną nowe ścieżki neuronalne.

Im częściej będziesz powtarzać te pozytywne myśli – tym silniejsze staną się nowe ścieżki neuronalne. (Pomyśl np. o nowym skrócie przez łąkę. Im częściej korzystasz z tej nowej ścieżki, tym głębsza i wygodniejsza się staje.)” –fragment z książki „Nauki Nadziei” – autorstwa Johanny Kern.

UWAGA: Aby ten proces był skuteczny, potrzebujesz około 6-8 tygodni stałego codziennego powtarzania.

To właśnie czas potrzebny na wykształcenie nowych ścieżek neu-ronalnych i zanik starych. Jednak aby w pełni zmienić swój styl życia i całkowicie uwolnić się od negatywnego myślenia, potrze-bujesz co najmniej 6 miesięcy – po takim czasie następuje utrwalenie ścieżek neuronalnych.

PAMIĘTAJ TAKŻE:

1. NASZA PODŚWIADOMOŚĆ rządzi 90% naszego myślenia i zachowania. Odpowiada za nasze nawyki, emocje, automatyczne reakcje, mechanizmy obronne itp., które mogą sprawić, że utkniemy w niechcianych sytuacjach w życiu. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców powstrzymujących Cię przed prowadzeniem takiego życia, jakiego chcesz.

2. Na poziomie świadomości, poza zmysłami, mamy dostęp do każdej informacji, jaka istnieje.

Bez względu na to, czy ta informacja powstała w tym, co uważamy za przeszłość, w tym, co uważamy za teraźniejszość, czy też tym, co uważamy za przyszłość – nie ma to znaczenia. W obszarze świadomości Jednej Całości czas nas nie wiąże, gdyż na tym poziomie wszystko jest „bezczasowe”.

Prawo Przyczyny i Skutku działa bez żadnych wyjątków:

Jeśli zdecydujesz się zmienić swoje myśli – tak właśnie się stanie. 

  • Daj sobie czas: zasada „krok po kroku” zawsze działa najlepiej. Ofiaruj sobie miłość i cierpliwość. 

8 Praw Uniwersalnych pomaga nam na każdym kroku.

ZOBACZ: Zmienianie Rzeczywistości: 8 Praw Uniwersalnych dla Energii – Wprowadzenie

Te prawa wpływają bez żadnego wyjątku na wszystkie obszary naszego życia: życie prywatne i zawodowe, sztukę i naukę, biznes i politykę itp. bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie:

Prawo Przyczyny i Skutku / Przyczyny i Rozwiązania
Prawo Początku, Rozwoju i Przemijania
Prawo Integracji i Ekspansji
Prawo Pozorne
Prawo Reakcji Łańcuchowej
Prawo Skierowane do Siebie
Prawo Matryc i Echa
Prawo Nieskończoności

Szczegółowe informacje na temat 8 składowych praw Prawa Uniwersalnego, innych Mocy tworzących świat materialny oraz więcej informacji na temat świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy) i „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany) – autorstwa Johanny Kern.

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Nauki Nadziei nie mają na celu zmieniać tego, kim jesteś, ani zmieniać Twojego systemu wierzeń – BEZ WZGLĘDU NA TO, czy reprezentujesz poglądy naukowe, ateistyczne czy religijne.

Nauki Nadziei mają na celu poszerzenie Twojej świadomości i zapewnieni Ci pomocy w Twoim rozwoju aż do osiągnięcia przez Ciebie pełni Twojego potencjału.

Johanna Kern – mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka filmowa urodzona i wychowana w Polsce, oraz wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”„365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”„Nauki Nadziei”„Sekrety Miłości dla Każdego”, „Kraina Cieni: Legenda”) wiele lat temu zaczęła nagle doświadczać regularnych spontanicznych transów, w których znajdowała się w starożytnej świątyni, gdzie otrzymywała Nauki Nadziei od starożytnego Mistrza.

Niesamowite antyczne Nauki Nadziei dały jej odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie ludzie stawiają sobie od wieków, oraz nowe spojrzenie na wszystko, co uważamy za kluczowe – nas samych, nasze pochodzenie i cel naszego istnienia:

począwszy od znaczenia naszej egzystencji, a skończywszy na tym, jak osiągnąć prawdziwe Szczęście, Moc, Obfitość i Wolność od wszelkich ograniczeń; począwszy od tego, jak nasze myśli funkcjonują w polu energii, którego wszyscy jesteśmy częścią, a skończywszy na tym, jakie jest znaczenie i natura ducha, materii, życia, śmierci i czym tak naprawdę jest Cykliczne Koło Tworzenia.

Johanna Kern dzieli się swoją wiedzą i pomaga ludziom znaleźć własną moc i rozwinąć się we wszystkich dziedzinach życia. Jej książki i płyty są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i innych dużych sklepach internetowych na całym świecie – w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

8 Praw Uniwersalnych dla Energii
Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Blog