Wybierz Temat
Ścieżki życia i kariery
Blog

Dlaczego niektórym spełniają się marzenia, a dla niektórych pozostają one tylko marzeniami?

Czy istnieje jakiś sposób na spełnianie marzeń – prosty, skuteczny i taki, który nie stawia nam całego świata na głowie, wymagając od nas abyśmy stali się, lub zachowywali się, w przeciwieństwie do tego, kim jesteśmy?

TAK.

Poznałam taką metodę. Używałam jej niejednokrotnie, i zawsze to działało.

A teraz chętnie podzielę się nią z Wami.

Przeczytajcie ten krótki fragment z mojej książki „Mistrz i Zielonooka Nadzieja”:

„Letnie wieczory spędzałam na pisaniu scenariusza, w celu wprawiania się w pisaniu po angielsku. Na drugim roku (w szkole filmowej na uniwersytecie w Toronto) zaczynały się zajęcia dla scenarzystów i już zaplanowałam, że będę w nich uczestniczyć. Nowe biurko w sypialni było bardzo wygodne i miałam tu wystarczająco dużo prywatności, aby spokojnie zagłębiać się w świecie, który powstawał na kartkach papieru.

– Jeśli nie poprawi się mój angielski i to szybko, – pomyślałam – trudno mi będzie nadążyć za wymogami wszystkich zajęć na drugim roku.

Rhami-yata wreszcie uległ moim naleganiom i zgodził się podzielić się ze mną metodą na szybkie zapamiętywanie i uczenie się, o której wspomniał któregoś dnia.

„Jestem tu i teraz – z ważnego powodu, oraz ponieważ taki jest mój wybór. Wypełniam swoje zadanie będąc właśnie tu i teraz.”

Mistrz powiedział, że wypowiedzenie takiej formułki było bardzo przydatne zarówno w Świecie Materialnym jak i Duchowym, kiedy ważnym było aby skupić się po to, by pomyślnie ukończyć jakieś zadanie.

Powtarzałam zatem tę formułkę, wizualizując sobie siebie samą jako biegłą w mówionym oraz pisanym angielskim. Istotnie, zauważyłam że za jej pomocą mogłam absolutnie skupić się na tej intencji i opanować rozbiegane myśli. Co więcej, zaczęłam czuć, że moje życzenie nie pozostawało już tylko marzeniem, ale że stało się ono rzeczywistością, która już się „magicznie” zamanifestowała, jak gdyby to już zostało dokonane. Owszem, trzeba było co prawda jeszcze podjąć w tym kierunku działanie – lecz to stało się teraz łatwe.

Ćwiczyłam tę metodę przez całe lato i pisanie scenariusza stało się naprawdę proste. Wkrótce zauważyłam, że moje słownictwo i gramatyka znacznie się poprawiły, bez żadnego dodatkowego wysiłku. Coraz rzadziej korzystałam ze słownika, jak gdybym „magicznie” nauczyła się wielu nowych słów i zwrotów. Wiedziałam, że nie mogłam ich „podłapać” od Normana i Macieja, gdyż to zajęłoby nieporównywalnie więcej czasu. Angielski wprost „wlewał się” do mojej podświadomości szybko i łatwo. Tak jakby jakiekolwiek angielskie słowo, które kiedykolwiek usłyszałam lub przeczytałam, nagle stawało się zrozumiałe i zapamiętane.

Kiedy powtarza się formułę ‘tu i teraz’- napisałam w moim notatniku – koniecznym jest, aby w czasie wizualizacji wzbudzić w sobie uczucie, że to co chcemy osiągnąć lub zrobić – już się stało, już zaistniało. Kiedy to nam się uda, już nie trzeba dalej wizualizować, lecz teraz można przejść do działania, które teraz będzie naprawdę łatwe i szybko doprowadzi nas do realizacji naszego celu.

– Istnieją jednak pewne wymogi – ostrzegł mnie Rhami-yata – i jeśli nie będą one spełnione, formuła nie zadziała.

– Spełnię wszystkie wymogi, Ojcze – zapewniłam podekscytowana. – Co jeszcze mam uczynić?

I w ten sposób dowiedziałam się, że można było używać tej formuły wyłącznie wtedy, kiedy miało się jakiś WAŻNY POWÓD, WYŻSZY CEL, z powodu jakiego i DLACZEGO chciało się spełnić swoje życzenie. Na przykład, gdy ktoś po prostu pragnął dla siebie pieniędzy lub jakichś zaszczytów czy władzy – nieważne z jakim przekonaniem i uczuciem dopełnienia powtarzałby formułę – nic by z tego nie wyszło. Ale jeśli ktoś na przykład potrzebował gotówki na kupno domu, który chciał przeznaczyć na jakiś cel, powiedzmy zapewnienie przyzwoitego bytu swojej rodzinie, co z kolei w jakiś konkretny sposób pomogłoby również innym ludziom – wtedy poprzez powtarzanie formuły mógłby otrzymać nagłą inspirację, pomysł lub wskazówkę jak osiągnąć swój cel.

– Zawsze pamiętaj – rzekł Mistrz – że im więcej osób skorzysta z Twojej intencji, tym lepiej zadziała formuła. A to dlatego, iż nie jest ona przeznaczona w celu spełniania zachcianek czyjegoś Ego, lub życzeń wynikających z samolubstwa.

Innym ważnym wymogiem było to, aby jasno określić, w jaki sposób inni odniosą korzyści z naszego życzenia: w naszym przypadku kupna domu na przykład, trzeba by wprowadzić do wizualizacji konkrety, pokazujące jak kupno domu dla naszej rodziny wpłynie korzystnie na poprawę bytu lub życia INNYCH LUDZI – NIE TYLKO NASZEGO i naszej rodziny. Żadne mgliste pomysły i obietnice w ogóle by nie zadziałały. Trzeba było stworzyć konkretny plan.

Zrobiłam sobie zatem obietnicę: po tym jak stanę się filmowcem, chciałabym wykorzystać swoje umiejętności w taki sposób, aby moje filmy pomagały rozwijać się innym. Aby pod szyldem z napisem „Rozrywka” dawały inspirację, pozwalając widzom znaleźć swoje własne wytłumaczenia, rozwiązania, poprzez świadome lub podświadome powiązania z fabułą filmów. Opracowałam cały plan na to, jak chciałabym to osiągnąć, i robiłam na ten temat wizualizacje, dopóki nie poczułam w sobie, że już się to dopełniło.

A teraz nadszedł czas, by zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Nowy rok akademicki zaczynał się już za kilka dni.” – KONIEC FRAGMENTU. 

Ta metoda działa za każdym razem, o ile to, czego chcesz/do czego dążysz, pozostaje w harmonii z tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, głęboko w twoim Sercu.

* W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce”, aby opisać rdzeń naszej istoty, naszą „czystą wewnętrzną osobę”. Tę część nas, która zawiera naszą piękną, Własną Prawdę, wolną od jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń. Zasługujesz na to, co najlepsze i znajdziesz sposób na zdobycie tego, czego pragniesz.

Obiecaj sobie, że nie porzucisz tego, co jest dla Ciebie prawdziwe i dotrzymuj własnego słowa. Wszystko stanie się o wiele szybciej, niż się tego spodziewasz!

Przydatna afirmacja:

„Żadna siła na ziemi nie może powstrzymać mnie od realizacji moich marzeń. Mogę mieć tak wielkie marzenia, jakie tylko chcę, gdyż w całości należą one tylko do mnie. Mogę zaprojektować i wyobrazić sobie moje cele, jak tylko chcę. Mogę osiągnąć je w taki sposób, w jaki chcę. To właśnie ja sam/a jestem projektantem i twórcą własnych marzeń.”  – Fragment z nagrodzonej książki “365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”,  autorstwa Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być.

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Wybierz Temat
Ścieżki życia i kariery
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie