11 Maj

Radość życia to najprostsza droga do sukcesu!

Radość życia to najprostsza droga do sukcesu!

Jak szybko można zmienić swoje życie i nauczyć się wewnętrznego szczęścia.

Wiele osób pyta mnie jak osiągnąć szczęście, sukces, co zrobić, żeby odmienić swoją sytuację i „żyć po ludzku” albo „pełną gębą”. Zatem dzisiaj zapraszam do poznania mojego (i nie tylko!) sekretu na Piękne Życie! 

 Tak 🙂 istnieje taka „cudowna tabletka sukcesu i szczęścia”. Posługuję się nią od lat i chętnie podzielę się z Wami tym sekretem.

Zacznijmy od tego, że nasze życie na tyle się na nas otwiera, na ile się nim cieszymy. Jak każdy nasz dobry przyjaciel, jest z nami na dobre i złe – ale jeśli go nie docenimy, zostawi nas sobie samym.

Zwracajmy uwagę na to, co akurat się dzieje: życie samo pokazuje nam kiedy są najlepsze momenty do zrobienia czegoś, rozpoczęcia nowego przedsięwzięcia lub zakończenia czegoś, na co przyszedł już czas. Ufajmy takim momentom.

Takie „cudowne zbiegi okoliczności” pomagają nam nie tylko zrozumieć co w tej chwili najlepiej dla nas się układa/ułoży, ale także zwrócić uwagę na to, co teraz może stać się najważniejsze, a czego nie dostrzegamy uwikłani w jakiejś zmartwienia, plany, zmagając się ze stresem naszej codzienności.

W moim własnym życiu pojawia się takich różnych „cudownych zbiegów okoliczności” cała masa… W Waszym na pewno też! Na przykład w ubiegłym tygodniu jeden z moich kanadyjskich fanów przysłał mi maila, wychwalając mój fabularny film „Kraina Cieni: Legenda” (Shadowland: The Legend”), a mój ulubiony Facebook przywołał dla mnie wspomnienie, które jest wspaniałą synchronizacją z tym, co obecnie robię. Otóż właśnie skończyłam polską wersję powieści „Kraina Cieni: Legenda” opartą na wspomnianym filmie fabularnym, podczas gdy Facebook przypomniał mi jak bardzo cieszę się, kiedy mogę coś z kanadyjskiego rynku oferować Wam po polsku!

 Dwa króciutkie filmiki – wywiady z gwiazdami i wywiad ze mną na planie filmu: 

Zza kulis filmu: wywiady z gwiazdami i reżyserem – NAPISY POLSKIE:
http://www.youtube.com/watch?v=Jqnq2YrK3cA
Zza kulis filmu: wywiad z reżyserem – PO POLSKU:
http://www.youtube.com/watch?v=dtjdD3crI6Q

Zbieg okoliczności? Może. A może warto zwrócić uwagę na to, co podpowiada mi samo życie i przyjąć te znaki z wdzięcznością i radością w sercu.

Badania naukowe wykazują, że ludzie którzy potrafią być szczęśliwi na co dzień i cieszyć się życiem powszednim – nie mając jakichś specjalnych oczekiwań co do tego jak powinien wyglądać każdy dzień – łatwo osiągają sukces i w życiu prywatnym i w pracy zawodowej.

SZCZĘŚLIWI LUDZIE SĄ PRAWDZIWYMI MAGNESAMI, PRZYCIĄGAJĄC DO SIEBIE ŚWIETNE OKAZJE I POMOCNYCH LUDZI NA SWOJEJ DRODZE.

Natomiast ci, którzy myślą że dopóki nie nagromadzą czegoś – czy to zaszczytów, nagród czy też dóbr materialnych – nie osiągną prawdziwego szczęścia tylko szybko przekonują się, że tak naprawdę nigdy nie czują się szczęśliwsi, nie ważne co by osiągnęli.

Radość życia to podstawa sukcesu. Radość życia to jego styl, cel i nagroda.

Wszyscy rodzimy się ciekawi świata i z natury radośni. Wielu z nas szybko jednak traci tę przyrodzoną radość z powodu różnych uwarunkowań: osobistych przeżyć, warunków społecznych, ekonomicznych, lub narzucanych wierzeń/przekonań, które odmawiają człowiekowi radości życia (niektóre wierzenia zalecają odżegnywanie się od naturalnej natury człowieka, wprowadzając w jego życie strach a nieraz nawet i cierpienie).

Istnieje prosta metoda na przeprogramowanie naszego sposobu myślenia na taki, który pozwala nam powrócić do naturalnie nam wrodzonej radości życia.

Nie jest ona ani trudna w realizacji ani zbyt wymagająca. Wszystko, czego potrzebujesz, to zdecydować się na własne szczęście. Tak, wbrew temu, co myślisz, jeśli jeszcze nie jesteś szczęśliwy/a – to znaczy, że jeszcze się na to nie zdecydowałeś/aś! To Ty jesteś twórcą swojej wizji siebie i świata. To od Ciebie zależy na ile dobrze się czujesz we własnej skórze.

Jesteś wspaniałą osobą o niepowtarzalnych cechach. Nie ma nikogo takiego jak Ty na całym świecie. Zasługujesz na wszystko, co tylko najlepsze. Nie wierz nikomu, kto twierdzi, że tak nie jest!

Możesz wypracować sobie radość życia. Jeśli jesteś gotów/gotowa – oto jak w prosty sposób można to zrobić:

– codziennie podziękuj (światu, sobie, innym, Bogu – komu chcesz) za trzy drobne rzeczy (uśmiech dziecka, słoneczną pogodę, dobre śniadanie itp, itd.) Ale – codziennie muszą to być nowe rzeczy!

– kup/załóż sobie notatnik – i codziennie zapisz te trzy rzeczy: “Co mnie dzisiaj uradowało…” (wymień co, i dlaczego).

– codziennie albo potańcz przy muzyce przez 5 minut, albo pobiegnij przez 5 minut, lub popodskakuj – do momentu zadyszki. Taki krótki, radosny ruch fizyczny, który pozwala nam się zmęczyć podnosi poziom serotoniny w mózgu. Człowiek poczuje się radosny, przechodzą depresje. Jednak nie może to być więcej niż 5 minut, gdyż forsowne ćwiczenia robi się w innym celu – one raczej wyczerpują, a nie dodają wigoru. Zrób sobie krótką przerwę w pracy na 5 minut radosnych podskoków lub tańca.

– codziennie poświęć 20 minut na relaksację: najlepiej w parku, w naturze, lub w domu, ze słuchawkami na uszach, z zamkniętymi oczami słuchając w nich nagrań szmeru strumyka, fal morskich itp. W takich właśnie warunkach, przy odgłosach natury i z zamkniętymi oczami – nasz mózg przestawia się na tzw. fale alpha. W takim stanie można także programować naszą podświadomość, pozbyć się podświadomych lęków, nastawić się na sukces, dobrobyt, lepsze życie, poprawę zdrowia, urody itd. (zobacz jak tutaj: Na Przeprogramowanie Podświadomości)

– na 6 tygodni powstrzymaj się od oglądania/słuchania/czytania wiadomości na temat tragedii, kataklizmów, wojen, zbrodni kryminalnych itp.

Prawda, że to nie jest takie trudne?

Kilka tygodni świadomej pracy nad sobą może czynić cuda!

Po 6 tygodniach stosowania tej metody Twój mózg przestawi się na inne, radosne podejście do życia. A po 6 miesiącach, jeśli w tym wytrwasz – stanie się to Twoim stylem życia.

Życzę Ci cudownie radosnego dnia!

Przydatna Afirmacja:

„Odnajduję radość w ofiarowywaniu innym tego, co sam/a chciałbym/chciałabym otrzymać. Ludzie dobrze się czują w moim towarzystwie, a ja czuję się dobrze wśród ludzi. Pomnażam swoje szczęście i radości, dzieląc je z innymi. Nigdy nie zabraknie obfitości miłości, ciepła i życzliwości, które noszę w sobie. Zawsze będę mieć pod dostatkiem wszystkiego, czego mi potrzeba.fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” Johanny Kern.

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂


"Mistrz i Zielonooka Nadzieja" - panorama książkiOTRZYMASZ DARMOWY PREZENT!

KIEDY ZAPISZESZ SIĘ NA NEWSLETTER JOHANNY KERN:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:  http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE:

365-pl-on-white-perspectiveNN_BookCover FRONT

Okladka-Front_1200_new2SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

 

 

 

zobacz inne wpisy