W lutowym (2020) wydaniu amerykańskiego miesięcznika „Conscious Shift Magazine” („Magazyn Świadomej Zmiany”) ukazał się artykuł Johanny Kern pt.„Rozbudzenie wewnętrznej intuicji”.

Magazyn ten posiada wiele tysięcy czytelników online w całej Ameryce i koncentruje się na zmianach zachodzących w naszym dzisiejszym świecie. 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Rozbudzenie wewnętrznej intuicji do „cudów” na ścieżce życia

Johanna Kern

Znajdowanie “cudów” na ścieżce życia

Jeśli uważnie przyjrzysz się swojemu życiu, przeszłości i teraźniejszości, możesz dokładnie ujrzeć te momenty, w których żyjesz w zgodzie z własną wewnętrzną mądrością oraz naturalnym przepływem życia, a także chwile, w których odbiegasz od swojej wewnętrznej mądrości. Jest to tak wyraźne, że nie da rady się z tym pomylić. Kiedy nie jesteśmy w harmonii z naszym wnętrzem, często prowadzi to do życiowych rozczarowań, w stosunku do innych lub nas samych. Natomiast kiedy jesteśmy w zgodzie z naszym wewnętrznym głosem, czujemy się spokojni i szczęśliwi.

Nic na świecie nie dzieje się bez powodu. Kiedy robimy postępy w na drodze własnego rozwoju, otrzymujemy od świata dary, które pomagają nam kontynuować naszą podróż – ORAZ – ponieważ otrzymujemy odpowiednie dary, jesteśmy w stanie robić postępy w naszym rozwoju.

Największym cudem naszego istnienia jest to, że wszyscy jesteśmy w stanie doznać tak zwanego „przebudzenia”” do naszej prawdziwej świadomości. Kiedy stajemy się na to gotowi, „przebudzenie” przychodzi naturalnie – i jest to tak, jakbyśmy otrzymali prezent, dar.

Prezenty są bezpłatne. Mogą przyjść tylko przez otwarte drzwi. Jesteśmy gotowi, aby „otworzyć drzwi”, w momencie gdy uświadomimy sobie, że jesteśmy gotowi, aby przyjąć dar.

Nie ma błędów ani twardych zasad podczas gdy zmieniamy i poszerzamy naszą świadomość. Wszystko dzieje się zgodnie z naszym osobistym rozwojem.

Pragnieniem świadomości, którą jesteśmy, jest ciągły rozwój. Pragnieniem naszego umysłu, ego, emocji lub ciała jest kontrola siebie lub innych, unikanie przeszkód lub niewygód, pogoń za tym, co daje natychmiastową przyjemność, wyróżnianie lub wywyższanie siebie samego, zaspakajanie swoich dążeń, żądz, ambicji, potrzeb, głodu materialnego lub emocjonalnego, samo-satysfakcja.

Dostrojenie się do naszej wewnętrznej intuicji pozwala nam otworzyć się na przepływ życia i cieszyć się prawdziwymi „cudami” w naszej codzienności.

Być może nagle znajdziemy się na jakiejś ulicy, gdzie spotykamy naszą bratnią duszę. Możemy zjawić się we właściwym czasie i miejscu, kiedy szukamy nowego domu lub decydujemy się na nową pracę. Lub wykręcimy zły numer i znajdziemy pod nim dawno zagubionego przyjaciela. Możemy zacząć rozwijać nowe talenty lub umiejętności. Możemy całkowicie zmienić nasz styl życia i znaleźć szczęście, o jakim nawet nie marzyliśmy.

Przebudzenie się do naszej prawdziwej świadomości często wiąże się z pobudzeniem lub wyostrzeniem naszej intuicji.

Czyli – obudzeniem niektórych uśpionych jeszcze obszarów naszego mózgu.

Nasza intuicja pomaga nam dostroić się do przepływu „cudownych” zdarzeń. Prowadzi nas w sytuacjach trudnych do zrozumienia dla naszego logicznego umysłu.

Jednym z najprostszych sposobów wzbudzenia naszej intuicji jest aktywacja lub wzmocnienie wizji naszego tzw. przez niektórych „trzeciego oka” (centrum energii zlokalizowanego na naszym czole, pośrodku, tuż nad brwiami).

Oto proste ćwiczenie – Podróż wewnętrzna – które może być bardzo przydatne w tym celu:

 • Znajdź wygodną pozycję, siedząc lub leżąc z wyprostowanym kręgosłupem. Zamknij oczy.

 • Weź głęboki oddech. Następnie, biorąc kolejny oddech, wyobraź sobie, że wypełnia Cię on od stóp do głów i dodaj do niego taki obraz w umyśle: przyjemne, przyćmione światło wypełniające od wewnątrz wszystkie każdą Twoją komórkę.

 • Powoli oddychaj i obserwuj światło w środku, licząc w umyśle od 10 do 1.

 • Następnie wyobraź sobie, że unosisz się w powietrzu, tuż nad miejscem, w którym teraz siedzisz/leżysz. To bardzo przyjemne uczucie, dlatego odczuwasz teraz spokój.

 • Ciesz się tą spokojną chwilą tak długo, jak chcesz, a następnie otwórz oczy.

 • Rozejrzyj się wokół, patrząc po kolei na to, co Cię otacza, jednocześnie lekko krzyżując oczy tak, aby wszystko wydawało się nieco rozmyte.

UWAGA: Nie krzyżuj oczu zbyt mocno (robiąc mocnego zeza). Masz na celu uczynienie swoje wizji lekko rozmytą, nie zniekształconą.

 • Zamknij oczy ponownie.

 • Przy zamkniętych oczach przypomnij sobie/wyobraź to, co przed chwilą obserwowałeś/-aś z otwartymi i lekko skrzyżowanymi oczami. Spróbuj zobaczyć to w swojej wyobraźni w taki sam sposób, lekko rozmyte. Czyniąc to, lekko skrzyżuj swoje zamknięte oczy – tak jak wcześniej.

 • Nadal z zamkniętymi i lekko skrzyżowanymi oczami wyobraź sobie siebie samego/samą i, że wchodzisz do tego “rozmytego” pokoju/środowiska.

 • Następnie przestań krzyżować swoje nadal zamknięte oczy. Teraz powoli przesuń gałki oczne od lewej do prawej. Zrób to 3 razy.

 • Teraz otwórz oczy i zrelaksuj się przez kilka minut, skupiając się na swoim oddechu, aby utrzymać umysł w stanie nie pozwalającym na napływ myśli.

Nie spiesz się i pozostań wierny/-a swojemu rytmowi. Nie ma potrzeby niczego przyspieszać.

Możesz powtórzyć to ćwiczenie tyle razy, ile chcesz w kolejnych dniach. Dobrze jest trenować swoje „trzecie oko” w ten sposób, tak długo, jak to konieczne.

Powtarzanie tej wewnętrznej podróży codziennie zwiększy twoją intuicję, a nawet może prowadzić do rozwoju jasnowidzenia, jeśli taki jest Twój wybór.

Przy takiej codziennej praktyce ważnym jest aby wybrać jakieś spokojne miejsca w naturze (np. na ławce w parku) gdzie można czuć się bezpiecznie i obserwować niebo, obłoki/gwiazdy.

Pamiętaj także: to Ty jesteś największym cudem, jaki można znaleźć! Zaakceptuj i uszanuj dzisiaj swoją własną wartość.

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książek Johanny Kern:

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Jak rozwijać się duchowo każdego dnia
Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie