Artykuł Johanny Kern pt. Rozpraszanie lęków za pomocą naszego wewnętrznego światła został opublikowany w grudniowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

 

Rozpraszanie lęków za pomocą naszego wewnętrznego światła

Johanna Kern 

Czy kiedykolwiek czułeś/-aś zmęczenie lub rozczarowanie dostępnymi dla Ciebie opcjami, nie wiedząc jak uwolnić się od tego uczucia i tych okoliczności? 

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, nie jesteś sam/-a. 

W miarę kiedy się rozwijamy nasze życie przybiera różne nieprzewidywalne zwroty, a pośród tych wszystkich wydarzeń możemy czuć się przytłoczeni i zagubieni. Każdy z nas rozwija się na swój własny sposób i nie ma dróg lepszych lub gorszych. Każda droga, którą wybieramy w danym momencie, może okazać się dla nas bardzo cenna.

Podczas naszego rozwoju wzrasta w nas także nasza potrzeba duchowości. Rośnie ona stopniowo, wypełniając coraz bardziej nasze życie, a w związku z tym możemy nieraz wybrać inną niż dotąd drogę, lub kontynuować tę samą.

Tak jak większości z nas, mnie życie także nie oszczędzało – utraciłam ojca we wczesnym dzieciństwie, a w późniejszych latach wskutek wypadku nabawiłam się bardzo bolesnego syndromu neoropatycznego, który powstrzymał mnie od kontynuowania mojej udanej kariery filmowej na kolejne lata. Chociaż myślałam, że to dla mnie koniec świata, zaufałam sobie. Zaufałam mojej duszy, a także temu niespodziewanemu zwrotowi sytuacji, który stał się moim udziałem.

Poprzez własne doświadczenie nauczyłam się, że kiedy próbujemy przezwyciężyć nasze problemy i egzystencjalne lęki, szukając w sobie mocy i pojmując ją poprzez filtr naszego uwarunkowania – społecznego, religijnego, czy też wynikającego z osobistego braku poczucia własnej wartości, tak naprawdę umniejszamy prawdziwą moc naszego wewnętrznego światła.

To tak, jakby nakładać papierowe torebki na świece, żeby zrobić lampiony i ochronić je przed wiatrem. Chcemy zapewnić, żeby nam świeciły w nocy. Jednak papierowa osłona przyćmiewa światło świecy, ogranicza jej jasność i tym samym zmniejsza jej moc. Przez stulecia obserwowaliśmy, jak taka „papierowa” moc rozpada się wcześniej czy później.

Oczywiście, jako świadomość, którą jesteśmy, pragniemy przetrwać. Przeżywając nasze życie, czujemy głęboko w sobie, że nasze istnienie jest powiązane z prawdziwą Nieskończoną Mocą – a nasze serca szukają połączenia z Boskością. Chcemy zdjąć z siebie te nasze „papierowe” osłony i swobodnie świecić naszym wewnętrznym światłem.

I tak – możemy to uczynić. Wszystko, czego potrzebujemy, to pozwolić sobie zaufać. Takie to proste, jak się wydaje, a jednak często może wydawać się bardzo trudne.

Cała idea tego, że istotnie jesteśmy w stanie połączyć się z prawdziwą Nieskończoną Mocą, może wydawać się zbyt abstrakcyjna, nieosiągalna, „zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa”. I dlatego oczywiście skrywamy nasze wewnętrzne światło pod „papierowymi” osłonami.

Nasze umysły zwykle działają w określony sposób: myślimy tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni przyzwyczajeni. Nie jest to wcale takie złe, jeśli chodzi o zapamiętywanie lub analizowanie rzeczy, które wymagają tego rodzaju logiki. Jednak gdy chcemy poszerzyć naszą świadomość i żyć w zgodzie z Boskością, musimy ćwiczyć umysł, aby móc korzystać z logiki duchowej, a nie tylko zmysłowej/sensorycznej.

Wszystkie pojęcia ograniczenia oparte są na logice sensorycznej, a nie na logice duchowej. Nic nie może powstrzymać człowieka przed byciem kimkolwiek i czymkolwiek pragniemy być, z wyjątkiem naszych własnych wyborów.

Co dzieje się, gdy ćwiczymy umysł w posługiwaniu się logiką duchową?

Zaczyna on funkcjonować podobnie do naszej duszy. I dlatego może dokonywać wyborów, które przynoszą korzyść rozwojowi naszej świadomości, zamiast wpędzać nas w egzystencjalne lęki.

Wszyscy jesteśmy częścią jednej całości i wszyscy jesteśmy połączeni.

Każdy z nas, jako „iskra” Jednej Całości (jednej świadomości), doświadcza siebie jako jednostki – ale jednocześnie jesteśmy w stanie dostroić się do mądrości Jednej Całości.

Ten Piękny Projekt, którego wszyscy jesteśmy częścią, jest logiczny i przejrzysty. Pomaga naszej ewolucji, a więc działa z nami, a nie przeciwko nam.

Kiedy pozdejmujemy nasze „papierowe” osłony i w pełni zaufamy Nieskończonej Mądrości która nas wspiera, zaczynamy odczuwać związek z Jedną Całością i obecność Nieskończonej Mocy w sobie.

Wtedy pozwalamy, aby blask naszego wewnętrznego światła rozproszył cienie naszych egzystencjalnych lęków.

 

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książek Johanny Kern:

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.