„Ś” jak ŚWIADOMOŚĆ: doświadczanie poza zmysłami

//„Ś” jak ŚWIADOMOŚĆ: doświadczanie poza zmysłami

„Ś” jak ŚWIADOMOŚĆ: doświadczanie poza zmysłami

Wybierz Temat
Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Blog

„Ś” jak Świadomość

– Świadomość jako Ewolucja

– Świadomość Indywidualna i Świadomość Jednej Całości

– Świadomość poprzez Doświadczanie Poza Zmysłami

Jesteśmy. Myślimy. Jesteśmy świadomi naszego istnienia, naszych zmysłów, jesteśmy świadomi czegoś wewnątrz i czegoś na zewnątrz. Pojmujemy, rozumiemy, wiemy.

Co i jak wiemy?

Wiemy albo w związku z powyższym albo dlatego, że odziedziczyliśmy część tej wiedzy z naszymi genami. Nasi przodkowie nauczyli się rzeczy, których my nie musimy się uczyć. Wiemy już te rzeczy dzięki temu, co nazywamy Ewolucją.

Wraz z naszą Ewolucją, poszerza się nasza wiedza. A także – im dalej się rozwijamy – znajdujemy coraz więcej sposobów na doświadczanie siebie.

Kiedyś Ewolucję człowieka uważano za sposób na zaludnienie planety i zapewnienie naszego przetrwania jako rasy ludzkiej.

Teraz Ewolucję coraz częściej pojmuje się jako poszerzanie świadomości. Sposób na doświadczanie siebie na innych, bardziej zaawansowanych poziomach niż tylko za pomocą naszych pięciu zmysłów.

I nie jest to wcale nowa koncepcja. Od wieków pojawiali się ludzie, a czasem nawet całe społeczeństwa, których głównym celem był taki właśnie rozwój.

Takie osoby (lub społeczeństwa) były często opisywane jako „wyprzedzające swoje czasy” lub „wysoko rozwinięte”. Po dziś dzień badacze i archeolodzy cały czas natykają się na artefakty, budowle, narzędzia i pisma, które świadczą o wysoko rozwiniętych umysłach, które je stworzyły.

Bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, nadal się rozwijamy – do celów nieustannej ekspansji tego, czym tak naprawdę jesteśmy: świadomości.

A ewolucja odbywa się poprzez doświadczanie. Wszystko, czego doświadczamy, przyczynia się do tego, co wiemy na swój własny temat.

Kiedy nie jesteśmy świadomi, że nasz rozwój odbywa się poprzez doświadczanie, często przytłaczają nas niespodziewane zmiany w naszym życiu, konieczność stawania w obliczu wyzwań, których nie rozumiemy oraz przyciąganie różnych przeszkód i problemów. Często odczuwamy brak szczęścia, który objawia się stresem, pogorszeniem stanu zdrowia, uzależnieniem, samotnością (bez względu na to, czy jesteśmy w związku czy nie), lękiem, brakiem głębszego celu, niezadowoleniem z naszego życia, niezadowoleniem z samych siebie lub innych.

Kiedy jesteśmy świadomi naszego rozwoju i pozostajemy w harmonii z naszą wewnętrzną ewolucją, nasze życie staje się niesamowitą podróżą pełną Prawdziwej Mocy, Szczęścia, Sukcesów, Obfitości, Zdrowia i Wolności od wszelkich ograniczeń.

Nasze życie może być najlepszą rzeczą, jaką możemy sobie wyobrazić. Nasze życie może być piękne.

Pomyśl tylko o tym. Naprawdę się nad tym zastanów…

Czego tak najbardziej wszyscy pragniemy?

Pięknego Życia. Szczęśliwego Życia. Tego właśnie chcemy. Natomiast szczegóły mogą się różnić w zależności od osoby. Niektórzy z nas chcą spokoju i radości. Niektórzy chcą zdrowia, pieniędzy lub sławy albo władzy czy sukcesu lub kogoś, kto by ich kochał. Ale to wszystko jest właśnie tym, co – jak nam się wydaje – sprawi, że nasze życie będzie piękne.

Tak do końca nie chodzi nam w sumie o szczegóły, gdyż to, czego naprawdę chcemy, to być szczęśliwym w życiu. Czyli mówiąc najprościej – to, czego chcemy, to szczęście.

Czy kiedykolwiek wydawało Ci się, że Twoje życie zmierza donikąd? Czy kiedykolwiek czułeś/-aś zmęczenie lub rozczarowanie dostępnymi dla Ciebie opcjami, nie wiedząc jak uwolnić się od tego uczucia i tych okoliczności?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, nie jesteś sam/-a.

Wiele ludzi nigdy nie czuło, że tak naprawdę żyją. Wielu ludziom życie wydaje się albo trudne, albo nudne, rozczarowujące i toczące się jakby na „autopilocie”.

Jest tak dlatego, że nasze umysły mają tendencję do działania w pewien określony sposób: myślimy w taki sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Właściwie nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o przypominanie sobie czy analizowanie rzeczy, kiedy to potrzebna jest logika tego typu. Jednak kiedy chcemy poszerzyć naszą świadomość i żyć życiem, jakiego chcemy, zamiast żyć życiem, jakiego nie chcemy – musimy wyszkolić swój umysł, by był w stanie kierować się logiką wykraczającą poza percepcję zmysłów i uwolnić naszą podświadomość od starego negatywnego zaprogramowania.

Tak, da się to zrobić. Skoro inni mogli, to i my możemy.

Jako świadomość, którą jesteśmy, kontynuujemy naszą ewolucję.

Jako Ewoluująca Świadomość nie mamy żadnych ograniczeń oprócz tych, które sami na siebie nakładamy. I gdzieś w głębi serca, wszyscy to wiemy.

Nie tak dawno temu środowisko medyczne mówiło o świadomości jako o czymś powiązanym ze zmysłami. Nawet używa się powiązanego sformułowania, kiedy ktoś zemdleje. Mówimy wtedy o „utracie świadomości”.

Jest jednak różnica pomiędzy świadomością naszych zmysłów, a świadomością, którą jesteśmy – poza naszymi zmysłami, nieograniczoną do naszego ciała i z potencjałem wiecznego istnienia.

Jako że nauka zajmowała się tematem Nieskończoności co najmniej przez ostatnie stulecie, można znaleźć różne artykuły naukowe i książki na temat istnienia inteligencji przed materią, różnych teorii na temat struktury wszechświata, równoległych wszechświatów, przestrzeni i czasu, świadomości i tego, co dzieje się po śmierci. Jednak idea nieskończoności istniała w ludzkim umyśle nawet przed tym, jak współczesna nauka zaczęła prowadzić badania na temat początków wszechświata i świadomości.

Podczas gdy nauka mówi o wszystkim jako o części jednego ogromnego pola Energii, wiele systemów wierzeń mówi o Bogu będącym wszystkim, co jest, i zawierającym w sobie wszystko.

Nieważne, co najbardziej rezonuje z naszą własną wewnętrzną Prawdą – czy to nauka czy system wierzeń, pewne rzeczy pozostają niezmienne:

Wszyscy jesteśmy częścią Jednej Całości i wszyscy jesteśmy połączeni.

Każdy z nas, będąc „Iskrą” Jednej Całości (jednej świadomości), doświadcza siebie jako indywidualny byt, ale równocześnie jest w stanie dostroić się do mądrości tej świadomości, która jest Jedną Całością.

Będąc częścią Jednej Całości, mamy dostęp do zbiorowej mądrości, a także do doświadczeń każdej pojedynczej „Iskry”.

Na poziomie świadomości, poza zmysłami, mamy dostęp do każdej informacji, jaka istnieje.

Bez względu na to, czy ta informacja powstała w tym, co uważamy za przeszłość, w tym, co uważamy za teraźniejszość, czy też tym, co uważamy za przyszłość – nie ma to znaczenia.

W obszarze świadomości Jednej Całości czas nas nie wiąże, gdyż na tym poziomie wszystko jest „bezczasowe”.

Czy naprawdę możemy być nieskończeni? A jeśli tak – co to dla nas oznacza i w jaki sposób uświadomienie sobie tego zmieniłoby nasze życie?

Czy nadal mielibyśmy takie same priorytety? Jak żylibyśmy, wiedząc, że nasz materialny świat jest Iluzją stworzoną przez naszą Ewoluującą Świadomość i że tak naprawdę nie istnieje? Czy nadal byśmy cieszyli się swoim życiem?

A dlaczego nie? Iluzja czy nie, nasze życie jest warte radości, bez względu na wszystko. W końcu poznajemy siebie przez doświadczenia naszego życia.

Nasze życie jest cenne. I musimy w pełni zrozumieć jego wartość, jeśli chcemy się nim w pełni cieszyć.

Ze wszystkich nieskończonych możliwości doświadczania siebie jako świadomości wybraliśmy, by być akurat tu i teraz, w tym właśnie życiu. W tym określonym, przemijającym momencie.

 

Aby pomóc Ci poszerzyć możliwości Twojego umysłu, spróbuj wybrać się w Wewnętrzną Podróż opisaną poniżej. Została ona zaprojektowana tak, by wywrzeć inny skutek niż dostępne nagrania audio (np. medytacja prowadzona), które zwykle stosuje się do takich celów.

Będę Cię prosić o naprzemienne czytanie (postrzeganie zmysłowe) i wewnętrzne doświadczanie (postrzeganie duchowe). Jest to znakomity sposób, by naprowadzić Twój umysł na rozpoczęcie korzystania z jego normalnie „uśpionych” części, by wyostrzyć Twoją intuicję i włączyć Twoją wizję „trzeciego oka.

Poniższa Podróż Wewnętrzna ma na celu pomóc Ci dostosować się do nowego sposobu postrzegania i odkrywania możliwości doświadczania Twojego istnienia na innym poziomie.

Znajdź teraz wygodną pozycję, w której będziesz dalej czytać w całkowitym odprężeniu, bez żadnych napięć w jakiejkolwiek części ciała.

Zrób kilka głębokich oddechów zanim przeczytasz dalszą część.

Doskonale.

Czytaj poniższy tekst tej części Wewnętrznej Podróży tak długo lub tyle razy, ile będziesz chcieć lub potrzebować.

Pamiętaj, że nie ma pośpiechu. Dojdziesz tam, gdzie masz dojść, w najodpowiedniejszym dla siebie czasie.

Doświadczanie nie polega na przyśpieszaniu rzeczy. Doświadczanie polega na doświadczaniu.

Oddychaj powoli i spokojnie.

Za chwilę poproszę Cię o zamknięcie oczu, a następnie o otworzenie ich z powrotem, by czytać dalej, kiedy już wyobrazisz sobie taką sytuację:

Jesteś na dnie swojego „trzeciego oka”. Dla tych, którzy nie są pewni, czym jest „trzecie oko”: skup się na punkcie znajdującym się nieco powyżej środka linii łączącej Twoje brwi. Znajduje się tam ośrodek energii, który nazywamy „trzecim okiem”. Wyobraź sobie, że w jakiś niewyjaśniony sposób – bezpiecznie i przyjemnie – znajdujesz się na dnie swojego „trzeciego oka”. Nie zastanawiaj się, czy to możliwe czy nie. Nie o to chodzi. Po prostu zaufaj swojemu własnemu procesowi i wyobraź sobie to, co opisałam powyżej.

NOTATKA: Jeżeli jesteś akurat osobą, której wyobrażanie sobie obrazów nie przychodzi z łatwością, wystarczy, że będziesz próbować poczuć to, co się dzieje, zamiast próbować to sobie wyobrazić.

Zamknij oczy i otwórz je ponownie, kiedy ukończysz zadanie.

Zamknij oczy TERAZ.

***

Dobrze. Otworzyłeś/-aś teraz oczy. Oddychaj powoli i głęboko. Oto, co masz zrobić dalej:

Za chwilę zamkniesz oczy, by wyobrazić sobie sytuację opisaną poniżej, po czym otworzysz oczy, by kontynuować czytanie:

A: Wyobrazisz sobie, że nadal jesteś na dnie swojego „trzeciego oka” i otaczają Cię kolorowe chmury energii, które nieustannie się poruszają i wirują.

B: Z zamkniętymi oczami, skieruj gałki oczne w lewo, tak daleko, jak będziesz w stanie (zrób to naprawdę, nie tylko w wyobraźni).

C: Wyobrazisz sobie, że widzisz tam tunel, po lewej stronie. Pójdziesz naprzód bez wahania i wejdziesz do tunelu. Jego ściany są zrobione z ciemnoniebieskiej energii, wyglądającej jak wirujące ciemnoniebieskie chmury.

D: Idź dalej, aż dojdziesz do końca tunelu, a wtedy otwórz oczy, by kontynuować czytanie.

Jeśli potrzebujesz ponownie przeczytać powyższe, by lepiej zapamiętać, co zrobić w tym kroku – przeczytaj to tyle razy, ile chcesz. Nie ma pośpiechu.

Nikt nie ocenia Cię za to, jak dobrze czy jak szybko przejdziesz te kroki.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Świetnie Ci poszło. Otworzyłeś/-aś oczy. Jeśli do tego momentu Ci się udało, możesz kontynuować tę Wewnętrzną Podróż. Jeśli nie – spróbuj ponownie później. Przestań czytać  i wróć do tego artykułu później dzisiaj, jutro lub wtedy, kiedy będzie na to najlepszy czas, by podjąć kolejną próbę.

To ważne, by ćwiczyć doświadczanie i próbowanie nowych sposobów postrzegania, zamiast zdobywania wiedzy wyłącznie za pomocą umysłu.

Daj sobie na to czas. Daj sobie tyle czasu, ile tylko chcesz.

Robisz postępy w swoim własnym tempie. Właśnie to tempo jest dla Ciebie odpowiednie.

Oddychaj powoli i głęboko. Pamiętaj, by nadal znajdować się w wygodnej pozycji.

Jeśli jesteś na to gotowy/-a, ponownie zamkniesz oczy i wyobrazisz sobie następującą sytuację:

A: Opuszczasz ciemnoniebieski tunel. Jest to bardzo przyjemne uczucie – tak, jakby zostać otulonym miłością.

B: Następnie wyobrazisz sobie siebie na zewnątrz tunelu.

C: Wyobrazisz sobie, że znajdujesz się teraz na „skraju” Wszechświata i że wokół Ciebie znajdują się wszędzie kolorowe, bezkształtne chmury energii.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Bardzo dobrze. Otworzyłeś/-aś oczy. Kontynuujmy.

Oddychaj. Powoli i głęboko.

Pozostań w wygodnej pozycji. Wszystko jest dobrze.

A: Zamkniesz teraz oczy i wyobrazisz sobie, że rozwinęła się u Ciebie specjalna wizja, która pozwala Ci nie tylko widzieć poprzez te kolorowe chmury, ale także pozwala Ci widzieć wiele miejsc na raz.

B: Z zamkniętymi oczami, skieruj swoje gałki oczne w lewo, a palcem wskazującym lewej ręki dotknij miejsca nieco powyżej punktu na środku linii łączącej brwi – miejsca, w którym na Twoim czole znajduje się Twoje „trzecie oko” (zrób to naprawdę, nie tylko w wyobraźni).

C: Wyobrazisz sobie, że ten gest wywołał małą iskrę, która zabłysła w Twoim sercu. A następnie opuścisz rękę.

D: Wyobraź sobie, że ta mała iskra sprawia, że rzeczy wokół Ciebie stają się jaśniejsze; umożliwia Ci też widzenie tego, czego wcześniej nie mogłeś/-aś zobaczyć.

Jeśli jesteś gotowy/-a, zamknij oczy TERAZ.

***

Otworzyłeś/-aś oczy.

Ta Wewnętrzna Podróż, którą właśnie ukończyłeś/-aś pochodzi z książki Johanny Kern  „Nauki Nadziei” – Tom 1 , która m.in. zawiera ponad tuzin nigdzie nie publikowanych wcześniej Wewnętrznych Podróży.

Jakie to było uczucie? Czy spowodowało to lekką dezorientację, kiedy przechodziło się od czytania do wewnętrznego doświadczania? Czy wywołało to u Ciebie lekki dyskomfort? A może nawet było to trudne? Czy Twój umysł próbował kontrolować Twoje wewnętrzne doświadczanie i dawać Ci jakieś wyjaśnienia lub analogie do czegoś już wcześniej doświadczonego lub poznanego?

Nasz umysł ma tendencję do działania w pewien określony sposób: jego rozumowanie opiera się na tym, co już zna; na stosowaniu starych wzorców do nowych sytuacji.

Ważne jest dla nas, by poszerzać naszą świadomość, gdyż jest to naturalny krok w naszej Ewolucji.

Johanna Kern – mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka filmowa urodzona i wychowana w Polsce, oraz wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”„365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”„Nauki Nadziei”, „Sekrety Miłości dla Każdego”„Kraina Cieni: Legenda”) wiele lat temu zaczęła nagle doświadczać regularnych spontanicznych transów, w których znajdowała się w starożytnej świątyni, gdzie otrzymywała Nauki Nadziei od starożytnego Mistrza.

Niesamowite antyczne Nauki Nadziei dały jej odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie ludzie stawiają sobie od wieków, oraz nowe spojrzenie na wszystko, co uważamy za kluczowe – nas samych, nasze pochodzenie i cel naszego istnienia:

począwszy od znaczenia naszej egzystencji, a skończywszy na tym, jak osiągnąć prawdziwe Szczęście, Moc, Obfitość i Wolność od wszelkich ograniczeń; począwszy od tego, jak nasze myśli funkcjonują w polu energii, którego wszyscy jesteśmy częścią, a skończywszy na tym, jakie jest znaczenie i natura ducha, materii, życia, śmierci i czym tak naprawdę jest Cykliczne Koło Tworzenia.

Johanna Kern dzieli się swoją wiedzą i pomaga ludziom znaleźć własną moc i rozwinąć się we wszystkich dziedzinach życia. Jej książki i płyty są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i innych dużych sklepach internetowych na całym świecie – w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

W książce „Nauki Nadziei” – Tom 1, Johanna Kern poprowadzi Cię przez specjalny program, który ma na celu poszerzenie Twojej Wizji Siebie, wyostrzenie Twojej intuicji i obudzenie pewnych uśpionych obszarów Twojego mózgu.

„W odpowiedzi na wiele próśb postanowiłam, że nadszedł czas, by ujawnić bardziej zaawansowane poziomy starożytnych Nauk Mistrzów HOPE (Nadziei), które wyjaśniają wszystko począwszy od naszego pochodzenia i celu istnienia, a skończywszy na tym, jak możemy się w pełni rozwijać w celu odkrywania niezliczonych możliwości Koła Tworzenia.

Nauki Nadziei mają na celu poszerzenie Twojej świadomości i zapewnienie Ci pomocy w rozwoju aż do osiągnięcia przez Ciebie pełni swojego potencjału. Nie mają na celu zmieniać tego, kim jesteś, ani zmieniać Twojego systemu wierzeń – bez względu na to, czy reprezentujesz poglądy naukowe, ateistyczne czy religijne.

W tej książce znajdziesz narzędzia, które pomogą Ci poszerzyć swoją wizję siebie, wyostrzyć swoją intuicję i wydobyć lub po-prawić wizję „trzeciego oka” – co dalej prowadzi do przebudzenia pewnych uśpionych dotychczas obszarów mózgu.

Nauczysz się, jak wykorzystywać swoje myśli, by wpływać na rze-czywistość, w której żyjesz, a także dowiesz się, jak korzystać z darów 7 Mocy, by osiągnąć pełnię swojego potencjału.

Nie ma żadnych granic w tym, kim jesteś – tak samo jak żadnych granic nie ma Twoja wspaniałość. Z wyrazami miłości oddaję w Twoje ręce pierwszy tom z serii zaawansowanych Nauk Nadziei.” – Johanna Kern

Moc naszego Umysłu nie ma żadnych ograniczeń, poza tymi, które sami sobie narzucamy.

Wybierz Temat
Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

Dostępne obecnie książki i płyty Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

 

 

JK PL YOUTUBE 2

 

2018-05-11T02:58:34+00:00 Marzec 18th, 2018|Jak Rozwijać Się Duchowo Każdego Dnia|0 Komentarzy