Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Jak mieć spełnione i komfortowe życie
Blog

Artykuł Johanny Kern pt. Spełnianie celu swojego istnienia: Sekrety pięknego życia: Recepta na szczęście został opublikowany w październikowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „The Edge” („Na Krawędzi”).

Magazyn “The Edge” poświęcony jest tematyce badania ewolucji ludzkiej świadomości i holistycznego stylu życia i jest drukowany w USA od ponad 20 lat (a także online od ponad 15 lat).

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

Sekrety pięknego życia:

Recepta na szczęście

Johanna Kern 

 

Kiedy szczęście wycieka z naszego życia z powodu codziennych zmagań, stresu, zmartwień i zagonienia – przestajemy być świadomi i nie zauważamy nie tylko piękna i wagi naszego istnienia, ale także darów oferowanych nam obficie przez świat.

 

Istnieje coś takiego jak „cudowne lekarstwo” na wszystkie przeszkody na naszej drodze do szczęśliwego i spełnionego życia. Czy chciałbyś/chciałabyś przepis?

Zacznijmy od tego, że nasze życie zawsze nas wspiera. Podobnie jak każdy dobry przyjaciel, nasze życie jest z nami na „lepsze lub gorsze”. Podobnie jak dobry przyjaciel, będzie nas wspierać w każdej „doli i niedoli”. Jeśli jednak nie zostanie przez nas docenione, pozostawi nas sobie samym.

Zauważyłeś/-aś prawdopodobnie, że są na świecie ludzie, których stan poczucia szczęścia nie jest uzasadniony żadną logiką, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Ludzie tacy potrafią pozostać szczęśliwymi bez względu na okoliczności. Niektórzy z nich mogą być biednymi, niewykształconymi, a nawet analfabetami. Inni z kolei prowadzą regularne życie, chodzą do zwykłej pracy, borykają się z codziennością tak, jak reszta społeczeństwa. Mogą nawet być nieuleczalnie chorzy, lub cierpieć z głodu, gdzieś w zubożałych krajach. Bez względu na to, skąd pochodzą i w jakiej znajdują się sytuacji, osoby te mają jedną wspólną cechę: pozostają szczęśliwi. Stan poczucia szczęścia wydaje się być ich naturalnym stanem bycia. Często myślimy o takich ludziach, że po prostu im się udało, bo się już “tacy urodzili”.

Otóż mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Wszyscy się tacy urodziliśmy. Każdy z nas urodził się szczęśliwy. Jako małe dzieci byliśmy naturalnie szczęśliwi, ufni i otwarci. Każdy człowiek rodzi się wyposażony w naturalną akceptację, ciekawość i radość życia. Szczęście to nie są odczuwane emocje, ale stan umysłu. Czujemy się w taki sposób, w jaki jesteśmy zaprogramowani.

Istnieje prosta metoda, aby przeprogramować nasz sposób myślenia, umożliwiając nam powrót do wrodzonej radości życia. 

Zacznij od obserwowania ludzi i wydarzeń pojawiających się w Twoim życiu. Zauważ, że prawdziwą ludzką życzliwość można jednak odnaleźć pod spodem ich niedoskonałości. W głębi duszy wszyscy pragniemy tego samego: spokojnego, szczęśliwego i spełnionego życia.

Kiedy widzisz czyjeś szczęście, ciesz się szczęściem tej osoby, tak, jakby była Twoim dobrym przyjacielem i życzyłbyś/życzyłabyś jej powodzenia. Znajdź własną radość w szczęściu innych ludzi. Nawet jeśli są Ci zupełnie obcy, bądź im życzliwy/-a. Później, kiedy nauczysz się, jak cieszyć się szczęściem innych, będzie Ci łatwiej zaakceptować własne szczęście.

Poszukaj harmonii we wszystkich zdarzeniach i zauważ, że nigdy nie jesteś sam/-a. Zacznij postrzegać wszystko i wszystkich jako część jednej ogromnej wspólnoty, w której – podobnie jak krople w symbolicznym oceanie – wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani. W tej jedności odnaleźć można prawdziwe piękno i moc, która zapewniają nas o tym, jak ważnym jest nasze własne istnienie.

Pamiętaj, aby cieszyć się prostymi przyjemnościami: obserwuj przyrodę i zauważ, jak wesołe są zwierzęta, jak bujnie kwitnie roślinność. Cała natura wyraża radość życia, w taki lub inny sposób.

Przebacz innym za ich niedoskonałości, a także wybacz sobie. Kiedy utrzymujemy w sobie urazę i wypełniamy się gniewem lub poczuciem winy, rezygnujemy ze szczęścia i zamieniamy je na gorycz i nieszczęście. Nie możemy znaleźć wewnętrznego spokoju i tracimy radość życia.

Zamień marzenia powstałe w umyśle/głowie na pragnienia swego serca. Pragnienia powstałe w naszym umyśle napędzane są przez Ego, a ich celem jest ucieczka przed odczuwaną pustką, dyskomfortem lub lękiem. Kiedy czujesz się przytłoczony i zagubiony, znajdź sposób na ponowne odnalezienie prawdziwego głosu swojego serca.

Zauważ i przyznaj się przed sobą, że porównywanie swojej sytuacji z innymi jest bezcelowe i nie pomaga Ci w żaden sposób. Jesteś wyjątkową osobą, jedyną pośród miliardów – i taką jest także Twoja własna historia życia. Możesz naprawdę nauczyć cieszyć się tym, kim jesteś i gdzie się obecnie znajdujesz.

Doceń i celebruj swoje wyjątkowe życie. Jak się teraz czujesz, wiedząc, że może ono być Twoim najlepszym przyjacielem?

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej NA STRONIE INTERNETOWEJ MAGAZYNU: TUTAJ

POMOCNE NARZĘDZIA

NA SZCZĘŚLIWE, SPEŁNIONE, ZDROWE I DOSTATNIE ŻYCIE:

(Aby przeczytać lub posłuchać darmowych fragmentów klikaj na obrazki)

Ta jedyna w swoim rodzaju, nagrodzona książka i nagranie MP3 mogą całkowicie odmienić Twoje życie, a możesz także ofiarować je w prezencie osobom, które kochasz!

Książka ta zawiera specjalny program do przeprogramowania Twojej podświadomości przy użyciu technik starożytnych Mistrzów NA SZCZĘŚLIWE, SPEŁNIONE, ZDROWE I DOSTATNIE ŻYCIE. Metoda ta nie wymaga żadnej ciężkiej pracy, poświęceń ani rezygnowania z niczego co się lubi. Wystarczy zrelaksować się i

Nagranie audio MP3 - Johanna Kern

Nagranie audio MP3 - Johanna Kern

cieszyć się każdym dniem, podczas gdy zawarte tu afirmacje poprowadzą Cię do Twego Wspaniałego Życia

“365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”  opatrzona pięknymi, kolorowymi ilustracjami  otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Książek w Los Angeles, Marzec 2018, w kategorii Niebeletrystyczne.

Z pomocą technik starożytnych Mistrzów służących do przeprogramowania podświadomości, fal theta i alfa oraz specjalnego programu opracowanego przez Johannę Kern – to nagranie MP3 pomoże Ci zbudować życie, jakiego chcesz – bez względu na Twoje pochodzenie, sytuację życiową, płeć, wiek, przekonania czy tradycje.

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Jak mieć spełnione i komfortowe życie
Blog