Artykuł Johanny Kern pt. „5 Sekretów Skutecznych Afirmacji” został wyróżniony w marcowym wydaniu (2020) amerykańskiego magazynu „OMTimes”.

Magazyn „OMTimes” jest jednym z wiodących w Ameryce, dostarczając pozytywnych treści na temat zdrowia, rozwoju personalnego i duchowego, posiadając miliony czytelników w każdym kraju anglojęzycznym, oraz dodatkowo w jęz. hiszpańskim i portugalskim.

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu:

5 Sekretów skutecznych afirmacji

Johanna Kern

TAJEMNICE AFIRMACJI:

Co sprawia, że afirmacje są skuteczne a co sprawia, że nie działają

Od stuleci ludzie odnoszący sukcesy i wpływowi używali afirmacji, które przyniosły im niezwykłe rezultaty. Krok po kroku, za pomocą skutecznych afirmacji, wielu zwykłych ludzi zamieniło porażki w sukces, chorobę w zdrowie, a nieszczęście w radość życia. Jednak wiele osób dowiaduje się, że wykorzystane przez nich afirmacje nie działają. Jaki jest problem? Czego brakuje w technikach afirmacyjnych?

Celem afirmacji jest przekazanie danej wiadomości do podświadomości i sprawienie, aby uwierzyła ona, że ta informacja jest prawdziwa. Należy przy tym pamiętać, że nasza podświadomość odrzuci wszystko, co postrzega jako niedorzeczne.

Gdy powtarzana afirmacja nie zgadza się z tym, co wiemy i myślimy o sobie w podświadomości. Powtarzające się stwierdzenia, takie jak „jestem zdrowy/-a”, gdy jesteśmy chorzy, lub „jestem bogaty/-a”, kiedy ledwo jesteśmy w stanie zapłacić rachunki, są w rzeczywistości nieskuteczne.

Istnieją pewne kroki, czyniące afirmacje skutecznymi i łatwymi do przyjęcia przez naszą podświadomość:

1. Praktykujmy afirmowanie krok po kroku.

Afirmacja musi zgadzać się z tym, co jest dopuszczalne dla naszej podświadomości. Powinniśmy zacząć od zmiany naszych przekonań o sobie. Dobrze jest najpierw przyznać, że naprawdę jesteśmy godni lepszego życia, że zasługujemy na lepszy los. Możemy powiedzieć sobie na przykład: „Teraz wiem, że życie może przynieść mi wszystko, co dobre, jestem gotowy/-a na coraz lepsze dni”.

2. Wbrew utartym przekonaniom, wcale nie potrzeba powtarzać afirmacji tysiące razy, aby były skuteczne i wiarygodne dla podświadomości; wystarczy powtórzyć je kilkakrotnie, ale za to dostarczając sobie przy tym dowodu z „samego życia”. Oto prosty trik: powtórz afirmację w takiej chwili, która udowadnia Twej podświadomości, że to, co afirmujesz, jest prawdą. Na przykład, kiedy robisz afirmacje na przypływ pieniędzy, możesz efektywnie wykorzystać czas, kiedy idziesz na zakupy. Kiedy wyjmujesz z kieszeni banknoty lub kartę kredytową – jest to doskonały moment na to, aby powiedzieć: „Mam więcej niż potrzeba na to, czego chcę”.

3. Ważne jest, aby to, co afirmujesz wyzwoliło Twoje uczucia. Podświadomość nie komunikuje się za pomocą słów, ale poprzez uczucia i emocje. Aby w pełni skorzystać z afirmacji, albo potrzeba zapoznać się ze swoimi emocjami i umiejętnie się nimi posługiwać, albo używać wyobraźni i wizualizacji w taki sposób, aby wyobrażać sobie w momencie powtarzania afirmacji, że to czego się pragnie, już się spełniło. Powtarzając afirmację staraj się wzbudzić w sobie uczucie przyjemności, radości i satysfakcji z osiągnięcia celu, albo – wyobraź sobie siebie, gdy już to się spełniło i wyobraź sobie, że odczuwasz takie właśnie emocje.

4. Powtarzane afirmacje, wbrew temu co nieraz słyszymy – nie muszą zawsze być w czasie teraźniejszym. Pamiętaj, że wszystko to, co afirmujesz musi być zaakceptowane jako prawda przez Twoją podświadomość. Jeśli zmagasz się z problemami zdrowotnymi i mówisz „Jestem zdrowy”, wywołasz w podświadomości opór, który może jeszcze bardziej negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie. Jeśli np. zmagasz się z problemami zdrowotnymi, jednocześnie powtarzając sobie: „Jestem zdrowy/a”, może to spowodować opór w podświadomości, a ponadto negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Lepiej powtarzaj sobie: „Czuję się coraz lepiej i lepiej” w chwilach, gdy naprawdę czujesz jakąś ulgę. To istotnie może pomóc Ci przezwyciężyć problemy. Natomiast jeszcze skuteczniejsze jest powiedzenie: „Wybieram, aby czuć się lepiej i lepiej”, które może być użyte w każdej chwili. Powodem jest to, że jeśli używasz takiej formy, nie ograniczasz się w tym, na ile lepiej możesz się poczuć.

5. Warto pamiętać, że ogromny wpływ na skuteczności afirmacji ma zapach. Dobrze jest powtarzać afirmacje podczas spaceru w parku lub w ogrodzie, albo wprowadzić przyjemne, naturalne zapachy w domu. Pachnąca świeca, przyjemny aromat, przewietrzone mieszkanie, a nawet zapach świeżo upieczonych ciasteczek pomogą skuteczniej wpływać na podświadomość, dlatego że tematyka Twojej afirmacji skojarzy jej się z prawdziwą, naturalną przyjemnością.

Każdy dzień jest bardzo ważnym krokiem:

Twoja podświadomość programowała się przez wiele lat. Najprawdopodobniej odkąd byłeś/aś małym dzieckiem nabierałeś/aś wzorców, które doprowadziły Cię do tego momentu życia, w którym obecnie się znajdujesz. Jeśli byłbyś/abyś w pełni zadowolony/a ze swego życia, nie próbowałbyś/abyś niczego zmieniać, ani szukać różnych nowych sposobów, aby uzyskać pożądany efekt.

Pamiętaj, że każda pojedyncza afirmacja, wykonana prawidłowo, staje się kamieniem milowym w podróży poprzez Twoją podświadomość. Przybliży Cię ona bardziej do upragnionego celu i zaprowadzi prosto do autentycznej życiowej zmiany. Jednak, aby tak się stało, Twoja podświadomość musi być w zgodzie z tym, co przepracowujesz w swoim umyśle.

Zasługujesz na naprawdę wspaniałe życie. Ktokolwiek sprawił, że teraz myślisz o sobie inaczej – nie miał racji. Nie wierz temu, co wmawiały Ci takie osoby. Możesz wziąć swoje przeznaczenie we własne ręce. Możesz dać sobie wystarczająco dużo czasu i troski, aby naprawić to, co poszło nie tak.

A przede wszystkim: zrelaksuj się i ciesz się chwilą. Zasługujesz na wszystko co najlepsze i dotrzesz tam, gdzie chcesz być. Popatrz tylko gdzie już się znajdujesz. Udało Ci się tutaj dotrzeć. Jesteś najlepszą rzeczą, jaka mogła Ci się przydarzyć. Proszę, pamiętaj o tym.

Przydatna afirmacja na początek:

„Dzisiaj uznaję, doceniam i dziękuję sobie za wszystko, co zrobiłem/-am, czego doświadczyłem/-am i czego się nauczyłem/-am.

Zaczynam teraz od nowa, aby stać się dokładnie tym, kim pragnę być.

Rozpoczyna się moja nowa życiowa podróż.

Jest teraz na to odpowiedni czas i miejsce.

Staję się coraz bardziej tą osobą, którą naprawdę chcę być.”

Wszystkiego Najpiękniejszego!

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej:

PDF ze stron magazynu ORAZ na stronie internetowej magazynu: TUTAJ

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach z książki oraz nagrania MP3 Johanny Kern:

 

POMOCNE NARZĘDZIA

NA SZCZĘŚLIWE, SPEŁNIONE, ZDROWE I DOSTATNIE ŻYCIE:

(Aby przeczytać lub posłuchać darmowych fragmentów klikaj na obrazki)

Ta jedyna w swoim rodzaju, nagrodzona książka i nagranie MP3 mogą całkowicie odmienić Twoje życie, a możesz także ofiarować je w prezencie osobom, które kochasz!

Książka ta zawiera specjalny program do przeprogramowania Twojej podświadomości przy użyciu technik starożytnych Mistrzów NA SZCZĘŚLIWE, SPEŁNIONE, ZDROWE I DOSTATNIE ŻYCIE. Metoda ta nie wymaga żadnej ciężkiej pracy, poświęceń ani rezygnowania z niczego co się lubi. Wystarczy zrelaksować się i

Nagranie audio MP3 - Johanna Kern

Nagranie audio MP3 - Johanna Kern

cieszyć się każdym dniem, podczas gdy zawarte tu afirmacje poprowadzą Cię do Twego Wspaniałego Życia

“365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”  opatrzona pięknymi, kolorowymi ilustracjami  otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Książek w Los Angeles, Marzec 2018, w kategorii Niebeletrystyczne.

Z pomocą technik starożytnych Mistrzów służących do przeprogramowania podświadomości, fal theta i alfa oraz specjalnego programu opracowanego przez Johannę Kern – to nagranie MP3 pomoże Ci zbudować życie, jakiego chcesz – bez względu na Twoje pochodzenie, sytuację życiową, płeć, wiek, przekonania czy tradycje.

Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.