Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Ścieżki życia i kariery
Blog

Artykuł Johanny Kern pt. „Sukces NIE JEST Twoim wrogiem” został wyróżniony w sierpniowym wydaniu (2019) amerykańskiego magazynu „OMTimes”.

Magazyn „OMTimes” jest jednym z wiodących w Ameryce, dostarczając pozytywnych treści na temat zdrowia, rozwoju personalnego i duchowego, posiadając miliony czytelników w każdym kraju anglojęzycznym, oraz dodatkowo w jęz. hiszpańskim i portugalskim.

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu:

 

 

 

 

 

Sukces NIE JEST Twoim wrogiem

Johanna Kern

Lęk przed Sukcesem może nas podświadomie nękać, sprawiając, że nieustannie sabotujemy swoje cele i marzenia.

Większość naukowców i psychologów zgadza się, że Lęk przed Sukcesem jest podobny do Lęku przed Porażką. Powody występowania Lęku przed Sukcesem mogą być różne w zależności od osoby:

·      Może być tak, że podświadomie wierzymy, że nie nie zasługujemy na sukces, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, by spełniać swoje marzenia, a może być też tak, że sukces kojarzy nam się z czymś, co podświadomie uważamy za „negatywne”, „złe” lub nawet „odrażające”.

·      Może być tak, że podświadomie wierzymy w to, że nie będziemy w stanie utrzymać swojego sukcesu i że, koniec końców, i tak poniesiemy porażkę.

·      Możemy też podświadomie wierzyć w to, że aby osiągnąć sukces w życiu, musimy być kimś przebiegłym, bezlitosnym, aroganckim, nękać innych, nie mieć serca itp. Możemy nawet żywić w swoim sercu urazę w stosunku do pewnych ludzi sukcesu, których z jakiegoś powodu nie znosimy i nie chcemy „skończyć” jak oni.

·      Możemy również odczuwać w jakimś stopniu winę lub wstyd, że nam się udało, podczas gdy nasi krewni lub współpracownicy nie odnieśli sukcesu. 

Co dzieje się, kiedy Lęk Przed Sukcesem kieruje naszym życiem:

·      Możemy unikać realizacji lub ociągać się z realizacją dużych projektów, zwłaszcza jeżeli mogą one prowadzić do uznania.

·      Możemy zaprzepaścić nasze plany lub cele, obawiając się jakichś problemów czy konfliktów w naszej rodzinie lub firmie.

·      Możemy sabotować własne starania tuż przed osiągnięciem naszego wymarzonego lub starannie zaplanowanego sukcesu. Albo możemy zrezygnować już na samym początku i nawet nigdy nie rozpocząć realizacji planów

Jeżeli rozpoznajesz u siebie którekolwiek z powyższych zachowań, oznacza to, że możesz mieć podświadomy Lęk Przed Sukcesem.

Jego symptomy są często podobne do symptomów Lęku Przed Porażką. Dzieje się tak, ponieważ Lęk Przed Sukcesem zakorzeniony jest w naszym podświadomym zaprogramowanym przekonaniu, że sukces przyniesie nam ból.

·      Możemy wierzyć w to, że sukces spowoduje wyobcowanie od rodziny z powodu dłuższych godzin pracy lub że staniemy się obiektem próśb o przysługi i pieniądze.

·      Być może boimy się, że będziemy bardziej krytykowani, kiedy znajdziemy się “wyżej na drabinie” i że nasi przyjaciele lub rodzina będą odnosić się do nas z zazdrością, cynizmem oraz że możemy stracić tych, których kochamy.

·      Możemy też po prostu bać się tego, że w przypadku osiągnięcia swoich celów, będziemy mocno żałować, że nie zaczęliśmy wcześniej.

Jak pokonać Lęk przed Sukcesem:

·      Krok 1: Zadaj sobie następujące pytania:

Czy naprawdę uważam, że lepiej jest być nieszczęśliwym w nieszczęśliwym tłumie zamiast udowodnić innym, że wszystko jest możliwe i że skoro ja mogę odnieść sukces, oni też mogą?

Czy naprawdę uważam, że moja rodzina lub przyjaciele są szczęśliwsi, bo ja nie osiągnąłem/-am jeszcze sukcesu?

Czy jestem pewna/-y, że mój sukces musi w ostatecznym rozrachunku prowadzić do rozczarowań i bólu? Jeżeli tak: co sprawia, że myślę w ten sposób?

Zadaj sobie te oraz podobne pytania, rozpatrując uważnie każdą z kwestii, które mogą podświadomie sabotować Twoje życie. Udziel sobie tych odpowiedzi na papierze, a potem porównaj plusy i minusy każdej z możliwych sytuacji.

·      Krok 2: Zauważ i zaakceptuj ten prosty fakt: Jeżeli nie podążasz w kierunku swoich marzeń, jeżeli nie sięgasz po swoje cele – skończysz pogrążony/-a w nieszczęściu, frustracji i rozczarowaniu. 

Sukces NIE JEST Twoim wrogiem.

Rezygnacja ze swoich marzeń przyniesie Ci w ostatecznym rachunku taki lub inny ból. Tego możesz być pewien/pewna.

·      Krok 3: Zauważ, że każdy człowiek na tej planecie przeżywa swoją własną unikalną historię. Każda osoba ma wybór co do tego, w jaki sposób działać, zachowując przy tym czyste Serce. Nie ma żadnej potrzeby odnosić sukcesu, który nie będzie w harmonii z tym, co jest dla Ciebie ważne i cenne.

Jesteś unikalną istotą, jedyną pośród miliardów, która ma do opowiedzenia swoją własną, unikalną historię. Możesz być człowiekiem sukcesu na swoich własnych warunkach: nie musisz zachowywać się w jakikolwiek sposób, który nie jest PRAWDZIWY DLA CIEBIE.

·      Krok 4: Uzmysłów sobie, że Lęk Przed Sukcesem powstrzymuje Cię przed doświadczaniem życia w pełni i z poczuciem szczęścia: 

Lęk Przed sukcesem = lęk przed prawdziwie staniem się sobą

Lęk przed prawdziwie staniem się sobą = brak wiary w siebie

Brak wiary w siebie = marnowanie potencjału

Marnowanie potencjału = brak szczęścia

Brak szczęścia = brak radości życia

Brak radości życia = brak spełnienia/sukcesu

Życie pozbawione Lęku Przed Sukcesem = Szczęście/Spełnienie/Sukces

·      Krok 5:  Możesz teraz spokojnie przyznać się przed sobą, że  absolutnie cudownie byłoby podążać za głosem własnego Serca, kochać swoje życie i dzielić swoje szczęście z tymi, których kochasz.

Jesteś mądry/mądra. Jesteś silny/silna.

A teraz możesz także pozwolić sobie na szczęście.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej: PDF ze stron z magazynu

POLECANE DLA CIEBIE:

(Aby przeczytać lub posłuchać fragmentów klikaj na obrazki)

Przyciągnij i zaakceptuj Dostatek – ciesz się nim, bo masz do niego pełne prawo

Przyciągnij i zaakceptuj Dostatek – ciesz się nim, bo masz do niego pełne prawo

Zaprogramuj się na sukces, szczęście, zdrowie i dostatek ZASŁUGUJESZ NA WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE W ŚWIECIE, I NADSZEDŁ JUŻ CZAS, ABY TO PRZYJĄĆ

Zaprogramuj się na sukces, szczęście, zdrowie i dostatek
ZASŁUGUJESZ NA WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE W ŚWIECIE, I NADSZEDŁ JUŻ CZAS, ABY TO PRZYJĄĆ

Nowości w Mediach: Prasa/Radio/TV/Wywiady z Johanną Kern
Ścieżki życia i kariery
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.