10 Paź

8 Kroków do szczęścia: KROK TRZECI. Zmienianie Rzeczywistości oraz Prawo Integracji i Ekspansji

 

Prawo Uniwersalne jest jedną z 7 Mocy tworzących świat i wpływa bez wyjątku na każdą naszą myśl i każdy nasz czyn. Prawo Uniwersalne posiada 8 Praw składowych.

Trzecie z nich to:

PRAWO INTEGRACJI I EKSPANSJI

Krótkie objaśnienie tego, w jaki sposób to prawo wpływa na jakość naszego życia i nasze szczęście

Czy zauważyłeś/aś jak szybko się teraz wszystko dzieje na całym świecie?

Jak prędko zachodzą zmiany wokół nas: szybki rozwój nauki, ludzkiej myśli, czy nawet zmiany polityczne, gospodarcze czy społeczne?

Takie zmiany kiedyś wymagały dziesiątek lub setek lat, a teraz możemy zaobserwować cały ich wachlarz w trakcie jednego życia.

Jeśli zwrócisz uwagę na to, jak szybko obecnie manifestują się Twoje myśli, możesz zauważyć jak szybko to, czego sobie życzysz, lub to, czego się boisz, może faktycznie zaistnieć w Twoim życiu.

Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale to wszystko dzieje się na skutek ekspansji naszego Wszechświata:

ROZSZERZAJĄCY SIĘ WSZECHŚWIAT WPŁYWA NA NASZE ŻYCIE, MYŚLI I CODZIENNE DOŚWIADCZENIA

Oto jak to działa:

Według 3. Prawa Uniwersalnego dla Energii – ‘Prawa Integracji i Ekspansji’ – cała Materia, która jest częścią Energii Kosmicznej, nieustannie pulsuje. Rozszerza się, kurczy, a potem znowu rozszerza i tak dalej.

Co to ma wspólnego z naszymi doświadczeniami?

O wiele więcej, niż byśmy się spodziewali. Dotychczas ekspansja Wszechświata i fakt, że widzimy oddalające się od nas galaktyki, powodowały głównie konsternację wśród astronomów, którzy dokonują coraz dokładniejszych pomiarów dwóch istotnych kosmicznych parametrów: szybkości ekspansji Wszechświata i średniej gęstości Materii we Wszechświecie.

Kiedy w latach dwudziestych naukowcy odkryli ekspansję Wszechświata, wierzono, że jej szybkość maleje. Dopiero w 1998 r., kiedy dwa niezależne ośrodki badawcze udowodniły, że szybkość ekspansji wzrasta, naukowcy zaczęli się w ogóle zastanawiać, jakie będzie to miało skutki.

Od tego czasu napisano ponad 5000 prac, a przedmiotem wielu z nich była tak zwana Ciemna Energia. W fizyce kosmologicznej i astronomii termin ten opisuje nieznaną formę energii, która, jak się uważa, przenika całą przestrzeń i wykazuje tendencje do przyspieszania ekspansji Wszechświata. Nie jest bardzo gęsta i, jak się wydaje, nie podlega prawu grawitacji, w przeciwieństwie do Materii. Ciemna Energia stanowi 68% gęstości Wszechświata, wypełniając przestrzeń, która bez niej byłaby pusta.

I tu pojawia się bardzo ciekawa kwestia:

to, co naukowcy postrzegali jako Ciemną Energię, wiele starożytnych filozofii lub systemów wierzeń opisywało jako (świat) Ducha – w przeciwieństwie do Materii.

Niektóre z tych starożytnych filozofii opisywały interakcję pomiędzy Materią a Duchem (Ciemną Energią) jako „Oddychający Wszechświat”.

Zanim wyjaśnię dokładniej, jaki to wszystko ma na nas obecnie wpływ, proszę Cię o przeczytanie poniższego krótkiego fragmentu książki „Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, który da Ci lepszy obraz koncepcji „Oddychającego Wszechświata”:

„ – Musisz zrozumieć, że zarówno Materia jak i Duch są energiami, a ich podstawowym elementem jest wibracja – powrócił do lekcji. – Wibracja bowiem jest podstawowym elementem wszystkiego, co istnieje, lub nie.
– No to pięknie – pomyślałam. Zupełnie się pogubiłam.
– Co masz na myśli mówiąc ‘istnieje lub nie’? – zapytałam.
Zatrzymał się i spojrzał na mnie. – Innymi słowy, to co zostało zamanifestowane i to co jeszcze nie jest zamanifestowane – powiedział.
– Aha – skinęłam głową. – To znaczy, wibracja jest jak ziarno, z którego coś urośnie albo już urosło.
(…) – Podobnie jak wysokość płomienia odzwierciedla ile oleju jest w kaganku, a kolor płomienia będzie informował o rodzaju używanego oleju – każda energia odzwierciedla cechy wibracji, z której pochodzi – wyjaśnił.
Zmrużyłam oczy, by przyjrzeć się uważniej płomieniowi. Kiedy patrzyłam na niego w ten sposób, płomień wyglądał mgliście, jak kręgi rozchodzącej się w powietrzu fali.
– Zatem energia rozchodzi się, tworząc wzór – powiedziałam.
Uśmiechnął się. – Rzeczywiście energia jest wzorcem odzwierciedlającym częstotliwość i gęstość wibracji. Różne rodzaje energii odzwierciedlają różne wibracje.
– Tak jak to robią Duch i Materia?
– Tak właśnie – potwierdził. – Obie energie, Duch i Materia, są wieczne w swojej istocie. Podlegając ciągłej transmutacji (przemianie), utrwalają swoje istnienie. Podczas, gdy jedno z nich się ścieśnia, drugie się rozszerza. Następnie, gdy to pierwsze się rozszerza, drugie się ścieśnia. I tak dalej, na zmianę.
Podał mi wyglądający zabytkowo mieszek do tłoczenia powietrza. Obracałam go w rękach, podziwiając solidne lecz gustowne wykonanie. Skóra przymocowana była do uchwytów z drewna dębowego eleganckimi, mosiężnymi nitami:
Podczas gdy bawiłam się mieszkiem Mistrz kontynuował, mówiąc: – Tak jak kiedy podczas rozszerzania mieszka następuje zasysanie powietrza – Duch rozszerza się, rozprzestrzenia i wchłania Materię. Można powiedzieć, że Duch wtedy ‘wdycha’ Materię.
Rozciągnęłam uchwyty mieszka, aby wciągnął powietrze.
– I co dalej? – zapytałam, patrząc na Mistrza.
– Następnie, podobnie jak mieszek wypuszczający powietrze, Duch skurcza się, a ‘wydychana’ Materia się rozszerza.
– Ciekawe – pomyślałam i ścisnęłam do siebie uchwyty.
Mieszek wydał syczący dźwięk, wypuszczając powietrze.
– I tak to mnie więcej wygląda, gdy Materia i Duch ciągle razem ‘oddychają’ lub ‘tańczą’ jeśli wolisz – powiedział. – Jest to odwiecznie trwający cykl.
(…) – Gdy Duch albo Materia rozszerzają się, jest w nich więcej miejsca, przestrzeni. A gdy się ścieśniają, stają się bardziej zwarte, powiedzmy – bardziej napakowane. Można z łatwością zaobserwować takie zjawiska w Świecie Fizycznym.
– W jaki sposób? – zapytałam.
– Na przykład poprzez rozwój i upadek systemów myślowych, takich jak cywilizacje. Albo tak zwane narodziny i śmierć organizmów. Lub rozszerzanie i ścieśnianie się Wszechświatów – powiedział. – Chociaż, aby zaobserwować to ostatnie, musiałabyś żyć wiele miliardów lat – uśmiechnął się. – Można jednak dowiedzieć się z fizyki kwantowej, że Wszechświat, w którym żyjesz, obecnie się rozszerza. Jest więcej w nim teraz więcej przestrzeni pomiędzy cząsteczkami Materii, planetami i tak dalej.” KONIEC fragmentu.

Pomyśl teraz o czymś: podczas cyklu rozszerzającego się Wszechświata pojawia się coraz więcej przestrzeni (coraz więcej Ciemnej Energii czyli Ducha) w stosunku do Materii.

Oznacza to, że wszystko, co niematerialne szybciej i łatwiej „podróżuje”, tak jakby „ślizgało się” szybko po wodzie lub powietrzu. Każda pojedyncza wibracja, jaka zostaje wysłana, porusza się szybciej, i szybciej się manifestuje.

Innymi słowy:

mamy szansę wpływać na „rzeczywistość”, w której żyjemy, w sposób prawdziwie doniosły i korzystny dla wszystkich. Wszechświat – dzięki swojej przyspieszającej ekspansji – jest po naszej stronie. Życie jest po naszej stronie.  

ŻYJEMY W BARDZO CIEKAWYCH CZASACH: TO OD NAS ZALEŻY, JAK WYKORZYSTAMY TĘ WIEDZĘ.

MOŻEMY OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO CO CHCEMY, JEŚLI PODEJDZIEMY DO TEGO Z OTWARTYMI UMYSŁAMI I SERCAMI.

WIEMY JUŻ, ŻE NASZE MYŚLI SĄ ENERGIĄ. ZACHOWUJĄ SIĘ JAK FALE RADIOWE. (Zobacz: Jak tworzymy i współtworzymy naszą rzeczywistość.)

Kiedy wysyłamy jakąś myśl, zachowuje się ona jak inne fale energii, wibrując z określoną częstotliwością – wyższą lub niższą. Zależy to od tego, jaka intencja kryje się za naszą myślą. Badacze zaobserwowali, że im wyższa częstotliwość wibracji, tym większy jej wpływ na wszystko inne. Innymi słowy: im wyższa wibracja naszej myśli, tym szybciej i dobitniej tworzymy własną rzeczywistość, doświadczenia naszego życia.

Zjawisko to zaobserwowano nie tylko w teorii pola kwantowego, ale także, co ciekawe, zaobserwowało je wielu filozofów, mistyków i systemów wierzeń na przestrzeni tysięcy lat.

Zaobserwowano, że poszerzona świadomość, altruizm, bezwarunkowa Miłość – czyli „wyższe wartości”, które mają wyższą częstotliwość i wchodzą w zakres kategorii Gamma fal mózgowych – mają największą moc i zmieniają „rzeczywistość” w mgnieniu oka.

Pomyśl na przykład o Mahatmie Gandhim i o tym, jaki wpływ wywarł na wielu ludzi swoją wysoką świadomością.

Pamiętaj: to, co myślimy i robimy, staje się formą dla tego, co otrzymujemy i kim się stajemy. Jeżeli chcemy doświadczyć szczęścia w życiu, musimy zmienić nasz sposób myślenia. I wcale nie jest to takie trudne. 

Zacznij obserwować ludzi i zdarzenia pojawiające się w Twoim życiu: Dostrzeż prawdziwą ludzką życzliwość kryjącą się pod ich niedoskonałościami. Głęboko w środku, wszyscy chcemy tego samego: spokojnego, szczęśliwego i spełnionego życia.

Poszukaj harmonii we wszystkich zdarzeniach. Zacznij postrzegać wszystko i wszystkich jako część jednego ogromnego pola energii, w którym wszyscy jesteśmy połączeni. Jak krople wody w ocenie, wszyscy jesteśmy częścią tego wielkiego oceanu: każdy z nas posiada indywidualne doświadczenia, a jednak wszyscy jesteśmy częścią ogromnej wspólnoty, tego symbolicznego oceanu, gdzie wszyscy jesteśmy ze sobą wzajemnie powiązani. W tym sensie – nigdy nie jesteśmy sami 

Bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, należymy do świata w taki sam sposób, jak świat należy do nas 

Czyniąc ten krok w kierunku świadomego szczęścia, doświadczysz zmiany swojej świadomości i przejścia od dyskomfortu do świadomości Miłości i Radości, obecnych w każdym przejawie życia.

Co stanie się potem?

Twoje myśli zamanifestują się w Twoim życiu. Zawsze tak się dzieje. A przecież jest teraz najwyższy czas, abyśmy wszyscy zamanifestowali w świecie nasze naprawdę dobre myśli.


 

„Zacznij od zmiany swoich przekonań na swój własny temat.

Ważne jest, by pamiętać, że każda ludzka istota na tej planecie, jak i każda roślina, każde zwierzę, każda bez wyjątku żywa istota – jest absolutnie unikalna.

Ważne jest, by zdać sobie sprawę z własnej unikalności i uznać ją, a także zdać sobie sprawę z faktu, że masz prawo do szczęśliwego życia i również uznać ten fakt. Możesz decydować o swoim własnym losie i wnieść wkład w życie innych.” – fragment z książki „Nauki Nadziei” – tom 1, Johanny Kern


PRZYDATNA AFIRMACJA DO KROKU TRZECIEGO:

Posiadam moc, aby odmienić własne życie. Mogę też pozytywnie wpływać na swoje środowisko. Jestem w stanie uczynić świat lepszym dla siebie i innych. Jestem jednym z wielu cudownych ludzi i dostrzegam w innych własne odbicie. Wszyscy jesteśmy tacy sami, a jednocześnie tak bardzo wyjątkowi. Uwielbiam być sobą i mieć możliwość pozostawienia w świecie pozytywnego śladu swego istnienia.” – fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern 

8 PRAW SKŁADOWYCH PRAWA UNIWERSALNEGO: 

Prawa te wpływają bez żadnego wyjątku na wszystkie obszary naszego życia: życie prywatne i zawodowe, sztukę i naukę, biznes i politykę itp. bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie.

Prawo Przyczyny i Skutku / Przyczyny i Rozwiązania
Prawo Początku, Rozwoju i Przemijania
Prawo Integracji i Ekspansji
Prawo Pozorne
Prawo Reakcji Łańcuchowej
Prawo Skierowane do Siebie
Prawo Matryc i Echa
Prawo Nieskończoności

Szczegółowe informacje na temat 8 składowych praw Prawa Uniwersalnego, innych Mocy tworzących świat materialny oraz więcej informacji na temat świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach:  „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy)  i „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany) – autorstwa Johanny Kern.

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ rządzi 90% naszego myślenia i zachowania. Odpowiada za nasze nawyki, emocje, automatyczne reakcje, mechanizmy obronne itp., które mogą sprawić, że utkniemy w niechcianych sytuacjach w życiu. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców powstrzymujących Cię przed prowadzeniem takiego życia, jakiego chcesz.

W mojej książce „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” pokazuję czytelnikom, jak to zrobić i przekazuję im łatwy program, prowadzący ich krok po kroku ku poprawie dowolnej sytuacji życiowej.

Nagrałam także płyty CD, których można słuchać w stanie głębokiej relaksacji, podczas gdy ja prowadzę słuchaczy przez program przeprogramowania ich podświadomości.

Te czy inne podobne narzędzia są bardzo skuteczne i możesz znaleźć na rynku to, co będzie odpowiadać Twoim preferencjom i potrzebom. 

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂


 

Specjalny Prezent Audio:

Dla tych, którzy zapiszą się na Newsletter

 Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – czyta autorka

to najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 

 

 


KSIĄŻKI I PŁYTY CD JOHANNY KERN:

365-pl-on-white-perspective

 

 

Okladka-Front_1200_new2

 

SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

 

zobacz inne wpisy