21 Paź

8 Kroków do Szczęścia: KROK PIERWSZY. Zmienianie rzeczywistości oraz Prawo Przyczyny i Skutku

 

Prawo Uniwersalne jest jedną z 7 Mocy tworzących świat i wpływa bez wyjątku na każdą naszą myśl i każdy nasz czyn. Prawo Uniwersalne posiada 8 Praw składowych.

Pierwsze z nich to:

PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU

Krótkie objaśnienie tego, w jaki sposób to prawo wpływa na jakość naszego życia i nasze szczęście

KIEDY SZCZĘŚCIE WYCIEKA Z NASZEGO ŻYCIA Z POWODU CODZIENNYCH ZMAGAŃ, stresu, zmartwień i zagonienia – przestajemy być świadomi i nie zauważamy nie tylko piękna i wagi naszego istnienia, ale także darów oferowanych nam obficie przez życie i Wszechświat.

Mamy tendencję, by wierzyć, że działanie oznacza wyłącznie czyn fizyczny. Jednak według Nauk Nadziei – każda pojedyncza myśl przynosi określony skutek i jest traktowana jak działanie. Bez wyjątków.

Od wieków różne instytucje i różni ludzie uzurpowali sobie prawo do tego, by rządzić naszym życiem i losem, mówiąc nam, jak mamy żyć, by być bezpiecznym i szczęśliwym. I wiemy, dokąd nas doprowadzili: nieszczęście, gospodarka, która „karmi” ambicje i chciwość tych, którzy wyzyskują resztę, cywilizacja, która jest na drodze do samozagłady, wyniszczona i chora planeta.

Nasze myśli SĄ działaniami. Nasz brak zrozumienia, że jesteśmy w stanie zmieniać rzeczy na takie, jakimi je chcemy – JEST działaniem.

Nauka (matematyka, fizyka, chemia, biologia) uczy nas, że każde działanie przynosi jakiś skutek. Tej samej zasady – tzn. „Przyczyny i Skutku” – naucza każda filozofia i każdy system wierzeń.

Nie ma takiej myśli, tak jak i nie ma takiego czynu, która by przeminęła, nie tworząc konkretnego rezultatu w polu Energii, jaki wszyscy dzielimy (zob. JAK TWORZYMY I WSPÓŁTWORZYMY NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ – CZYLI CO I JAK „MANIFESTUJEMY” W NASZYM ŻYCIU).

To, co myślimy i w co wierzymy, sposób rozumowania, do jakiego przywykliśmy – wszystko to ma pewne konsekwencje i skutkuje tym, jaką rzeczywistość tworzymy dla siebie i innych.

Kiedy ślepo podążamy za tym, co inni wdrukowali nam do naszych umysłów i podświadomości, nie tylko żyjemy „na automatycznym pilocie”, ale także oddajemy naszą własną moc, która mogłaby nam posłużyć do prowadzenia takiego życia, jakiego chcemy i pragniemy: w szczęściu i komforcie, a także z godnością.

Poziom naszej świadomości jest bezpośrednio związany z poziomem naszego szczęścia i jakością naszego życia.

Szczęście pomaga nam generować nowe pomysły, wykraczać poza konkretne informacje, myśleć nieszablonowo i znajdować więcej kreatywnych rozwiązań.

Otwiera to drzwi do lepszego zrozumienia mechanizmów życia, poszerzania naszej świadomości i wychodzenia poza nasze ograniczenia.

Kiedy wypełnia nas lęk i wątpliwości – jesteśmy zamknięci w błędnym kole beznadziei, stresu i walki. A wszyscy wiemy, co z tego wynika.

Ci, którzy odbierają Ci prawo do decydowania o własnym losie, odbierają Ci także Twoją moc poprzez obniżanie poziomu Twojej świadomości. Tak dzieje się już od wieków. Różne instytucje i różni ludzie nadal uzurpują sobie prawo do odzierania innych z godności i świadomości – po to, aby to ONI mogli decydować o losie innych.

Pamiętaj, że nie taki/a się urodziłeś/aś. Urodziłeś/aś się pełny/a radości, zaufania do świata i gotowości, by stworzyć dla siebie to, co najlepsze. Byłeś/aś świadomy/a swojej własnej wielkości i swojej mocy – już w okresie niemowlęctwa.

Nadszedł czas, by ubiegać się o zwrot tej mocy. Nadszedł czas, by być świadomym wszystkiego, czym możesz się stać.

KIEDY WIESZ, JAK ŚWIADOMIE TWORZYĆ SWOJĄ RZECZYWISTOŚĆ – MASZ MOC DECYDOWANIA O SWOIM LOSIE.

Dobra wiadomość jest taka, że myśli można zmienić.

Tak, możemy przeprogramować nasz mózg na szczęście. Możemy stać się szczęśliwsi, skuteczniejsi, ciesząc się życiem i tworząc życie, jakiego chcemy i na jakie zasługujemy.

Aby uniknąć niepotrzebnych pomyłek najlepiej słuchać tego, co jest w głębi naszego Serca. Wszelkie lęki, wątpliwości i negatywność istnieją poza Sercem, i mogą łatwo zaprzątać nasz Umysł.

OSIĄGANIE SZCZĘŚCIA – KROK PIERWSZY:

Zacznij od małych kroczków: dzień po dniu.

Za każdym razem, kiedy przyjdzie Ci do głowy negatywna myśl, powiedz jej „Stop!” – tyle razy, ile potrzebujesz. Następnie powiedz do siebie: „To tylko myśl, a myśli można zmienić. Mogę mieć takie myśli, jakie wybiorę. Wybieram myśli wolne od lęków i negatywności.” A następnie pomyśl o czymś naprawdę przyjemnym. Powoli nauczysz się zastępować negatywne myśli przyjemniejszymi.

Pamiętaj, by zajrzeć w głąb Serca zanim coś zrobisz. Pozwól swojemu Sercu mówić do Ciebie – jego wizja jest większa niż Twoja wizja siebie i Twoja wizja świata.

W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteś, Twojej, nazwijmy to, „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części Ciebie, gdzie Twoja własna, piękna prawda, pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.


 

„Kiedy przestawisz się na nowe pozytywne myślenie, zaczniesz produkować inne substancje chemiczne związane z nowymi pozytywnymi emocjami i w Twoim mózgu powstaną nowe ścieżki neuronalne. Im częściej będziesz powtarzać te pozytywne myśli – tym silniejsze staną się nowe ścieżki neuronalne. (Pomyśl np. o nowym skrócie przez łąkę. Im częściej korzystasz z tej nowej ścieżki, tym głębsza i wygodniejsza się staje.)” – fragment z książki „Nauki Nadziei”  tom 1, Johanny Kern


PRZYDATNA AFIRMACJA DO KROKU PIERWSZEGO:

„Nabieram dystansu do negatywnych ‘dialogów’ w swojej głowie. Ilekroć nachodzą mnie myśli o braku możliwości, talentu, o nieudacznictwie czy braku szczęścia, o byciu niekochanym/ą czy niedocenionym/ą – natychmiast nadaję im etykietkę: ‘stare myśli’. Zastępuję je ‘nowymi myślami’, powtarzając sobie: ‘Mogę uczynić, odczuwać i osiągnąć wszystko, czego tylko chcę. Mogę stać się tym, kim pragnę być i prowadzić życie, na jakie w pełni zasługuję’.” fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern 

Prawo Przyczyny i Skutku działa bez żadnych wyjątków:

Jeśli zdecydujesz się zmienić swoje myśli – tak właśnie się stanie.

Jeśli zdecydujesz się zmienić swoją rzeczywistość i żyć w szczęściu – tak właśnie się stanie.

Daj sobie czas: zasada „krok po kroku” zawsze działa najlepiej. Ofiaruj sobie miłość i cierpliwość. Jesteśmy pięknymi i silnymi ludźmi. Możemy i chcemy decydować o swoim własnym życiu.

MOŻEMY.

8 PRAW SKŁADOWYCH PRAWA UNIWERSALNEGO: 

Prawa te wpływają bez żadnego wyjątku na wszystkie obszary naszego życia: życie prywatne i zawodowe, sztukę i naukę, biznes i politykę itp. bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie.

Prawo Przyczyny i Skutku / Przyczyny i Rozwiązania
Prawo Początku, Rozwoju i Przemijania
Prawo Integracji i Ekspansji
Prawo Pozorne
Prawo Reakcji Łańcuchowej
Prawo Skierowane do Siebie
Prawo Matryc i Echa
Prawo Nieskończoności

Szczegółowe informacje na temat 8 składowych praw Prawa Uniwersalnego, innych Mocy tworzących świat materialny oraz więcej informacji na temat świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach:  „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy)  i „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany) – autorstwa Johanny Kern.

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ rządzi 90% naszego myślenia i zachowania. Odpowiada za nasze nawyki, emocje, automatyczne reakcje, mechanizmy obronne itp., które mogą sprawić, że utkniemy w niechcianych sytuacjach w życiu. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców powstrzymujących Cię przed prowadzeniem takiego życia, jakiego chcesz.

W mojej książce „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia” pokazuję czytelnikom, jak to zrobić i przekazuję im łatwy program, prowadzący ich krok po kroku ku poprawie dowolnej sytuacji życiowej.

Nagrałam także płyty CD, których można słuchać w stanie głębokiej relaksacji, podczas gdy ja prowadzę słuchaczy przez program przeprogramowania ich podświadomości.

Te czy inne podobne narzędzia są bardzo skuteczne i możesz znaleźć na rynku to, co będzie odpowiadać Twoim preferencjom i potrzebom. 

I przede wszystkim:

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być 🙂


 

Specjalny Prezent Audio:

Dla tych, którzy zapiszą się na Newsletter

 Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – czyta autorka

to najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: http://johannakern.pl/newsletter/

 

 

 

 

 


KSIĄŻKI I PŁYTY CD JOHANNY KERN:

365-pl-on-white-perspective

 

 

Okladka-Front_1200_new2

 

SSN_PRZODCDBookletOutsideTemplate

Johanna Kern twoje piękne ciałoCDBookletOutsideTemplate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 KANAŁ JOHANNY
KERN NA YOUTUBIE:

WIELE CIEKAWYCH RZECZY DO OBEJRZENIA. Zajrzyj tam i obejrzyj 2 min. zwiastun, który wita odwiedzających.

SUBSKRYBUJ, ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO (kliknij na obrazek):

JK PL YOUTUBE 2

 

zobacz inne wpisy