8 Kroków do Szczęścia: KROK PIERWSZY. Zmienianie rzeczywistości oraz Prawo Przyczyny i Skutku

///8 Kroków do Szczęścia: KROK PIERWSZY. Zmienianie rzeczywistości oraz Prawo Przyczyny i Skutku

8 Kroków do Szczęścia: KROK PIERWSZY. Zmienianie rzeczywistości oraz Prawo Przyczyny i Skutku

Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Blog

 

Pierwsze z nich to:

Prawo Przyczyny i Skutku

Krótkie objaśnienie tego, w jaki sposób to prawo wpływa na jakość naszego życia i nasze szczęście:

KIEDY SZCZĘŚCIE WYCIEKA Z NASZEGO ŻYCIA Z POWODU CODZIENNYCH ZMAGAŃ, stresu, zmartwień i zagonienia – przestajemy być świadomi i nie zauważamy nie tylko piękna i wagi naszego istnienia, ale także darów oferowanych nam obficie przez życie i Wszechświat.

Mamy tendencję, by wierzyć, że działanie oznacza wyłącznie czyn fizyczny. Jednak według Nauk Nadziei – każda pojedyncza myśl przynosi określony skutek i jest traktowana jak działanie. Bez wyjątków.

Od wieków różne instytucje i różni ludzie uzurpowali sobie prawo do tego, by rządzić naszym życiem i losem, mówiąc nam, jak mamy żyć, by być bezpiecznym i szczęśliwym. I wiemy, dokąd nas doprowadzili: nieszczęście, gospodarka, która „karmi” ambicje i chciwość tych, którzy wyzyskują resztę, cywilizacja, która jest na drodze do samozagłady, wyniszczona i chora planeta.

Nauka (matematyka, fizyka, chemia, biologia) uczy nas, że każde działanie przynosi jakiś skutek.

Tej samej zasady – tzn. „Przyczyny i Skutku” – naucza każda filozofia i każdy system wierzeń.

Nie ma takiej myśli, tak jak i nie ma takiego czynu, która by przeminęła, nie tworząc konkretnego rezultatu w polu Energii, jaki wszyscy dzielimy (zob. JAK TWORZYMY I WSPÓŁTWORZYMY NASZĄ RZECZYWISTOŚĆ )

To, co myślimy i w co wierzymy, sposób rozumowania, do jakiego przywykliśmy – wszystko to ma pewne konsekwencje i skutkuje tym, jaką rzeczywistość tworzymy dla siebie i innych.

Kiedy ślepo podążamy za tym, co inni wdrukowali nam do naszych umysłów i podświadomości, nie tylko żyjemy „na automatycznym pilocie”, ale także oddajemy naszą własną moc, która mogłaby nam posłużyć do prowadzenia takiego życia, jakiego chcemy i pragniemy: w szczęściu i komforcie, a także z godnością.

Szczęście pomaga nam generować nowe pomysły, wykraczać poza konkretne informacje, myśleć nieszablonowo i znajdować więcej kreatywnych rozwiązań.

Otwiera to drzwi do lepszego zrozumienia mechanizmów życia, poszerzania naszej świadomości i wychodzenia poza nasze ograniczenia.

Kiedy wypełnia nas lęk i wątpliwości – jesteśmy zamknięci w błędnym kole beznadziei, stresu i walki. A wszyscy wiemy, co z tego wynika.

Ci, którzy odbierają Ci prawo do decydowania o własnym losie, odbierają Ci także Twoją moc poprzez obniżanie poziomu Twojej świadomości. Tak dzieje się już od wieków. Różne instytucje i różni ludzie nadal uzurpują sobie prawo do odzierania innych z godności i świadomości – po to, aby to ONI mogli decydować o losie innych.

Pamiętaj, że nie taki/a się urodziłeś/aś. Urodziłeś/aś się pełny/a radości, zaufania do świata i gotowości, by stworzyć dla siebie to, co najlepsze. Byłeś/aś świadomy/a swojej własnej wielkości i swojej mocy – już w okresie niemowlęctwa.

Nadszedł czas, by ubiegać się o zwrot tej mocy.

Nadszedł czas, by być świadomym wszystkiego, czym możesz się stać.

Dobra wiadomość jest taka, że myśli można zmienić.

Tak, możemy przeprogramować nasz mózg na szczęście. 

Możemy stać się szczęśliwsi, skuteczniejsi, ciesząc się życiem i tworząc życie, jakiego chcemy i na jakie zasługujemy.

Aby uniknąć niepotrzebnych pomyłek najlepiej słuchać tego, co jest w głębi naszego Serca. Wszelkie lęki, wątpliwości i negatywność istnieją poza Sercem, i mogą łatwo zaprzątać nasz Umysł.

* W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteś, Twojej, nazwijmy to, „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części Ciebie, gdzie Twoja własna, piękna prawda, pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Zacznij od małych kroczków: dzień po dniu.

Za każdym razem, kiedy przyjdzie Ci do głowy negatywna myśl, powiedz jej „Stop!” – tyle razy, ile potrzebujesz. Następnie powiedz do siebie: „To tylko myśl, a myśli można zmienić. Mogę mieć takie myśli, jakie wybiorę. Wybieram myśli wolne od lęków i negatywności.” A następnie pomyśl o czymś naprawdę przyjemnym. Powoli nauczysz się zastępować negatywne myśli przyjemniejszymi.

Pamiętaj, by zajrzeć w głąb Serca zanim coś zrobisz. Pozwól swojemu Sercu mówić do Ciebie – jego wizja jest większa niż Twoja wizja siebie i Twoja wizja świata.

„Kiedy przestawisz się na nowe pozytywne myślenie, zaczniesz produkować inne substancje chemiczne związane z nowymi pozy-tywnymi emocjami i w Twoim mózgu powstaną nowe ścieżki neuronalne. Im częściej będziesz powtarzać te pozytywne myśli – tym silniejsze staną się nowe ścieżki neuronalne. (Pomyśl np. o nowym skrócie przez łąkę. Im częściej korzystasz z tej nowej ścieżki, tym głębsza i wygodniejsza się staje.)” fragment z książki „Nauki Nadziei” – autorstwa Johanny Kern.

PAMIĘTAJ TAKŻE: NASZA PODŚWIADOMOŚĆ rządzi 90% naszego myślenia i zachowania. Odpowiada za nasze nawyki, emocje, automatyczne reakcje, mechanizmy obronne itp., które mogą sprawić, że utkniemy w niechcianych sytuacjach w życiu. Możesz przeprogramować swoją podświadomość i pozbyć się negatywnych wzorców powstrzymujących Cię przed prowadzeniem takiego życia, jakiego chcesz.

Przydatna Afirmacja do KROKU PIERWSZEGO:

„Nabieram dystansu do negatywnych ‘dialogów’ w swojej głowie. Ilekroć nachodzą mnie myśli o braku możliwości, talentu, o nieudacznictwie czy braku szczęścia, o byciu niekochanym/ą czy niedocenionym/ą – natychmiast nadaję im etykietkę: ‘stare myśli’. Zastępuję je ‘nowymi myślami’, powtarzając sobie: ‘Mogę uczynić, odczuwać i osiągnąć wszystko, czego tylko chcę. Mogę stać się tym, kim pragnę być i prowadzić życie, na jakie w pełni zasługuję’.” fragment z książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern 

I przede wszystkim:

Rozluźnij się. Wszystko jest dobrze. Wszystko jest dokładnie tak, jak ma być. 

Jeśli zdecydujesz się zmienić swoją rzeczywistość i żyć w szczęściu – tak właśnie się stanie.

Daj sobie czas: zasada „krok po kroku” zawsze działa najlepiej. Ofiaruj sobie miłość i cierpliwość. Jesteśmy pięknymi i silnymi ludźmi. Możemy i chcemy decydować o swoim własnym życiu. MOŻEMY. 

8 Praw Uniwersalnych pomoże nam na każdym kroku:

Te prawa wpływają bez żadnego wyjątku na wszystkie obszary naszego życia: życie prywatne i zawodowe, sztukę i naukę, biznes i politykę itp. bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie.

 

Szczegółowe informacje na temat 8 składowych praw Prawa Uniwersalnego, innych Mocy tworzących świat materialny oraz więcej informacji na temat świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy) i „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany) – autorstwa Johanny Kern.

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Nauki Nadziei nie mają na celu zmieniać tego, kim jesteś, ani zmieniać Twojego systemu wierzeń – BEZ WZGLĘDU NA TO, czy reprezentujesz poglądy naukowe, ateistyczne czy religijne.

Nauki Nadziei mają na celu poszerzenie Twojej świadomości i zapewnieni Ci pomocy w Twoim rozwoju aż do osiągnięcia przez Ciebie pełni Twojego potencjału.

Johanna Kern – mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka filmowa urodzona i wychowana w Polsce, oraz wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”„365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”„Nauki Nadziei”„Sekrety Miłości dla Każdego”„Kraina Cieni: Legenda”wiele lat temu zaczęła nagle doświadczać regularnych spontanicznych transów, w których znajdowała się w starożytnej świątyni, gdzie otrzymywała Nauki Nadziei od starożytnego Mistrza.

Niesamowite antyczne Nauki Nadziei dały jej odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie ludzie stawiają sobie od wieków, oraz nowe spojrzenie na wszystko, co uważamy za kluczowe – nas samych, nasze pochodzenie i cel naszego istnienia:

począwszy od znaczenia naszej egzystencji, a skończywszy na tym, jak osiągnąć prawdziwe Szczęście, Moc, Obfitość i Wolność od wszelkich ograniczeń; począwszy od tego, jak nasze myśli funkcjonują w polu energii, którego wszyscy jesteśmy częścią, a skończywszy na tym, jakie jest znaczenie i natura ducha, materii, życia, śmierci i czym tak naprawdę jest Cykliczne Koło Tworzenia.

Johanna Kern dzieli się swoją wiedzą i pomaga ludziom znaleźć własną moc i rozwinąć się we wszystkich dziedzinach życia. Jej książki i płyty są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i innych dużych sklepach internetowych na całym świecie – w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Blog

ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

Dostępne obecnie książki i płyty Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

 

 

JK PL YOUTUBE 2

 

2018-04-28T00:37:44+00:00 Październik 21st, 2017|Działanie Na Rzeczywistość Za Pomocą Myśli|0 Komentarzy