Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Związki romantyczne i rodzina
Blog

„SZ” jak Szczęście

– Szczęśliwy Umysł

– Szczęśliwe Ciało

– Szczęśliwe Życie

Czy Szczęście jest magiczną receptą na wszystko, najlepsze w życiu?

Szczęście a sukces. Szczęście a zdrowie. Szczęście a uroda. Szczęście a miłość. Szczęście a dobrobyt. Czy widzisz już tę zależność? TAK – bez poczucia szczęścia nic nie jest ani trwałe ani tak do końca możliwe. Aby naprawdę osiągnąć wszystko inne, najpierw trzeba osiągnąć szczęście. I jest to możliwe.

Zostało to naukowo udowodnione, że szczęśliwi ludzie są zdrowsi, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie, żyją dłużej i mają bardziej satysfakcjonujące życie niż ci gderliwi, narzekający i, co za tym idzie, nieszczęśliwi.

Według psychologów i badaczy szczęśliwi ludzie wykazują tendencje do stawiania sobie wyzwań, w konsekwencji osiągając dużo więcej. Co więcej, szczęśliwi ludzie w najbardziej naturalny sposób „przyciągają” do siebie w życiu odpowiednich ludzi oraz wydarzenia i sytuacje, które prowadzą do budowania wspaniałych romantycznych związków i – w konsekwencji – szczęśliwych i zdrowych rodzin.

Otwiera to drzwi do lepszego zrozumienia mechanizmów życia, poszerzania naszej świadomości i wychodzenia poza nasze ograniczenia.

Dobra wiadomość jest taka, że szczęścia można się nauczyć.

Możemy przetrenować swój mózg w taki sposób, aby uzależnił się od poczucia radości szczęścia. Możemy stać się szczęśliwsi, bardziej efektywni i cieszyć się życiem, jakiego chcemy i na jakie w pełni zasługujemy.

Ludzki mózg posiada bardzo interesującą cechę: ogromnie łatwo przyzwyczaja się do poszczególnych rodzajów substancji chemicznych wydzielanych przy danych emocjach. Uzależnia się od tych substancji chemicznych i zaczyna ich nieustannie łaknąć.

W ten oto sposób nasz mózg wytwarza ścieżki neuronalne dla najczęściej przez nas używanych substancji chemicznych. Możesz sobie wyobrazić te ścieżki neuronalne jako ścieżki biegnące na skróty przez trawnik. Im częściej korzystamy z tych ścieżek, stają się one głębsze i szersze. Podobnie – im częściej myślimy pewne myśli i odczuwamy związane z nimi emocje, tym silniejsze stają się odpowiednie ścieżki neuronalne w naszym mózgu, natomiast kiedy ich nie używamy – zanikają.

Zawsze głodny, pragnący więcej i skłonny do uzależnień nasz mózg wykorzystuje naszą podświadomość do tworzenia w naszym życiu okoliczności, w których wytworzymy więcej substancji chemicznych, od których jest uzależniony.

Według naukowców nasz umysł może wędrować bezładnie przeciętnie przez 47% swojej codziennej pracy, zajęty negatywnymi/niespokojnymi myślami. Takie wędrujące negatywne myśli są wynikiem naszej zaprogramowanej podświadomości, która kieruje 90% naszych reakcji, zachowań i przekonań.

My sami określamy naszą własną Moc i decydujemy czym są nasze ograniczenia (Zobacz: „U” jak Umysł”.)

 

Nasze ciała zostały zaprogramowane tak, by pozostać naturalnie piękne, zdrowe i młodzieńcze, a my mamy się nimi cieszyć przez całe nasze życie. Starożytne kultury wiedziały o tym i opracowały konkretne narzędzia służące do wpływania na podświadomość, by móc się cieszyć pięknym, zdrowym i młodzieńczym ciałem.

Nasze ciało reaguje na nasze myśli i przekonania na swój temat.

Nasze ciało reaguje na nasze nastroje i emocje.

Cokolwiek myślimy o sobie, jak postrzegamy siebie pod względem zdrowia, siły, wytrzymałości lub piękna – staje się to rzeczywistością dla naszego Ciała.

Współczesna nauka powoli dogania wiedzę starożytnych Mistrzów i potwierdza inteligencję komórek w naszym ciele oraz sposób, w jaki komunikujemy się z nimi za pomocą naszych umysłów. Wielu naukowców zgadza się, że możemy zmienić nasze geny i DNA za pomocą naszych myśli. (Zobacz: Tobie też należy się to, co najlepsze dla Twojego zdrowia i urody! )

 

Czego tak najbardziej wszyscy pragniemy?

Pięknego Życia. Szczęśliwego Życia. Tego właśnie chcemy.

Natomiast szczegóły mogą się różnić w zależności od osoby. Niektórzy z nas chcą spokoju i radości. Niektórzy chcą zdrowia, pieniędzy, lub sławy albo władzy czy sukcesu lub kogoś, kto by ich kochał. Ale to wszystko jest właśnie tym, co – jak nam się wydaje – sprawi, że nasze życie będzie piękne.

Tak do końca nie chodzi nam w sumie o szczegóły, gdyż to, czego naprawdę chcemy, to być szczęśliwym w życiu.

Czyli mówiąc najprościej – to, czego chcemy, to szczęście.

Czy kiedykolwiek wydawało Ci się, że Twoje życie zmierza donikąd? Czy kiedykolwiek czułeś/-aś zmęczenie lub rozczarowanie dostępnymi dla Ciebie opcjami, nie wiedząc jak uwolnić się od tego uczucia i tych okoliczności?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, nie jesteś sam/-a.

Wiele ludzi nigdy nie czuło, że tak naprawdę żyją. Wielu ludziom życie wydaje się albo trudne, albo nudne, rozczarowujące i toczące się jakby na „autopilocie”.

A przecież wcale nie musi tak być.

 

Ty i tylko Ty możesz decydować o tym, jakie będzie Twoje życie i ile chcesz w nim pomieścić szczęścia. To nie musi zależeć od jakichkolwiek sił zewnętrznych – Twoje szczęście, a także Twoje w pełni świadome życie, zaczyna się wraz z Twoją świadomą decyzją o tym, JAKIM/JAKĄ chcesz być.

Twoje życie może stać się Twoim świadomym wyborem. Twoje życie może być piękne, szczęśliwe i spełnione.

Zasługujesz na nic innego, tylko na życie w komforcie, szczęściu i dobrym zdrowiu. Takie życie to Twoje przyrodzone prawo. Sięgnij po nie i ciesz się nim, bo w pełni Ci się należy. 

Przydatna Afirmacja:

„Nabieram dystansu do negatywnych ‘dialogów’ w swojej głowie. Ilekroć nachodzą mnie myśli o braku możliwości, talentu, o nieudacznictwie czy braku szczęścia, o byciu niekochanym/ą czy niedocenionym/ą – natychmiast nadaję im etykietkę: ‘stare myśli’. Zastępuję je ‘nowymi myślami’, powtarzając sobie: ‘Mogę uczynić, odczuwać i osiągnąć wszystko, czego tylko chcę. Mogę stać się tym, kim pragnę być i prowadzić życie, na jakie w pełni zasługuję.”- fragment z nagrodzonej książki  „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Związki romantyczne i rodzina
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

POLECANE DLA CIEBIE:

(Aby przeczytać lub posłuchać fragmentów klikaj na obrazki)

Przyciągnij i zaakceptuj Dostatek – ciesz się nim, bo masz do niego pełne prawo

Przyciągnij i zaakceptuj Dostatek – ciesz się nim, bo masz do niego pełne prawo

Zaprogramuj się na sukces, szczęście, zdrowie i dostatek ZASŁUGUJESZ NA WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE W ŚWIECIE, I NADSZEDŁ JUŻ CZAS, ABY TO PRZYJĄĆ

Zaprogramuj się na sukces, szczęście, zdrowie i dostatek
ZASŁUGUJESZ NA WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE W ŚWIECIE, I NADSZEDŁ JUŻ CZAS, ABY TO PRZYJĄĆ