Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Ścieżki życia i kariery
Nowości w Mediach
Blog

W lipcowym (2019) wydaniu amerykańskiego miesięcznika „Conscious Shift Magazine”(„Magazyn Świadomej Zmiany”) ukazał się artykuł Johanny Kern pt. „Tajemnica się wydała: wszystko zależy od Ciebie!”.

Magazyn ten posiada wiele tysięcy czytelników online w całej Ameryce i koncentruje się na zmianach zachodzących w naszym dzisiejszym świecie. 

Pod spodem znajduje się tłumaczenie tego artykułu.

 

Tajemnica się wydała:

wszystko zależy od Ciebie!

Świadome otrzymywanie wszystkiego, co wybieramy

Johanna Kern

Pomyśl tylko o tym. Naprawdę się nad tym zastanów…

Czego tak najbardziej wszyscy pragniemy?

Pięknego życia. Szczęśliwego życia. Tego właśnie chcemy. Natomiast szczegóły mogą się różnić w zależności od osoby. Niektórzy z nas chcą spokoju i radości. Niektórzy chcą zdrowia, pieniędzy lub sławy albo władzy czy sukcesu lub kogoś, kto by ich kochał. Ale to wszystko jest właśnie tym, co – jak nam się wydaje – sprawi, że nasze życie będzie piękne. Tak do końca nie chodzi nam w sumie o szczegóły, gdyż to, czego naprawdę chcemy, to być szczęśliwym w życiu.

Czy kiedykolwiek czułeś/-aś zmęczenie lub rozczarowanie dostępnymi dla Ciebie opcjami, nie wiedząc jak uwolnić się od tego uczucia i tych okoliczności?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, nie jesteś sam/-a. Wiele ludzi nigdy nie czuło, że tak naprawdę żyją. Wielu ludziom życie wydaje się albo trudne, albo nudne, rozczarowujące i toczące się jakby na „autopilocie”.

Nasze umysły mają tendencję do działania w pewien określony sposób: myślimy w taki sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Właściwie nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o przypominanie sobie czy analizowanie rzeczy, kiedy to potrzebna jest logika tego typu. Jednak kiedy chcemy poszerzyć naszą świadomość i żyć życiem, jakiego chcemy, zamiast żyć życiem, jakiego nie chcemy – musimy wyszkolić swój umysł, by był w stanie kierować się logiką duchową, a nie tylko logiką zmysłów.

Wszystko, co postrzegamy wokół nas, istnieje w odpowiedzi na nasze myśli. Wszelkie zdarzenia i okoliczności w naszym życiu pojawiają się w odpowiedzi na nasze myśli. Nasze myśli mogą tworzyć, ale mogą też unicestwiać. Mogą być aktami miłości lub bronią niszczenia (i samozniszczenia). Kiedy nasze myśli są nieświadome i nieujarzmione, są jak „wypuszczony samopas huragan”.

Nasze myśli mogą doprowadzić do realizacji naszych marzeń, ale mogą też zniszczyć wszystko, na czym nam zależy.

Każda myśl to działanie, a myśli są najpotężniejszymi działaniami ze wszystkich.

Myśli, które mogą spowodować najwięcej szkód w naszym życiu, to często te, których nie jesteśmy świadomi – pochodzące z naszej podświadomości. A jako że nasza podświadomość odpowiada za 90% naszego zachowania, reakcji, emocji i przekonań – wykazujemy tendencję do myślenia na automatycznym pilocie.

Co dzieje się, kiedy nasze negatywne podświadome myśli przeszkadzają nam w tym, co chcemy osiągnąć lub czego chcemy doświadczyć w naszym życiu?

Życiowa niedola. Żyjemy życiem, jakiego nie chcemy, w nieszczęściu i smutku lub w beznadziei i rozczarowaniu.

Wystarczy już złych wieści? Sprawdźmy, jakie są dobre wieści.

Twoje życie to Twoja własna podróż. Jej odległość jest mierzona pięknem Twego Serca.

(*W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteśmy, naszej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części nas, gdzie nasza własna, piękna prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.)

Wszystko, czego potrzebujesz, to poznać swoją własną wartość. Jesteś cennym, cudownym i niepowtarzalnym człowiekiem. Nie ma potrzeby tkwić w ciągu zdarzeń, które już Cię nie satysfakcjonują i nie dają Ci możliwości dalszego rozwoju.

Masz wybór. I wcale nie musi to wymagać ciężkiej pracy, by zmienić to, co chcesz zmienić.

Aby prowadzić szczęśliwe i spełnione życie – należy wiedzieć, jak pozostać uważnym i praktykować uważność.

Wolność od wszelkich ograniczeń zaczyna się w naszym umyśle. Wolność od ograniczeń jest podstawą szczęścia, a jeśli chodzi o wolność i szczęście nikt, oprócz nas samych, nie może nam ich oferować. Aby uwolnić się od lęku przed życiem, musimy najpierw zgłębić prawdę o naszym umyśle.

Praktykowanie uważności umysłu prowadzi w konsekwencji do świadomości Serca.

A poznanie naszego Serca – prowadzi do szczęścia i radości życia.

Kiedy stoimy w obliczu stresujących, zagrażających lub denerwujących sytuacji, nie dawajmy się ponieść swoim emocjom: zamiast obsesyjnego myślenia o tym, co może lub nie może się wydarzyć – po prostu wsłuchajmy się w swoje Serce. Wszelkie lęki, wątpliwości i negatywność mieszkają poza naszym Sercem i mogą z łatwością zajmować nasz umysł. Dobra wiadomość jest taka, że nasze wzorce myślowe można zmienić.

Pozytywne myślenie, tak jak jakiekolwiek inne myślenie, jest po prostu wynikiem praktyki.

Na początku musisz stać się świadomym/-ą tego, jak i kiedy myśleć pozytywnie, potem stanie się to Twoim nawykiem, a następnie Twój nawyk przekształci się w styl życia.

Ty i tylko Ty możesz decydować o tym, jak będzie wyglądało Twoje życie i ile pragniesz mieć w nim szczęścia. Nie zależy to od jakichś zewnętrznych mocy – nasze szczęście, a także nasze świadome życie, rozpoczyna się w momencie podjęcia przez nas świadomej decyzji o tym, JAKIMI pragniemy być.

Nasze życie może stać się naszym świadomym wyborem. Nasze życie może być piękne, szczęśliwe i spełnione.

Zasługujesz na nic innego, jak właśnie na życiowy komfort, w pełnym szczęściu i dobrym zdrowiu. Masz do tego pełne prawo. Należy Ci się to już od urodzenia.

Jesteś potężnym twórcą. Jeśli naprawdę zdecydujesz się żyć świadomym i pięknym życiem – tak właśnie będzie.

Link do artykułu w oryginalnej wersji angielskojęzycznej na stronie magazynu (kliknij na obrazek):

Powyższy artykuł opiera się na fragmentach książki Johanny Kern “Nauki Nadziei, (Master Teachings of HOPE), Tom 1: 7 Mocy tworzących świat i 7 Mocy w Tobie”.

W tej książce, kolejnej po “Mistrzu i Zielonookiej Nadziei”, która oczarowała już wielu czytelników i ekspertów w Ameryce Północnej i Europie, Johanna Kern dzieli się pierwszą częścią niesamowitych Nauk Nadziei (Master Teachings of HOPE) na poziomie zaawansowanym i pokazuje Ci przykłady praktycznego zastosowania tej wiedzy do Twoich własnych doświadczeń.

POPARCIE

Po przestudiowaniu książki legendarny amerykański psycholog i naukowiec o międzynarodowej renomie – Prof. dr. hab. Stanley Krippner – napisał swoje poparcie:

„NIEKTÓRE MOCE, O KTÓRYCH LUDZIE NIE WIEDZIELI, ŻE JE POSIADAJĄ:

Ta inspirująca książka okrąża to, czego zdaniem wielu czytelników brakuje w ich życiu. Zamiast tego koncentruje się na mocach, o których istnieniu wielu czytelników nie wie. Odkryją, że ich zdolność do zdobywania informacji nie ogranicza się do zmysłów, ale jest wrodzoną zdolnością, którą trzeba ćwiczyć, gdy zdadzą sobie sprawę, że myśli to działania, że są częścią globalnego „pola energetycznego”, a doświadczenie życiowe i mądrość są dostarczane przez umysł i serce, które muszą współpracować ze sobą, aby osiągnąć pełną świadomość i szczęście”.

– Prof. dr. hab. Stanley Krippner  autor wielu książek i artykułów; współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej, Parapsychologicznej oraz Towarzystwa Badań Snów; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; Członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego,  Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów, Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej oraz Naukowego Towarzystwa ds. Badań nad Religią, były dyrektor Laboratorium Snu w Maimonides Centrum Medycznym w Nowym Jorku oraz Centrum Badania Dziecka przy Uniwersytecie Kent w Stanach Zjednoczonych; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy oraz kilku nagród za całokształt osiągnięć życiowych. –

Ta książka pomoże Ci zrozumieć Twój własny nieskończony potencjał, wyjaśni Ci mechanizm działania 7 Mocy oraz to, jak możesz wykorzystać tę wiedzę dla własnych korzyści i rozwoju.

Znajdziesz w tej książce m.in. dwanaście nigdy wcześniej nie publikowanych Podróży Wewnętrznych, które pomogą Ci poszerzyć swoją wizję siebie, wyostrzyć swoją intuicję i wydobyć lub poprawić wizję „trzeciego oka” – co dalej prowadzi do przebudzenia pewnych uśpionych dotychczas obszarów mózgu. 

Przeczytaj darmowe fragmenty i zamów książkę: TUTAJ

Zmienianie rzeczywistości i duchowość
Ścieżki życia i kariery
Nowości w Mediach
Blog

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.