Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog

„U” jak Umysł

– Umysł Uważny

– Umysł Genialny

– Umysł Potężny

  

Wiele starożytnych tradycji zaleca szkolenie Umysłu, aby podnieść poziom nie tylko naszej inteligencji, produktywności i kreatywności – ale także naszego szczęścia.

Jest to możliwe ze względu na tak zwaną neuroplastyczność (plastyczność mózgu). (Gdy uczymy się nowych rzeczy i zapamiętujemy nowe informacje – powoduje to długotrwałe zmiany funkcjonalne w połączeniach nerwowych w mózgu – nazywamy ten proces neuroplastycznością).

Według naukowców, nasz Umysł może wędrować bezładnie przeciętnie przez 47% swojej codziennej pracy, zajęty negatywnymi/niespokojnymi myślami. Pomimo tego, że naturalną rzeczą dla ludzkiej natury jest analizowanie przeszłości i wyobrażanie sobie przyszłości – pozwalanie Umysłowi na błąkanie się bez samoobserwacji staje się receptą na życie zdominowane przez stres, niepokój/lęk i brak szczęścia.

Wiele badań wskazuje na to, że praktykowanie medytacji skutecznie usuwa “nieobecność/hałas Umysłu” i pomaga medytującym osobom (we wszystkich typach medytacji) wzmocnić połączenia nerwowe w obszarach mózgu związanych z samokontrolą, świadomością i kontrolą poznawczą.

*W Naukach Nadziei używamy słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteśmy, naszej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części nas, gdzie nasza piękna, Własna Prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Wolność od wszelkich ograniczeń zaczyna się w naszym Umyśle. Wolność od ograniczeń jest podstawą szczęścia, a jeśli chodzi o Wolność i Szczęście nikt, oprócz nas samych, nie może nam ich oferować. 

Aby uwolnić się od lęku przed życiem, musimy najpierw zgłębić prawdę o naszym Umyśle.

Mózg człowieka stale rozwija się i przekształca. Nasze fale mózgowe zmieniają się w zależności od tego, co robimy i co czujemy. Na przykład, fale Beta (o częstotliwości 12 do 38 Hz) dominują podczas naszego zwykłego stanu czuwania, występując gdy jesteśmy świadomi, skupieni, zaangażowani w rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, osądzanie stanu rzeczy lub jakąkolwiek inną formę aktywności umysłowej. Z drugiej strony, fale mózgowe Alfa (8 do 12 Hz) występują, gdy zwalniamy, wyciszamy nasze myśli – ale nie jesteśmy w stanie medytacji, tylko relaksacji. Dzięki falom mózgowym Alpha, możemy być w pełni “tu i teraz”, posiadając w takim momencie największą możliwość przyswajania nowej wiedzy, prawie jak geniusz.

Najbardziej jednak intrygujące świat nauki są jednak nie tylko fale mózgowe Delta i Theta (występujące podczas głębokiej medytacji i najgłębszego snu), ale szczególnie fale Gamma, które związane są z poszerzoną świadomością, altruizmem, oraz tzw. “wyższymi wartościami”. Badaczy naukowych wciąż dziwi fakt, że rytm fal Gamma moduluje percepcję i świadomość, nawet wtedy, gdy traci się ją podczas głębokiej narkozy, lub transu. Kolejną zagadką jest to, w jaki sposób fale Gamma są generowane – gdyż ich częstotliwość wybiega poza granice emisji potencjału czynnościowego neuronów. Jednym słowem, mózg nie jest w stanie takiej częstotliwości wyprodukować.

Trenowanie swojego Umysłu, aby koncentrował się na pozytywnym sposobie myślenia, jak również nauczenie się jak opróżniać Umysł z „hałasu myślowego” poprzez odpowiednie ćwiczenia relaksacyjne i medytację – prowadzi nie tylko do świadomego/uważnego i szczęśliwego przeżywania, ale również staje się bardzo ważnym krokiem do rozwinięcia genialności naszego Umysłu. Ponieważ mózg ludzki wykorzystuje tylko niewielki procent swojego potencjału – pozostaje bardzo dużo miejsca gdzie można poprawić jego funkcjonowanie, żeby pozwolić mu na pełen rozwój.

 

 

 

 

 

Możesz nauczyć się, jak z nich korzystać, aby podnieść poziom swej inteligencji, poszerzyć swoją wizję i zmieniać rzeczywistość, w której żyjesz.

Nasz Umysł można przetrenować. Nasz Umysł to potężne narzędzie pomocne w naszej ewolucji. 

Nasz Umysł może być Genialny.

Co oznacza dla Ciebie posiadanie Mocy?

Czy jest to kontrola, możliwość robienia wszystkiego co chcesz, posiadanie wpływu na innych, błyszczenie w świecie, pieniądze, wysoki status społeczny? Lub może wychodzisz z innego punktu widzenia i znajdujesz swą wewnętrzną Moc w oczekiwaniu wiecznego i lepszego życia – kiedyś – po śmierci?

My sami decydujemy o tym, co stanowi naszą własną Moc i nasze ograniczenia.

Czy opierasz swoją opinię o Mocy na uwarunkowaniach społecznych czy religijnych, czy kierujesz się w niej osobistymi pragnieniami lub tęsknotą za lepszym światem i życiem po śmierci – Twoje przekonania są zawsze Twoim wyborem. A wybór taki rzadko odzwierciedla prawdziwą Moc Twojego Umysłu. Natomiast najprawdopodobniej powstaje on w oparciu o Twoją wizję świata i siebie samego.

Pamiętaj, że świadomość jest tym, czym jest: wibracją/prądem/sygnałem, który istnieje tak długo, jak długo doświadcza rozwoju i utrzymuje samoświadomość. 

Istnieje sposób na to aby przetrwać jako świadomość — a to poprzez nasz Rozwój: pozwala on na ciągłość, wzrost tej wibracji, którą jesteśmy. Jako świadoma siebie wibracja, nie jesteśmy ograniczeni ani poprzez świat materialny, ani duchowy. (Żeby dowiedzieć się więcej na temat świadomości, jaką jesteśmy oraz jak nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość – zobacz “M” jak Moc.)

To, co uczynimy z potęgą naszego Umysłu jest naszym wyborem.

Niezależnie od tego, czy w to wierzymy czy nie – stajemy się tym, co myślimy. Żadna inna siła na świecie nie ma równie głębokiego wpływu na naszą życiową podróż jak moc naszego Umysłu. Bez względu na to, w jakich znajdujemy się okolicznościach, gdzie się urodziliśmy i dokąd zmierzamy – wszyscy możemy się nauczyć i korzystać z mocy naszego Umysłu. Dla niektórych będzie to dłuższy proces. Inni już to podświadomie robią, nie zdając sobie w pełni z tego sprawy. Moc naszego Umysłu można wyszkolić, zmienić i wzmocnić.

Moc Twojego Umysłu nie ma żadnych innych granic oprócz tych, które sam na siebie nałożyłeś/-aś.

Jesteś tutaj by w pełni rozwinąć swój prawdziwy potencjał. Pozwól sobie być tym przewspaniałym człowiekiem, tak, jak Ci to przeznaczone.

Przydatna Afirmacja:

„Z łatwością potrafię zmieniać sposób swojego myślenia. Mogę świadomie uwydatniać radości i pomniejszać swoje obawy. Nadal pogłębiam swoją wiedzę o sobie. Czuję, jak wzbiera i rośnie w potęgę moja wewnętrzna Moc. Wiem, że jestem w stanie uczynić, odczuwać i osiągnąć o wiele więcej wspaniałych rzeczy, niż mogę to sobie wyobrazić!”- fragment z nagrodzonej książki „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, autorstwa Johanny Kern.

 

Więcej informacji na temat Praw Uniwersalnych i ich wpływu na świat materialny, świadomości, szczęścia, osobistej mocy i sposobów na tworzenie/zmienianie rzeczywistości można znaleźć w książkach autorstwa Johanny Kern: „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” (poziom podstawowy), „Nauki Nadziei” (poziom zaawansowany),„Narodziny Duszy" (poziom podstawowy), „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową" (poziom zaawansowany).

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

W książce „Nauki Nadziei” Johanna Kern prowadzi czytelników poprzez specjalny program mający na celu poszerzenie swojej wizji siebie, wyostrzenie intuicji i obudzenie niektórych z uśpionych obszarów mózgu. Książka zawiera także dwanaście nigdy wcześniej nie opublikowanych Podróży Wewnętrznych, pozwalających czytelnikom odkryć Własną Prawdę i przetrenować swój umysł na nowe sposoby myślenia: ostrość postrzegania, łatwość oceniania i rozwiązywania problemów oraz umiejętność życia w harmonii z Własną Prawdą.

Książka „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową"oferuje czytelnikowi unikalną, niezwykle skuteczną metodę Transformacji podświadomych Cieni, opracowaną przez Johannę Kern podczas wielu lat pracy z tysiącami ludzi jako odnoszący sukcesy producent filmowy, reżyser, doradca i mentorka rozwoju.

Metoda Banerowa prowadzi krok po kroku do zidentyfikowania ukrytych podświadomych blokad, a następnie uwolnienia wrodzonej, potężnej Mocy Podświadomości.

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

Działanie na rzeczywistość za pomocą myśli
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie