Wybierz Temat
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog

 „W” jak Wolność

– Wolność myśli

– Wolność wyboru

– Wolność życia

Koncepcja tego, czym jest życie – jak wiemy – ulegała zmianom. Aktualnie nauka uznaje iluzję materialnego świata – coraz więcej naukowców sięga po starożytne filozoficzne nauki, by znaleźć inspirację dla swoich teorii i badań w poszukiwaniu głębszego zrozumienia świata i naszego istnienia.

Kiedyś stara szkoła nauki oddzielała dwa światy – materialny i duchowy – do celów naukowych. Wynikło z tego wielkie naukowe nieporozumienie, któremu pozwoliliśmy trwać zbyt długo. Cała nasza planeta ucierpiała z powodu tego naukowego nieporozumienia: ludzie, zwierzęta i przyroda. Zniszczona planeta długo będzie z tego wychodzić. To, czy ludzie zobaczą jeszcze kiedyś swoją planetę zdrową i szczęśliwą, dopiero się okaże.

Pomyśl o całym bólu i cierpieniu na świecie. Dzieje się tak z powodu materialistycznego poglądu na życie. Wielu ludzi, którzy są oślepieni i prowadzeni przez swoje lęki, chciwość lub złość pragnie zdobyć bezpieczeństwo w życiu za pomocą władzy, mocy, statusu, pieniędzy itp.

Podczas gdy starają się zapewnić sobie bezpieczeństwo i status życiowy, nigdy nie osiągają stanu szczęścia, ile by nie osiągnęli sukcesów czy nie zdobyli. Osoby takie  kontrolowane są przez swoje podświadome Cienie i albo sabotują swoje własne życie, albo nie szanują życia innych.  (Zobacz: Cienie w naszej podświadomości: indywidualne i zbiorowe – i co można z nimi zrobić)

Zauważ proszę, że Twój własny pogląd na to, kiedy zaczyna się Twoje życie, zasługuje na pełny szacunek. Masz prawo do swoich własnych przekonań i nikt nie może Ci tego prawa odebrać.

Większość z nas nie myśli o Wolności życia na co dzień, albo nie myśli o niej wcale. Jest to kolejna oznaka tego, że ludziom mylnie wdrukowano pogląd, że są w jakiś sposób nadrzędni w stosunku do innych gatunków, przyrody czy planety jako takiej. Że mają wszystko pod kontrolą, a świat materialny istnieje po to, by im służyć i zaspokajać ich zachcianki. A tak naprawdę jesteśmy przecież częścią tego świata, tak jak wszystko inne i wszyscy inni.

Życie jest piękne. Życie jest cenne.

Masz Wolność życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz Umysł pojmuje nieznane poprzez pryzmat znanego.

„- Postrzeganie siebie w danym momencie określone jest poprzez własne wspomnienia i oczekiwania – powiedział Mistrz. – Koncepcja siebie samego oparta jest na tym, jakim chcesz pamiętać siebie z przeszłości i jakim oczekujesz się być w przyszłości.

Mistrz skinął głową z uśmiechem. – Zawsze obserwuj swoje intencje  ‘tu i teraz’. Naucz się rozumieć i doceniać siebie jako człowieka. Każdy z Was jest bardzo silny. Wszystko, czego potrzebujecie, aby zamanifestować swoją wspaniałą moc, to pamiętanie o tym, że już ją macie i używanie jej z miłością.” – z książki „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” Johanny Kern

Kiedy ewoluujesz w swoim życiu, zyskujesz moc kontrolowania swoich myśli, zachowań i reakcji wynikających z Twoich bolesnych doświadczeń i ran z przeszłości. Zyskujesz moc myślenia, bycia i reagowania z poziomu prawdziwej Wolności, radości i satysfakcji.

Możesz dokonywać świadomych wyborów co do swojego życia – zamiast funkcjonować na „automatycznym pilocie” i bycia prowadzonym na smyczy przez swoje podświadome zaprogramowania.

Rozwijasz się i uczysz tego, czego potrzebujesz się dowiedzieć na swój temat.

Masz prawo myśleć to, co chcesz myśleć. Przysługuje Ci Wolność wierzenia w to, w co chcesz wierzyć.

Wolność myślenia, przysługująca każdemu człowiekowi, zaczyna się od szacunku:

Kiedy szanujesz siebie – inni szanują Twoją wolność myślenia.

Dopóki tylko nie krzywdzisz bezmyślnie kogoś innego – Twoje myśli to Twoja własna sprawa. Nikt nie ma prawa narzucać Ci, co myśleć lub w co wierzyć.

Jesteś tutaj w celu pięknego doświadczania siebie, tak abyś mógł/mogła rozwijać się aż do osiągnięcia pełni swojego potencjału w tym życiu.

Jesteś tutaj, aby cieszyć się doświadczaniem swojego życia.

Pamiętaj, że Twoje myśli są najpotężniejszymi działaniami ze wszystkich.

Możesz wybierać myśli, które pomogą Ci zmieniać to, co wymaga zmian. Możesz wybrać kim pragniesz się stać i znaleźć swój własny cel w życiu (Zobacz „M” jak MOC: jak nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość).

Cel może oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Dla niektórych na pierwszy plan wychodzi kariera, dla innych wartości rodzinne lub duchowość, a dla jeszcze innych zmiany społeczne lub pomaganie innym. Wszystko, co powoduje „mocniejsze bicie Serca” może być warte sprawdzenia. Zajrzyj w głąb swego Serca i sprawdź, co Ci podpowiada.

* W Naukach Nadziei żywamy tu słowa „Serce” w celu określenia esencji tego, kim jesteś. Twojej „prawdziwej istoty wewnętrznej”. Tej części Ciebie, gdzie Twoja własna, piękna prawda pozbawiona jest jakichkolwiek uwarunkowań i lęków.

Masz Wolność Wyboru czegokolwiek tylko chcesz. 

Co by nie było dla Ciebie najważniejsze, co by nie było dla Ciebie najbardziej wartościowe w życiu – znajdź sposoby, by wnieść w to jakiś swój wkład.

Wybierz to, co dla Ciebie najważniejsze i szanuj wybory innych ludzi. Każdy z nas ma prawo wybrać, w co wierzyć. Każdy z nas jest równie ważny. Wszystkie nasze wybory są równie ważne – jeśli tylko nie krzywdzimy innych, lub nie niszczymy świata, który należy do nas wszystkich.  

Przydatna Afirmacja:

„Moje zadowolenie z życia wywodzi się ze świadomości tego, że mogę osiągnąć życiową wolność pomimo ograniczeń. Wiem, że mogę nauczyć się, jak przezwyciężać wszelkie przeszkody. Wiem, że mogę dokonywać własnych wyborów. Mogę osiągnąć o wiele więcej niż sobie nawet wyobrażam i zostać dokładnie tym, kim chcę być. W ostateczności to przecież tylko ode mnie zależy jaką stworzę sobie rzeczywistość.”- fragment z książki„365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, Johanny Kern.

O AUTORCE

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Sekrety Miłości”, „365 (+1)Afirmacji Pięknego Życia”, „Nauki Nadziei” , „Narodziny Duszy", "Transformacja Wewnętrznych Cieni", "Kraina Cieni Legenda", itd.).

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neuro-computing itp. : dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta.

Książki i nagrania audio Johanny Kern są dostępne na tej stronie, a także na Amazon i w innych dużych sklepach internetowych na całym świecie - w języku (alfabetycznie) angielskim, niemieckim i polskim.

 

Wybierz Temat
Zmienianie Rzeczywistości i Duchowość
Blog

 ODBIERZ DARMOWY PREZENT!

 

Kiedy zapiszesz się na Newsletter Johanny Kern otrzymasz:

Wprowadzenie oraz Rozdział Pierwszy książki “Mistrz i Zielonooka Nadzieja” – nagranie audio autorki!

To najdłuższy rozdział w całej książce, składający się z kilku części.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER TUTAJ:

  http://johannakern.pl/newsletter/

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER: TUTAJ

Dostępne obecnie książki i nagrania audio Johanny Kern oraz kanał na YouTubie:

(Kliknij na obrazki)

Książki Johanny Kern

Książki Johanny Kern

 
Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Nagrania MP3 na Programowanie Podświadomości

Kanał Johanny Kern na Youtubie

Kanał Johanny Kern na Youtubie